PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

vrlo korisne informacije i zavidno poznavanje procesa dobijanja novca i pratećih karakteristika materijala...kolega Jevdokan, jeste razmišljali o plagijanju makar 2 din 1975 kad nam tako dobro dočaraste?:ok:
pozdrav i hvala!

Ili jos bolje 50 dinara 1974, ili ta 2 dinara ali iz 1875,hehe. al stvarno, nisam jos vidio da se netko ovako razumije u sam nacin izrade novca, citati kataloge moze svatko al ovo je vec ozbiljniji nivo znanja, bogami svaka Vam cast kolega Jevdokan, pozdrav
 
Ili jos bolje 50 dinara 1974, ili ta 2 dinara ali iz 1875,hehe. al stvarno, nisam jos vidio da se netko ovako razumije u sam nacin izrade novca, citati kataloge moze svatko al ovo je vec ozbiljniji nivo znanja, bogami svaka Vam cast kolega Jevdokan, pozdrav

Kolege, :hvala: hajde da napravimo dogovor.
Vi napravite spisak sta vas od starog i retkog novca zanima, da vidimo koje su cifre u pitanju i da se dogovorimo sta da mi donosite u zatvor kad me panduracija uhvati.:think:
Cigare ne dolaze u obzir posto nepusim.:lol:
 
Znate druze Jevdokan, ja i Marko cemo vam dolaziti sa novim idejama prevarantskim, sljedeca je na redu 100 perpera da falsiramo, a donosit cemo vam portugalsko vino i karangese (mada neznam sta je to al saznat cu) :) samo dobro uspijete to da ne pusite uz vino, meni bi tesko islo iako se doduse ne trudim da pokusam :) Veliki pozdrav.
 
Marko neznam jesi primjetio al ona 2 dinara 1925 su u zadnje vrijeme bas na cijeni, pogotovo ako su u dobrom stanju, kao tvoja ta.

cela serija je na ceni, Ado! slab je materijal, reaktivan i sve su slizane, zaprljane ili oštećene po obodu...vidim da im raste cena a što je najveći fazon pojavljuju se specijaliteti 1925 god za koje se do sad nije znalo i sve ih je više...ranije nisam nešto voleo 1925 ali baš sad reko da je dovedem do XF i uzeo sam obe varjante, okačiću slike pa pogledaj...
 
Gospodine MarQss, znam da nije Srbija, ali mozete li mi reci koliko vredi ova kovanica ?
image1189.jpg
 
naravno da ne zameram!Crnogorci su nekad bili Srbi takođe!!! samo bih više voleo da vidim neki sto u pozadini ili nečiju ruku koja drži ovo a ne neki galerijski sken...šta reći a da to nije rekao kolega SPQR osim da je još skuplje...
evo isečka iz dinara!
pozdrav za bake i deke koji su ovo sačuvali nekom maloumnom unuku!
 
Gospodine MarQss, znam da nije Srbija, ali mozete li mi reci koliko vredi ova kovanica ?
image1189.jpg
Oddy boy nemo da se zezas sa nas, :mrgreen:osim ako ti je sasvim svejedno sta ce biti sa tvojim usima kada te se dohvatim.
Ima da ti ih izvucem toliko da cu da uh vezem na masnu na vrh glave pa cu onda da uzmem smirgl 60 ili 80 ,za tvoju informaciju, pa da ih izsmirglam da se sijaju ko ta para.:per:
ja taj "novcic" znam samo po cuvenju. Nikad ga uzivo nisam ni video.
 
naravno da ne zameram!Crnogorci su nekad bili Srbi takođe!!! samo bih više voleo da vidim neki sto u pozadini ili nečiju ruku koja drži ovo a ne neki galerijski sken...šta reći a da to nije rekao kolega SPQR osim da je još skuplje...
evo isečka iz dinara!
pozdrav za bake i deke koji su ovo sačuvali nekom maloumnom unuku!
Onom malom sam vec napisao sta mislim o tom njegovom sadistickom postu.
Mene je oduvek odusevljavala dobra gravura na novcu, zato i volim Austriju, ali ova gravura je jos bolja.
Kao sto sam napisao nikad ga nisam ni video uzivo, ali sad kad vidim ove fotke stvarno predivan rad. Svaka cast majstoru koji je to napravio.
Znas li gde su kovani?
 
Oddy boy nemo da se zezas sa nas, :mrgreen:osim ako ti je sasvim svejedno sta ce biti sa tvojim usima kada te se dohvatim.
Ima da ti ih izvucem toliko da cu da uh vezem na masnu na vrh glave pa cu onda da uzmem smirgl 60 ili 80 ,za tvoju informaciju, pa da ih izsmirglam da se sijaju ko ta para.:per:
ja taj "novcic" znam samo po cuvenju. Nikad ga uzivo nisam ni video.

e, pa ja sam ga video, ima ga teca, ali nece da da, stipsa, ima dva komada,. :eek:
 
imenjače, razmisli još jednom....samo nazdravi sa cijanidom i pravac Kazablanka...
ili daj broj, mi ćemo to....pa podelimo perper sekirom ko onog crva u crtanom filmu...
nego, kvit sa komikom....da se mi vratimo na XF Srbiju...dajte neki komad, kriziram....
 
E *** i ti Oddly ovaj forum u zajebanciju pretvaras, za tvoju informaciju ovakvi primjerci se nalaze samo u kolekcijama grofova, kraljeva, i slicne aristokracije al vjerujte mi poneki i zaluta pa dodje kod obicnih ljudi, tako u Sarajevu samo jedan covjek posjeduje ovih 100 perpera za kojeg se zna, zlatar je u pitanju, al mozda ima jos neko a cisto sumnjam, bio mi je kolega prisutan na zadnjem medjunarodnom sastanku u hotelu Slavija oko 26.septembra ove godine i kaze mi okupilo se bruka ljudi oko jednog stola, covjeku dedo ostavio 100 perpera i svi dosli da vide, on ju je cak drzao u rukama, a bas me zanima da li je ziv izasao iz hotela :) ipak nisu to stvari koje se u dzepu nose.
i Oddly nemoj mi ovako neke galerijske slike postavljat, pogotovo perpera mnogo sam slab na njih pogotovo sto znam da ovaj nikada necu imat :)
 
.................bez Švarcija

E Marko i ja posjedujem ovih 50 para i 1 dinar 1915 bez Schwartza u ovom kvalietu. Interesuje posto je i moj 1 dinar 1915 ovako sjajan i bezobrazno dobro ocuvana, ama bas isti kao ovaj tvoj, i ima takav sjaj, mislis li da je ciscen, kao da ga je neko u bubanj bacio?
ipak kao da nema onaj originalni kovnicki sjaj. vjeruj i moja 2 perpera 1914 UNC ima jos na sebi onaj originalni kovnicki sjaj i nije bas takav nekako previse sljasti,,pozdrav za tebe drug
 

Back
Top