Novi talasi poskupljenja budzetlijama kasne plate po 3 meseca?

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Danas sam cuo da su budzetlije primile zadnju platu za mesec jul ili avgust kako ko u proseku im kasne plate po 2-3 meseca , da li je slicna stvar i u vasoj opstini?

A evo i novih poskupljenja - Tadic poskupeo participaciju za lekove sa 10 na 50 dinara . PUTA 5 BATO

Pa ti placaj zdravstveno i puni tadicev budzet

------------------

Poskupljuje participacija
15. oktobar 2009. | 15:48 -> 00:11 | Izvor: Beta
Beograd -- Participacija za lekove i preglede poskupeće za deset dinara i iznosiće 50 dinara, a najsiromašnije kategorije stanovništva neće plaćati to učešće.

To je na predlog Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje odlučila Vlada Srbije. Participacije su oslobođeni građani sa primanjima ispod utvrđenog materijalnog cenzusa, odnosno oni sa primanjima do 19.000 dinara koji žive sami i osiguranici koji po članu domaćinstva nemaju mesečna primanja veća od 13.000.
 
Novi talasi poskupljenja budzetlijama kasne plate po 3 meseca?
Danas sam cuo da su budzetlije primile zadnju platu za mesec jul ili avgust kako ko u proseku im kasne plate po 2-3 meseca , da li je slicna stvar i u vasoj opstini?

A evo i novih poskupljenja - Tadic poskupeo participaciju za lekove sa 10 na 50 dinara . PUTA 5 BATO

Pa ti placaj zdravstveno i puni tadicev budzet

------------------

Poskupljuje participacija
15. oktobar 2009. | 15:48 -> 00:11 | Izvor: Beta
Beograd -- Participacija za lekove i preglede poskupeće za deset dinara i iznosiće 50 dinara, a najsiromašnije kategorije stanovništva neće plaćati to učešće.

To je na predlog Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje odlučila Vlada Srbije. Participacije su oslobođeni građani sa primanjima ispod utvrđenog materijalnog cenzusa, odnosno oni sa primanjima do 19.000 dinara koji žive sami i osiguranici koji po članu domaćinstva nemaju mesečna primanja veća od 13.000.


ti čak ne umeš ni da pročitaš tekst koji si prenio, a još manje da ga razumeš


Participacija je bila 40 a ne 10 dinara.
 
Poslednja izmena:
Vidim ja iz komentara Tihog na tekst da on dugo nije bio kod lekara, ima fatamorganu i paranoju u miksu

Pa kod kog lekara i da ide covek kad su tamo sve Tadicevi ljudi!
a060.gif
 
15. oktobar 2009. | 15:48 -> 00:11 | Izvor: Beta
Beograd -- Participacija za lekove i preglede poskupeće za deset dinara i iznosiće 50 dinara, a najsiromašnije kategorije stanovništva neće plaćati to učešće.

To je na predlog Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje odlučila Vlada Srbije. Participacije su oslobođeni građani sa primanjima ispod utvrđenog materijalnog cenzusa, odnosno oni sa primanjima do 19.000 dinara koji žive sami i osiguranici koji po članu domaćinstva nemaju mesečna primanja veća od 13.000.

Samo me interesuje kako li utvrdise taj cenzus...znaci nisi dovoljno bedan da ne bi placao lekove i preglede.:eek:
 
procitao sam za 10 dinara - sa 10 dinara na 50 dinara nista strasno . sve u svemu talasi poskupljenja i tadicevi udari na najsiromasnije se nastavljaju

zasto narod placa zdravstveno ako mora da plati i nekakve participacije od 50 dinara?

Zato da bi zdravstveni fond imao vise para, i time obezbedio bolju uslugu gradjanima. Pare ne padaju sa neba u zdravstveni fond.
 
Jedino ako rade u skolama, a ako ne, onda su veliki izuzetak. Samo nekima koji rade u nekim skolama kasne, ne znam tacan broj, ali mislim da nije vise od 100-200 skola.

ne nego primaju plate pri lokalnoj samoupravi , i kazu para nema plata nije bila a ne znaju ni kad ce biti. cekaju platu za avgust mesec a primice je verovatno u novembru
 
Sve je to završilo Tadiću u džepu....

nije bas sve nemojmo biti na kraj srca

al dosta tih para naravno da jeste

a para za plate nema u budzetu , jer mu je tadic ebo kevu, sa svojom katastrofalnom ekonomskom politikom unistavanja domace proizvodnje , forsiranja uzimanja kredita i uvoza kao i zaposljavanja i kurte i murte na budzet i u drzavnu administraciju.
 

Back
Top