PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

Ajde bre Jevdokane, nismo samo Pirocanci cicije. Pogledaj ovog Franciosa/ svaka mu čast poznaje zanat/, a i druge neću da ih nabrajam, znate ih vi stari krstaši bolje od mene. Raja bre oće sirotinju svoju da proda zbog ovih teških vremena, a ovi tgovci cicije nad cicijama, plaćaju samo upola.
 
Ado, Ado nije te bilo neko vreme pa si se javio sa ovakvim postom. Jel to hoces da odgovaras za ubistvo iz nehata.:sad2:
Covek lepo napisao da je pirocanac, a ti trazis da posteno otvori novcanik.
A sta ako nam kolegu strefi srcika?:think:
Ako nisi znao pirocanci su nasi Skoti i jos veci Skoti od pravih, onih iz Engleske

E druze kad si ovo pisao bio sam bas u BG u posjeti prijatelju, raspored sam imao i vise nego pretrpan, uspio nesto pronaci doduse par stvarcica a i u toj sam fazi gdje poprilicno rijetko nalazim komade za sebe s obzirom da mi fale "samo" zlatni perperi, cetverodukati kraljevine, BSČ i obrnuta petoparka iz 1868 tako da...;)
Nije mi nimalo zao nit se previse opterecujem tim vrhunskim raritetima, uzivam u tome da povremeno zamijenim neku svoju kovanicu malo boljom al i to mi pricinjava veliko zadovoljstvo, a gdje cu najrprije naci totalne UNC kvalitete nego u BG.
Sto se ovog gospodina iz Pirota tice, bolje je da pokusa pronaci stare akcije pirotske banke jer su one kao sto gledam u aukcionim katalozima poprilicno na cijeni pa nek mu je sa srecom.
Puno pozdrava
 
Evo i mojih 10 para 1968 Unc kovnicki sjaj....:mrgreen:
u originalu izgleda bolje imam u istojunc kvaliteti i 5 para 1868
kao i obe verzije 1 pare 1868.
A u dobroj kvaliteti imam i obrnutu verziju 5 para 1868
P.S.
Prve fotografije su lose napravio sam ih na brzinu a ostale sam skenirao ipak je brze
a i bela tacka na 10 para aversu je od fotografiranja...
 

Prilozi

  • 10para1868av.jpg
    10para1868av.jpg
    46,2 KB · Pregleda: 64
  • 10para1868rv.jpg
    10para1868rv.jpg
    41,1 KB · Pregleda: 57
  • 1paraaM.jpg
    1paraaM.jpg
    92,3 KB · Pregleda: 44
  • 5para1868.jpg
    5para1868.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 46
  • 5para1869obrnuta.jpg
    5para1869obrnuta.jpg
    33,2 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
evo i dukata Kraljevine Jugoslavije stiglo juce pa da se pohvalim
Kraljevina Jugoslavija 1931 (ptice/mac)
Kraljevina Jugoslavija 1932 (klas)
 

Prilozi

  • dukat31.jpg
    dukat31.jpg
    33,9 KB · Pregleda: 23
  • dukat31a.jpg
    dukat31a.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 15
  • dukat32.jpg
    dukat32.jpg
    30,9 KB · Pregleda: 14
  • dukat32a.jpg
    dukat32a.jpg
    30,4 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:

Back
Top