U cemu se ne slazete?

Sandrina.

Zainteresovan član
Poruka
382
Ja znam da su brakovi nas forumasa vecinom idealni:mrgreen:
Ali me zanima....Vi i On/Ona volite se,uzivate u vasoj ljubavi,zivotu.....Da li postoji nesto(neki stav,neka tema,....)oko koje se ne slazete?
Ne mislim ono:Juce je hteo da kupimo sladoled,ali ja sam mislila da je bolje da pravim vocnu tortu,pa smo se sporeckali:D
Mislim na neke ozbiljnije stvari ,suprotne stavove ,sa kojima zivite,kako prevazilazite to,da li raspravljate ili ne....?
Da li mislite da i pored razlika brak izmedju dve osobe moze biti uspesan?
;)
 
Ja znam da su brakovi nas forumasa vecinom idealni:mrgreen:
Ali me zanima....Vi i On/Ona volite se,uzivate u vasoj ljubavi,zivotu.....Da li postoji nesto(neki stav,neka tema,....)oko koje se ne slazete?
Ne mislim ono:Juce je hteo da kupimo sladoled,ali ja sam mislila da je bolje da pravim vocnu tortu,pa smo se sporeckali:D
Mislim na neke ozbiljnije stvari ,suprotne stavove ,sa kojima zivite,kako prevazilazite to,da li raspravljate ili ne....?
Da li mislite da i pored razlika brak izmedju dve osobe moze biti uspesan?
;)

Zbog ovog zadnjeg brak ima svoje cari :zaljubljena:
Naravno da se mm i ja ne slazemo oko mnogo cega i to je sasvim normalno.Mislim kakav bi to brak bio da je sve super i perfektno :roll: verovatno dosadan i monoton.
Kao prvo ne slazemo se oko vaspitanja dece.On ima svoje argumente,a ja svoje...medjutim vremenom smo naucili gde je granica i nema vise onako velikih svadja.
Na drugom mestu je odnos sa nasim mamama :huh: moj sa mojom,a njegov sa njegovom.
:think: mislim da smo ovo sve ostalo uspeli uskaliditi i da je to sto sam napisala ono sto ume da bude najiritirajuce.
 
Ne slazemo se oko mnogih stvari, jer smo razlicitih temperamenata, ali smo naucili da zivimo s razlikama i da prihvatimo jedno drugo takvi kakvi smo.
Zato mislim da brak u kome nema tih razlicitosti, koje mogu da budu inspirativne da se produbi bliskost i ljudi bolje upoznaju i kapiraju, moze biti osudjen na monotoniju
Meni sa njim nikada nije dosadno, na stranu sto se posvadjamo cesto, ali ono sto nas drzi je saznanje da bez obzira na razlike, mi smo tim koji sunkcionise i dobija, koji ima iste ciljeve i iste poglede po vaznim pitanjima
Najcesce se posvadjamo oko toga sta sam ja obukla ili imamo nesuglasice oko toga sta treba da se kupi
Na kraju nadjemo kompromis
Brak u kome nema razlicitih stavova ne bi bio idealan, a takav ni ne postoji, vec dosadan
 
Ne slazemo se oko mnogih stvari, jer smo razlicitih temperamenata, ali smo naucili da zivimo s razlikama i da prihvatimo jedno drugo takvi kakvi smo.
Zato mislim da brak u kome nema tih razlicitosti, koje mogu da budu inspirativne da se produbi bliskost i ljudi bolje upoznaju i kapiraju, moze biti osudjen na monotoniju
Meni sa njim nikada nije dosadno, na stranu sto se posvadjamo cesto(ko kaze da se ne svadja u braku, ne govori istinu), ali ono sto nas drzi je saznanje da bez obzira na razlike, mi smo tim koji sunkcionise i dobija, koji ima iste ciljeve i iste poglede po vaznim pitanjima

Najcesce se posvadjamo oko toga sta sam ja obukla ili imamo nesuglasice oko toga sta treba da se kupi
Na kraju nadjemo kompromis
Brak u kome nema razlicitih stavova ne bi bio idealan, a takav ni ne postoji, vec dosadan


