I jos samo ostaje...

wizard32

Zainteresovan član
Poruka
287
Posto mogu reci da je moj sajt gotov(naravno bice jos dosta prepravki i dodavanja) ostaje jos samo promocija sajt :D
E to je ono sto me muci. :? Poslao sam mail krstarici za reklamiranje mog sajta i znate li sta su mi odgovorili?Da postavim topic na mali oglasi jer oni ne reklamiraju licne prezentacije vec samo firme :shock: Eto ti .hoces da platis a oni nece da uzmu pare :x Ovi ostali sajtovi traze lepu lovu a nisam bas siguran da bi to delovalo :( Ako ima neki sajt sa niskom cenom reklamiranja molim Vas da mi javite :P O razmeni banera ni ne pomisljam ionako mi se pojedine strane predugo ucitavaju pa ne bih jos da ih opterecujem sa slikama :!:
Zato Vas molim da mi predlozite neke sajtove gde mogu besplatno da prijavim moj sajt ili neki gde ima razmena linkova :D
I razmisljam o jos jednoj mogucnosti!Da kupim jedno 100 podloga za misa i da ostampam logo svog sajta pa da to besplatno podelim prvim sto posetiocima koji se prijave za tako nesto.Jeste da bi to kostalo malo vise ali bih zato valjda ima 100 zagarantovanih poseta mesecno :D Reci te mi sta Vi mislite o tome :P
Pozdrav 8)
 
Ma prijavio sam ja sajt na mnoge search engine pa i preko tvog sajta,ali ja mislim na klasicnu reklamu.
Pretrazivaci nece sigurno izlekramirati sajt :(
Treba mi nesto sto ce poslati gomilu posetioca koad mene :D Gde :?: Sta :?: kako :?: koliko :?:
Sta mislis o ovim podlogama :P
Pozdrav 8)
 
pa ni krstarica ti nece navuci ljude...... generalno ljudi kod nas (sem onih koji znaju da koriste net) nemaju pojma sta su pretrazivachi :o(.....mozda izgleda chudno ali je tako, i moj sajt je na krstarici preporuka pa nisam imao ni 3-4 ljudi dnevno sa nje. Fazon ti je da nakachis reklamu na nekom poznatom sajtu, tipa b92.net i nesto tako sto se posecuje, mada internet u srbiji koriste samo oni kojima on treba a ne kao u svetu
 
Pa da na to sam i mislio da nakacim baner na neki poznat sajt,ali koliko li to kosta i gde je najbolje ga staviti.Kazem da sam kontaktirao krstaricu da postavim baner na njihovoj prvoj strani ali oni nece :shock: Ima li neko preporuku za neki dobar sajt :?:
Pozdrav 8)
 
Oh, my God, it's full of adds! (Internet)

Mislim da ti se ni reklamiranje pomoću banera neće mnogo da isplati. Ljudi jednostavno neće da klikću na ta go*vna.
Najbolje ti je da postaviš neki exkluzivan i privlačan sadržaj, npr. nešto slično onom severininom videu ili neke mp3 pesme koje su trenutno najtraženije, onda odeš na dvadesetak najvećih foruma za koje znaš i izreklamiraš se sam.
Kasnije ukloniš sadržaj kojim si navlačio ljude i ideš dalje.
Jeste odvratna, LAME metoda, ali mislim da pali.

Inače, ako ti je sajt stvarno kvalitetan i ima ono što drugi nemaju (mada ne znam šta bi to moglo biti), već će se čuti za njega.
Samo polako.
I istrajno :wink:
 
Stvarno jedini način da navučeš masu na tvoj sajt je da to učiniš sadržajem. đžabe ti bilo kakva reklama ako neko dođe na sajt i vidi da nema nikakvog interesantnog sadaržaja neće se više nikada vratiti a to je tebi potrebno ,zar ne .
Pogledaj sajt www.jelenadokic-tenis.tk pa ćeš videti da je Milan uspeo da privuče ljude na sajt zanimljivim i svežim sadržajem i još je uz to napravio vizit karte.
Ja sam kao stavio na mom sajtu samo na naslovnu stranu baner rezmene www.klik.co.yu da bi video koliko se on očita tokom dana i to sa različitih adresa(jer obični brojači to ne mogu) i videh da dnevno bude oko 23 očitavanja i pristupa sa 17 različitih IP adresa znači 17 korisnika. Sve to sam uradio sadržajem sajta.

