Šta mislite o niškoj Hitnoj pomoći?

Moja iskustva su sasvim drugacija!
Naime, koristila sam usluge Hitne pomoci 2 puta ove godine.
Profesionalizam na nivou, human pristup...pomogli su mi a nije bilo bezazleno!
I ostalo osoblje korektno!

Jeli ti bolje danas, ludishinter? Sigurno jeste cim si na forumu
Eto vidis da su ti pomogli
A ja bas vidim nema te juce, rekoh, dacu mu neopravdani...kad ono ti si bio bolestan!
 
Mislim da ih razumem. Dosta ljudi ima. Nisu oni svemoguci.

Ok,ima dosta ljudi to se slazem..Ima veoma mali kapacitet Hitna imamo 500.000 stanovnika sa okolinom a imamo samo jednu sobu za pregled i drugu za intervencije to stvarno sramota za ovoliki grad.

Moja iskustva su sasvim drugacija!
Naime, koristila sam usluge Hitne pomoci 2 puta ove godine.
Profesionalizam na nivou, human pristup...pomogli su mi a nije bilo bezazleno!
I ostalo osoblje korektno!

Jeli ti bolje danas, ludishinter? Sigurno jeste cim si na forumu
Eto vidis da su ti pomogli
A ja bas vidim nema te juce, rekoh, dacu mu neopravdani...kad ono ti si bio bolestan!

Nisu mi pomogli nista,temperaturu sam kuci sam skinuo ,a inekcije koje su mi dali samo su mi pogorsale disanje..Tako je bilo i kada sam bio prosli put samo mi daju urbazon i misle resili stvar ..Pa bolje kada sam bio jutros kod normalnih lekara a ne u hitnu tamo vise ni za zivu glavu ne idem.
 
Lopovi .... bio prosle godine kod nekog slepca,znaci nije imao nijedan covek koji je cekao u redu,a bio je tu doktor,i ja pokucao na vrata,i covek izlazi i sta ce da kaze "Sta ces ti ovde" , ja mu dao papire (Imao sam uput i sve sto je bilo potrebno) .. pogledao je papire i vratio me u bolnicu gde sam uzeo uput :dash: . Iz navedenog mozete da vidite koliko se oni stvarno trude,zabole njih za pacijente,svi gledaju da uzmu neku paru na "Crno" . Secam se par puta bio sam u hitnoj odneo sam im neko skupoceno pice,od 50-60 coveka koliko su tamo bila,prvi sam usao ;) . Svaka cast pojedinima,ne mogu da kazem da su svi isti,mada 90% lekara je korumpirano,sve dok imas para,uvek ces da budes prvi. AMIN ;)
 
Evo ja cu reci nesto o Vojnoj Hitnoj pomoci odnosno hitna pomoc za vojne osiguranike a ima ih mnogo. Naime jer sam ja tamo vojnik napisacu par nebuloza u vezi sa njima. U vecernjim satima odnosno ranim jutarnjim kada nema previse poziva doktor i ostala zaposlena lica tamo spavkaju uz pretnju liku (koji je takodje vojnik na odsluzenju) da ih ne budi osim ako je bas mnogo ozbiljna situacija u pitanju. Vojnik koji je na centrali odnosno koji se javlja na pozive pacijenata nema ama bas nikakve veze sa medicinom. Znaci zovete hitnu pomoc i javlja vam se vojnik a ne doktor koji bi trebao da vas savetuje sta da radite. Vojnikova obaveza je ta da zapise na papir ko je zvao i da javi motorolom ako je hitna na terenu da svrate kod pacijenta. Totalni neprofesionalizam. Znam za primere kada pacijenti pitaju vojnika sta da popiju ili pitaju za savet sta da rade kad im je tesko, a on jadan ne moze da im objasni da n nije doktor vec da cekaju da probudi doktora i da prebaci vezu? A sve to da bi doktori mogli da ugrabe neki sat u krevetu. Neprofesionalizam cisti.
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali pre dva-tri meseca, muž mi je patio od visokog pritiska. Preko dana dobro, kako se zatvori Dom zdravlja, njemu loše. Tri puta smo išli u Hitnu, super su nas primili. Primao je neke injekcije za pritisak i bilo mu je bolje. Sestre su takođe bile ljubazne. Ali je gužva nenormalna, ljudi nevaspitani, misle da su najbolesniji i da treba da uđu preko reda. A dolaze i samo zbog povišene temperature. Primetila sam da je i stomatolog posećen, jer se tamo ne plaća.
 
Izvini, ali pre dva-tri meseca, muž mi je patio od visokog pritiska. Preko dana dobro, kako se zatvori Dom zdravlja, njemu loše. Tri puta smo išli u Hitnu, super su nas primili. Primao je neke injekcije za pritisak i bilo mu je bolje. Sestre su takođe bile ljubazne. Ali je gužva nenormalna, ljudi nevaspitani, misle da su najbolesniji i da treba da uđu preko reda. A dolaze i samo zbog povišene temperature. Primetila sam da je i stomatolog posećen, jer se tamo ne plaća.

jako su sposobni i odgovorni, koliko je meni poznato imaju pet smena brzo i odgovorno reaguju kaka ambulantno tako i na terenu svaka čast a i telefonom kad im se obratiš
dobiješ adekvatan savet... super nam je služba hitne pomoći samo daj bože da nam retko trebaju.
 
Izvini, ali pre dva-tri meseca, muž mi je patio od visokog pritiska. Preko dana dobro, kako se zatvori Dom zdravlja, njemu loše. Tri puta smo išli u Hitnu, super su nas primili. Primao je neke injekcije za pritisak i bilo mu je bolje. Sestre su takođe bile ljubazne. Ali je gužva nenormalna, ljudi nevaspitani, misle da su najbolesniji i da treba da uđu preko reda. A dolaze i samo zbog povišene temperature. Primetila sam da je i stomatolog posećen, jer se tamo ne plaća.

Totalno suprotno,ljudi su ljubazni i kada vide da je nekom losije od njega propuste ga,ja sam juce jedva stojao na nogama i propustili su me odmah.A lekar me pregleda i prica tamo preko telefona pa jel to ima smisla?
 
Ja sam izuzetno zadovoljan.... vrhunski se ophode prema pacijentima ! Ne razumem kada neko kaze da je njih bas briga za pacijente, da ekipi treba pola sata da doje... Pa da je njih bas briga ne bi radili u zzhmp nego u Domu zdravlja a i to sto im nekada treba vise vremena da dodju do pacijenta sigurno nije njihova krivica, Hitna pomoc pokriva ceo Nis a i kolko puta kada je guzva u saobracaju ne mogu da se probiju...
Ja licno uvek kada sam bolestan idem u Hitnu nikada u Dom zdravlja gde su doktori uobrazeni a i dok cekam red samo mogu jos neki virus da zaradim... U hitnu se poslednjih godina mnogo ulagalo a i treba...
 

Back
Top