..čaura..

Poruka
18.228
..kada ste poslednji put uradili nešto po prvi put? :)

..da li ste se učaurili i nemate volje i vremena,
ili smatrate da ste probali sve vredno probavanja,
ili vas je sramota jer se "mator konj ne uči novim trikovima"? :)

..letos smo, ničim izazvani, prvi put otišli na kuglanje..
..od tad mi se vrzmaju ovakve misli po glavi,
narochito dok blaženo lečim upalu mišića posle istog, svakog vikenda.. :lol:
 
ja sam sto se toga tice nepresusni izvor ideja za novotarijama....vrlo cesto radim nesto po prvi put....sad sam skoro uvela po prvi put dan za novo u ishrani...i odredila jedan dan u nedelji za nesto novo..sto na primer pre nikad nismo jeli...subotom
uvela sam polucasovna trcanja po prvi put...uvek sam mrzela da trcim.....ali sada to radim....tri puta nedeljno
po prvi put idem negde sama samcijata na tri dana...da se odmorim, naspavam, bez ikoga iz porodice bez drugarica......sama.....i radujem se tome....to mi uplatile tetke za rodjus...koji je doduse tek sledeceg meseca...ali kao dok je jos lepo vreme
prvi put sam se otisnula u nepoznate vode privatnog posla..prilicno hrabro........i ostavila sve poslove koje sam do sad radila.....i.....hm.....ide a od nikog od svojih bliznjih nisam trazila nikakvu pomoc....samo jedno jutro ustala i presekla
po prvi put se skoro ofarbala skroz u plavo:D i zvanicno postala plavusa.................i tako....i jos neke stvari koje su po prvi put...al bas nisu da se javno obese kao obavestenje:D
 
..kada ste poslednji put uradili nešto po prvi put? :)

..da li ste se učaurili i nemate volje i vremena,
ili smatrate da ste probali sve vredno probavanja,
ili vas je sramota jer se "mator konj ne uči novim trikovima"? :)

..letos smo, ničim izazvani, prvi put otišli na kuglanje..
..od tad mi se vrzmaju ovakve misli po glavi,
narochito dok blaženo lečim upalu mišića posle istog, svakog vikenda.. :lol:

Хмммм....:think:...да знаш да си ми дала тему за размишљање...:confused:
 
..vidim da mnogi razmishljaju..
..nije naivno pitanje..nismo vishe zeleni i ne letimo grlom u jagode,
a opet - chini mi se da isuvishe lako opravdavamo ne mrdanje..

..volela bih da se tema ne razvija ka tome koje smo kolache napravili prvi put..
 
Prošle nedelje sam krečila potpuno sama( do sad su mi pomagali). Probudila sam se i rekla sebi - dosadila mi ova roze boja, daj da probam nešto novo. :D Tako sam sama napravila željenu boju, krečila i imala upalu mišića 2 dana. :hahaha:
Kad su me moji videli sa kantama i valjkom, gledali su me kao da sam luda, al se nisam dala obeshrabriti.:):):)
 
nisam jos uvek stigla da probam ni pola
ne svega ... samo onoga sto sam sebi zacrtala da cu probati
u poslednje vreme se zadovoljavam sitnicama...da spremam jela koja nisam ranije
da menjam boju kose
da menjam boju sminke
da se opsedam preseljenjem u drugi kraj koji nema nista zajednicko sa mojim
da ustajem ranije ujutru
da lezem ranije uvece
da crtam
....
mada to kuglanje uopste nije losa ideja
 
..kada ste poslednji put uradili nešto po prvi put? :)
nista u zivotu nisam uradila po prvi put :mrgreen:

khm, kada radim, radim, kada ne radim, ne radim.... nova iskustva ne ubacujem kada na kalendaru primjetim da "odavno nisam" ili "u kojim sam godinama"
vec onako kako nailaze prilike za ista i kada dam odgovor na pitanje sta (ne)dobijam tim.
tj. to da li je novo ili ne ne igra ulogu u odluci
 
Smatram sebe inertnom i učaurenom osobom, ali mi život vazda priređuje situacije u kojima se nalazim prvi put.
Čini mi se da mogu da sedim godinama u jednoj prostoriji, a da će mi se stvari ipak događati.

