Hrvatska osudjuje skandiranje navijaca u mecu sa Srbijom...Odzvonilo povicima:`Ubij S

Halix

Elita
Poruka
16.206
Odzvonilo povicima "Ubij Srbina"

sreda, 14. okt 2009, 15:19 -> 16:02

Hrvatska oštro protiv poziva na nasilje na sportskim terenima. Premijerka Jadranka Kosor najavila prekide utakmica i televizijskih prenosa. Divljaštvo nećemo tolerisati, rekla Kosor.

Hrvatska vlada i Sabor, posle utakmice mladih fudbalera te države i Srbije u Varaždinu, najavili oštre mere protiv divljanja navijača na sportskim priredbama, a Hrvatska radio-televizija saopštila da će ubuduće, u takvim prilikama, isključivati ton.


"U ime vlade osuđujem takvu vrstu divljaštva i poruka je da to nećemo tolerisati, to niko više ne može tolerisati", rekla je hrvatska premijerka Jadranka Kosor sa saborske govornice, posle čega je sazvala sednicu kabineta na kojoj će biti definisane mere države protiv navijača.

Rasprava u Saboru usledila je posle novog u seriji incidenata na fudbalskim utakmicama, pošto su navijači tokom utakmice mladih fudbalera Hrvatske i Srbije, odigrane u utorak u Varaždinu uzvikivali "Ubij Srbina".

Kosor je, takođe, najavila i restriktivne izmene Zakona o suzbijanju nereda na sportskim takmičenjima, uključujući prekidanje utakmica na kojima navijači budu skandiralina taj način.

"Sve dok se utakmice ne budu prekidale, sve dok se televizijski prenosi ne budu prekidali, do tada divljaci neće shvatiti poruku. U tom će smislu Vlada raditi, uz vašu podršku", rekla je premijerka Hrvatske, naglašavajući da će dodatnu odgovornost snositi organizatori takmičenja.

Premijerka je obraćanje zastupnicima zaključila porukom da će se vlada u suzbijanju govora mržnje voditi "načelom nulte tolerancije prema divljaštvu".

HRT isključuje ton

Istovremeno, Hrvatska radio-televizija pozvala je organizatore sportskih događaja i sve merodavne državne institucije da upotrebe sva sredstva kako bi kaznili one koji se na sportskim terenima ponasaju neprimereno.

U reakciji na incidente tokom fudbalske utakmice mladih reprezentacija Hrvatske i Srbije juče u Varaždinu, HRT je u saopštenju naveo kako se komentator HRT morao ranije ograditi od neprimerenog ponašanja dela publike.

"Ekipama koje realizuju prenose nalaže se da isključe neprimereni ton i izbegnu prikazivanje izgrednika", naveo je HRT.

Tokom rasprave u parlamentu, poslanik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac prozvao je komentatora HRT zbog toga što, kako je rekao, tokom prenosa utakmice nije smatrao nužnim da ukaže na govor mržnje s tribina, na skandiranje "Ubi, ubi, ubi ga, ubi Srbina".

Tek je na kraju prenosa skandiranje okarakterisao kao nepoželjno, rekao je Pupovac.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/226981/Odzvonilo+povicima+"Ubij+Srbina".html

Pitam se,da li je ovo samo maska ili...
 
Nadam se da ce zaista odreagovati kako kazu. Meni se ucinilo tokom prenosa da skandiraju navedeno, ali mi je bilo suvise bucno pa sam mislila da ne cujem dobro, a zacudila sam se kada je komentator u nekom momentu osudio takvo navijanje, ne znajuci da je opomenut.

Ni u drugim zemljama se nisu naucili redu bez rigoroznih kazni, a verujem da Hrvatska ima dobre razloge da se potrudi da ovakve poteze sankcionise na pravi nacin. Uostalom, kao i mi kada se slicne ili gore stvari dogode u Srbiji.
 
Odzvonilo povicima "Ubij Srbina"

sreda, 14. okt 2009, 15:19 -> 16:02

Hrvatska oštro protiv poziva na nasilje na sportskim terenima. Premijerka Jadranka Kosor najavila prekide utakmica i televizijskih prenosa. Divljaštvo nećemo tolerisati, rekla Kosor.

Hrvatska vlada i Sabor, posle utakmice mladih fudbalera te države i Srbije u Varaždinu, najavili oštre mere protiv divljanja navijača na sportskim priredbama, a Hrvatska radio-televizija saopštila da će ubuduće, u takvim prilikama, isključivati ton.


"U ime vlade osuđujem takvu vrstu divljaštva i poruka je da to nećemo tolerisati, to niko više ne može tolerisati", rekla je hrvatska premijerka Jadranka Kosor sa saborske govornice, posle čega je sazvala sednicu kabineta na kojoj će biti definisane mere države protiv navijača.

