NOVA SRPSKA POLITIČKA MISAO

necemo mi jos skoro u EU,osnovne institucije nam nisu regulisane kako treba mislim da svako normalan zna da skoro necemo u EU jer nama treba vlast koja je jaka i uglavnom u sluzbi naroda,a mi to nemamo i ko zna kada cemo imati.Sve reforme koje se odvijaju odrade se parcijalno,nestrucno,traljavo i na kraju narod ispasta,a rezultati budu jadni,tako se ne ide u EU.Bojim se da cemo jos vise slabiti,da ce rasti neobrazovanost,zarada lakog novca,smanjivace nam se teritorije dok ne postignu sta im je cilj ili dok narod ne pukne pa se ne desi neka promena,sve u svemu mi ne idemo na bolje.Reci su jedno,a dela drugo.
 
То што наша актуелна власт изјављује да је нешто за њу важније од европских интеграција, које је до јуче представљала као недодирљиву светињу, сведочи да је коначно и сама увидела да су оне „на дугом штапу“.

Sustina.
 

Meni samo smeta što ljudi misle da je neko glup i lud.
Prvo, vladajućoj strukturi je savršeno jasno da bez promena u društvu nema ni pristupa EU.
Drugo, što stabilno društvo bez nasilja i straha na ulici jeste realno najvažnija stvar jedne države.

Niti su demokrate ovim izjavama izmislile toplu vodu, niti su se odrekle prioriteta.
 
Meni samo smeta što ljudi misle da je neko glup i lud.
Prvo, vladajućoj strukturi je savršeno jasno da bez promena u društvu nema ni pristupa EU.
Drugo, što stabilno društvo bez nasilja i straha na ulici jeste realno najvažnija stvar jedne države.

I meni isto smeta kad neko misli da su ljudi glupi i ludi. Nije Srbija nista drasticnije nesigurnija od vecine evropskih zemalja, a posebno ne sto se tice navijackih grupacija. Pre nekih godinu-dve nekoliko zvezdinih navijaca je izbodeno nozevima u Solunu pa niko nije dizao preveliku famu oko svega toga.
Ocigledno je da je rezim u velikim problemima i da mora da izmislja babaroge protiv kojih ce se kao svim silama boriti, a ako tom "borbom" jos potkaci i svoje politicke protivnike - tim bolje.
 
Prvo, vladajućoj strukturi je savršeno jasno da bez promena u društvu nema ni pristupa EU.
Drugo, što stabilno društvo bez nasilja i straha na ulici jeste realno najvažnija stvar jedne države.


Svesni su oni toga,ali nisu dovoljno strucni za tako nesto,zato sto je vecina njih neobrazovana,nekulturna i potkupljiva.Ne mogu zakone da donesu kako valja,a kamoli da sprovedu reforme i obrazuju strucni kadar koji ce oblikovati drustvo ka zdravom i profitabilnom razvoju.
 
Meni samo smeta što ljudi misle da je neko glup i lud.
Prvo, vladajućoj strukturi je savršeno jasno da bez promena u društvu nema ni pristupa EU.
Drugo, što stabilno društvo bez nasilja i straha na ulici jeste realno najvažnija stvar jedne države.

Niti su demokrate ovim izjavama izmislile toplu vodu, niti su se odrekle prioriteta.

Слобо Садаме. Протест, тенк, плакат, пендрек. Подржавам, ал' и ти ајде буди принципијалан.
 
Odlican opis situacije u Srbiji,i osim toga sasvim realan.
A ovo predvidjam u sledecih godinu dana
Колико је још времена могуће да Србија остане пацификована и да мирно посматра како јој се границе земље сужавају, док у региону поједине државе показују све веће аспирације за ширењем свог утицаја. Заправо, желим да вас питам: да ли је наша земља на прагу социјалног или националног бунта?

Зато што је ирански народ био револтиран због националног и верског понижавања од стране вестернизоване елите, и притиснут социјалним недаћама, режим шаха Резе Пахлавија оборен је 1979. године. Још годину дана раније многима је деловало недирљиво. Тешко је уочити када је нека земља доспела до прага бунта. То важи и за савремену Србију. Међутим, оно што можемо да констатујемо, то је, да је социјално и национално незадовољство многих грађана ове земље попримило драматичне размере. То што се оно још тихо изражава, то што људи делују апатично, треба да подсети властодршце на речи кнеза Милоша да није опасно када народ негодује, већ када ћути. Апатија не траје дуго. После ње наступа фаза бурног изражавања незадовољства. Зато, ако је власт паметна, размислиће куда дугорочно води оно што сада ради. Никакве претње репресијом то не могу да спрече народи бунт. Како је рекао Наполеон: „Ништа не боли као неправда пропраћена цинизмом“. А већина нас добро зна да је баш српском народу у региону учињена највећа неправда, а сада се цинично присиљава да прихвати је њу он углавном чинио другима. И при томе нам се, да ствари буду горе, нуди чемеран живот. Ко то неће да види, и не буде радио на томе да ствари преокрене, а бар је у прилици да то покуша, сносиће одговорност што ћемо наставити да идемо путем за пакао. То важи као за оне на влати, тако и оне у опозицији. За прве, или бар део њих који се није заглибио у живом блату србофобије, моја порука је да још није касно да се тргну из вазалне летаргије и опијености користољубљем. За друге, да немају право да причају празне приче, и суштински пуштају власт да ради шта јој је по вољи. Систем мора да се мења, а не да се калкулише ко ће кога да замени у влади, а да све остане по старом. Сви наши политичари треба да знају, ако упловимо у олујне воде, и многи који су убеђени да ће благовремено напустити брод, поделиће судбину са већином која на њему плови. Мања је за њих штета да хитно почну да секу грану на којој за сада још удобно седе. На земљу лако могу да се спусте, а ако и падну то неће бити са већим последицама, али из немирне воде ће тешко испливати
 
