Destrukcija

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo nekad postavljano, ako jeste dajte mi naslov ili link do istog, a pitanje glasi:

ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

Hvala...
 
То је резултат философије - дај боже да комшији цркне крава... :evil:

Другим речима казано - недостатак дховности и отпадија од Бога. :(
 
Dlakava_Strvina:
Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo nekad postavljano, ako jeste dajte mi naslov ili link do istog, a pitanje glasi:

ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

Hvala...

Mozda ne bi bilo zgoreg da ideju malo vise povezes sa filozofijom ili sa imenom teme kako bi ista opstala na ovom forumu...
U sustini to sto su ljudi spremniji da odmognu nema veze sa destrukcijom vec sa sebiclukom...
 
Kelis:
Dlakava_Strvina:
Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo nekad postavljano, ako jeste dajte mi naslov ili link do istog, a pitanje glasi:

ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

Hvala...

Mozda ne bi bilo zgoreg da ideju malo vise povezes sa filozofijom ili sa imenom teme kako bi ista opstala na ovom forumu...
U sustini to sto su ljudi spremniji da odmognu nema veze sa destrukcijom vec sa sebiclukom...

MA i ja sam tako neshto razmishljao... Samoljubivost...
 
Možda misle da ukoliko je i tebi loše zbog nezgode koju su ti učinili, njihova sudbina biće im podnošljivija....Neznam...u sadašnje vreme kada svako ima neki problem, razmišljati o tome kako nauditi nekom bolesno je....
 
Kelis:
Dlakava_Strvina:
Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo nekad postavljano, ako jeste dajte mi naslov ili link do istog, a pitanje glasi:

ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

Hvala...

Mozda ne bi bilo zgoreg da ideju malo vise povezes sa filozofijom ili sa imenom teme kako bi ista opstala na ovom forumu...
U sustini to sto su ljudi spremniji da odmognu nema veze sa destrukcijom vec sa sebiclukom...
Saglasna sam s tim, ali bih kao jos jedan cinilac dodala i strah. Strah za sopstveni zivot. U nekim situacijama, ljudi se vode time da je petljanje u tudje nevolje rizicno za njihovu egzistenciju. To donekle moze biti tacno. Ja taj stav ne podrzavam, ali mislim da vecina ljudi tako funkcionise.
 
Dlakava_Strvina:
ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

zato shto je lakse srusiti nego sagraditi kulu od karata......... lakse je ignorisati nesto nego se prilagoditi necemu, lakse je prihvatiti tudje nego stvoriti svoje itd itd itd.
covek je lenjo stvorenje u sustini ...
 
Keeper:
Dlakava_Strvina:
ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

zato shto je lakse srusiti nego sagraditi kulu od karata......... lakse je ignorisati nesto nego se prilagoditi necemu, lakse je prihvatiti tudje nego stvoriti svoje itd itd itd.
covek je lenjo stvorenje u sustini ...
Covek je ogavno stvorenje u sustini, kad se uporedi sa prirodom i njenom kreacijama. :D
Ali moze da se iskopa i neki simpatican lik (ponekad)!
 
Luda Ilinka:
Keeper:
Dlakava_Strvina:
ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

zato shto je lakse srusiti nego sagraditi kulu od karata......... lakse je ignorisati nesto nego se prilagoditi necemu, lakse je prihvatiti tudje nego stvoriti svoje itd itd itd.
covek je lenjo stvorenje u sustini ...
Covek je ogavno stvorenje u sustini, kad se uporedi sa prirodom i njenom kreacijama. :D
Ali moze da se iskopa i neki simpatican lik (ponekad)!

pa da. uporedi debelog caleta u masnoj potkoshulji ispred tv-a kako podriguje sa jelen pivom u ruci, sa malim tananim i slatkim lanetom pa dodjes do tog zakljuchka :D hihiihhi.

nego, salu na stranu, nije bas covek ogavno stvorenje. tj. jeste ...... kad vidis sta sve radi. al u sustini svakako nije nista razlicitiji od ostalih kreacije nase majchice prirode. i za tu sustinu, te vrednosti, se treba boriti u ovom previse mehaniziranom svetu koji od nas pravi splachine od stvorenja. i telesno i duhovno.
 
