PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE - Strana 5
Strana 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 101 do 125 od 350

Tema: PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

Citat Original postavio MarQss Pogledaj poruku
    ...još nešto za uživanje...
    10 para 1879 - najbolja koju sam ikad video a verujem i mnogi što se tiče detalja i fizičke kondicije uopšte + prelepa staklasta patina
    1 dina 1879 - u extra kondiciji
    2 din 1915
    Svaka cast kolega, stvarno lepi komadi.

MarQss nije na forumu
    "kada bi znao pravu cijenu onoga što nosiš u džepu, ne bi tako mirno spavao"
    Primećen član MarQss (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio jevdokan Pogledaj poruku
    Svaka cast kolega, stvarno lepi komadi.

hvala, kolega Jevdokan!
    volim da vidim takve komade kod nekog isto koliko volim da ih posedujem i zato još jednom pozivam članove da u skladu sa temom postavljaju svoje komade - SRBIJA XF jer mislim da numizmatika gubi smisao ako je samo jedan čovek ljubomorno čuva
    pozdrav svima i hvala još jednom!

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

pozdrav, kolega Dejane!
    dobrodošli na moju temu! Već smo sarađivali, pratio sam Vaše kupovine na Limundu i neobično Vas cenim...jako lepe kovanice u kvalitetu ali dajte one Vaše Srbije (pošto je to tema) da parimo malo oči ako se zadržala kod Vas...
    veliki pozdrav!

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Hvala kolega na lepim recima. Evo jos nesto iz moje kolekcije.https://www.facebook.com/photo.php?p...&id=1169050089

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

oštar komad...lep za oči! Svaka čast! najbolju i najskuplju koju sam video ima dimno zelenkastu patinu bez ikakvih povreda a ova je tog ranga po detaljima (čini mi se)
    još jednom svaka čast!

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio NOVI_SAD Pogledaj poruku
    Hvala kolega na lepim recima. Evo jos nesto iz moje kolekcije.https://www.facebook.com/photo.php?p...&id=1169050089
    lep primerak 1 pare 1868!
    one su pretežno XF sve a loše se teško nalaze...baš zato drže cenu od 30e za ovaj kvalitet!
    Bravo!

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

slabija ali lepo što je cirkulisala...već smo pominjali kontraverznu 1917...
    moj set je iz fišeka (verovatno onog ukradenog u luci...hehehe)

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Ova petoparka iz 1917. godine je srebrna, verovatno falsifikat onog vremena. Nije xf kvalitet ali sam je okacio zato sto je bar meni jako zanimljiva za pogledati.

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Ova petoparka iz 1917. godine je srebrna, verovatno falsifikat onog vremena. Nije xf kvalitet ali sam je okacio zato sto je bar meni jako zanimljiva za pogledati.
    onda je to druga stvar...pravi specimen! čestitam i koliko znam samo su zlatne (France) navedene u literaturi...ovo je neka proba?
    Čestitam!

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio MarQss Pogledaj poruku
    onda je to druga stvar...pravi specimen! čestitam i koliko znam samo su zlatne (France) navedene u literaturi...ovo je neka proba?
    Čestitam!
    Mislim da je falsifikat onog vremena mada nisam siguran.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

E svaka cast kolega, uvijek me veseli pogled na ovakve primjerke, bravo.

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Bilo bi mi zanimljivo da cujem misljenje gosp. Franc ioss-a o ovoj kovanici (5 para iz 1917 u srebru) i njenom stanju.
    Znam da je nezahvalno davati misljenje o novcicu na osnovu fotografije, ali ova fotografija izgleda dosta kvalitetna, pa su na njoj po mom misljenju vidljivi i neki "mikro tragovi".
    A i misljenje se moze dati uz ogradu da je dato samo na osnovu fotografije.

Obećava
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Bilo bi mi zanimljivo da cujem misljenje gosp. Franc ioss-a o ovoj kovanici (5 para iz 1917 u srebru) i njenom stanju.
    Znam da je nezahvalno davati misljenje o novcicu na osnovu fotografije, ali ova fotografija izgleda dosta kvalitetna, pa su na njoj po mom misljenju vidljivi i neki "mikro tragovi".
    A i misljenje se moze dati uz ogradu da je dato samo na osnovu fotografije.
    Bogdan - Franc ios je vec imao u rukama ovu kovanicu kad smo se zadnji put sreli i on kaze da je to falsifikat. Kaze da kovanica nije dobijena kovanjem vec livenjem i da je cuo da ima jos takvih primeraka. Pozdrav!!!

