Hrvatska osudjuje skandiranje navijaca u mecu sa Srbijom...Odzvonilo povicima:`Ubij S
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Hrvatska osudjuje skandiranje navijaca u mecu sa Srbijom...Odzvonilo povicima:`Ubij S

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Podrazumevano Hrvatska osudjuje skandiranje navijaca u mecu sa Srbijom...Odzvonilo povicima:`Ubij S

Odzvonilo povicima "Ubij Srbina"

sreda, 14. okt 2009, 15:19 -> 16:02

Hrvatska oštro protiv poziva na nasilje na sportskim terenima. Premijerka Jadranka Kosor najavila prekide utakmica i televizijskih prenosa. Divljaštvo nećemo tolerisati, rekla Kosor.

Hrvatska vlada i Sabor, posle utakmice mladih fudbalera te države i Srbije u Varaždinu, najavili oštre mere protiv divljanja navijača na sportskim priredbama, a Hrvatska radio-televizija saopštila da će ubuduće, u takvim prilikama, isključivati ton.

"U ime vlade osuđujem takvu vrstu divljaštva i poruka je da to nećemo tolerisati, to niko više ne može tolerisati", rekla je hrvatska premijerka Jadranka Kosor sa saborske govornice, posle čega je sazvala sednicu kabineta na kojoj će biti definisane mere države protiv navijača.

Rasprava u Saboru usledila je posle novog u seriji incidenata na fudbalskim utakmicama, pošto su navijači tokom utakmice mladih fudbalera Hrvatske i Srbije, odigrane u utorak u Varaždinu uzvikivali "Ubij Srbina".

Kosor je, takođe, najavila i restriktivne izmene Zakona o suzbijanju nereda na sportskim takmičenjima, uključujući prekidanje utakmica na kojima navijači budu skandiralina taj način.

"Sve dok se utakmice ne budu prekidale, sve dok se televizijski prenosi ne budu prekidali, do tada divljaci neće shvatiti poruku. U tom će smislu Vlada raditi, uz vašu podršku", rekla je premijerka Hrvatske, naglašavajući da će dodatnu odgovornost snositi organizatori takmičenja.

Premijerka je obraćanje zastupnicima zaključila porukom da će se vlada u suzbijanju govora mržnje voditi "načelom nulte tolerancije prema divljaštvu".

HRT isključuje ton

Istovremeno, Hrvatska radio-televizija pozvala je organizatore sportskih događaja i sve merodavne državne institucije da upotrebe sva sredstva kako bi kaznili one koji se na sportskim terenima ponasaju neprimereno.

U reakciji na incidente tokom fudbalske utakmice mladih reprezentacija Hrvatske i Srbije juče u Varaždinu, HRT je u saopštenju naveo kako se komentator HRT morao ranije ograditi od neprimerenog ponašanja dela publike.

"Ekipama koje realizuju prenose nalaže se da isključe neprimereni ton i izbegnu prikazivanje izgrednika", naveo je HRT.

Tokom rasprave u parlamentu, poslanik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac prozvao je komentatora HRT zbog toga što, kako je rekao, tokom prenosa utakmice nije smatrao nužnim da ukaže na govor mržnje s tribina, na skandiranje "Ubi, ubi, ubi ga, ubi Srbina".

Tek je na kraju prenosa skandiranje okarakterisao kao nepoželjno, rekao je Pupovac.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/226981/Odzvonilo+povicima+%22Ubij+Srbina%22.html

Pitam se,da li je ovo samo maska ili...

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Hrvatska osudjuje skandiranje navijaca u mecu sa Srbijom...Odzvonilo povicima:`Ub

Nadam se da ce zaista odreagovati kako kazu. Meni se ucinilo tokom prenosa da skandiraju navedeno, ali mi je bilo suvise bucno pa sam mislila da ne cujem dobro, a zacudila sam se kada je komentator u nekom momentu osudio takvo navijanje, ne znajuci da je opomenut.

Ni u drugim zemljama se nisu naucili redu bez rigoroznih kazni, a verujem da Hrvatska ima dobre razloge da se potrudi da ovakve poteze sankcionise na pravi nacin. Uostalom, kao i mi kada se slicne ili gore stvari dogode u Srbiji.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Aktivan član black crown (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Hrvatska osudjuje skandiranje navijaca u mecu sa Srbijom...Odzvonilo povicima:`Ub

Citat Original postavio halix Pogledaj poruku
    Odzvonilo povicima "Ubij Srbina"

sreda, 14. okt 2009, 15:19 -> 16:02

Hrvatska oštro protiv poziva na nasilje na sportskim terenima. Premijerka Jadranka Kosor najavila prekide utakmica i televizijskih prenosa. Divljaštvo nećemo tolerisati, rekla Kosor.

