Vlada Srbije obezbedila novac za borbu protiv korupcije

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Vlada Srbije obezbediće sve uslove za rad Agencije za borbu protiv korupcije, dogovoreno je na današnjem sastanku ministarki fanansija Dijane Dragutinović i pravde Snežane Malović sa direktorkom agencije Zoranom Marković.

Kako se ističe u saopstenju Vlade Srbije, obezbeđen je novac neophodan za rad i tehničko opremanje Agencije za borbu protiv korupcije. Finansijskom planom, koji je Agencija ranije podnela Vladi Srbije, za rad te institucije za borbu protiv korupcije u 2010. godini predviđeno je 160 miliona dinara.

Jedan od prioriteta Vlade Srbije je, ističe se, borba protiv korupcije i kriminala u zemlji i u tom poslu ključna uloga pripada nezavisnoj Agenciji za borbu protiv korupcije.
Direktorka Agencije Zorana Marković je predstavila plan rada i ocenila da je u toku kadrovsko jačanje kako bi ova samostalna i nezavisna agencija nesmetano počela sa radom.

http://www.blic.rs/politika.php?id=115632

Postoji li iko razuman ko će da poveruje da je vlada obezbedila novac za borbu protiv sebe same i da neće da tu borbu opstruiše?Ili da neće da podmiti većinu članova u Savetu za borbu protiv korupcije?:hahaha:
 
Ој жалости.
Агенција за борбу против корупције !? дал ова "елита"схвата како то смешно звучи.Поред полицијских и судских органа којима је посао да се боре против корупције они оснивају неку агенцију,која ће само оптеретити и тако празну државну касу,а неће постићи ништа.
 
Ljudi,hteli mi to ili ne, ovoj korumpiranoj zemlji su potrebni mehanizmi za borbu protiv korupcije. e sad,kako da ih osnujemo i pokrenemo,to je drugo pitanje, ali je ovo ipak,za pocetak,dobra vest.

Kako ce ti mehanizmi da rade kad su lopovi i mafijasi u samom vrhu vlasti? Nema od toga nista, zamlacivanje naroda da bi ublazili nezadovoljstvo:rtfm:
 
Vlada Srbije obezbediće sve uslove za rad Agencije za borbu protiv korupcije, dogovoreno je na današnjem sastanku ministarki fanansija Dijane Dragutinović i pravde Snežane Malović sa direktorkom agencije Zoranom Marković.

Kako se ističe u saopstenju Vlade Srbije, obezbeđen je novac neophodan za rad i tehničko opremanje Agencije za borbu protiv korupcije. Finansijskom planom, koji je Agencija ranije podnela Vladi Srbije, za rad te institucije za borbu protiv korupcije u 2010. godini predviđeno je 160 miliona dinara.

Jedan od prioriteta Vlade Srbije je, ističe se, borba protiv korupcije i kriminala u zemlji i u tom poslu ključna uloga pripada nezavisnoj Agenciji za borbu protiv korupcije.
Direktorka Agencije Zorana Marković je predstavila plan rada i ocenila da je u toku kadrovsko jačanje kako bi ova samostalna i nezavisna agencija nesmetano počela sa radom.

http://www.blic.rs/politika.php?id=115632

Postoji li iko razuman ko će da poveruje da je vlada obezbedila novac za borbu protiv sebe same i da neće da tu borbu opstruiše?Ili da neće da podmiti većinu članova u Savetu za borbu protiv korupcije?:hahaha:


Naravno, prvo su se svojski potrudili da "obezbede sve uslove za rad agencije" jer, zaboga, ta firma bi propala ako nema cime da se bavi:roll:...i sad, cim kadrovski (preko veza i vezica) ojacaju agenciju (bandu) uhvatice se u koshtac (diil) sa drugim agencijama (bandama). Pa kad krene biznis na dodjes mi dodjem ti...ima samo da kaplje:worth::dash:
 
Скоро је Драго Кос (председник групе држава савета европе за борбу против корупције) дао изјаву да када год у Србији полиција крене у акцију против корупције увек се нађе неки разлог да се јединице расформирају или да се смене челни људи,и да тако сви схвате лекцију !
Успут је скренуо пажњу на недовољну транспарентност финансирања политичких странака.
 