Dovoljna ti je reklam sajta na forumima da dobiješ posetioce a oni da li će se vraćati na tvoj sajt ili ne to sve zavisi od samog sadržaja i eskluzivnosti sajta.
 
Pa dobro nije da je moj sajt sad neka senzacija ali ima puno zanimljivog sadrzaja,(dobro ubacio sam i malo sponzora pa mora od neceg da se izdrzava sajt) :D Samo ga treba celog obici a za to treba malo vise vremena i sigurno bi ga posetili i drugi put :P
Pitao sam za misljenje na ovom forumu za sajt ali mi niko nije odgovorio a necu ovde da ga reklamiram da ne bih naljutio Hackera pa da mi obrise temu.Ima ga u mom profilu :wink:
Pozdrav :arrow:
 
wizard32:
Pa dobro nije da je moj sajt sad neka senzacija ali ima puno zanimljivog sadrzaja,(dobro ubacio sam i malo sponzora pa mora od neceg da se izdrzava sajt) :D Samo ga treba celog obici a za to treba malo vise vremena i sigurno bi ga posetili i drugi put :P
Pitao sam za misljenje na ovom forumu za sajt ali mi niko nije odgovorio a necu ovde da ga reklamiram da ne bih naljutio Hackera pa da mi obrise temu.Ima ga u mom profilu :wink:
Pozdrav :arrow:

danas sam ti baš obišao sajt. promeni pod hitno pozadinu koja se teško očitava mada je dobra ali ne za prezenaciju. Flash dugmad skloni pod hitno(to su i meni savetovali dok sam imao na sajtu i jedan od komentara je bio da kad se radi u flashu onda se radi ceo sajt a ne da se krpari sa ubacivanjem dugmadi).Malo sadržaja ali valjda će ga biti više? I malo drugačije ga organizuj

Poz.
 
OK hvala puno na primedbama svaka kritika je tobrodosla i korisna :D .Samo ne znam sto kazes da ima malo sadrzaja :roll: Sto posto ga nisi obisao celog.Flash dugmadi se necu odreci samo cu ih zameniti sa nekim drugim i boljim.I na kraju si moga da das generalnu ocenu od 1-5 (3+ naprimer) :P
Nego daj ljudi predlazite marketincki plan :!: Ja cak razmisljam da pravim i salvete sa logo-om sajta :shock:
Pozdrav 8)
 
Ocena 3.
A što se tiče marketinga prvo preuredi sajt da bi ti korisnici ostali na sajtu.
Ali jedan od predloga su ti vizit karte ,a ako imaš para onda lepo zakupiš bilbord na jedno nedelju dana (kod mene u sm cena od nedelju dna je 160€) :)
Ma najlakše ti je da ti bude sadržaj koji zahtea odžavanje i menjanje jer ako se sajt ne redizajnira i ne dopunjuje najmanje jednom mesečno ništa onda od posećenosti a čak i može da postane mrtav sajt.
Ma samo ga uradi kako treba i idi po svim mogućim forumima i ostavljaj link , a razmena banera ti je neminovna ali njih lepo postaviš samo na jednu odgovarajuću stranu namenjenu za razmenu linkova i banera da ne remete naslovnu i druge stranice svojom težinom.Kontaktiraj sve moguće sajtove za razmenu linkova ili banera i to ti je to.....
Poz.
 
