Najstarije pismo

Upravo se završila emisija na Nacionalnoj geografiji iz koje sam saznao da je najstarija kultura na svetu nzilaala u današnjoj Bugarskoj, na obalama Crnog mora, pre 6500 godina.
Inače Bugari, na osnovu taloženja sedimenata u pećini datirali godinu sa enormnim količinama padavina na pre 7500 godina, Amerikanci pomerili na pre 9500 godina.
Znači propast Vinče, poplave u Panoniji...

Nemoguce...bas to su rekli?
 
Nemoguce...bas to su rekli?
Da, ali tanka priča.
Teza da je neolit nastao pored Crnog mora, dok je bilo jezero, i da su naselja poplavljena probijanjem Dardanelija.
Međutim osim ostataka naselja na obali mora, iz tog perioda, jako malo materijalnih ostataka su prikazali.
Na osnovu dve figurice konja, urađenih u razmeri 5:3, bugarski naučnik zaključuje da su imali nauku, e sad, da li rekoše da su znali za Pitagorinu teoremu ili broj Pi, nisam siguran.
 
Gledam sad drugi deo ove emisije. Reč je o pismu Pikta, na kamenim spomenicima. Iskreno, ne vidim ništa ni nalik.

A mi imano znake, koji realno mogu biti pismo, i to najstarije.
Centar smo širenja neolita...

Siva eminencija se zabarikadirala u kabinete i ne zarađuje platu.

Znate li na kom je mestu rangiran Beogradski univerzitet?

Revizije radova i zvanja su neminovnost, i stvari su krenule svojim tokom, to više niko ne može zaustaviti.
 
Poslednja izmena:
Gledam sad drugi deo ove emisije. Reč je o pismu Pikta, na kamenim spomenicima. Iskreno, ne vidim ništa ni nalik.

A mi imano znake, koji realno mogu biti pismo, i to najstarije.
Centar smo širenja neolita...

Siva eminencija se zabarikadirala u kabinete i ne zarađuje platu.

Znate li na kom je mestu rangiran Beogradski univerzitet?

Revizije radova i zvanja su neminovnost, i stvari su krenule svojim tokom, to više niko ne može zaustaviti.

Reče inženjer iz Arilja ne sluteći dubinu vlastite gluposti.
 

Back
Top