Bezgrešno začeće Marije ???????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
U ev po Mateju roditelji Isusa su upoznati s budućom božanskom prirodom Isusa.
Kao što vidimo iz priloženog dole ,Josip i Marija su dobro obavješteni o svemu .
No u Luki Marija i Josip( tako dobro obavješetni o bezgrešnom začeću i božanskoj prirodi Isusa koji se ima roditi. (Matej)) se čude kad Isus priča o svome ocu u čijem je hramu .
Sad ako su Marija i Josip obavješteni čak od anđela zašto se čude o čemu Isus to priča??
Nisu li im anđeli rekli da je Isus sin Božiji??
No što se tu dešava ??
Marija čak govori da eto ona i njegov otac Josip došli da ga traže.Čude li se oni
što Isus nekoga drugoga ocem naziva?
Da čude se jer tako i piše u Luki 2.
Bi li se trebali čuditi ako su im anđeli se pokazali i objasnili sve??
Što je onda točno??
Matej ili Luka???
obadvoje ne može biti ili ima tu drugo nešto što se smješalo u svemu tome???


Matej 1
19 A Josip, muž njezin, bio je pravedan i nije htio da je sramoti javno, i tako je namislio da je otpusti tajno.
20 Dok se je on bavio s tom mišlju, javi mu se u snu anđeo Gospodnji i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju; jer što se je začelo u njoj, od Duha je Svetoga.
21 Ona će roditi sina, kojemu ćeš nadjenuti ime Isus; jer će on izbaviti narod svoj od grijeha njegovih."

----------------------------
I Marija je također obavještena u Luki 1

28 Anđeo uniđe k njoj i reče: "Zdravo, milosti puna! Gospodin je s tobom. Blagoslovljena si ti među ženama."
29 Na ove riječi uplaši se ona i pomisli, što ima da znači ovaj pozdrav.
30 Anđeo joj reče: "Ne boj se. Marija; jer si našla milost u Boga!
31 Ti ćeš začeti i roditi sina. Nadjeni mu ime Isus.
32 On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Gospodin Bog dat će mu prijestolje njegova oca Davida.
---------------------------------------------------------------------------


No što se dalje dešava u ev po Luki 2,48-50???
NI Marija ni Josip pojma nemaju o čemu im sin govori,čudeći se kad priča o kući oca svojega.
Znači uza sva čudesa bezgrešnog začeća i ukazanja anđela oni i dalje pojma nemaju o božanksoj prirodi Isusa.
Jako sumnjivo!!!!

Luka 2
46 Poslije tri dana nađoše ga u hramu. Sjedio je među učiteljima, slušao ih i pitao ih.
47 Svi, koji su ga slušali, divili su se njegovu razumu i njegovim odgovorima.
48 Kad ga ugledaše, začudiše se. Majka njegova reče mu: "Dijete, što nam to učini? Evo, otac tvoj i ja žalosni smo te tražili!"
49 On im reče: "Zašto ste me tražili? Zar nijeste znali, da ja moram biti u kući Oca svojega?"
50 A oni ne razumješe, što im on stim htjede reci
 
Biblija kaze da postoje dvije vrste andjela: andjeli i "andjeli". Andjeli su oni koji ne mogu da imaju sex sa kcerima covjecijim, koji se ne zene niti udaju (Hristove rijeci iz Novog Zavjeta) i "andjeli" koji su uzimali kceri ljudske za zene i iz tog odnosa radjali su se divovi (Knjiga Postanja).
 
On im reče: "Zašto ste me tražili? Zar nijeste znali, da ja moram biti u kući Oca svojega?"

To je bilo u hramu, a hram je kuca Bozija, a Bog je otac Jevreja. To nisu hulne rijeci, to je ucenje Starog Zavjeta i za sve prisutne te rijeci nije jeres.

Ma daj....
Ti se šališ .

Ivan 5

18 Zato su još više gledah zidovi da ga ubiju, jer je ne samo prestupao subotu, nego je i Boga nazivao Ocem svojim i stim se gradio jednak Bogu
 
Biblija kaze da postoje dvije vrste andjela: andjeli i "andjeli". Andjeli su oni koji ne mogu da imaju sex sa kcerima covjecijim, koji se ne zene niti udaju (Hristove rijeci iz Novog Zavjeta) i "andjeli" koji su uzimali kceri ljudske za zene i iz tog odnosa radjali su se divovi (Knjiga Postanja).