Da upravu si moracu malo da ga redizajniram jer ovako niko nece da ga obice calog.A sto se tice bilborda to nije neko resenje.Ja zivim u Cacku tako da bi to bilo skuplje a imalo bi isti ucinak i da postavim platno izmedju dve bandere ili na Domu kulture a kostalo bi me jeftinije.
Nego sad razmisljam da mi mikshin uradi reklamu za TV(stvarno to dobro radi a nije skup) pa za te pare moze da mi se vrti cool reklam po lokalnim televizijam :D
Vizit karte radim obavezno nego ne znam da li da ih ja dizajniram(posto se i nisam pokazao kao neki dizajner :oops:)
Pozdrav 8)

P.S. Ima te li jos nekih predloga,bez obzira koliko bi to moglo da kosta :?: :wink:
 
Možeš uraditi rešenja vizitkarti i postaviti na net a posetioci neka odluče koje je najbolje. Evo mogu i ja da ti pomognem te ću ti uraditi par primera samo mi kaži sledeće: Šta sve hoćeš na vitzitkartam tj. koji tekst Npr.prezime,ime,sajt,namena sajta,adresa,telefon,email.... I obavezno mi kaži jel želiš da bude u boji ili crno belo ili plavo belo i kaži mi dali ćeš ovo raditi sitištampom ili u štampariji( i jedna i duga varijanta su ti skupe). mogu ti predložiti i osobe koje i mogu štampati veoma povoljno.

Uradiću ti ta rešenja a ti mi ostavi samo podatke koje sam ti naveo u ličnim porukama ili na office@kovacic.cjb.net

Poz.
 
Ljudi mogu vam reci samo da se ne zaludjujete tim vizit kartama, bilbordima i ostalim glupostima. Ako imate zanimljiv sajt posetioci ce doci uz troskove od 0.00 dinara i potrosenih 1 sat kucanja po tastaturi. Evo moj promer vam je najbolji: moj sajt koji je u test fazi ima dnevno 200 posetilaca, a sajt www.visit-montenegro.com koji placa reklamu na televiziji ima 600 posetilaca dnevno. Pa sad vi vidite koliko oni puknu para a koliko imaju posetilaca! Ajde sve cu vam detaljno objasniti kako za koj dan kada budem imao vise vremena :wink: .
 
ili da se desi nesto neocekivano a ti imash sveze informacije o tome........kao beograd.com 99 u vreme bombardovanja sa 9 miliona poseta dnevno :O)

shalu na stranu, nema ovde neke vajde da zaradish od svog sajta (ovo ti govorim iz iskustva, i to ne samo mog), vec samo od pravljenja drugima, mi smo mnoogo zaostali, pogotovo sa internetom

a sto se tiche sadrzaja, stavish dobar horoskop i imaces dobar deo zenske populacije, stavish chat, opet ces imati dosta ljudi, stavish neke izazovne slike, opet puno ljudi, male oglase.. mogucnosti su velike... j* sajtovi su ovde kao buvljaci :shock:
 
Ma to mi i jeste cilj da naucim webdesing ali dovoljno dobro da bih mogao da pravim prezentacije firmama.Tu lezi lova :D
Hvala za predloge o sadrzaju :idea: Ovo sa horoskopom se nisam setio ali to cu sigurno uraditi.Samo kad bi mi jos rekao ima li negde da se preuzme horoskop koji se azurira svaki dan da ne moram ja nonstop da ga menjam!
Chat sam video dosta dobar na skushi-mushi uradjen je u flashu i bas je perverzija.Samo neki tako dobar bi dosao u obzir ali to bi me skupo kostalo , a kad bih ga i napravio bio bi skroz privatan.mozda u dalekoj buducosti.
Izazovne slike imam kao i download sekciju (koja ce se bas prosiriti)pa cak imam i nagradnu igru ali ostaje pitanje kako ljude dovuci da to pogledaju.
U i ovo sa malim oglasima je odlica :idea: ,cak mislim da bih to mogao i sam da uradim u php-u. :D
Dao si mi dosta korisnih idea!
Hvala i Pozdrav 8)
 