Doduše, pre neki dan sam i pored dobre volje propustio priliku da obiđem muzej voštanih figura u Jagodini. Samo me je zid muzeja delio od prostorije u kojoj sam pijuckao špricer i zobao prasence posle srnećeg gulaša, ali su me fotografije tih figura koje mi je na mobilnom telefonu pokazao drugar s kojim sam se zajednički borio protivu praseta odgovorile od avanture. Zaključio sam da čak ni Cobe ne liči na sebe, a da Divac liči na Krstića visokog 2,5 metra, pa sam posetu muzeju odložio za sledeću priliku i koncentrisao se na zadatak pred sobom.

Ali zato u subotu idem na
, pa verujem da će to biti jedno lepo iskustvo.

A evo, nedavno sam kupio i nekakvu motorčinu pod stare dane. Nema više vespe, roze košulje, rajfa u kosi i eviana i nesa u silikonskoj dolini. Saće samo da me gleda Ušće i pivo u onom belom kiosku. Prso sam skroz.

A da ne pričam šta sam sve iskusio po prvi put, samo kad se vratim još malo u prošlost. Ćuti, ne pitaj.
Samo treba dovoljno dugo biti u nečemu, u ovom slučaju u životu - i nešto će se desiti.

Ali ipak nemam neke preterane želje. Ne bih mogao da kažem da postoji nešto što jednostavno ne smem da propustim.

I da, kuglao sam, jedini put, čini mi se tamo krajem osamdesetih - početkom devedesetih u Austriji. I ja sam imao upalu mišića za koje nisam ni znao da postoje. Bele butinice su me otkidale.
A bio sam u fulu, u top formi, utegnut ko čaša. Tuga brate.
 
ja non stop, sem kad me je strah..inace imam milijardu ideja..obozavam nove stvari...mada tesko nalzaim ljude s kojima bih to sprovela u delo..
-hocemo da igramo preferans?
-jel si dobra?
-onako, nisam expert
-vazi
:)

-ajmo na kuhlanje
-vazi

-ajmo na tajlandsku masazu
-vazi

-ajmo na krstarenje
-vazi

tako da se sve svodi na samostalnu akciju...mislim da sam ustvari oduvek imala malo extremnije ideje...kojih su se ljudi bojali...
ne racunam karte i masazu...(neke druge stvari su u ptanju)
 
..vidim da mnogi razmishljaju..
..nije naivno pitanje..nismo vishe zeleni i ne letimo grlom u jagode,
a opet - chini mi se da isuvishe lako opravdavamo ne mrdanje..

..volela bih da se tema ne razvija ka tome koje smo kolache napravili prvi put..

A meni već pola sata, samo kolači padaju na pamet...:eek:..alarmantno stanje, znači..:confused:

Dobra tema za razmišljanje...:)
 
Искрено, мени се често дешава да ми је нешто ,,први пут''.
Пре пар година сам први пут јахала коња. То је за мене велика ствар јер се панично бојим сваке животиње. И решила да страх од коња превазиђем тако што ћу га узјахати!
И јахала пар кругова, додуше, не у галопу, али..сам се попела на коња, сама сјахала...
 
uh,pa ja stalno trazim novo
mrzim da radim nesto po stoti put:)
pre dve nedelje sam krenula na neku borilacku vestinu,pre toga sam prvi put usla u camac i izvezli smo se na sred jezera(imam strah od vode)...
postoje stvari koje ne zelim da probam(akvalend i ti veliki vodeni tobogani,ekstazi,da plivam gde ne dodirujem dno...)
meni je novo u zivotu jako bitno,mrzim ustaljeno i lako padam u depresiju kad mi je zivot isti svaki dan
mozda cak ni to nije previse dobro,jer stalno trazim sta ce da mi digne adrenalin,ili sto bi se reklo trazim djavola:lol: pa me to dovede u mnoge glupave situacije,ali sam vremenom naucila kako uvesti potpuno legalne novotarije u zivot,pa se trudim da sve to bude avantura koju mogu i svekrvi da prepricam,you know what i mean:mrgreen:
 
Хаха, ја од пре неку недељу продајем женске чарапе, што никад нисам ни помислила да ћу радити! Мислим, нисам ни мислила да ћу икад нешто ,,ваљати'', али су чарапе прелепе, и још ми је задовољство што ваљам добру робу за мале паре! :zcepanje:
 
Uh! Kad sam razmislila, prilično učaureno živim već dosta godina. Čak u istom mestu i letujem :neutral:
Ali strašnije od toga je što trenutno ne mogu ni da smislim šta bih to probala novo :eek:
Pa ono, za početak ti predlažem da odeš na drugo mesto da letuješ.
Evo, recimo, meni je danas palo na pamet (ne kažem da ću to i uraditi) da gorepomenutom mašinom odem na more u Albaniju. Onako naslepo.
Blizu je i ne vidim razlog da se ne vidi.

