glagoli u ruskom na -mя

Ljudi, znate li vi uopšte šta su to glagoli? Время, знамя - to su imenice.

>Radoje Kandic: Da li ti trebaju glagoli na MYA ili TYA? Koliko znam, glagoli u ruskom se završavaju na ТЬ i ЧЬ, ako su u infinitivu. Tražiš neki poseban oblik glagola, ili da se u infinitivu završavaju na ТЯ (pošto kapiram da na MYA ne postoje).
 
Ljudi, znate li vi uopšte šta su to glagoli? Время, знамя - to su imenice.

To сам и ја одмах посмислио, тражи глаголе, а набраја именице, ужас чега све нема

Radoje Kandic, у таквим случајевима траже се именице у једнини и номинативу платя односно правилно платья је номинатив множине то ти не треба јер је номинатив једнине платье. Нажалост са закашњењем ево ти :

время

знамя

племя

имя

стремя

семя

бремя

вымя

пламя

темя
 
Poslednja izmena:
To сам и ја одмах посмислио, тражи глаголе, а набраја именице, ужас чега све нема

Radoje Kandic, у таквим случајевима траже се именице у једнини и номинативу платя односно правилно платья је номинатив множине то ти не треба јер је номинатив једнине платье. Нажалост са закашњењем ево ти :

время

знамя

племя

имя

стремя

семя

бремя

вымя

пламя

темя

Da, ali to su imenice, zar ne? On trazi glagole na -mя (tja), mozes li da prevedes tih deset reci, sta znace, ako su glagoli, molim te.
 
E, treba meni. Sta je ovaj tip hteo. Prevedi te imenice molim te i je l' to porodica ili nesto drugo semja. To se onda pise sa tvrdim znakom.

Имeнице на које се завршавају на -мя. Да, то је породица, не пише се са тврдим знаком ма колико то ви прижељкивали

За превод, копирати, реч по реч у google, међу првим линковима се добија линк на Викисловарь, ту постоје објашњења. А сада Moderna Pevacice идете на листу игнорисаних, по зна који пут
 
Имeнице на које се завршавају на -мя. Да, то је породица, не пише се са тврдим знаком ма колико то ви прижељкивали

За превод, копирати, реч по реч у google, међу првим линковима се добија линк на Викисловарь, ту постоје објашњења. А сада Moderna Pevacice идете на листу игнорисаних, по зна који пут

Ne mogu da isem na listu ignorisanih, posto se semja pise sa tvrdim znakom.
 
Nije tacno....Pise se sa mekim znakom...
семья ;)

Признајем да сам и ја сад направио грешку

семья, у преводу то је породица и пише се са меким знаком

http://ru.wikipedia.org/wiki/Семья

али

Семя, без меког знака (што се тражило) означава, семе, односно биљна семена

http://ru.wikipedia.org/wiki/Семя

и ја сам се нечег подсетио :mesi:
 
Poslednja izmena:

Back
Top