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Bogdan - Franc ios je vec imao u rukama ovu kovanicu kad smo se zadnji put sreli i on kaze da je to falsifikat. Kaze da kovanica nije dobijena kovanjem vec livenjem i da je cuo da ima jos takvih primeraka. Pozdrav!!!
    evo dobrog primera "vrednosti Falša" za temu koju je pokrenuo kolega SPQR...1917 je skupa i retka i kad nije falš ali ovo je specimen! Čuo sam za njih ali prvi put vidim!
    Čestitam!

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Upravo zbog toga sam zeleo dda cujem misljenje gosp. Bogdana,posto ino ima puno vece iskustvo od mene. Zeleo sam da i on potvrdi mojje misljenje jer je i na fotografiji vidljivo da je kovanica radjena livenjem. Ako obratite paznju videcete da su slova nejednake sirine i zaobljenih ivica, tipicno za livenje. Kovanjem se dobije ista sirina slova i ostre ivice jer metal popunjava kalup i nema zaobljenih ivica. Ovakvo zaobljenje ivica se nemoze dobiti istrosenoscu novcica u opticaju. Karakterise ga zitkost rastopljene legure i skupljanje materijala kod hladjenja. Falsufikator je stedeo na energiji pa nije postigao temperaturu kojom bi dobio bolje zalivanje kalupa. A o retusu kalupa nije ni razmisljao mozda i nezna sta je to. Da je koristio tehnologiju mikro liva dobio bi puno bolji rezultat.
    Istina ta tehnologija bas nije dostupna svakome, mnogi nisu ni culi za nju. Ako se primenjuje kako treba, dobija se tacnost odlivka i do 0,02mm-dva stota dela milimetra, a moze se dobiti maltene povrsina kao i na otkovku, samo malo vise mat.

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

I ja bih je rado imao uz napomenu da nebih ni pokusavao da je podturam pod original.
    Uostalom ja nista i ne prodajem, ja samo kupujem.
    A meni su i falsifikati jako zanimljivi jel sa njih ucim kakvim se sve tehnologijama sluze falsifikatori.
    Kada sam vec poslao post primetio sam da je kolega misljenja da je u pitanju onovremenski falsifikat. To objasnjava zasto nijue koristen mikroliv. Mikroliv u jednoj nesto primitivnijoj formi su koristili i stari narodi, Rimljani su bili veliki majstori liva, pa je onda dosta dug period bio "zaboravljen". Ima vec dosta godina da se mikro liv vratio na tehnolosku scenu u velikom stili i jako puno se koristi.
    Poslednji put ažurirao/la jevdokan : 24.11.2009. u 20:46

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Upravo zbog toga sam zeleo dda cujem misljenje gosp. Bogdana,posto ino ima puno vece iskustvo od mene. Zeleo sam da i on potvrdi mojje misljenje jer je i na fotografiji vidljivo da je kovanica radjena livenjem. Ako obratite paznju videcete da su slova nejednake sirine i zaobljenih ivica, tipicno za livenje. Kovanjem se dobije ista sirina slova i ostre ivice jer metal popunjava kalup i nema zaobljenih ivica. Ovakvo zaobljenje ivica se nemoze dobiti istrosenoscu novcica u opticaju. Karakterise ga zitkost rastopljene legure i skupljanje materijala kod hladjenja. Falsufikator je stedeo na energiji pa nije postigao temperaturu kojom bi dobio bolje zalivanje kalupa. A o retusu kalupa nije ni razmisljao mozda i nezna sta je to. Da je koristio tehnologiju mikro liva dobio bi puno bolji rezultat.
    Istina ta tehnologija bas nije dostupna svakome, mnogi nisu ni culi za nju. Ako se primenjuje kako treba, dobija se tacnost odlivka i do 0,02mm-dva stota dela milimetra, a moze se dobiti maltene povrsina kao i na otkovku, samo malo vise mat.
    vrlo korisne informacije i zavidno poznavanje procesa dobijanja novca i pratećih karakteristika materijala...kolega Jevdokan, jeste razmišljali o plagijanju makar 2 din 1975 kad nam tako dobro dočaraste?
    pozdrav i hvala!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Samo gledam sve ove kovanice koje postavljate i uzivam.Melem za oci.Mozda i ja budem imao nesto tako kad porastem )

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

treba dosta vremena, pažnje i volje (+finansije) da se dostigne vrh kolekcija...kao što neko reče, ona se gradi godinama, no nije nemoguće stvoriti je...na kraju ostaje uživanje i nada da ti sinovi i unuci ne budu kreteni i sve to rasprodaju bud zašto...
    zažive ova moja tema...ajmo još primera....
    pozdrav!

Slične teme

1. stara kovanica
    Autor trampa u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 22.10.2009., 22:39
  2. LJUBAV;primeri i tekstovi
    Autor smislov u forumu Religija
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 26.03.2009., 02:00
  3. kovanica iz 1893
    Autor likkkk u forumu Numizmatika i filatelija