Znate sta sam provalio.Najbolje je sajtu dati ime koje lici na neko od poznatih imena.
Evo danas sam kupio panasonikov telefon i hteo sam da odem na njihov sajt da vidim kolika je cena istog ali sam umesto panasoanic.com upisao panosonic.com i izasla mi je lista panasoanicovih proizvoda ali kad kliknes na neki link ono ti da neka sasvim desete ponude :shock: Jedva sam provalio da sam pogresio adresu :?
Naprimer domen zahoo.com je isto zauzet a ja sam ga greskom posetio jedno desetak puta. :oops:
Nema veze ja cu napraviti moj brend a Vi pozurite da registrujete domene koji lice na moj sajt.
Salim se naravno pa jos nemam ni .com domen registrovan :lol:
Pozdrav 8)
 
Napravi flejer kao sto i vecina firmi radi, odnesi u stampariju i neka ti odrade 10000 komada, cena je 10-20 eura i onda pravac postanski sanducici, firme a mozes i da iznajmis agenciju koja deli flejere po ulici to ti je jos 1000-2000 dinara.

Inace sto se tice toga da kad naucis web dizajn, da ces da oderes firme, cccc slaba vajda od toga. Nasi su ti bre zaostali sa tim stvarima da to nije normalno. Svi bi hteli nesto za dzabaka, kad im kazes to te kosta 200 eura jedni kazu auuu al si skup, a drugi pazi ovog ovaj nema pojma cim je tako jeftin. Sve u svemu ukoliko ti na deset razgovora upali jedan smatraj da si na konju. Pa pogledaj malo sajtove onih koji se bave ovim poslom i sve ce ti biti jasno, gotovo da su svi odradili po desetak sajtova za dve godine naravno cast izuzetcima. Cak ni napolju nije nista bolje osim sto tamo moze da se uzme jaca kinta, ono sto ovde vredi 200 napolju je bar 500.
 
Hm, zanimljivi predlozi.Sve cu uraditi sro ste predlozili i nema sanse da omane.Cak cu da dam i reklama da e uradi za lokalnu televiziju :D i ako onda nebudem imao 1000 poseta dnevno onda ... Samo jos moram malo da reorganizujem sajt da bi ljudi ponovo dolazili.
Hacker ovo sto kazes si potpuno u pravu,samo ja mislim da u narednim godinama ce doci do naglog procvata interneta u Srbiji i da ce mnoge firme koje sad nemaju svoju prezentaciju na netu da se angazuju oko toga pa ce biti posla i za nas webmastere.Naravno samo one najbolje.Ja u tu grupu jos uvek ne mogu da se svrstam ali se nadam da cu do kraja godine moci :P Ovo oko cene jeste malo cudno ali ja mislim da treba objasniti klijentima koliko para tliko i muzike.Kao sto neko rece kad kupujes prezentaciju to ti je kao da kupujes kola.Znaci mozes da kupis i ficu ali i porse :lol: Zato bi valjalo bez fiksne cene vec po ucinku,zar ne Hacker :?:
Pozdrav 8)
 
Ma sve je to OK. Moje cifre se krecu od 150 eura za bljak sajt do 900 eura za profi od nekih 15-20 strana. Ali znas li koje pitanje oni najvise postavljaju. Pa sta ja time dobijam da ti dam te pare? Pa to moze i moj Mika da odradi, on super radi sa wordom i exelom. I aj sad ti njega ubedi.Ili ono odrzavanje sajta: " a sta ces ti to da radis za 100 eura mesecno? Pa podatci koje ces dnevno da unosis su pola sata posla?

Sve u svemu svest nasih ljudi je jos uvek u rupi sto se tice web prezentacija.
 

Back
Top