Sta i kako da radim, jer ovako ne ide vise

usamljena80

Početnik
Poruka
8
Duze vremena se razmisljam da li na nekom forumu da izlozim problem. Usamljena sam do granice ocaja. Uopste ne mogu da nadjem decka. Zasto, kako procenite sami?
Zavrsila sam ekonomski fakultet, zivim sama i radim . Sve to u Beogradu.
Fizicki zaista izgledam vise nego pristojno. Lepuskasta sam, treniram fitness godiinama. Aktivna sam drustveno, idem u pozorista,na izlozbe, bioskope, izlazim u grad skoro svakog vikenda , posecujem restorane, kafice ...
Sad u cemu je moj problem i sama se pitam? Mama i drugarice mi kazu da imam visoke kriterijume sto ocekujem obrazovanog, finog i pamrtnog momka. Pa sad ja cu pre biti sama nego u losem drustvu. Par puta su drugarice pokusavale da mi nameste nekog. Jedan kaze nikad nije bio u pozoristu, ili na izlozbi, ja sokirana, dakle razlicita interesovanja. Ovaj drugi vec u 32 stomak do nogu. Treci stavlja na sto 150 din, kaze za njegovu kafu da ja sama sebi platim koka-kolu. :confused:
Na treninzima sam upoznala nekog tipa, ali onog trenutka kad je dosao kod mene u stan i pitao me sta ce mi tolike knjige, meni se odmah smucio. Ne ocekujem naravno dugu vezu, niti mi smeta danasnja brzina odvijanja odnosa. Pod tim mislim da nisam onaj sanjarski tip devojke pomalo staromodne koja bi princa na belom konju. Ja zelim , bre, samo nekog normalnog u sta god to preraslo.
Sad ako mislite zaista da imam previsoke kriterijhume, molim vas da mi pomognete jer ja ne znam kako da ih snizim. Ako treba i to cu. Jer vise zaista nisam u stanju da trpim samocu.
Ako je i to bitno, sama sam vec 2 god. Pre toga sam imala duze i krace veze i vezice, ali je to sve bilo studentsko zaljubljivanje.
Hvala na pomoci, drage zene. :D
 
Mozda bih ti pre dala astroloski odgovor na tvoje muke da si pitanje postavila na astrologiji..;)
Ovako,filozofski mogu da kazem da mozda nemas vere duboko u sebi da ces naci to sto zelis.
Odlicna metoda koja je smesna ali zaista radi,pokusaj,nista ne gubis:
Napisi na parcetu papira sve ono sto zelis od veze,sve ali bas sve osobine koje bi zelela da taj muskarac poseduje i osatavi taj papiric negde u neku fiokicu.
Za mesec,dva ces videti da se neko takav mora pojaviti..:bye:
 
Mozda bih ti pre dala astroloski odgovor na tvoje muke da si pitanje postavila na astrologiji..;)
Ovako,filozofski mogu da kazem da mozda nemas vere duboko u sebi da ces naci to sto zelis.
Odlicna metoda koja je smesna ali zaista radi,pokusaj,nista ne gubis:
Napisi na parcetu papira sve ono sto zelis od veze,sve ali bas sve osobine koje bi zelela da taj muskarac poseduje i osatavi taj papiric negde u neku fiokicu.
Za mesec,dva ces videti da se neko takav mora pojaviti..:bye:

Да ли је при томе потребно изговорити неке магичне речи, или то ферцера онако - само од себе?
 
Nemoj da spustas kriterijume jer ces biti samo nesrecna:cmok2:, ali mozda da imas vise tolerancije ... Sledeci put pitaj decka sto ne voli pozoriste ili sto misli da imas previse knjiga ... Ako ti daju neki iole normalan odgovor pruzi mu sansu ... I moj decko nikad nije isao u pozoriste pre mene pa je sad redovan kad izadje repertoar:brus: A za ovog sto deli racun nemam reci, mada se i to desava ...
 
Mozda bih ti pre dala astroloski odgovor na tvoje muke da si pitanje postavila na astrologiji..;)
Ovako,filozofski mogu da kazem da mozda nemas vere duboko u sebi da ces naci to sto zelis.
Odlicna metoda koja je smesna ali zaista radi,pokusaj,nista ne gubis:
Napisi na parcetu papira sve ono sto zelis od veze,sve ali bas sve osobine koje bi zelela da taj muskarac poseduje i osatavi taj papiric negde u neku fiokicu.
Za mesec,dva ces videti da se neko takav mora pojaviti..:bye:

vrijedi li da i ja napišem neke svoje želje i stavim u fioku?

