Skupo vs Jeftino
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Skupo vs Jeftino

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Skupo vs Jeftino

U Francuskoj postoji praksa da se stripovi štampaju u tvrdokoričenim albumima čija je cena negde 10-15€. U Americi se uglavnom štampaju sveske po ceni od nekih 2-3 $, pa se dobro prodati serijali reprintuju u TradePaperBack-ovima koji obuhvataju po nekoliko svezaka u luksuznijem izdanju. Kod nas... Pa, kod nas se stripovi malo ređe objavljuju : ( Ali, stiče se utisak da kod nas sve više štampaju tvrdi kolor albumi. Da li vi kupujete te albume? Da li mislite da su preskupi za naše uslove? S obzirom na cenu od 10-ak € po albumu, lično mi za naše prilike ne izgleda prihvatljivo : / Svejedno, očigledno kod nas postoji grupa kolekcionara, ima ih par stotina ili tako nešto, i oni te albume kupuju. Da li mislite da izdavači možda na ovaj način podmeću nogu stripu, uzimajući u obzir činjenicu da se strip getoizira time što se skupi hard albumi unapred stavljaju u ruke malog broja kolekcionara dubljeg džepa. Da ne pominjem što tako strip nikada neće stići do manjih mesta u Srbiji. Da li ste radije za jeftinu reviju na novinskom papiru ili za luksuzne lepo odštampane stvari, ili imate ideju za neki kompromis?

Podrazumevano Re: Skupo vs Jeftino

Citat Original postavio alien
    U Francuskoj postoji praksa da se stripovi štampaju u tvrdokoričenim albumima čija je cena negde 10-15€. U Americi se uglavnom štampaju sveske po ceni od nekih 2-3 $, pa se dobro prodati serijali reprintuju u TradePaperBack-ovima koji obuhvataju po nekoliko svezaka u luksuznijem izdanju. Kod nas... Pa, kod nas se stripovi malo ređe objavljuju : ( Ali, stiče se utisak da kod nas sve više štampaju tvrdi kolor albumi. Da li vi kupujete te albume? Da li mislite da su preskupi za naše uslove? S obzirom na cenu od 10-ak € po albumu, lično mi za naše prilike ne izgleda prihvatljivo : / Svejedno, očigledno kod nas postoji grupa kolekcionara, ima ih par stotina ili tako nešto, i oni te albume kupuju. Da li mislite da izdavači možda na ovaj način podmeću nogu stripu, uzimajući u obzir činjenicu da se strip getoizira time što se skupi hard albumi unapred stavljaju u ruke malog broja kolekcionara dubljeg džepa. Da ne pominjem što tako strip nikada neće stići do manjih mesta u Srbiji. Da li ste radije za jeftinu reviju na novinskom papiru ili za luksuzne lepo odštampane stvari, ili imate ideju za neki kompromis?
    Kod nas i ne postoji strip...Niko ga ne ceni!!!
    A ovi što hoće da ga prodaju boli njih patka za naše mogućnosti.Ko kupi kupi,novac ide u njihov džep,ako ne kupi ništa...
    Ja sam za to da se štampaju stripovi na papiru kao Akira,ali malo skuplja verzija kao X-men što se sada može naći na trafama...
    Mislim da bi i kod nas trebalo da se štampaju stripovi preko celog lista dnevnih novina(KURIR,možda).
    Tako bi se pružila šansa autorima da budu toliko koliko poznati...

Primećen član ender (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Bas cudi kako kod nas u opste nema kvalitetnih stripova bilo nasih bilo stranih, ja licno mislim da je ovde pogodno trziste za stripove samo nema ko to da pokrene. Lepo kazu para sve vrti, mi trenutno nemamo uslova da izdvajamo 10 evrica za koricu stripa(e da ja imam te pare ja bi sada bio na Kubi)

Slične teme

1. PC konfiguracija, skupo ili ne?
    Autor nidzesi u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 06.05.2006., 21:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •