Sve što ste hteli da pitate o HIV-u, a niste imali gde...

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.136
Ovu temu otvaram sada, nekih 45 dana pre svetskog dana borbe protiv HIV-a. Smatra se da se o AIDS-u manje više sve zna.....Ali, nedoumice, svakako postoje...i predrasude, svakako...Pozivam sve korisnike Krstarice da ovde daju svoje mišljenje ili iznesu predrasude o tome...Da li imaju nekog obolelog/inficiranog u svojoj okolini? Da li bi smeli da se družite sa njima...
Dakle, medicinski radnici, korisnici, lica koja se bave HIV-om na bilo koji način, izvolite...:hvala:
 
Mene zanima samo jedno..da li mogu krivicno biti gonjene i zasto ne odgovaraju osobe koje prenose hiv?dakle ako neko sumnja da je od pojedine osobe zarazen prijavi uz dokaze da nije bio s vise zarazenih i da neko odgovara..malo mi je to povrsno sazaljevati zarazene ili se opet praviti da im mozemo prici kao da je sve u redu..mislim iskljucivo na ostvarivanje blizeg intimnijeg kontakta
 
Mene zanima samo jedno..da li mogu krivicno biti gonjene i zasto ne odgovaraju osobe koje prenose hiv?dakle ako neko sumnja da je od pojedine osobe zarazen prijavi uz dokaze da nije bio s vise zarazenih i da neko odgovara..malo mi je to povrsno sazaljevati zarazene ili se opet praviti da im mozemo prici kao da je sve u redu..mislim iskljucivo na ostvarivanje blizeg intimnijeg kontakta

Ovako, ako se dokaže da je neko NAMERNO širio virus HIV-a, evropsko zakonodavstvo dozvoljava krivičnu prijavu protiv onog ko namerno širi virus..:rtfm:
A što se tiče onog: dobio sam HIV jer mrzim kondom....priznaćeš, nije krivično delo...
 
Da slazem se al tesko da ce neko bez kondoma ako zna da je s zarazenim..to je samoubistvo..opet mislim da se vecina kasno testira i nije svesna da prenosi..i tad je krivac rekao bih

Nije krivac...Kako bih ti, ako si ne daj Bože HIV pozitivan i spavaš sa nekim koji je do tada bio HIV minus, mogao da budeš kriv što si, ne znajući zarazio nekog....Krivica je u oboje...aali, tu krivične odgovornosti nema..
 
Istina ali je malo shkakljivija tema od ostalih zaraznih bolesti..a posto zivimo u takvom svetu ipak je potrebno poverenje imati sex s nekim bez kondoma..znaci 1 na 1 kako se neko pomiri s cinjenicom da se zarazeni nije testirao a menja cesto partnere bez zastite i prenese ko zna kome..cini mi se da nisu odgovarali ni oni koji su napravili propuste prilikom transfuzije krvi
 
Istina ali je malo shkakljivija tema od ostalih zaraznih bolesti..a posto zivimo u takvom svetu ipak je potrebno poverenje imati sex s nekim bez kondoma..znaci 1 na 1 kako se neko pomiri s cinjenicom da se zarazeni nije testirao a menja cesto partnere bez zastite i prenese ko zna kome..cini mi se da nisu odgovarali ni oni koji su napravili propuste prilikom transfuzije krvi

e, ti koji su napravili propuste sa transfuzijom zaražene krvi jesu platili vani, za naašu zemlju, nažalost nema nikakvih podataka..
 

Back
Top