PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

važi za ređe...i realno bi trebalo da bude 10e a ja sam za tu cenu uzeo tri komada ali pri tom prebrao punu kesu 10 i 25 para 1920 a samo su se te tri zatekle tu...toliko o njihovoj retkosti
Adnane, zanima me razmena za 2 din 1875 koju si pomenuo da imaš...dobavio bih ti sve te koje ti fale pa da se nekako skontamo...
 
Interesuje me bas za koliko novca biste je mogli dobiti i u kojem kvalitetu je? Moj vam je savjet ako imate lijepu priliku zgrabite je jer vjeruj mi "vruce" stvari ne stoje dugo.
Evo recimo ja sam prije satak dosao sa sastanka u klubu, imao bas jednu lijepu priliku i zgrabio sam je bez razmisljanja, uzeo sam 2 perpera iz godine sto mi je falila (1910), u stanju vf+, xf-, za svega 20 eura (doduse cijena je bila ko meni).
i pitanje za vas, imam prliku da uzmem 1 dinar 1879, vf- stanje, za 15-20 eura. Koliko on vrijedi u BG i da li mi se isplati da ga uzmem, volio bi Vase misljenje da cujem?
Pozdrav veliki za vas i ne rece mi kako se zoves nikako? :)
 
ja 2 din 1875 nisam našao jeftinu, ovde se za nju drži monopol i pravi se fama...npr,5 din 1904,1879mogu da njađem bez problema za 30-40e jako lepu ali nju nikako....čestitam za te perpere, to je ovde cenjeno i skupo ali taj 1 din 1879 je previše da platite toliko...ja sam moj uzeo za 6e XF (isto na reputaciju doduše)...
Ajde da probamo mi nekako da se razmenjujemo, cenim da bi značilo obostrano!
ja sam Marko tj Markus Rufus,hehe
 
Imam priliku da uzmem jos jednu kovanicu od 2 perpera 1910 doduse u VF stanju za 20 eura, jako lijepa neudarena ali je kosa Nikole malo izlizana, ali za te pare to je extra cijena. Pa ako Vam fali ta kovanica mozemo nesto skontati, meni je zao sto trenutno nemam nista da Vam ponudim osim toga jer sam sve prodao duplo sto sam imao. A sto se perpera konkretno tice vjerujte ovde su i jos skuplji, jako skupi, ali to dobijam na reputaciju i zato sto sam sa gospodinom vise puta trgovao pa...
Recite mi imate li sta od albanskih srebrenjaka 1 i 2 franga are i koja je njihova cijena kod vas?
 
verovali ili ne, već su odradili repliku ove mistifikovane kovanice i verujte da ju je teško provaliti koliko je profi odrađena (samo nisam siguran da li pasuje i po gramaži, nisam nosio kantar)
ova je vrh vrhova i mnogo mi se sviđa...zapravo, dao bih mnogo za nju i stavio tačku na tu godinu jer je potvrđeno u praksi da je tako najbolje...
nemojte pogrešno shvatiti, nisam hteo da dovedem ovaj komad u vezu sa bilo kakvim kopiranjem samo mi je palo na pamet pošto sam se i s tim susreo...inače košta kao i prava...
 
nemam frange ali se drže na ceni...mogu da proverim i kojoj...a kolekcionarska reputacija pojedinca je veoma bitna za ozbiljne ...i dugoročnija saradnja takođe...mislim da ovde vredi pijac pravilo- svakog možeš samo jednom da prevarš, ali samo dok ne upali svetlo, ne opere blato ili ne otvori katalog...posle toga nema više razgovora!
to je fina cena za taj perper pošto su svuda na većoj ceni kao i sav novac Balkana koji gaji dugu kovničku tradiciju
skontačemo nešto za dalje, Adnane
pozdrav
 
Dvodinarku iz 1875-te su falsifikovali već nekoliko godina posle emitovanja, prema navodima g-na Hadžipešića. Neke su imale težinu ispod 10g, a neki primerci i do 10,2g. Rađene su tehnikom livenja i bile prepoznatljive.
Ja imam viška 3 orig. kovanice od 50 para i 2 orig. kovanice od 2 din. iz 1875. Ako je neko zainteresovan za eventualnu kupovinu, neka piše na pp da bi mu ovih dana poslao fotke.
 
naravno, postoje onovremeni plagijati dvodinarke 1875 čak i sa greškom gde ObreNović liči na ćirilično P, tj nije sastavljeno dobro N i SrPski liči na SrNski...ja sam mislio na savremeno repliciranje, Bugarska škola kao i sa antikom...normalno, baš su nju odredili za tu rabotu, šta bi sa 2din 1912 ili 15?
10 takvih komada - jugo koral ...hehehe
 
ako tako računamo i više...
1-tanji vrat 5,deblji vrat 5
2-širi razmak 2 i 5
3 - spojena slova u natpisu PARA - slova se dodiruju

sve ovo su minijaturne razlike na koje mnogi ne obraćaju pažnju
ovaj moj komad je kupljen u klubu tako da je validan (tj, nisam ja izmislio dok sam kupovao)
 
jos dva, ne tako retka komada(1868 nije sa obrnutim reversom vec regularna) ali se meni njihovo stanje svidelo...
-10 para 1943 - u boji cinka sto je veoma retko s obzirom da reaguje brzo na promenu sredine-ovakvi komadi su bezvredni ali ovaj ipak vredi makar zbog retkog stanja kondicije

-5 para 1868 - veoma Zdrav komad - imam ih desetak i cak u boljem stanju ali nijedan nije tako Zdrav iznutra ako znate na sta mislim....i posle 141 godine i dalje masivan i ne nagrizen
uzivajte!
 
Evo i mojih 10 dinara iz 1943.Ima malih ostecenja na ivicama al jako lep sjaj.Bukvalno se cakli (mada na slici zbog glpog skenera ima neku cudnu boju) al nije ciscena,ne bar od mojih ruku i stojala je dosta dugo pomesana sa ostalim novcicima i nije poprimila nikakvu patinu.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    23,9 KB · Pregleda: 34

Back
Top