A za tebe, draga, budeš li čekala nekog ko ti 100 % odgovara, ništa od toga. nAĐI TI NEŠTO ŠTO "MOŽE DA PROĐE", pa ako onaj prvi naiđe...dobro, a može se desiti da baš onaj kojim nisi bila oduševljena jednog dana postane sve što si željela da imaš, samo nisi vidjela odmah na početku...:bye:
 
Jedan kaze nikad nije bio u pozoristu, ili na izlozbi, ja sokirana, dakle razlicita interesovanja. Ovaj drugi vec u 32 stomak do nogu. Treci stavlja na sto 150 din, kaze za njegovu kafu da ja sama sebi platim koka-kolu. :confused:
ne dopuštaš različitosti
ništa nema lošeg u tome što neko ne voli da čita ili ide u pozorište ili na izložbu
to ne znači da je duhom siromašan.
a za ovo plaćanje pića nemam reči. gde piše da on mora da ti plati?
isključiva si i ne daješ ljudima šansu i zato si sama.
eto
ili to ili ti je horoskop takav, da.
 
momak se ne "traži"...on sam naiđe...

i rekla bih da si previše isključiva...ok je da imaš svoje stavove i principe...al nećeš se zabavljati sama sa sobom već sa osobom koja je sigurno drugačija od tebe,ma koliko da ti deluje da ste slični...oću reći, slično se sličnom raduje...al to ne znači da ćete voleti sve iste stvari...:D

i ne možeš nekog da upoznaš ako mu to i ne dopustiš...:)
 
ne dopuštaš različitosti
ništa nema lošeg u tome što neko ne voli da čita ili ide u pozorište ili na izložbu
to ne znači da je duhom siromašan.
a za ovo plaćanje pića nemam reči. gde piše da on mora da ti plati?
isključiva si i ne daješ ljudima šansu i zato si sama.
eto
ili to ili ti je horoskop takav, da.

jeeee
tako je

taj s kim ces da se zabvlajs ne mora s tobom u pozoriste.....mozete neke druge aktivnosti d imate...bitno je da seodbro osecas...a kriterijumi ovako opisani..podsecaju me na moju drugaricu iz rednje skole kad je na parcetu papira napisala sta sev njen momak mora da ima...izmedju ostalog da cita knjige i lepo igra...:lol::lol::lol:

mislim da si preterala, draga...ti imas robota u glavi...a muskarci isti ljudi..imaju stomacine, smrde im noge...nekad mljacnu..podrignu....i to je tako...
 
napisala sam ništa nema lošeg u tome
a sad si ti citirala i sad mi je kasno da ispravim =I
što je moj život ovako glup
=I
enivejz
ja kad sam bila peti razred napravila sam spisak, kakav je moj idealan dečko
pa je išlo nešto kao
sladak
pametan
duhovit
da nije uobražen
kekekekek, jao ne znam šta je još bilo, al znam da je išlo "neka osobina (ne previše)"
=))))
 
momak se ne "traži"...on sam naiđe...

i rekla bih da si previše isključiva...ok je da imaš svoje stavove i principe...al nećeš se zabavljati sama sa sobom već sa osobom koja je sigurno drugačija od tebe,ma koliko da ti deluje da ste slični...oću reći, slično se sličnom raduje...al to ne znači da ćete voleti sve iste stvari...:D

i ne možeš nekog da upoznaš ako mu to i ne dopustiš...:)

Kao da sam ja pisala :ok:

Btw, za usamljenu - mislim da ti nisi usamljena (kao sto si napisala) vec si sama..Izmedju ta dva postoji velika razlika.
Biti sam ne znaci biti i usamljen ;)
 