Hrvatska vlada i Sabor, posle utakmice mladih fudbalera te države i Srbije u Varaždinu, najavili oštre mere protiv divljanja navijača na sportskim priredbama, a Hrvatska radio-televizija saopštila da će ubuduće, u takvim prilikama, isključivati ton.

"U ime vlade osuđujem takvu vrstu divljaštva i poruka je da to nećemo tolerisati, to niko više ne može tolerisati", rekla je hrvatska premijerka Jadranka Kosor sa saborske govornice, posle čega je sazvala sednicu kabineta na kojoj će biti definisane mere države protiv navijača.

Rasprava u Saboru usledila je posle novog u seriji incidenata na fudbalskim utakmicama, pošto su navijači tokom utakmice mladih fudbalera Hrvatske i Srbije, odigrane u utorak u Varaždinu uzvikivali "Ubij Srbina".

Kosor je, takođe, najavila i restriktivne izmene Zakona o suzbijanju nereda na sportskim takmičenjima, uključujući prekidanje utakmica na kojima navijači budu skandiralina taj način.

"Sve dok se utakmice ne budu prekidale, sve dok se televizijski prenosi ne budu prekidali, do tada divljaci neće shvatiti poruku. U tom će smislu Vlada raditi, uz vašu podršku", rekla je premijerka Hrvatske, naglašavajući da će dodatnu odgovornost snositi organizatori takmičenja.

Premijerka je obraćanje zastupnicima zaključila porukom da će se vlada u suzbijanju govora mržnje voditi "načelom nulte tolerancije prema divljaštvu".

HRT isključuje ton

Istovremeno, Hrvatska radio-televizija pozvala je organizatore sportskih događaja i sve merodavne državne institucije da upotrebe sva sredstva kako bi kaznili one koji se na sportskim terenima ponasaju neprimereno.

U reakciji na incidente tokom fudbalske utakmice mladih reprezentacija Hrvatske i Srbije juče u Varaždinu, HRT je u saopštenju naveo kako se komentator HRT morao ranije ograditi od neprimerenog ponašanja dela publike.

"Ekipama koje realizuju prenose nalaže se da isključe neprimereni ton i izbegnu prikazivanje izgrednika", naveo je HRT.

Tokom rasprave u parlamentu, poslanik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac prozvao je komentatora HRT zbog toga što, kako je rekao, tokom prenosa utakmice nije smatrao nužnim da ukaže na govor mržnje s tribina, na skandiranje "Ubi, ubi, ubi ga, ubi Srbina".

Tek je na kraju prenosa skandiranje okarakterisao kao nepoželjno, rekao je Pupovac.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/226981/Odzvonilo+povicima+%22Ubij+Srbina%22.html

Pitam se,da li je ovo samo maska ili...
    mislim da to nista nece popraviti situaciju....to ce se nastaviti
    jer oni te pesme ne pevaju zarad javnosti, vec zbog njih samih
    da se emotivno zadovolje

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

da neki nece nikada poverovati u iskrenost nekog hrvatskog politicara, ili bilo kojeg nesrpskog, to nije nista novo, i na to se ne treba niko obazirati.
    drago mi je kada cujem ovakve poruke sa vrha. jos samo da se neka budal kazni, malo strozije, i polako ce rulja biti dovedena u red. i ne verujem da ce bodale biti eliminisane, ali makar ce se njihov broj smanjiti.

Cathar nije na forumu
    Ima da se samozapali ako ga opet banujete.....
    Primećen član
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa koliko znam mi uopste ne vicemo-ubij hrvata

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To možda važi za "UBIJ SRBINA", ali oni to ne skandiraju...

Oni skandiraju "UBI SRBINA", a to nije kažnjivo...

Aktivan član WinteRborN (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    28
    Reputaciona moć
    47

***, pa vi ste glupi sto uopste citate te hrvatske vesti! Zabole me mnogo sta su Hrvati napisali da ce uraditi!
    ...The blade shall set me free...
    R.I.P. Miika Tenkula
    Hope you've found your tranquility now.

Domaćin
    Učlanjen
    25.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    130

da da i mi necemo vikati vise noz zica srebrenica
    hehe
    gde bre to moze

Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

ma taman posla da vicemo ubij siptara
    adzemi ,mozes biti spokojan

Domaćin
    Učlanjen
    25.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    130

Citat Original postavio black crown Pogledaj poruku
    pa ne boj se,ko zna kad bi igrali sa tvojim selom,ipak znas li ti gde je albanija ko ce voziti do tamo

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

jedino mi nije jasno koji si lik iz prethodnog zivota... ako je to uopste bitno... ni ovaj nece dugo

Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    jedino mi nije jasno koji si lik iz prethodnog zivota... ako je to uopste bitno... ni ovaj nece dugo
    pa ako ti nije bitno sto te zanima??
    adzemi , u proslom zivotu sam hunter na savage pipl

hhahahaa, ovaj lik ce tek da potraje...
    ako se nadas digitalnom andjelu, koji ce da te cuva
    sto bi reko svarci....I'LL BE BACK !!!

uz digitalnog kipera ,pomoc mozes potraziti i od diogardija, olbrajtove,blera
    klarka, klintona i ostalih poremecenih ljudi i nakaza...

dzaba ti sve!!!

Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio stawwross Pogledaj poruku
    pa ne boj se,ko zna kad bi igrali sa tvojim selom,ipak znas li ti gde je albanija ko ce voziti do tamo
    al zato moje selo jedva ceka da odigra sa tvojim

Iskusan alergicna (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Austrobugarska(hahaha)trenutno u HOLANDIJI
    Reputaciona moć
    109

mislim da to nista nece popraviti situaciju....to ce se nastaviti
    jer oni te pesme ne pevaju zarad javnosti, vec zbog njih samih
    da se emotivno zadovolje
    e to emotivno *samozadovoljavanje će platiti prekidanjem utakmice...........treba to i kod nas da bude, pa da vidim kada će im pasti na pamet da laju *nož žica....ili "ubi zakolji.......jer svest te stoke reaguje samo na kaznu
    alergichna na budale

Domaćin RSmusliman (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Pratio sam tu tekmu i htv i rts......rts je smanjio ton tako da se nista nije moglo cuti..dok se na htv sve fino culo a i komentator je veci ustasa od gledalaca koji su citavu tekmu uzvikivali ustaske parole,pjevali ustaske pjesme,klicali blajburgu,za dom spremni,srbe na vrbe,ubij srbina itd

Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio alergicna Pogledaj poruku
    e to emotivno *samozadovoljavanje će platiti prekidanjem utakmice...........treba to i kod nas da bude, pa da vidim kada će im pasti na pamet da laju *nož žica....ili "ubi zakolji.......jer svest te stoke reaguje samo na kaznu
    pa naravno ,da ce platiti....a sta si ti pomislila?
    pa naravno da i kod nas treba to uvesti !!!
    ja sam u prethodnom postu naveo generalno, a ne jednostrano!!!

Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

pa naravno ,da ce platiti....a sta si ti pomislila?
    pa naravno da i kod nas treba to uvesti !!!
    ja sam u prethodnom postu naveo generalno, a ne jednostrano!!!
    pa naravno da stoku može samo *motka da dovede u red...........
    alergichna na budale

Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

lepo je rekao Đinđić."Nije to nacionalizam već kompleks manje vrednosti
    alergichna na budale

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

То са ножем не скандирају навијачи Србије већ су то учинили једном навијачи једног омањег клуба на једној лигашкој утакмици. Ти навијачи су познати по наци оријентацији и сваки нормални Србин ће такве навијаче осудити.

Elita Skydancer (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2547

U Pragu je milina ici na utakmice. Ljudi idu porodicno na stadion, opustena atmosfera, zezancija i uzivancija. Kumici su se toliko odusevili Ceskom da hoce tamo da studiraju.
    Um je feral, to jedina je rasvjeta

Elita Skydancer (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2547

Citat Original postavio alergicna Pogledaj poruku
    lepo je rekao Đinđić."Nije to nacionalizam već kompleks manje vrednosti
    Istina.
    Um je feral, to jedina je rasvjeta

Veoma poznat Rechke (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    290

Citat Original postavio Cathar Pogledaj poruku
    Pa koliko znam mi uopste ne vicemo-ubij hrvata
    Ti odavno nisi bio na nekoj tekmi
    Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων

Zatucani klerofašista!

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    290

Citat Original postavio Skydancer Pogledaj poruku
    U Pragu je milina ici na utakmice. Ljudi idu porodicno na stadion, opustena atmosfera, zezancija i uzivancija. Kumici su se toliko odusevili Ceskom da hoce tamo da studiraju.
    To je dosadno, smorno, kao da gledaš neku porodičnu seriju... Ni sad ti kod nas niko ne brani da porodično odeš na tekmu, zna se gde je na stadionu mesto za takve

Zatucani klerofašista!

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    290

I džaba je što će ujaci osuditi takvo ponašanje, kad inicijativa za to nije sigurno njihova, već su i njih počeli da stižu isti pritisci kao i nas. Da je do njih orilo bi se isto na stadionima, i u javnosti uopšte do iskopa nas ili njih

Zatucani klerofašista!

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

dejavu

Slične teme

1. Ako ne popusti Sloveniji - Hrvatska u EU sa Srbijom
    Autor ljubo_001 u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 15.03.2009., 18:49
  2. Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 10.11.2008., 14:35
  3. Katedri za slavistiku u Bonu odzvonilo?
    Autor Вуја u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.08.2008., 18:46
  4. Sloboda-ne osudjuje nas niko, sami biramo
    Autor All u need is love u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.08.2007., 19:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku