Povratak radnih akcija

estler

Iskusan
Poruka
6.392
U selu Donji Podgradci na sjeveru Bosne i Hercegovine,
od prvog do desetog oktobra održana je prva posljeratna radna akcija.
Organizovali su je članovi više udruženja
Josip Broz Tito iz BiH, Hrvatske i Srbije.
Iako “skromna” sa tek nekoliko stotina akcijaša,
akcijaši tvrde da će za nekoliko godina radne akcije ponovo zaživjeti.

Motiv za organizovanje radne akcije je prije svega težak život i rad seljaka.

Istina, sve je još relativno skromno.
Akcijaša je tek nekoliko stotina.
Dolaze iz BiH, Hrvatske i Srbije puni elana.
Planirali su doći još i akcijaši iz Austrije i Mađarske,
http://www.e-novine.com/drustvo/30945-marala-Tita-junakoga-sina.html

-Kолико сеоских домаћинстава има код нас са великим
плодним ораницама а зарасле у коров?
-Колико има напуштених сеоских домаћинстава ,
где велика пољопривредна и сточарска добра пропадају?

Радна акција ма како се она звала , оживела би
велики број домаћинстава у Србији.
Можда би се и млади латили посла и не напуштали
дедовину.
Младе треба заинтересоати идејама.
Радне акције се заснивају на дружењима , песмом и
пошалицама...рад и не осећају.
Прочитајте линк...има нешто и корисно из прошлости.

Мислим да је тема за озбињне коментаре с обзиром у
каквој се ситуацији налази наше село.
 
E moja Estlerova pa da nije radnih akcija i u ovo današnje vreme mnoga srpaska sela bi bila nedostupna.
Seljani su ti koji sami sebi sredjuju puteve, čiste sneg i kopaju bunare za seoske vodovode, kupuju i postavljaju bandere za stuju i sl.
 
У праву си.
Само што ти сењани својим самодоприносом уређују
своја села...ако још увек то раде.
Знам да је некад било.
 
Омладина мисони .Што за чије бабе здравље?
Немој ми рећи да све гледаш кроз динар.
Не личиш ми на таквог типа.
Знаш ли што о некадашњим радним акцијама?
Pomalo.Znam da bi ove retarde sa stadiona trebalo naterati na radne akcije.I tamo bi možda ukapirali da su retardi.
 
Poslednja izmena:
Радне акције су нешто што је било позитивно и корисно у једном времену, када су људи били
уједначених материјалних могућности. У данашњим условима, у раслојеном друштву то није могуће,
барем не масовно.

Данас сваки рад треба платити и то би било коректно према младим људима који би имали жељу тако
нешто друштвено корисно да раде, па нека им буде плаћена и дневница од 10 евра + храна, и сви
би били на добитку.
 
Нема терања...све је на добровољној бази.
Јеси ли прочитао линк.Одлази омладина и из Србије.
Што тамо кад могу и код нас?
 
Plakat_1.jpg
 
Радне акције су нешто што је било позитивно и корисно у једном времену, када су људи били
уједначених материјалних могућности. У данашњим условима, у раслојеном друштву то није могуће,
барем не масовно.

Данас сваки рад треба платити и то би било коректно према младим људима који би имали жељу тако
нешто друштвено корисно да раде, па нека им буде плаћена и дневница од 10 евра + храна, и сви
би били на добитку.

opet buncaš i menjaš teze, nije se udruživao rad u radne akcije zato što su svi bili ujednačenih materijalnih mogućnosti već zato što je zemlju trebalo dignuti iz pepela, to je bio cilj, izgraditi zemlju nakon rata i stvoriti uslove za egzistenciju i život
 
opet buncaš i menjaš teze, nije se udruživao rad u radne akcije zato što su svi bili ujednačenih materijalnih mogućnosti već zato što je zemlju trebalo dignuti iz pepela, to je bio cilj, izgraditi zemlju nakon rata i stvoriti uslove za egzistenciju i život

Ајде не лупетај и не мењај тезе.
То што кажеш је био циљ непосредно након рата, кад је земљу требало дићи из пепела, касније 60-их
и 70-их година, када је држава била на солидним основама, изграђена и сита, радне акције су биле вид
дружења уз користан рад, али тада нису постојале овакве социјалне разлике као данас, где једни имају
џипове, авионе и јахте, а другима одузимају децу због сиромаштва, јер не могу да их прехране.
Из тих разлога, тако нешто данас није могуће и сваки рад треба да се плати.
 
Poslednja izmena:
opet buncaš i menjaš teze, nije se udruživao rad u radne akcije zato što su svi bili ujednačenih materijalnih mogućnosti već zato što je zemlju trebalo dignuti iz pepela, to je bio cilj, izgraditi zemlju nakon rata i stvoriti uslove za egzistenciju i život

Па сад живимо у сређеном и демократском друштву,имамо све услове за живот и рад.Имамо Еуропске законе о дикриминацији,праву на рад,праву детета,зар да дозолимо да наша омладина рмбачи џабе у некој селендри.Зар смо за то гласали,зар у 21 веку,веку напредка и технологије шаљемо децу на њиве и пашњаке,да копају и крампају по земљи са које смо побегли за њихово добро?
 
opet buncaš i menjaš teze, nije se udruživao rad u radne akcije zato što su svi bili ujednačenih materijalnih mogućnosti već zato što je zemlju trebalo dignuti iz pepela, to je bio cilj, izgraditi zemlju nakon rata i stvoriti uslove za egzistenciju i život

Знаш овај 011 је ипак у праву.Ја сам био на три омл.радне акције и памтим да на те акције ишли су и нека деца рецимо на директора функционера.Е сад нема та деца.Данас су или газде или нешто више и та деца нече ш лако да натераш на акцију.Ичи че неко ко нема да једе.Знаш како је данас ко ради опет да ради.
 
Ne vidim sta je lose u radnim akcijama.I sta je bilo lose,a i sta bi danas bilo lose.Danas se u americi takvi kampovi debelo placaju.platis pa da radis za dzabe.
Samo treba izbaciti politiku sa tih mesta,nikakva politika,to treba zabraniti.
Radne akcije su mesto gde se mladi druze,rade po sest sati dnevno,"kisa pada,nema rada",osposobl;javaju se za razna zanimanja,polazu vozacke ispite,imaju zabavu...
Citao sam u stampi da negde u vojvodini postoji neka organizacija u tom smislu,jednom bratu i sestri koji su ostali samohrani,mislim u okolini Kragujevca napravili su kucu.Zar je to lose.
Nista lose nece ni jedno dete da nauci na Radnoj akciji,samo dobro.

podrzavam,ali bez ikakve politike!!!
 
Ne vidim sta je lose u radnim akcijama.I sta je bilo lose,a i sta bi danas bilo lose.Danas se u americi takvi kampovi debelo placaju.platis pa da radis za dzabe.
Samo treba izbaciti politiku sa tih mesta,nikakva politika,to treba zabraniti.
Radne akcije su mesto gde se mladi druze,rade po sest sati dnevno,"kisa pada,nema rada",osposobl;javaju se za razna zanimanja,polazu vozacke ispite,imaju zabavu...
Citao sam u stampi da negde u vojvodini postoji neka organizacija u tom smislu,jednom bratu i sestri koji su ostali samohrani,mislim u okolini Kragujevca napravili su kucu.Zar je to lose.
Nista lose nece ni jedno dete da nauci na Radnoj akciji,samo dobro.

podrzavam,ali bez ikakve politike!!!

Ма нико није реко да је то лоше него ти у твом посту си набројао и разлоге зашто не може да има радних акција.Данас политика има задњу реч.
 
Ајде не лупетај и не мењај тезе.
То што кажеш је био циљ непосредно након рата, кад је земљу требало дићи из пепела, касније 60-их
и 70-их година, када је држава била на солидним основама, изграђена и сита, радне акције су биле вид
дружења уз користан рад, али тада нису постојале овакве социјалне разлике као данас, где једни имају
џипове, авионе и јахте, а другима одузимају децу због сиромаштва, јер не могу да их прехране.
Из тих разлога, тако нешто данас није могуће и сваки рад треба да се плати.

:zper:

Ama ženo božija nije socijalni status bio motiv, motiv je bio dići zemlju na noge, nisi se dobro izrazila i prihvati grešku neće ti pasti kruna sa glave
 
Па сад живимо у сређеном и демократском друштву,имамо све услове за живот и рад.Имамо Еуропске законе о дикриминацији,праву на рад,праву детета,зар да дозолимо да наша омладина рмбачи џабе у некој селендри.Зар смо за то гласали,зар у 21 веку,веку напредка и технологије шаљемо децу на њиве и пашњаке,да копају и крампају по земљи са које смо побегли за њихово добро?

Sad bi ti da štrikaš malo i ubaciš koji politički motiv u svoj rad.
Nije to to, evo sada kada bi Ceca kazala, ljudi oću da organizujem koncert dođite da pomognete da podignemo binu i sve šta treba uz binu pa da vidiš kako bi se sjatili tamo ko na med
 

Back
Top