Gdje piše da ima dvije vrste s sex organima i bez.
ILi je to sve jedna vrsta koja se može materijalizirati??

Jesu li ti divovi poslije potop preživjeli??
I jesu li oni bili razlog glavni potopa??
Jesu li ti andjeli koji su se sparili s kćerima ljudskim palim anđelima nazvali .
I odakle taj dio teksta što je u bibliji???
Iz kojih je zapisa prenesen u bibliju???
 
Biblija kaze da postoje dvije vrste andjela: andjeli i "andjeli". Andjeli su oni koji ne mogu da imaju sex sa kcerima covjecijim, koji se ne zene niti udaju (Hristove rijeci iz Novog Zavjeta) i "andjeli" koji su uzimali kceri ljudske za zene i iz tog odnosa radjali su se divovi (Knjiga Postanja).

Где си то нашао - колико знам по учењу СПЦ анђели су бестелесна и бесполна бића
и има их више врсте око Господа Саваота.........:cool: Уосталом разликују се учења о анђелима код новојудаизма, хришћана и муслимана

http://209.85.135.132/search?q=cach...i/Анђео+хијерархија+анђела&cd=1&hl=sr&ct=clnk
 
Poslednja izmena:
Gdje piše da ima dvije vrste s sex organima i bez.
ILi je to sve jedna vrsta koja se može materijalizirati??

Jesu li ti divovi poslije potop preživjeli??
I jesu li oni bili razlog glavni potopa??
Jesu li ti andjeli koji su se sparili s kćerima ljudskim palim anđelima nazvali .
I odakle taj dio teksta što je u bibliji???
Iz kojih je zapisa prenesen u bibliju???


čitao sam negde da je Golijat potomak tog naroda divova..
 
Где си то нашао - колико знам по учењу СПЦ анђели су бестелесна и бесполна бића
и има их више врсте око Господа Саваота.........:cool: Уосталом разликују се учења о анђелима код новојудаизма, хришћана и муслимана

http://209.85.135.132/search?q=cach...i/Анђео+хијерархија+анђела&cd=1&hl=sr&ct=clnk


Bratac, ima to u Svetom pismu (Postanje 6,1-4). ali mi je ograničen pristup internetu, a kući mi još uvek nije stigao net, da bih mogao naći više o tome...
 
Poslednja izmena:
možda ovo nešto pomaže...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11368554&postcount=127

Субота 18. по Духовдану - 10.10.2009.




1. Кор. 162 (15:39-45)

39. Није свако тијело исто тијело, него је друго тијело човјечије, а друго тијело животињско, а друго рибље, а друго птичије. 40. И постоје тјелеса небеска и тјелеса земаљска; али је друга слава небеских а друга земаљских. 41. Друга је слава сунца, а друга слава мјесеца, и друга слава звијезда, јер се звијезда од звијезде разликује у слави. 42. Тако и васкрсење мртвих: сије се у распадљивости, устаје у нераспадљивости; 43. Сије се у бешчашћу, устаје у слави; сије се у немоћи, устаје у сили; 44. Сије се тијело душевно, устаје тијело духовно. Постоји тијело душевно и постоји тијело духовно. 45. Тако је и написано: Први човјек Адам постаде душа жива, а посљедњи Адам дух који оживљује.

Лк. 15 (4:31-36)

31. И сиђе у Капернаум, град галилејски, и учаше их суботом. 32. И чуђаху се науци његовој врло; јер ријеч његова бјеше силна. 33. И у синагоги бјеше човјек са духом нечистог демона, и повика из свег гласа 34. Говорећи: Прођи се, шта хоћеш од нас, Исусе Назарећанине? Дошао си да нас погубиш? Знам те ко си: Светац Божији. 35. И запријети му Исус говорећи: Умукни, и изиђи из њега! И оборивши га демон на средину, изиђе из њега нимало му не наудивши. 36. И запрепашћење захвати све и разговараху међу собом говорећи: Каква је то ријеч да влашћу и силом заповиједа нечистим духовима, и излазе?
 
