Predlozite molim vas

Uzmi ovako modul od 512MB Corsair XMS DDR500, sto mu i samo ime govori magistrala na 250MHz mu dodje ko dobar dan. A za dalje pa pitanje je dali ploca moze i toliko, a ne dalje. To je momorija vrlo niske letencije. Cena modula od 512MB je negde oko 120 evra. Dual Chanel i nije neki napredak (5-10% u performansama bi ovaj modul podesen kako treba stigao), ali ako ti je bas bitan bolje sacekaj pa kupi jos jedan gore navedeni modul i imaces u kucistu ukrocenog zmaja. Samo pazi ako uzimas ipak 2x256MB PQI i NCP nemogu da se mere sa Corsair memorijom. Odlican ti je i Kingston HyperX, u rangu sa Corsair memorijom. Ima jos par odlicnih memorija, ali ne mogu da se nadju na nasem trzistu!
 
Kao prvo, Corsair o kome ti prichash je TwinXP PRO...E sad, samo ime kaze (TWIN), memorija se kupuje kao dual kit, znachi 2 x 512 (tzv. upareni moduli) u pakovanju i ne koshta po komadu 120, vec 155€...Jedino na komad mozesh kupiti ako neko ko je kupio dual kit prodaje single memoriju...

Sa druge strane, Hyper X koji se sada da naci na trzishtu je ljabu kinez koga ja ne bih uzeo u zivotu...Jedine dobre Hyper X memorije su DDR400 i 434 - iskljuchivo Made in USA

Elem, moja preporuka je da uzmesh uparene module od sledecih proizvodjacha:

-Corsair - najbolji sa BH5 chipovima, mada cesh ih teshko naci
-Geil 2x256Mb DDR400 (plavi hladnjaci)
-A-Data 2x256Mb DDR500 (crveni hladnjaci)

podrazumeva se da za bilo koje od ovih parova morash da izdvojish josh kusur jura...


Btw, Frozen, Dual Channel jeste veliki napredak...
 
Dual Chanel koristim vec dugo i ne vidim neki napredak kao na papiru. On bi trebao da ima duplo bolje performanse, a kao sto vec rekoh test programi mu daju 5-10% napredak. Uzgred znam da se memorija prodaje u TWIN pakovanjima, ali negde sam video oglas Corsair XMS DDR500 512MB = 120evra.
Cini mi se da se radi o nekoj firmi sa NBGD-a ime joj je na I, ali se ne secam tacno. Samo znam kad budem imao kes da uzimam sigurno TWIN Corsair XMS memoriju. Neznam zasto, ali cini mi se da napadas ljude svojim odgovorima Rasta.
I ja bih voleo da mogu da kupim u ovoj zemlji Muschin ili OCZ, ali kako kad je Corsair jedva prisutan. Ljudima se prica kako je NCP zakon i oni veruju svojim ljubaznim prodavcima. Samo jos nesto i Kingstone HyperX ima plave hladnjake da se decko ne zbuni!
Pitanje za Rastaman-a (Cini mi se da znas cene)
Kad smo vec kod memorija imam stare module "PQI DDR266 256MB" i "NCP DDR333 256MB" koliko to vredi od prilike?
 
Pa koliko to dugo koristis dual chanel? Nije se on bas tako davno pojavio(sto ce reci bitno je sta koristis i u kojoj meri)
To sto si negde video oglas ne znaci da to toliko i kosta (ako ja dam oglas da prodajem Corsair XMS DDR500 za 50 evra da li ces ti da pricas ljudima da to toliko kosta?)
Ne "napada" on ljude koji ne daju normalne komentare.
Ko je pominjao HyperX mrmoriju.
Nece ti odgovoriti posto prodaje samo novu robu a i on je jedan od ljudi koji nikome (i nikada) ne bi prodali NCP memoriju. Ili mozda gresim?
 
Ajd', ajd' forumashi....
Ponuda vazi samo u sledecih nedelju dana....

Geil Dual Channel kit 2 x 256Mb PC3200 125€

kontakt vec svi vrlo dobro znate


geill1.jpg


geill2.jpg
 
Kad si tako bistar, zapitaj se...A i btw, ovde se vrlo dobro zna da komponente koje ja valjam mogu da budu i dobrano skuplje od svih, ali se malo raspitaj i zashto...Raspitaj se malo o primercima komponenata koje ja prodajem pre nego shto uopshte pomislish na napad....
 
rastamann:
Kad si tako bistar, zapitaj se...A i btw, ovde se vrlo dobro zna da komponente koje ja valjam mogu da budu i dobrano skuplje od svih, ali se malo raspitaj i zashto...Raspitaj se malo o primercima komponenata koje ja prodajem pre nego shto uopshte pomislish na napad....
Joj batice al si ti istripovan odakle tebi uopste ideja da ja tebe napadam, molim te reci mi sta sam ti ja to rekao i sta te ja to napadam :?: :idea:
 
counter ovom momku iznad mene treba verovati!
Dobio sam neke informacije i znam kakve komponente stoje polozene oko njegove azdaje u crnom (e sad da je za javnost ...). 8)
btw. Rasta dolazi sutra za osam minuta! :idea:
 

Back
Top