Duze vremena se razmisljam da li na nekom forumu da izlozim problem. Usamljena sam do granice ocaja. Uopste ne mogu da nadjem decka. Zasto, kako procenite sami?
Zavrsila sam ekonomski fakultet, zivim sama i radim . Sve to u Beogradu.
Fizicki zaista izgledam vise nego pristojno. Lepuskasta sam, treniram fitness godiinama. Aktivna sam drustveno, idem u pozorista,na izlozbe, bioskope, izlazim u grad skoro svakog vikenda , posecujem restorane, kafice ...
Sad u cemu je moj problem i sama se pitam? Mama i drugarice mi kazu da imam visoke kriterijume sto ocekujem obrazovanog, finog i pamrtnog momka. Pa sad ja cu pre biti sama nego u losem drustvu. Par puta su drugarice pokusavale da mi nameste nekog. Jedan kaze nikad nije bio u pozoristu, ili na izlozbi, ja sokirana, dakle razlicita interesovanja. Ovaj drugi vec u 32 stomak do nogu. Treci stavlja na sto 150 din, kaze za njegovu kafu da ja sama sebi platim koka-kolu. :confused:
Na treninzima sam upoznala nekog tipa, ali onog trenutka kad je dosao kod mene u stan i pitao me sta ce mi tolike knjige, meni se odmah smucio. Ne ocekujem naravno dugu vezu, niti mi smeta danasnja brzina odvijanja odnosa. Pod tim mislim da nisam onaj sanjarski tip devojke pomalo staromodne koja bi princa na belom konju. Ja zelim , bre, samo nekog normalnog u sta god to preraslo.
Sad ako mislite zaista da imam previsoke kriterijhume, molim vas da mi pomognete jer ja ne znam kako da ih snizim. Ako treba i to cu. Jer vise zaista nisam u stanju da trpim samocu.
Ako je i to bitno, sama sam vec 2 god. Pre toga sam imala duze i krace veze i vezice, ali je to sve bilo studentsko zaljubljivanje.
Hvala na pomoci, drage zene. :D
Немаш ти високе већ смешне критеријуме.
На ситницама отписујеш људе.
Ја имам високе критеријуме. Није ми битно какву музику слуша, да ли има завршен факултет, да ли иде у позориште, да ли има или не стомак, не бројим књиге. Али, важно је какав је човек, колико је способан, духовит, вредан, да ли има стила, колико је реалан, да ли има циљ, какав би био отац и муж, да ли спреман на компромис, породичан или порочан...
Одведи ти њега у позориште некад, можда му се свиди.
А тај што те пита за књиге... Можда је мислио шта ће ти толике књиге ТУ. Моје су по орманима и у викендици, не волим да ми гуше простор. Битно је шта сам прочитала а не да то некоме потурам под нос.
Онај што ти је дао 150 динара... Данас су мушкарци често збуњени кад је плаћање у питању (као што ја ни после годину дана на форуму не знам како треба да стоји даска на веце шољи). Можда није хтео да те увреди, јер си еманципована девојка која држи до себе, можда је имао лоше искуство са плаћањем, у смислу да су његове раније девојке инсистирале да плаћају саме.
Оно што хоћу да ти кажем, немој сваког момка да отпишеш "на један".
Постоји ту много можда и зашто. Дај им другу шансу. Сазнаћеш зашто су неке ствари такве, добила би објашњење за све, које би ти се можда и допало.
:neutral:
 
Poslednja izmena:
Немаш ти високе већ смешне критеријуме.
На ситницама отписујеш људе.
Ја имам високе критеријуме. Није ми битно какву музику слуша, да ли има завршен факултет, да ли иде у позориште, да ли има или не стомак, не бројим књиге. Али, важно је какав је човек, колико је способан, духовит, вредан, да ли има стила, колико је реалан, да ли има циљ, какав би био отац и муж, да ли спреман на компромис, породичан или порочан...
Одведи ти њега у позориште некад, можда му се свиди.
А тај што те пита за књиге... Можда је мислио шта ће ти толике књиге ТУ. Моје су по орманима и у викендици, не волим да ми гуше простор. Битно је шта сам прочитала а не да то некоме потурам под нос.
Онај што ти је дао 150 динара... Данас су мушкарци често збуњени кад је плаћање у питању (као што ја ни после годину дана на форуму не знам како треба да стоји даска на веце шољи). Можда није хтео да те увреди, јер си еманципована девојка која држи до себе, можда је имао лоше искуство са плаћањем, у смислу да су његове раније девојке инсистирале да плаћају саме.
Оно што хоћу да ти кажем, немој сваког момка да отпишеш "на један".
Постоји ту много можда и зашто. Дај им другу шансу. Сазнаћеш зашто су неке ствари такве какве, добила би објашњење за све, које би ти се можда и допало.
:neutral:

to to to

otkad sam spustila kriterijume na nivo ljudskosti....nasla sam ljubav...:heart::heart:
 
\mnoge moje drugarice, a i ja sam imala do skora slican problem...velim..nije bitno sto treniras fitnes, bitno je sa nekim da se dobro osecas i d amozes da podelis svoje razlicitosti sa njim.....ako taj neko ima stomacinu...ne znaci da nece da postuje tvoju zelju za dobrim izgledom...ljudima treba dati sansu...
e da, mislim jos da ti fali samopuzdanja, pa samu sebe opisujes kao atraktivnu ecc devojku, koja je obrazovaa...i ja sma to isto.. :)

a momak mi je dobar, pametan i ambiciozan decko s kojim mogu da postojim i da mi bude lepo...i da ne svidjaju mu se neke moje osobine, nite se meni svidjaju sve njegove...ali mogu sa njim samo da pricam...a da tema ne mora da bude pozoriste ili knjiga..nego nesto samo nesto...bilo sta...nemam pitanja na spisku za njega...i zato mi je lako i lepo i opusteno kad smo zajedno, iako smo svasta prosli...i volim ga...
 
Duze vremena se razmisljam da li na nekom forumu da izlozim problem. Usamljena sam do granice ocaja. Uopste ne mogu da nadjem decka...