1 A kad se ljudi počeše množiti na zemlji i kćeri im se rodiše,
2 Vidješe sinovi Božji, da su bile lijepe kćeri čovječje, i uzimali ih sebi za žene, koliko ih htjedoše.
3 Tada reče Gospod: "Duh moj neće više dugo ostati u ljudima; jer nijesu više ništa drugo nego meso, a trajanje života njihova neka bude još samo sto i dvadeset godina."
4 Onda, kada su se sinovi Božji ženili kćerima čovječjim, pa i kasnije još, i ove im rađale djecu, živjeli su divovi na zemlji, gorostasi davnine, preslavni junaci
postanak glava 6


evo s Hebrejske biblije kako je prevedeno
http://www.mechon-mamre.org/p/pt/pt0106.htm


1 And it came to pass, when men began to multiply on the face of the earth, and daughters were born unto them,
2 that the sons of God saw the daughters of men that they were fair; and they took them wives, whomsoever they chose
3 And the LORD said: 'My spirit shall not abide in man for ever, for that he also is flesh; therefore shall his days be a hundred and twenty years.'
4 The Nephilim were in the earth in those days, and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bore children to them; the same were the mighty men that were of old, the men of renown. {P

Ima još toga dosta povezano s time.
Poslije ću da ubacim.
 
1 A kad se ljudi počeše množiti na zemlji i kćeri im se rodiše,
2 Vidješe sinovi Božji, da su bile lijepe kćeri čovječje, i uzimali ih sebi za žene, koliko ih htjedoše.
3 Tada reče Gospod: "Duh moj neće više dugo ostati u ljudima; jer nijesu više ništa drugo nego meso, a trajanje života njihova neka bude još samo sto i dvadeset godina."
4 Onda, kada su se sinovi Božji ženili kćerima čovječjim, pa i kasnije još, i ove im rađale djecu, živjeli su divovi na zemlji, gorostasi davnine, preslavni junaci
postanak glava 6


evo s Hebrejske biblije kako je prevedeno
http://www.mechon-mamre.org/p/pt/pt0106.htm


1 And it came to pass, when men began to multiply on the face of the earth, and daughters were born unto them,
2 that the sons of God saw the daughters of men that they were fair; and they took them wives, whomsoever they chose
3 And the LORD said: 'My spirit shall not abide in man for ever, for that he also is flesh; therefore shall his days be a hundred and twenty years.'
4 The Nephilim were in the earth in those days, and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bore children to them; the same were the mighty men that were of old, the men of renown. {P

Ima još toga dosta povezano s time.
Poslije ću da ubacim.


video sam da na Googletu ima dosta rasprava na tu temu... ali na žalost "Nije omogucen pristup sajtu"
 
Crkva tvrdi da to nisu nikakvi sinovi božiji tj anđeli već navodno obični ljudi .
Ali Setovo potomstvo koje se izmješalo s Kajinovim potomstvom.
Ok shvaćam.
Zapravo crkva hoće reći da anđeli ne mogu biti materijalna bića s svojstvima čovjeka.
No tu se grdno varaju,zapravo prave se blesavi pred sobom i druge prave belsavim.
Jer u starom zavjetu jasno je da Anđeli su bili materijalna bića kao i ljudi na podosta mjesat ima o tome.


Evo jedan primjer.gdje Anđeo sjedi kao da je čovjek
Suci 6

11 Tada dođe Anđeo Gospodnji i sjede pod hrast kod Ofre, koji je bio Abiezreja Joaša, a sin je njegov Gideon mlatio pšenicu na tijesku, da je osigura od Midjanaca.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------


SLijedeći tekst pokazuje da je Anđeo iz grade nekog jer stanuje vjerovatno tamo

1 Tada dođe Anđeo Gospodnji od Gilgale u Bokim i reče: "Ja sam vas izveo iz Egipta i doveo vas u zemlju, za koju sam se zakleo ocima vašim. Obećao sam: Neću prekinuti zavjeta svojega s vama dovijeka. PON ZAKON 4


------------------------------------------------------------------------
Anđeo dolazi kad muža nema izvršava obećenje o oplodnji

3 Tada se javi toj ženi Anđeo Gospodnji i reče joj: "Eto, ti si nerotkinja i još nijesi rodila. Ali ćeš zatrudnjeti i rodit ćeš sina.
4 Od sada pripazi na sebe! Ne pij ni vina ni jakoga pića i ne jedi ništa nečisto!
5 Kad zatrudniš i rodiš sina, tada britva ne smije doći na glavu njegovu, jer već od rođenja svojega dječak mora biti nazirej Božji. On će kao prvak izbavljati Izraela iz ruku Filisteja."
6 žena otide i dojavi mužu svojemu: "Čovjek Božji dođe k meni. Izgledao je kao Anđeo Božji, pun dostojanstva. Ja ga ne upitah, odakle je. Niti mi on reče svoje ime.
7 On mi reče: "Eto, zatrudnjet ćeš i rodit ćeš sina. Od sada ne pij niti vina niti jakoga pića i ne jedi ništa nečisto, jer od materina krila pa do dana smrti svoje ima dječak da bude nazirej Božji."
8 Tada upravi Manoah ovu molitvu Gospodu: "Oproštenje, Gospode, čovjek Božji, kojega si poslao, neka još jedanput dođe k nama i neka nam očituje, što ćemo činiti s dječakom, koji se ima roditi!"
9 I Bog usliši molitvu Manoahinu. Anđeo Božji dođe još jedanput k ženi, kad je bila u polju Jer muž njezin Manoah nije bio kod nje,
suci 13


-----------------------------------------------------------------------
Anđeo i čovjek sve u jednome!!!

1 Opet sam podigao oči svoje i gledao. Gle, bio je tu čovjek, u čijoj je ruci bilo mjeračko uže.
2 Upitao sam: "Kamo ideš?" Odgovori mi: "Hoću da izmjerim Jerusalem i da vidim, kolika mu je širina i kolika mu je dužina."
3 I gle, anđeo, koji je govorio s mnom, izađe, i drugi anđeo dođe mu u susret.
4 Ovaj mu reče: "Idi brzo i reci mladome tamo čovjeku: 'Jerusalem će se naseliti kao otvoren grad zbog mnoštva ljudi i stoke u njemu.
5 Ja ću mu sam', govori Gospod, 'biti zid ognjen unaokolo i u njemu ću pokazati slavu svoju.'"
zaharija 2

ima još podosta neki su se hrvali s Anđelom kao Jakov itd
 
3 Tada se javi toj ženi Anđeo Gospodnji i reče joj: "Eto, ti si nerotkinja i još nijesi rodila. Ali ćeš zatrudnjeti i rodit ćeš sina.
4 Od sada pripazi na sebe! Ne pij ni vina ni jakoga pića i ne jedi ništa nečisto!
5 Kad zatrudniš i rodiš sina, tada britva ne smije doći na glavu njegovu, jer već od rođenja svojega dječak mora biti nazirej Božji. On će kao prvak izbavljati Izraela iz ruku Filisteja."
6 žena otide i dojavi mužu svojemu: "Čovjek Božji dođe k meni. Izgledao je kao Anđeo Božji, pun dostojanstva. Ja ga ne upitah, odakle je. Niti mi on reče svoje ime.
7 On mi reče: "Eto, zatrudnjet ćeš i rodit ćeš sina. Od sada ne pij niti vina niti jakoga pića i ne jedi ništa nečisto, jer od materina krila pa do dana smrti svoje ima dječak da bude nazirej Božji."
8 Tada upravi Manoah ovu molitvu Gospodu: "Oproštenje, Gospode, čovjek Božji, kojega si poslao, neka još jedanput dođe k nama i neka nam očituje, što ćemo činiti s dječakom, koji se ima roditi!"
9 I Bog usliši molitvu Manoahinu. Anđeo Božji dođe još jedanput k ženi, kad je bila u polju Jer muž njezin Manoah nije bio kod nje,
Suci 13
 
Да би се избегло тенденциозно и малициозно тумачење на основу само једног дела текста, који наводи на потпуно погрешан и нетачан закључак (између осталог, наведеног и у наслову) ево целог поглавља, па ко је вољан да га прочита целог нека то уради...