U Srbiji malo političke volje za borbu protiv korupcije

...
Najveći problem, kada je borba protiv korupcije u Srbiji u pitanju, Drago Kos vidi u činjenici da, kad god policija ozbiljno počne da radi svoj posao po tom pitanju, uvek se nađe neki razlog ili da se jedinice rasformiraju ili da se smene čelni ljudi

„Tako svi vrlo brzo shvate lekciju. U Srbiji ima malo motiva i volje za borbu protiv korupcije - pogotovo na političkom nivou.“

Kosovu tvrdnju potkrepljuju i analitičari iz Srbije koji ocenjuju da, iako su aktivnosti na suzbijanju korupcije u zemlji porasle, one se i dalje svode na lokani nivo i ne zahvataju najviše države funkcionere. U Izveštaju Evropske komisije, posebna pažnja skrenuta je na nedovoljno transparentno finansiranje političkih stranaka u Srbiji.
 
Ja sam svoju profesorku politicke ekonomije sa FPN-a Draganu Filipovic pitao kako da se resi korupcija i monopol u Srbiji, a njen odgovor je bio: ``Moramo biti moralniji...``. :)
ako tako strucnjaci kazu...:)

ja znam kako bi resio taj problem pohapsio bi sve do jednog Tadicevca i strpao na robiju . Onda bi ovi sledeci se malo zamislili pre nego zavuku ruku u tudj dzep
 
Mislim, ovo već nije ni smešno, ovo je ruganje srpskoj javnosti.
Ма какво ругање. Ово је дивљачко ментално силовање овог народа.
svaki malo vodi se borba protiv korupcije

novopostavljene glavesime moraju da prekinu dotadasnje lance i grupe, da bi uspostavili normalan poredak stvari - da se placa onome kome treba, kao sto je i red
Тако је :klap: 'Ебеш државу ако се у њој не зна ред .... да се плаћа оном коме треба да се плаћа :ok:
 
Vlada Srbije obezbediće sve uslove za rad Agencije za borbu protiv korupcije, dogovoreno je na današnjem sastanku ministarki fanansija Dijane Dragutinović i pravde Snežane Malović sa direktorkom agencije Zoranom Marković.

A u njemu sve sam krem srpskog zivota. Ako nista totalno apoliticne osobe :lol:

Kako se ističe u saopstenju Vlade Srbije, obezbeđen je novac neophodan za rad i tehničko opremanje Agencije za borbu protiv korupcije. Finansijskom planom, koji je Agencija ranije podnela Vladi Srbije, za rad te institucije za borbu protiv korupcije u 2010. godini predviđeno je 160 miliona dinara.

Bas me znaima sta ce tih 1.5 milion i kusur evra da promeni u funkcionisanju te institucije koja nema nikakva ovlascenja, vec predstavlja samo savetodavno telo. Cupic je kao nesto brbljao da ce odluke ove "institucije" imati i sankcioni karakter, bas me zanima ko mu je to rekao ? :hahaha:

Jedan od prioriteta Vlade Srbije je, ističe se, borba protiv korupcije i kriminala u zemlji i u tom poslu ključna uloga pripada nezavisnoj Agenciji za borbu protiv korupcije.
Direktorka Agencije Zorana Marković je predstavila plan rada i ocenila da je u toku kadrovsko jačanje kako bi ova samostalna i nezavisna agencija nesmetano počela sa radom.

A sta je sa institucijom Drzavnog revizora? Posto vec skoro 2 godine ne radi i maze oci javnosti, a to je po logici i praksi normalnih zemalja jedina institucija koja moze da finansijski kontrolise javni sektor, pa po prirodi stvari na osnovu tih podataka bi ta agencija koristeci revizorske podatke mogla da mobilise politicku javnost na odredjene korake. Sad posto ona naravno ne funkcionise, koji smisao ima ta Agencija ?
Naravno, odgovor je novo mazanje ociju javnosti, pa cak i administraciji u Briselu, koja je dala jasan signal kakav feedback ( doduse to nije glavni uslov) moze da ocekuje ako ovako marljivo bude radila na sprecavanju korupcije.
 

Back
Top