Dlakava_Strvina:
Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo nekad postavljano, ako jeste dajte mi naslov ili link do istog, a pitanje glasi:

ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

Hvala...
Pa, ne bih se baš kladila da je to istina. Imam teoriju da je i pomaganje svojevrsan sebičluk. Ako čovek pomaže nekome koliko je iskrena njegova želja da taj kome pomaže bude srećan (ili bar izbavljen iz nevolje) u poređenju sa očekivanjem zahvalnosti? A baš i da izostane to "hvala", "dobrica" će se pogledati u ogledalo i ponosno pomisliti: "Eh, da je još ljudi kao ja! Nije mi ni zahvalio, ali meni i dalje nije žao što sam mu pomogao... Ma pravi sam Robin Hud, Supermen, Betmen, Spajdermen :lol: ...."
Valja razmisliti...
 
Lexa:
Dlakava_Strvina:
Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo nekad postavljano, ako jeste dajte mi naslov ili link do istog, a pitanje glasi:

ZASHTO SU LJUDI SPREMNIJI DA ODMOGNU (ili da budu nemi svedoci nekog dogadjaj bez ucesca) NEGO DA POMOGNU?

Hvala...
Pa, ne bih se baš kladila da je to istina. Imam teoriju da je i pomaganje svojevrsan sebičluk. Ako čovek pomaže nekome koliko je iskrena njegova želja da taj kome pomaže bude srećan (ili bar izbavljen iz nevolje) u poređenju sa očekivanjem zahvalnosti? A baš i da izostane to "hvala", "dobrica" će se pogledati u ogledalo i ponosno pomisliti: "Eh, da je još ljudi kao ja! Nije mi ni zahvalio, ali meni i dalje nije žao što sam mu pomogao... Ma pravi sam Robin Hud, Supermen, Betmen, Spajdermen :lol: ...."
Valja razmisliti...

Pa shta onda da radim? :? Bravo! Odlicha glavolomka! :) Danas pada ova kisha ko stvorena za filosofiranje... :wink:
 
Pa, nemam pojma. Valjda ipak treba pomagati! Osećaš se superiorno, a ni ovom što si mu pomogao ne smeta, samo da ima koristi. 8)
Drugo je pitanje - KOME POMOĆI? Znate one fore: okreni drugi obraz, ko tebe kamenom ti njega 'lebom.... Šta ako taj neko ne zaslužuje ni p od pomoći?
 
Lexa:
Pa, ne bih se baš kladila da je to istina. Imam teoriju da je i pomaganje svojevrsan sebičluk. Ako čovek pomaže nekome koliko je iskrena njegova želja da taj kome pomaže bude srećan (ili bar izbavljen iz nevolje) u poređenju sa očekivanjem zahvalnosti? A baš i da izostane to "hvala", "dobrica" će se pogledati u ogledalo i ponosno pomisliti: "Eh, da je još ljudi kao ja! Nije mi ni zahvalio, ali meni i dalje nije žao što sam mu pomogao... Ma pravi sam Robin Hud, Supermen, Betmen, Spajdermen :lol: ...."
Valja razmisliti...

ovo mogu objasniti samo na svom primeru, u nadi da nisam mnogo razlichitiji od ostalih. naime, kad pomazem nekome, nimalo ne razmisljam koliko ce taj kome pomazem biti srecan i da li ce mi uopste biti zahvalan. jednostavno registrujem - man in trouble i to je to. sinoc sam jurcao po kisi na drugi kraj grada da drugu odnesem neke textove koji su mu navodno hitno trebali, i to sam uradio cim mi je to zamolio. za mene je to jednostavna, iskonska duznost. covek je drustveno bice i ljudi se medjusobno potpomazu tako da je meni to jednostavno najnormalnije i tu nema nikakve filozofije. niti bilo kakvog "sebichluka". ne mislim da sebi kupujem nekakvo mesto na Nebu time.
 

Back
Top