Da li moze?

Gost
1.Ovako interesuje me da li mogu da stavim graficku od 128mb? Treneutno imam na kompjuteru 64mb graficku 4x/2x od 64 bita. Imam maticnu plocu msi 645max-u. Ja sam gledao na msi sajtu pise ovo SIS® 645DX Chipset
- Support 64 bit P4 processors at 533MHz
- Support 32 bit AGP 4x/2x slot... izmedju ostalog.
Znaci cini mi se da ploca podrava 32bita a imam club 3d nwidiiu od 64bita znaci ona meni ne radi na 64 nego na 32... Znaci mogu da ubacim od 128mb ili od 512mb? Prvensveno me zanima od 128mb.
2.Probao sam pre neki mesec da overklokujem procesor, e i za msi imam program fuzzy logic u biosu sam cekirao da moze da se overklokuje znaci gde mi je bilo 100mhz nisam mogao stati na 100mhz kada sam ga cekirao onda sam mogao strelicama da stanem na tih 100mhz znam da sam i tu probao ali ja stavim na 110mhz ali kada se podigne sistem on radi na staro?
Takodje sam i preko fuzzy logica probao dignem na 110mhz i save a on nista i dalje radi na 100mhz?
Neverujem da je tu nesto zakljucano i da nedozvoljava jer i moj drug ima isti celeron pa je podigao neznam kako ali jeste. Znaci sta je u pitanju?
P.S. Samo bez odgovora kako je celeron sranje i ne vredi da se overkolkuje jer ima malo kesa(svi to znamo)... meni to nije vazno ja hocu vise to da probam i zanima me zasto nece...? I ako moze objasnjene a ne link ka sajtu.
Hvala.
 
:shock:

al se ti izlupeta decace....

64-bitni agp, ako i postoji, nema ga ni na jednoj desktop ploci..... tj. svi agp slotovi su 32bitni, a to da li je kartica 32, 64, 128 ili 256bitna zavisi od memorijskog kontrolera kartice tj odnosi se na komunikaciju izmedju grafickog procesora i memorije na grafickoj

da li mozes da stavis karticu sa vise memorije ili ne ne zavisi od toga koliko ona ima memorije, vec na kom naponu radi... tj, ako stavis karticu koja je agp8x kompatibilna na plocu koja ne moze da joj isporuci odgovarajuci napon, spalices karticu.... a na tu plocu mozes da stavis i gf4mx sa 256mb ako takva kartica postoji

klokovanje proca radi uvek preko biosa a te programe bolje batali... em je jednostavnije, em sigurnije

a to da neki proc ne valja i ne vredi da se klokuje jer ima malo kesa je totalna glupost.... a mrzi me i da pocnem da objasnjavam zasto :P
 
Interesuje me da li mogu onda da stavim graficku na kojoj pise 8x/4x/2x? Da li to znaci da ta graficka podrzava i 4x/2x ili moram da imam slot koji podrzava i 8x bas?
Znaci mogu li da stavim graficku na kojoj pise 8x/4x/2x?
I sta znaci u amibios setup u frequency i voltage 'spread spectrum' zasta sluzi i sta se desava kada je disabled a sta kada je enabled? :?:
 
proveri voltazu kartice i ploce pa ces vec videti.... inace svaka 8xagp kartica moze da radi i u 4x rezimu....

spread spectrum (ako se ne varam) sluzi za ubacivanje sumova u zracenje koje izlazi iz monitora i kompa i koristi se za prevenciju snimanja zracenja i spijuniranja racunara na taj nacin.... znaci potpuno neupotrebljivo na kucnim racunarima jer oprema za tu vrstu prisluskivanja opasno kosta
 
Ova tema je vise za hardware, pa tamo bi ti se jos vise ljudi smejalo za ovakvo pitanje :twisted: :!:
Stavi u taj bilo koju noviju karticu! jer sve rade na 1.5V-nom AGP slotu. Ako na sebi ima prikljucak za struju utaknes napajanje i to je to.
A ako nisi upoznat za hardware-om zasto se pravis pametan? Sirine sabirnica tebe u opste ne treba da zanimaju.
Ovako u krajnjem slucaju udji u prodavnicu i pitaj "POSTENOG" prodavca sta ide na tvoju plocu i on ce ti ljubazno dati najskuplji proizvod u svojoj omanjoj prodavnici (Inace nekada dok je bio autoserviser to mu je bila garaza te otuda ta izbocina na sredini njegovog radnog prostora. To su daske koje pokrivaju rupu-znas vec cemu ona sluzi. :D "I RUPA JE 128-bitna" :D ).
 
Dobro, bez sadje.
A ti sto se pravis pametan i postavljas pametn a pitanja sto sve ovo napisa(nalupa) u softveru?
Prvo nauci razliku izmedju softvera i hardvera pa onda napadaj ljude koji nesto znaju :wink:
 
Opusti se, (samo ti ime kaze da si kuler) mislim da pitanja ako neko nesto nzna treba da budu konkretna. A ne u fazonu pozoves vodoinstalatera i kazes mu sta te muci, a onda krenes da mu objasnjavas kako je tu cev fi-180, i pravis se kako si upucen u njegovu struku, a ustvari si lajk. Sto se toga tice cini mi se da je administrator temu i prebacio na hardware!!!
:idea: Ohladimo se malo pa mirnim tempom bez svadje idemo u nove pobede :twisted:
A ako mislis na odgovor u vezi spyware-a i hdd-a sa proveravanjem ulaznica to je trebalo da bude sala, a ne da izazove onakvu reakciju!!!!
 

Back
Top