Doduše, ne bi mi bilo prvi put da budem u Albaniji. Ali tad kad sam bio, bio sam ilegalno.
Ne, nisam bio u tajnoj akciji uništavanja amerikanskih helikoptera. Naprotiv, zadesio sam se tamo kao od majke rođen, preplivavši Bojanu, pa sam se potom brzo vratio amo. Mogu da zamislim šta bi bilo da su me iz džbunja s druge strane zaskočili graničari.
Avantura je moje druge ime, blah.
 
Zavisno od ugla gledanja, moglo bi se reći da u proteklih godinu i nešto živim prilično učaureno,
na prvi pogled... Nikakve avanture, skokovi iz aviona, preplivavanja...
Međutim, sa trideset i kusur, vidim da je novi život u stvari jedna ogromna avantura,
svakodnevna novina i uzbuđenje zbog malih stvari...

Trenutno stanje mi izuzetno prija, srećna sam i ispunjena...
Nisam nikada igrala hokej na travi, probaću uskoro, dok ima trave :D
 
Stalno sam spremna na nesto novo i cesto mi se desava da mi je nesto "prvi put"...
Neko je spomenuo jahanje konja... Probala sam i to, al samo tada i nikad vise... :mrgreen: :rumenko:
Uvek izlazim na razlicita mesta, volim da probam razlicitu vrstu hrane...
Poslednje sto sam uradila "prvi put" je bilo surfovanje na talasima prosle godine... Nezaboravno iskustvo. Moram to ponoviti... :D
 
Ja se dogovorila sinoc sa drugaricom da idemo na latino plesove - prvi putu zivotu cu to da zaigram iako sebe smatram ritmicnom osobom.

Sešcu i u auto uskoro - prvi put .
Zaposlicu se nadam se uskoro - prvi put od kad imam porodicu i dete .
Kupili smo psa pre godinu dana - prvi put :)

Generalno nisam u problemu da uradim bilo sta prvi put al nemam uvek kvalitetnih ideja.
Nekada mi za prvi put fali samo novac.

I kad god zapadnem u bedak i krizu , kad se ucaurim , setim se ove cuvene mudrosti koju sam dobila meilom :

"Prestani da čekaš dok ne završiš školu, dok ne izgubiš 10 kg, dok ne dobiješ 10 kg, dok se ne zaposliš, dok se ne udaš/oženiš, dok ne otplatiš kuću, dok ne kupiš novi auto, dok ne dobiješ decu, dok ne odeš u penziju, dok ti deca ne odu iz kuće, do proleća, do leta, do jeseni, do zime, do iduće godine, dok ne umreš… pre nego što odlučiš da budeš srećan."
 
"Prestani da čekaš dok ne završiš školu, dok ne izgubiš 10 kg, dok ne dobiješ 10 kg, dok se ne zaposliš, dok se ne udaš/oženiš, dok ne otplatiš kuću, dok ne kupiš novi auto, dok ne dobiješ decu, dok ne odeš u penziju, dok ti deca ne odu iz kuće, do proleća, do leta, do jeseni, do zime, do iduće godine, dok ne umreš… pre nego što odlučiš da budeš srećan."

:klap: :klap: :klap:
 
Хмммм....:think:...да знаш да си ми дала тему за размишљање...:confused:

I meni...

Ja sam nekad davno sebi zadala nekoliko ciljeva koje moram ostvariti do dvadesete, pa sam pomerila granicu do tridesete, (kao bio rat nisam stigla), pa onda do cetrdesete, (kao mala deca kriza i tako to) i ostale mi jos 4 godine pa videcemo.
Neke verovatno necu nikad uraditi (npr prevariti muza :lol: ) ali za neke je prava tuga sto ih ne ostvarim jer nisu nedostizne a mastam o njima jos od puberteta (npr da odem u Rusiju i dozivim bele noci van, na nekom mostu).
A ovaj post zvuci kao da sam bila na lakim ili cak i teskim drogama dok sam ga pisala. :confused:
 

Back
Top