Rasprava u Saboru usledila je posle novog u seriji incidenata na fudbalskim utakmicama, pošto su navijači tokom utakmice mladih fudbalera Hrvatske i Srbije, odigrane u utorak u Varaždinu uzvikivali "Ubij Srbina".

Kosor je, takođe, najavila i restriktivne izmene Zakona o suzbijanju nereda na sportskim takmičenjima, uključujući prekidanje utakmica na kojima navijači budu skandiralina taj način.

"Sve dok se utakmice ne budu prekidale, sve dok se televizijski prenosi ne budu prekidali, do tada divljaci neće shvatiti poruku. U tom će smislu Vlada raditi, uz vašu podršku", rekla je premijerka Hrvatske, naglašavajući da će dodatnu odgovornost snositi organizatori takmičenja.

Premijerka je obraćanje zastupnicima zaključila porukom da će se vlada u suzbijanju govora mržnje voditi "načelom nulte tolerancije prema divljaštvu".

HRT isključuje ton

Istovremeno, Hrvatska radio-televizija pozvala je organizatore sportskih događaja i sve merodavne državne institucije da upotrebe sva sredstva kako bi kaznili one koji se na sportskim terenima ponasaju neprimereno.

U reakciji na incidente tokom fudbalske utakmice mladih reprezentacija Hrvatske i Srbije juče u Varaždinu, HRT je u saopštenju naveo kako se komentator HRT morao ranije ograditi od neprimerenog ponašanja dela publike.

"Ekipama koje realizuju prenose nalaže se da isključe neprimereni ton i izbegnu prikazivanje izgrednika", naveo je HRT.

Tokom rasprave u parlamentu, poslanik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac prozvao je komentatora HRT zbog toga što, kako je rekao, tokom prenosa utakmice nije smatrao nužnim da ukaže na govor mržnje s tribina, na skandiranje "Ubi, ubi, ubi ga, ubi Srbina".

Tek je na kraju prenosa skandiranje okarakterisao kao nepoželjno, rekao je Pupovac.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/226981/Odzvonilo+povicima+"Ubij+Srbina".html

Pitam se,da li je ovo samo maska ili...

mislim da to nista nece popraviti situaciju....to ce se nastaviti
jer oni te pesme ne pevaju zarad javnosti, vec zbog njih samih
da se emotivno zadovolje
 
da neki nece nikada poverovati u iskrenost nekog hrvatskog politicara, ili bilo kojeg nesrpskog, to nije nista novo, i na to se ne treba niko obazirati.
drago mi je kada cujem ovakve poruke sa vrha. jos samo da se neka budal kazni, malo strozije, i polako ce rulja biti dovedena u red. i ne verujem da ce bodale biti eliminisane, ali makar ce se njihov broj smanjiti.
 
jedino mi nije jasno koji si lik iz prethodnog zivota... ako je to uopste bitno... ni ovaj nece dugo:bye::bye:

pa ako ti nije bitno sto te zanima??:whistling:
adzemi , u proslom zivotu sam hunter na savage pipl:zper::zper::zper:

hhahahaa, ovaj lik ce tek da potraje:per:...
ako se nadas digitalnom andjelu, koji ce da te cuva
sto bi reko svarci....I'LL BE BACK !!!

uz digitalnog kipera ,pomoc mozes potraziti i od diogardija, olbrajtove,blera
klarka, klintona i ostalih poremecenih ljudi i nakaza...

dzaba ti sve!!!
 
mislim da to nista nece popraviti situaciju....to ce se nastaviti
jer oni te pesme ne pevaju zarad javnosti, vec zbog njih samih
da se emotivno zadovolje

e to emotivno *samozadovoljavanje će platiti prekidanjem utakmice...........treba to i kod nas da bude, pa da vidim kada će im pasti na pamet da laju *nož žica....ili "ubi zakolji.......jer svest te stoke reaguje samo na kaznu
 
e to emotivno *samozadovoljavanje će platiti prekidanjem utakmice...........treba to i kod nas da bude, pa da vidim kada će im pasti na pamet da laju *nož žica....ili "ubi zakolji.......jer svest te stoke reaguje samo na kaznu

pa naravno ,da ce platiti....a sta si ti pomislila?
pa naravno da i kod nas treba to uvesti !!!
ja sam u prethodnom postu naveo generalno, a ne jednostrano!!!
 
То са ножем не скандирају навијачи Србије већ су то учинили једном навијачи једног омањег клуба на једној лигашкој утакмици. Ти навијачи су познати по наци оријентацији и сваки нормални Србин ће такве навијаче осудити.
 
U Pragu je milina ici na utakmice. Ljudi idu porodicno na stadion, opustena atmosfera, zezancija i uzivancija. Kumici su se toliko odusevili Ceskom da hoce tamo da studiraju. :D

To je dosadno, smorno, kao da gledaš neku porodičnu seriju... Ni sad ti kod nas niko ne brani da porodično odeš na tekmu, zna se gde je na stadionu mesto za takve
 

Back
Top