Jel ovo ATA ili SATA HDD?

nisam siguran da sam shvatio pitanje. moras imati od napajanja jedan prikljucak (ako imas staro napajanje, gde nema SATA prikljucak, moras kupiti adapter, u koji ubacis obican moleks (moleks je prikljucak za napon sa 4 rupice) i na izlazu imas SATA napon. To ide u HDD i na ploci moras imati SATA prikljucak i njega ubodes u HDD.
 
Taj mali 7 pinova(data)prikljucis na plocu ako ti podrzava sata a ako ne podrazva trebace ti sata controler,taj veliki od 15 pinova je napajanje na njega prikljucis napajanje a ako ti je starije napjanje kao sto rece zastoban kupi adapter!
 
Ovo je HDD od laptopa, zato je mene zbunilo. Jer sam mislio da je ovaj siri prikljucak za ATA.
Zanimalo me je da mi objasnite kako izgleda za laptop HDD kada ima ATA prikljucak? Jel iste one velicine prikljucak kakav je i na 3.5" HDD?
 
Mislis na laptop hardove i obicne hardove?
Ima razlike nego ja nisam ni video da ti je hard sa laptopa,posto kucam sa mobilnog.Da bi prikljucio laptop hard 2.5" na desktop masinu potreban ti je 2.5” to 3.5” IDE/SATA hard disk adapter converter ili na drugi nacin reko USB a tada ti je potreban IDE/SATA hard drive enclosure sa USB kablom!
 
Porucio sam HDD za laptop a da prethodno nisam pogledao na njemu tj video sam u bios-u da pise da je SATA. Pa reko da proverim i sad HDD. Zbunio me taj prikljucak za napajanje i pobrkao sam da nije kojim slucajem ATA.
A ovo za adapter mi je dobro da znam ;)
 
Kakva je razlika izmedju SATA i SATA II prikljucka? Da li je samo razlika u prenosu podataka ili su drugacije izvedbe prikljucka, moze li da se prikljuci SATA II HDD na SATA prikljucak na maticnoj ploci? Pitam ovo jer imam stari prikljucak SATA (1,5 GB/s)
 

Back
Top