Da li te novac moze uciniti srecnim?

Den

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
:wink:

Kad bi dobio povecu kolicinu novca verovatno bi bio radostan i srecan! Razmisljao bi kako da ga potrosis i mislio bi da su svi tvoji problemi reseni! Istina, mnogo stvari bi mogao da kupis i zivot bi ti bio mnogo laksi i prijatniji, ali razmotri izjavu najmudrijeg i, u to vreme, najmocnijeg i najbogatijeg coveka na zemlji-cuvenog kralja Solomona:"

Jer se pod okriljem mudrosti dobija zaklon, isto kao i pod okriljem novca; ali je preimucstvo znanja u tome sto mudrost daje da zivi onome koji je ima.
 
Ako cemo sa najnovijim izvestajem psihologa onda odgovor glasi - NE!

Nema evidencija da su parovi srecniji u takvim brakovima, niti da im je seksualni zivot bolji, chak naprotiv... A ima josh, mnogo dugachka studija, ko ce sve to da chita, bitno je da ja nemam para ali da sam SRECAN :wink:
 
apotekarka:
MUDRICA:
Mislim da su oni ljudi cija je sreca uslovljena novcem, u najmanju ruku jako jadni.

U redu je, a oni koji prose na semaforu su carevi...
Tako ubitačno utiče na bračni život kad putujete na različite kontinente tri puta godišnje, ne oskudevate ni u čemu i uspešno radite svoj posao, ne bih to nikom savetovala :roll:

Sreca i teznja za srecom je ono sto covek nosi u sebi ili ne. Pare su samo izgovor onih koji sa njima ne stoje bas najbolje.
 
apotekarka:
Dlakava_Strvina:
Ako cemo sa najnovijim izvestajem psihologa onda odgovor glasi - NE!

Nema evidencija da su parovi srecniji u takvim brakovima, niti da im je seksualni zivot bolji, chak naprotiv... A ima josh, mnogo dugachka studija, ko ce sve to da chita, bitno je da ja nemam para ali da sam SRECAN :wink:


Ma jesi li ti siguran u to? :wink:

100 posto! Puno novca otudjuje ljude od zdravog razmishljanja i postaju distancirani od okoline i imaju sasvim druge strepnje. Neka hvala!
 
Dlakava_Strvina:
apotekarka:
Dlakava_Strvina:
Ako cemo sa najnovijim izvestajem psihologa onda odgovor glasi - NE!

Nema evidencija da su parovi srecniji u takvim brakovima, niti da im je seksualni zivot bolji, chak naprotiv... A ima josh, mnogo dugachka studija, ko ce sve to da chita, bitno je da ja nemam para ali da sam SRECAN :wink:


Ma jesi li ti siguran u to? :wink:

100 posto! Puno novca otudjuje ljude od zdravog razmishljanja i postaju distancirani od okoline i imaju sasvim druge strepnje. Neka hvala!

Šta smatraš pod puno? :wink:
 
Новац и срећа слабо шта имају заједничко. Не каже народ узалуд - НИЈЕ БОГАТ ОНАЈ КОЈИ МНОГО ПОСЕДУЈЕ, НЕГО ОНАЈ КОЈИ ЈЕ ЗАДОВОЉАН И СА ОНИМ КОЛИКО ВЕЋ ПОСЕДУЈЕ.

Дакле... бадава материјално благостање ако си и даље незадовољан, и хтео би још... :roll:
 
Ma dajte, koji je to vrhunac licemernosti reći da pare u životu ne znače ništa. Znate šta, vi koji se toliko primate na ideju o nebitnosti novca idite i pronađite nekog lika koji nema ništa, nekog koji čuči na asfaltu i čeka da mu neko baci 5 kinti, i onda tom liku pričajte svoju priču o tome kako on zapravo nije nesrećan i kako će, ako malo bolje razmisli, da shvati kako je taj njegov život u stvari može da bude lep, predivan i najlepši. Ili, još bolje, nikad niste čuli za slučaj da je nekome umrlo dete ili neki član porodice jer nisu imali para za lečenje. Takvi slučajevi se svakog sekunda u svetu dešavaju. Pa onda idite i kažite takvim ljudima da se život bez novca i sa novcem ne razlikuje. Lako je vama da govorite o novcu i njegovom (bez)značaju, svi vi ovde prisutni imate očigledno i sigurnost i obezbeđenu egzistenciju i dostignuća modernnog sveta (u suprotnom ne biste imali kompove i internet, zar ne). Da ste mogli da osetite šta zaista znači NEMATI batalili biste tu ljigavu licemernu pričicu o tome kako sreća nije u novcu.
:evil: :cry:
 