Nadam se da neces zameriti sto sam vecinu tvog posta citirala, jer su nam misljenja slicna, pa mi je bilo glupo da skoro sve isto napisem.:)
 
Tesite se samo da su razlicitosti te koje vas spajaju ..iskreno..ne bih zelela ni brak ni vezu ..ne brak..nego vezu.gde bi odnos sa njim pocivao na razlicitostima i gomili kompromisa...On i Ja .jednostavno moramo da budemo jedno..da mislimo isto i da se u trenutku kapiramo..da smo istog ili pribliznog temperamenta..
Tada nece biti neslaganja...
Ne slagati se oko mnogih stvari..jer ste razlicitih temperamenata a pri tom ste sebe naterali da naucite da zivite sa tim razlikama za mene je ravno sopstvenom samoubistvu..zivot i pristajanje na ono sto niste..
neizbezno se u takvim odnosima vremenom pojavljuje nezadovoljstvo..kajanje i zal za mnogo toga sto jeste ili niste uradili....eee to ne kapiram..
ima jedna stara mudra izreka..
Potrudite se pre svega da dobijete ono sto volite jer ce vas u suprotnom prisiliti da volite ono sto dobijete..
 
Odlicno pitanje..najbitnije da se slazemo u tishini i sexu..sve ostalo moze a i ne mora..posle tu dodje sve na svoje..pocnemo voleti istu hranu..uticemo jedno drugom na oblacenje..normalno da podrzavamo partnera u teskim trenucima i da nas upozna da bez reci i crtanja prepozna kad smo nervozni
 
Tesite se samo da su razlicitosti te koje vas spajaju ..iskreno..ne bih zelela ni brak ni vezu ..ne brak..nego vezu.gde bi odnos sa njim pocivao na razlicitostima i gomili kompromisa...On i Ja .jednostavno moramo da budemo jedno..da mislimo isto i da se u trenutku kapiramo..da smo istog ili pribliznog temperamenta..
Tada nece biti neslaganja...
Ne slagati se oko mnogih stvari..jer ste razlicitih temperamenata a pri tom ste sebe naterali da naucite da zivite sa tim razlikama za mene je ravno sopstvenom samoubistvu..zivot i pristajanje na ono sto niste..neizbezno se u takvim odnosima vremenom pojavljuje nezadovoljstvo..kajanje i zal za mnogo toga sto jeste ili niste uradili....eee to ne kapiram..
ima jedna stara mudra izreka..
Potrudite se pre svega da dobijete ono sto volite jer ce vas u suprotnom prisiliti da volite ono sto dobijete..
Куцо, немо' се љутиш, али много читаш романтичарско-утопистичку литературу.:)

Узгред, није то ''zivot i pristajanje na ono sto niste..'', то је зрелост која подразумева прихватање разлика, јер оне неминовно постоје.

Рекао је неки психијатар: Сваки човек је непоновљив експеримент природе !

Не постоје две исте особе. Ни једнојајчани близанци нису исти карактерно.;)
 
Tesite se samo da su razlicitosti te koje vas spajaju ..iskreno..ne bih zelela ni brak ni vezu ..ne brak..nego vezu.gde bi odnos sa njim pocivao na razlicitostima i gomili kompromisa...On i Ja .jednostavno moramo da budemo jedno..da mislimo isto i da se u trenutku kapiramo..da smo istog ili pribliznog temperamenta..
Tada nece biti neslaganja...
Ne slagati se oko mnogih stvari..jer ste razlicitih temperamenata a pri tom ste sebe naterali da naucite da zivite sa tim razlikama za mene je ravno sopstvenom samoubistvu..zivot i pristajanje na ono sto niste..
neizbezno se u takvim odnosima vremenom pojavljuje nezadovoljstvo..kajanje i zal za mnogo toga sto jeste ili niste uradili....eee to ne kapiram..
ima jedna stara mudra izreka..
Potrudite se pre svega da dobijete ono sto volite jer ce vas u suprotnom prisiliti da volite ono sto dobijete..
:worth::worth::worth:
sve vise verujem u ovo sto kazes :neutral:
 