Odlican opis situacije u Srbiji,i osim toga sasvim realan.
A ovo predvidjam u sledecih godinu dana

Да, да, а нарочито овај део:

Сви наши политичари треба да знају, ако упловимо у олујне воде, и многи који су убеђени да ће благовремено напустити брод, поделиће судбину са већином која на њему плови.
 
Sve autor zna....samo mu je bilo tesko da sazna da poginuli u americkoj ambasadi nije nikakav Vujicic......nego Zoran Vujovic.

I da li to išta menja po pitanju situacije u Srbiji?
Inače, nije autor naveo ima i prezime momka poginulog u ambasadi, već Aleksandar Dunđerin, koji je postavljao pitanja i vodio razgovor. Malo više ozbiljnosti i pažnje ne bi škodilo.
 
Је ли овј назив теме,.... РЕКЛАМА за тај часопис:?:

NOVA SRPSKA POLITIČKA MISAO

.

Jasno pitanje i jasan odgovor - ne, nije reklama. Nisam imao prilike da vidim štampano izdanje ovog časopisa. I ovo mi je stiglo kao link, a učinilo mi se zanimljivo, jer sažima dosta tema koje se ovde vrte u poslednje vreme.
Naziv časopisa mi se učinio kao pogodan za naslov teme, jer nam zaista treba neka nova politička misao.
Da sam angažovan da im uradim reklamu, to bi izgledalo mnogo drugačije, i bilo bi primećeno na samo na forumu. Forumska grupa je isuviše mala populacija da bi bila ciljna grupa.
 
na sta ja utrosih 5 minuta svog zivota, ccc...glupog li teksta, koji vrvi od proizvoljnosti, tupavog zakljucivanja i fasistickih podmetanja..cuj, represija je ako vlast pocne da se obracunava sa manijacima i huliganima po ulicama..ko je uopste ova budala, ovaj dragomir andjelkovic? lepo potvrdjuje onu cuvenu izreku da je "nacionalizam poslednje utocishte olosha"

A ti si onoliki tekst pročitao za 5 minuta? Aha, onda mi je jasno zašto nisi video ko je i čime se bavi autor.
Ja sam na početku teme zamolio da se piše bez uvreda pa izgleda da ni to nisi pročitao. Ukoliko ti se ne sviđa šta je autor napisao, ostavi kritiku, argumentovanu. Voleo bih da pročitam argumente koji negiraju pisanje u tom članku, jer nisam pristalica ideje da je samo jedna strana priče istinita.
Mislim da bi urednici trebali da odreaguju na ovakav nekulturan i nepismen (ime i prezime se pišu velikim početnim slovima, nakon tri tačke ide prazan prostor i pišu se 3 tačke a ne 2, nova rečenica se počinje velikim slovom, naša azbuka ima slovo za svaki glas...) način izražavanja.
 
A ti si onoliki tekst pročitao za 5 minuta? Aha, onda mi je jasno zašto nisi video ko je i čime se bavi autor.
Ja sam na početku teme zamolio da se piše bez uvreda pa izgleda da ni to nisi pročitao. Ukoliko ti se ne sviđa šta je autor napisao, ostavi kritiku, argumentovanu. Voleo bih da pročitam argumente koji negiraju pisanje u tom članku, jer nisam pristalica ideje da je samo jedna strana priče istinita.
Mislim da bi urednici trebali da odreaguju na ovakav nekulturan i nepismen (ime i prezime se pišu velikim početnim slovima, nakon tri tačke ide prazan prostor i pišu se 3 tačke a ne 2, nova rečenica se počinje velikim slovom, naša azbuka ima slovo za svaki glas...) način izražavanja.

za pet minuta je dovoljno videti o kakvom se ludaku radi i koje sumanute stavove zastupa, nisam izlapeo pa da citam svaku splacinu pretocenu na papir...
 

Back
Top