Sudije 13
1 A sinovi Izrailjevi opet činiše što je zlo pred Gospodom, i Gospod ih dade u ruke Filistejima za četrdeset godina.
2 A beše jedan čovek od Saraje od plemena sinova Danovih, po imenu Manoje, i žena mu beše nerotkinja, i ne rađaše.
3 Toj ženi javi se anđeo Gospodnji i reče joj: Gle, ti si sad nerotkinja, i nisi rađala; ali ćeš zatrudneti i rodićeš sina.
4 Nego sada čuvaj se da ne piješ vino ni silovito piće, i da ne jedeš ništa nečisto.
5 Jer gle, zatrudnećeš, i rodićeš sina, i britva da ne pređe po njegovoj glavi, jer će dete biti nazirej Božji od utrobe materine, i on će početi izbavljati Izrailja iz ruku filistejskih.
6 I žena dođe i reče mužu svom govoreći: Čovek Božji dođe k meni, i lice mu beše kao lice anđela Božjeg, vrlo strašno; ali ga ne zapitah odakle je, niti mi on kaza svoje ime.
7 Nego mi reče: Gle, ti ćeš zatrudneti, i rodićeš sina; zato sada ne pij vino ni silovito piće i ne jedi ništa nečisto; jer će dete biti nazirej Božji od utrobe materine pa do smrti.
8 Tada se Manoje pomoli Gospodu i reče: O Gospode! Neka opet dođe k nama čovek Božji, kog si slao, da nas nauči šta ćemo činiti sa detetom, kad se rodi.
9 I usliši Gospod glas Manojev; i dođe opet anđeo Gospodnji k ženi kad seđaše u polju; a Manoje muž njen ne beše kod nje.
10 Tada žena brže otrča i javi mužu svom govoreći mu: Evo, javi mi se onaj čovek, koji mi je pre dolazio.
11 A Manoje ustavši pođe sa ženom svojom; i kad dođe k čoveku, reče mu: Jesi li ti onaj čovek što je govorio ovoj ženi? On odgovori: Jesam.
12 A Manoje reče: Kad bude šta si kazao, kako će biti pravilo za dete i šta će činiti s njim?
13 A anđeo Gospodnji reče Manoju: Žena neka se čuva od svega što sam joj kazao.
14 Neka ne jede ništa što dolazi s vinove loze, i vino ni silovito piće neka ne pije, i ništa nečisto neka ne jede. Šta sam joj zapovedio sve neka drži.
15 Tada reče Manoje anđelu Gospodnjem: Radi bismo te ustaviti da ti zgotovimo jare,
16 A anđeo Gospodnji odgovori Manoju: Da me i ustaviš, neću jesti tvoje jelo; nego ako hoćeš zgotovi žrtvu paljenicu, prinesi je Gospodu. Jer Manoje nije znao da je anđeo Gospodnji.
17 Opet reče Manoje anđelu Gospodnjem: Kako ti je ime? Da ti zahvalimo kad se zbude šta si rekao.
18 A anđeo Gospodnji odgovori mu: Što pitaš za ime moje? Čudno je.
19 Tada Manoje uze jare i dar, i prinese Gospodu na steni; a anđeo učini čudo pred Manom i ženom njegovom;
20 Jer kad se podiže plamen s oltara k nebu, anđeo Gospodnji podiže se u plamenu s oltara; a Manoje i žena njegova videći to padoše ničice na zemlju;
21 A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.
22 I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.
23 A žena mu reče: Kad bi hteo Bog da nas ubije, ne bi primio iz naših ruku žrtvu paljenicu ni dar, niti bi nam pokazao sve ovo, niti bi nam sad objavio takve stvari.
24 I tako ta žena rodi sina, i nade mu ime Samson; i dete odraste, i Gospod ga blagoslovi.
25 I duh Gospodnji poče hoditi s njim po logoru Danovom, između Saraje i Estaola.
 