@ Sofija
Zasto da se ljutim..Svako od nas ima svoje misljenje i ja to postujem..
Zapala mi je za oko ova recenica:
Ne slazemo se oko mnogih stvari, jer smo razlicitih temperamenata, ali smo naucili ..i tako dalje.....tako da i dalje mislim ono sto sam napisala..mozda tebi ja delujem romanticno utopiski
ali zajednicki zivot se ne gradi na razlicitostima..i razlicitim shvatanjima zivota..vaspitanja i kako sama rece zrelosti..naprotiv..dve osobe povezuju slicnosti..koje nisu stopostotne ali nisu razlicitosti..zamisli jednog flegmu i jednog optimistu...da zive zajedno...
Ne postoje dve iste osobe .. ali postoje osobe koje su slicne i uz male tolerancije mogu da budu zajedno..ali ne i razlicitosti
 
@ Sofija
Zasto da se ljutim..Svako od nas ima svoje misljenje i ja to postujem..
Zapala mi je za oko ova recenica:
Ne slazemo se oko mnogih stvari, jer smo razlicitih temperamenata, ali smo naucili ..i tako dalje.....tako da i dalje mislim ono sto sam napisala..mozda tebi ja delujem romanticno utopiski
ali zajednicki zivot se ne gradi na razlicitostima..i razlicitim shvatanjima zivota..vaspitanja i kako sama rece zrelosti..naprotiv..dve osobe povezuju slicnosti..koje nisu stopostotne ali nisu razlicitosti..zamisli jednog flegmu i jednog optimistu...da zive zajedno...
Ne postoje dve iste osobe .. ali postoje osobe koje su slicne i uz male tolerancije mogu da budu zajedno..ali ne i razlicitosti

Meni nekako kad pogledam starije ljude ne lici da imaju ista zejednicko a ceo zivot provedose u braku..al stvarno samo sto se ne gadjaju tanjirima..bas onako nadrndana netrpeljivost da ti se smuci..al se opet kao valjda vole
 
Ne slazemo se u nicemu, a nikad odnosno rijetko se svadjamo!
On ide rano spavati, ja sam nocna ptica, on mrzi sve sto je od glazbe na nasem jeziku ja obozavam, u zivotu sam pogledala 5 filmova, on ih guta, on je tih, malo prica, ja meljem, uvik sam za akciju, on voli eksperimentirat sa hranom, ja se drzim kupusa i mesa, on ne voli puno stvari po kuci, ja bih dzidzala i kupovala sto stignem, on voli kad je u kuci 16-17c, meni ispod 25 Sibir....treba li jos o nasim razlikama?

Funkcioniramo odlicno, uvik ima zlatna sredina i bilo bi mi dosadno da je ka ja ;)
 
Ne slazemo se u nicemu, a nikad odnosno rijetko se svadjamo!
On ide rano spavati, ja sam nocna ptica, on mrzi sve sto je od glazbe na nasem jeziku ja obozavam, u zivotu sam pogledala 5 filmova, on ih guta, on je tih, malo prica, ja meljem, uvik sam za akciju, on voli eksperimentirat sa hranom, ja se drzim kupusa i mesa, on ne voli puno stvari po kuci, ja bih dzidzala i kupovala sto stignem, on voli kad je u kuci 16-17c, meni ispod 25 Sibir....treba li jos o nasim razlikama?

Funkcioniramo odlicno, uvik ima zlatna sredina i bilo bi mi dosadno da je ka ja ;)

:ok:e bas tako sve redom..meni uvek vrucina a one mi uvale guzu da im grejem:lol:
 
Meni nekako kad pogledam starije ljude ne lici da imaju ista zejednicko a ceo zivot provedose u braku..al stvarno samo sto se ne gadjaju tanjirima..bas onako nadrndana netrpeljivost da ti se smuci..al se opet kao valjda vole

To je upravo posledica razlicitosti i navike da se tako zivi...mislim da tu nema ljubavi..samo navika zajednickog zivota..
 

Back
Top