Strip podzemlje

alien

Primećen član
Poruka
629
Šta mislite o andergraund stripovima? Kod nas je jedno vreme, negde sredinom devedestih, postojala situacija da je zbog loše ekonomske situacije domaći mejnstrim strip skoro nestao, i ostao je samo andergraund da održava u životu domaću scenu. Da li mislite da je ta neobična situacija doprinela razvoju andergraunda kod nas, ili bi se to svejedno dogodilo? Da li podržavate neke domaće kritičare koji tvrde da andergraund autorima koji ''ne znaju da crtaju'' treba uskratiti prostor za objavljivanje? U Americi je mnogo andergraund serijala dostiglo (i preteklo) popularnost do tada neprikosnovenih Marvelovih i DC-jevih superheroja. Pomenimo samo autore kao što su Robert Kramb, Šelton, Bagge, Kris Ver, Džef Smit, Roberta Gregori, Džesika Abel... Šta mislite o tome?
 
Meni se ne svidjaju, nekako su mi odvratni i prica i slika ali sve to zavisi od licnog ukusa, mada se slazem sa tobom da je u kriznim situacijama i takav vid izrazavanja neophodan
 
Meni je super andergraund sve dok prica ima nekog smisla. Domaci autori prilicno smaraju crtajuci svoje tripove koji su pri tome najcesce potpuno liseni inspiracije, a o kreativnosti da i ne govorimo. Srecom, i u kukolju se pronadje po koje zito.
 
Pedya:
Meni je super andergraund sve dok prica ima nekog smisla. Domaci autori prilicno smaraju crtajuci svoje tripove koji su pri tome najcesce potpuno liseni inspiracije, a o kreativnosti da i ne govorimo. Srecom, i u kukolju se pronadje po koje zito.

Slažem se. Mene je uvek čudilo kako pored toliko slobode koju poseduju, andergraund autori imaju tako malo kreativnosti.
 

Back
Top