Да би се избегло тенденциозно и малициозно тумачење на основу само једног дела текста, који наводи на потпуно погрешан и нетачан закључак (између осталог, наведеног и у наслову) ево целог поглавља, па ко је вољан да га прочита целог нека то уради...


Sudije 13
1 A sinovi Izrailjevi opet činiše što je zlo pred Gospodom, i Gospod ih dade u ruke Filistejima za četrdeset godina.
2 A beše jedan čovek od Saraje od plemena sinova Danovih, po imenu Manoje, i žena mu beše nerotkinja, i ne rađaše.
3 Toj ženi javi se anđeo Gospodnji i reče joj: Gle, ti si sad nerotkinja, i nisi rađala; ali ćeš zatrudneti i rodićeš sina.
4 Nego sada čuvaj se da ne piješ vino ni silovito piće, i da ne jedeš ništa nečisto.
5 Jer gle, zatrudnećeš, i rodićeš sina, i britva da ne pređe po njegovoj glavi, jer će dete biti nazirej Božji od utrobe materine, i on će početi izbavljati Izrailja iz ruku filistejskih.
6 I žena dođe i reče mužu svom govoreći: Čovek Božji dođe k meni, i lice mu beše kao lice anđela Božjeg, vrlo strašno; ali ga ne zapitah odakle je, niti mi on kaza svoje ime.
7 Nego mi reče: Gle, ti ćeš zatrudneti, i rodićeš sina; zato sada ne pij vino ni silovito piće i ne jedi ništa nečisto; jer će dete biti nazirej Božji od utrobe materine pa do smrti.
8 Tada se Manoje pomoli Gospodu i reče: O Gospode! Neka opet dođe k nama čovek Božji, kog si slao, da nas nauči šta ćemo činiti sa detetom, kad se rodi.
9 I usliši Gospod glas Manojev; i dođe opet anđeo Gospodnji k ženi kad seđaše u polju; a Manoje muž njen ne beše kod nje.10 Tada žena brže otrča i javi mužu svom govoreći mu: Evo, javi mi se onaj čovek, koji mi je pre dolazio.
11 A Manoje ustavši pođe sa ženom svojom; i kad dođe k čoveku, reče mu: Jesi li ti onaj čovek što je govorio ovoj ženi? On odgovori: Jesam.
12 A Manoje reče: Kad bude šta si kazao, kako će biti pravilo za dete i šta će činiti s njim?
13 A anđeo Gospodnji reče Manoju: Žena neka se čuva od svega što sam joj kazao.
14 Neka ne jede ništa što dolazi s vinove loze, i vino ni silovito piće neka ne pije, i ništa nečisto neka ne jede. Šta sam joj zapovedio sve neka drži.
15 Tada reče Manoje anđelu Gospodnjem: Radi bismo te ustaviti da ti zgotovimo jare,
16 A anđeo Gospodnji odgovori Manoju: Da me i ustaviš, neću jesti tvoje jelo; nego ako hoćeš zgotovi žrtvu paljenicu, prinesi je Gospodu. Jer Manoje nije znao da je anđeo Gospodnji.
17 Opet reče Manoje anđelu Gospodnjem: Kako ti je ime? Da ti zahvalimo kad se zbude šta si rekao.
18 A anđeo Gospodnji odgovori mu: Što pitaš za ime moje? Čudno je.
19 Tada Manoje uze jare i dar, i prinese Gospodu na steni; a anđeo učini čudo pred Manom i ženom njegovom;
20 Jer kad se podiže plamen s oltara k nebu, anđeo Gospodnji podiže se u plamenu s oltara; a Manoje i žena njegova videći to padoše ničice na zemlju;
21 A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.
22 I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.
23 A žena mu reče: Kad bi hteo Bog da nas ubije, ne bi primio iz naših ruku žrtvu paljenicu ni dar, niti bi nam pokazao sve ovo, niti bi nam sad objavio takve stvari.
24 I tako ta žena rodi sina, i nade mu ime Samson; i dete odraste, i Gospod ga blagoslovi.
25 I duh Gospodnji poče hoditi s njim po logoru Danovom, između Saraje i Estaola.

Ma daj ti se šališ??

Došao ženi u polje kad nije bio muž blizu nje.
Slučajno ono potrefio???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top