Mislim da nemas lose kriterijume vec samo one koji se tesko uklapaju u sredinu u kojoj zivimo i mozda stvari treba da shvatis nonsalantnije. Bez presije. Ako treba nesto da se dogodi - dogodice se. To ne znaci da treba da cekas pored otvorenog prozora da ti mister "pravi" uleti kroz isti, ali ni preterano fokusiranje na nesto ne mora doneti uspeh (ni u ceme nema garancije). Jednostavno je tako.

Dobro je sto si obrazovana, imas posao, solidan izgled i sto si samostalna. Pretpostavljam da se ne bi osecala zadovoljnom da si manje od toga.

Stomak u 32-oj, raspodelu troskova na prvom susretu bez ikakvog stila :roll:- verovatno bih i ja zaobisla u okolnostima prvog spoja sa nepoznatim likom, osim ako me necim bas, bas nije zainteresovao. Ne razumevanje pozorista, knjiga, izlozbe... - ne mora da znaci neslaganje.

Vazno je sta osecas u komunikaciji sa potencijalnim partnerom. Ako je taj osecaj pozitivan - treba da probas gde ce poznanstvo odvesti. Ako je osecaj negativan ili odbojan - tesko da ce kasnije postati bolji.

Postoji i druga solucija. Ukoliko si resila da nadjes partnera radi braka, formiranja porodice...onda kriterijume prilagodjavas tome i stvari posmatras iz malo drugacije perspektive. Sve je to zivot.

Koga god da zelis da upoznas, budi sigurna da nece 100% biti po meri ni tebi, ni ti njemu. Na tebi je da odlucis sa cime mozes da se rves - sa nesavrsenim partnerom, singl varijantom ili necim trecim, a sta god da odaberes, sve ce imati i svoju tamnu i svoju svetlu stranu. Vazno je da budes zadovoljna i mozda je najbolje od toga da podjes. Imas puno razloga za zadovoljstvo sobom u ovom momentu (koliko mladih danas ima mogucnosti za studije, zaposlenje, stanove, novac za izlaske, garderobu, fitnes... ?) i pocni da blistas iz tih, dobrih razloga. Ostalo ce se iskristalisati s vremenom kad to najmanje budes ocekivala :ok:.

Blistaj od zadovoljstva sto cesce i uzivaj u onome sto imas, za pocetak :).
 
Hm, ovde se neko sa mnom nije razumeo :)
Ne radi se o tome da ih ja odmah odbacujem, odmah kapiram ko jeste za mene ko nije. Meni je veoma bitno da ide u pozoriste. To ima dublju malo pozadinu. Ako ide u pozoriste volimo iste stvari, dakle, imamo ista interesovanja. Ja ne verujem u "suprotnosti se privlace". Ako ja idem 2 do 3 puta nedeljno u bioskop ili u pozoriste, poptpuno mi je nepojmljivo da je njemu to strano kad je umetnost jedna od mojih strasti. Gde su onda zajednicke aktivnosti ako smo potpuno razliciti? Kako je moguce to ostvariti?
Sto se placanja tice.. Ja sam prilicno samostalna. Imam svoj stan i ok platu. Ne radi se o novcu vec o manirima i dzentlmenu. To je samo na prvom sastanku.Samo mi se podrazumeva da pri prvom susretu muskarac plati koka kolu. Ako je racun veci od 1000 din, ne bih mu dozvolila da plati ceo, niti bih ja snosila toliki trosak. Platili bi po pola, uvek :)
 
Hm, ovde se neko sa mnom nije razumeo :)
Ne radi se o tome da ih ja odmah odbacujem, odmah kapiram ko jeste za mene ko nije. Meni je veoma bitno da ide u pozoriste. To ima dublju malo pozadinu. Ako ide u pozoriste volimo iste stvari, dakle, imamo ista interesovanja. Ja ne verujem u "suprotnosti se privlace". Ako ja idem 2 do 3 puta nedeljno u bioskop ili u pozoriste, poptpuno mi je nepojmljivo da je njemu to strano kad je umetnost jedna od mojih strasti. Gde su onda zajednicke aktivnosti ako smo potpuno razliciti? Kako je moguce to ostvariti?
Sto se placanja tice.. Ja sam prilicno samostalna. Imam svoj stan i ok platu. Ne radi se o novcu vec o manirima i dzentlmenu. To je samo na prvom sastanku.Samo mi se podrazumeva da pri prvom susretu muskarac plati koka kolu. Ako je racun veci od 1000 din, ne bih mu dozvolila da plati ceo, niti bih ja snosila toliki trosak. Platili bi po pola, uvek :)
Ovo donekle razumem. Medjutim prvi post je jako radikalan. Ne mozes odbacivati ljude, nebitno da li je to momak, prijatelj.. na osnovu jednestvari ;)
 

Back
Top