Regrutacija - hoce da me strpaju u bolnicu na trodnevno ispitivanje

mileceto

Početnik
Poruka
9
Imam jedan problem bio sam na regrutaciji i sve je bilo ok osim sto mi je malo vise lupalo srce (zbog uzbudjenja trenutno) i sad oni nece da mi zakljuce lekarski karton zbog tog a sto je najveci problem oni oce da me salju u bolnicu na trodnevno ispitivanje, ja sam odbio, i nepada mi na pamet da idem i da lezim zdrav u bolnici 3 dana ko debil, samo zato sto mi je srce trenutno lupalo tj. malo mi je bio povisen pritisak od uzbudjenja, bzvz, e sad zanima me, ako neko zna sta moze da bude, kakva je procedura, i posledice ako se ne odazovem na to ispitivanje srca, da li mogu da mi zakljuce karton bez tog i na kraju sta mogu da urade ako ja necu da idem (ne moze niko da me natera da idem u bolnicu), da li ce posle nekog vremena sve ici ispocetka tj. da li cu dobiti opet poziv za regrutaciju ili sta? Napominjem da je taj lekarski karton ostao kod mene (ta knjizica sa rezultatima)
 
Imam jedan problem bio sam na regrutaciji i sve je bilo ok osim sto mi je malo vise lupalo srce (zbog uzbudjenja trenutno) i sad oni nece da mi zakljuce lekarski karton zbog tog a sto je najveci problem oni oce da me salju u bolnicu na trodnevno ispitivanje, ja sam odbio, i nepada mi na pamet da idem i da lezim zdrav u bolnici 3 dana ko debil, samo zato sto mi je srce trenutno lupalo tj. malo mi je bio povisen pritisak od uzbudjenja, bzvz, e sad zanima me, ako neko zna sta moze da bude, kakva je procedura, i posledice ako se ne odazovem na to ispitivanje srca, da li mogu da mi zakljuce karton bez tog i na kraju sta mogu da urade ako ja necu da idem (ne moze niko da me natera da idem u bolnicu), da li ce posle nekog vremena sve ici ispocetka tj. da li cu dobiti opet poziv za regrutaciju ili sta? Napominjem da je taj lekarski karton ostao kod mene (ta knjizica sa rezultatima)

...viatalni parametri (krvni pritisak, puls, broj respiracija, telesna remperatura)se mere nakon 5-minutnog mirovanja tako da svako odstupanje od normalnih vrednosti treba ispitati...
...od čega ti bežiš??!
 
pa ne bezim nego jednostavno necu da idem u bolnicu, necu biti astronaut pa da moram da budem savrsen, nemam visak kg, treniram, visok sam 175cm a tezak 65kg, sve ok, cak sam i ove godine konkurisao na kriminalisticku akademiju i prosao ekg bez problema (i ceo lekarski pregled i ako je sve rigoroznije) a ovde ne mogu, to mi je cudno, samo je to bilo trenutno sa srcem (uzbudjenje), posle sve bude ok totalno, nego vi meni recite samo ako znate kakva je procedura ako ne odem sta moze da bude samo me to zanima?
 
Pa obicno svi hoce da idu , ne bi li izbegli vojsku, a eto ima i drugih primera...

Tvoja primedba je vec usla u karton.
Posto oni imaju negativnu , a ne pozitivnu selekciju , veca je sansa da ako ne odes na pregled, da te proglase zdravim...a onda prvog dana u vojsci, da ti odrade zdravstveni pregled....doduse , prvih 20 dana ne, ali posle zakletve, sigurno imaju svu moc da te nateraju na ispitivanje....ili otpust iz vojske...

Najgore je ako te ostave dok se ne opametis, to znaci da ce da ti salju pozive na svakih 6 meseci za ponovnu regrutaciju i onda te kaci zakon o regrutaciji i tu moze privodjenje mupa da padne...
I to je najverovatnije sto ce i da se desi...
Ako si bez veze, ako si sa vezom nece nista da se desi...
 
To što ti smatraš da si zdrav i da nema smisla da detaljno proveravaju tvoje zdravstveno stanje ne znači ništa. Tri dana ti neće značiti mnogo u životu, a možeš izgubiti mnogo više od vremena ako si tvrdoglav. Doduše, i u vojsci su postali previše oprezni poslednjih godina, proveravaju svaku sumnju i vraćaju kući i za sitnice (da ti se ne bi što desilo dok si kod njih, zbog loše slike u javnosti). Najbolje što možeš da učiniš za sebe je da izguraš ta tri dana, nek te provere, i kada ustanove da je sve u granicama normale nemaš se za šta ljutit.
 
Hvala svima na odgovorima, najbitnije mi je da znam sta sledi ako ne odem, meni je jos bolje da ponovo sve ispocetka idem na regrutaciju, ovo mi je bilo prvi put pa sam bio napet i zato mi je pritisak bio 160 sa 80, (mogli su bar da mi daju da dodjem na reviziju da mi ponovo provere pritisak) inace kuci ovako kad merim bude 120 sa 65, garantujem da kad bi ponovo otisao bio bi mi normalan pritisak, a samo iz jednog jedinog razloga necu na ta ispitivanja jer za ta 3 dana ce naravno da mi bude skroz normalan pritisak i ekg i recice mi da sam sposoban, sta drugo mogu da zakljuce... a sve to moze i bez tog, ako ponovo odem na regrutaciju
 
Ja sam u vojsci imao 39,8 C, pa me poslali na strazu na -18, i to duplu , pa jos dvosmensku, (samo 1,5h spavanja dnevno i to max)...i da ne bi cigosa sa iskustvom , ostao bi bez glave, bubrega ili ko zna sta jos....

Tek sa 270 metaka sam uspeo da ih ubedim da to ludilo prestane...tek kad su se uplasili da ce bas oni biti sledeci...

Sad ima medju vojskom vise ludaka, a oficire valjda vise briga nego onda...
 
Ja sam u vojsci imao 39,8 C, pa me poslali na strazu na -18, i to duplu , pa jos dvosmensku, (samo 1,5h spavanja dnevno i to max)...i da ne bi cigosa sa iskustvom , ostao bi bez glave, bubrega ili ko zna sta jos....

Tek sa 270 metaka sam uspeo da ih ubedim da to ludilo prestane...tek kad su se uplasili da ce bas oni biti sledeci...

Sad ima medju vojskom vise ludaka, a oficire valjda vise briga nego onda...

Cim imas visoku temperaturu i ako si bolestan oslobodjen si straze i hitno ides u stacionar. z:poz:

Da nisi ti imao 37,1? z:D
 

Back
Top