DellBoy-011:
Pa sta je ovo, kao niko ne voli novac, fuj pare, grozne su smrde, otezavaju zivot, sprecavaju duhovni razvoj, bla, bla bla....

vrlo cesto mi dodje da kazem fuj pare, i stvarno mislim fuj pare, al to je isto kao i sa hlebom. voleo bih da ne moram svaki dan da jedem al ne mogu da zivim bez njega. a kupovati ga ne mogu bez para.
mada, milion puta sam pozeleo da mogu da svet vratim na zamenu dobara, gledajuci kako mi se porodica rastura zbog para i gledajuci sta sve ljude ne izvode zbog istih.
 
Den:
:wink:

Kad bi dobio povecu kolicinu novca verovatno bi bio radostan i srecan! Razmisljao bi kako da ga potrosis i mislio bi da su svi tvoji problemi reseni! Istina, mnogo stvari bi mogao da kupis i zivot bi ti bio mnogo laksi i prijatniji, ali razmotri izjavu najmudrijeg i, u to vreme, najmocnijeg i najbogatijeg coveka na zemlji-cuvenog kralja Solomona:"

Jer se pod okriljem mudrosti dobija zaklon, isto kao i pod okriljem novca; ali je preimucstvo znanja u tome sto mudrost daje da zivi onome koji je ima.
Dobro pitanje zaista...u situaciji kad ga nemas cini ti se da nigde tvoje srece kad bi recimo dobio na lotou ili nekoj slicnoj igri...posto imam to iskustvo osecanje koje sam tad imala mogu da opisem kao i sreca i pomalo tuga...mozda mi niko nece verovati..mogla sam zaista sve da kupim...sve osim jednog...srce mi je i dalje bilo prazno...sa najnovijim modelom renoa vozikala sam se po celoj Jugi.. izlazila na najskuplja mesta...setala se u najmarkiranijoj odeci...i svi su govorili blago njoj...a ja sam za nesto do cega mi je tada bilo veoma stalo htela dati sve...ali to se nije moglo kupiti...danas gotovo deset godina kasnije uvek se setim onih stihova..."nije sreca para puna vreca, to znaju oni sto je imaju" kako peva Dino Merlin...Sad imam mnogo mnogo manje, ali sam u necemu drugome ispunjenija :wink:
 
slazem se sa keeperom da je potrebu za parama nemoguce zaobici....ali smatram da komfor koji donose pare nije uslov za srecu...

ali na stranu komfor i hvaljenje pred ortacima sto se putovalo na tri kontinenta...

i knjige se kupuju...ne dele se besplatno...za obrazovanje je takodje potreban novac...parama se ne kupuju samo materijalne vrednosti....

moguce da je do coveka i onoga na sta novac uopste trosi...to najvise govori...i to je neki odnos prema parama valjda...
 
Uf, nije bilo sanse da preskocim ovu temu... Ako mene neko pita, radio bih za tri puta manju kintu samo da radim posao kojeg volim. Nije bitna kinta nego osoba sa kojom zivis, ljudi kojima si okruzen i posao na kojem provodis trecinu zivota. Stariji ljudi, za koje se tvrdi da su mudriji, kazu da je kinta bitna u braku, jer ljubav dodje i prodje a novac ostaje, ali ja ne verujem u to. Uvek se setim Vase Ladackog. I vise verujem Toniju Pusicu - 'kolko god da ti plate na losem poslu, nikad nisi zadovoljan. koliko god da dobijes na dobrom poslu, dobro je'. Ne mogu oni mene da plate koliko ja mogu brzo da spiskam.

Jako dobro poznajem osecanje kada u dzepu nemam ni jedan novcic (bukvalno) i kada u dzepovima nemam mesta da stavim vise novca (bukvalno). I naravno, daleko je bolje kad su dzepovi puni, covek se lepse oseca... Ali najbitnije je sta radi dok mu taj novac pristize...
 

Back
Top