Suicid.......

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Спречено самоубиство два малолетника најављено на Интернету
Полиција успела да предупреди самоубилачки чин двоје младих, чланова организације „Емо”

Фотографија са сајта „Емо” организације

Српска полиција спречила је самоубиство малолетне особе која је била члан организације „Емо”, наводи се у саопштењу МУП-а Србије. Малолетник је спасен тако што је полиција стигла на место догађаја непосредно пред само извршење дела, које је било договорено путем Интернета са још једним дететом из иностранства.

– У оквиру међународне полицијске сарадње, каналима Интерпола, српска полиција је сазнала да се припрема истовремено самоубиство два малолетника, од којих је један држављанин Србије. Малолетници су чланови организације „Емо” – наведено је у саопштењу полиције.

О чему је реч откривено је приликом спасавања малолетника, страног држављанина, који је покушао да се убије тровањем. Он је признао да се спрема још једно самоубиство на територији Србије, после чега је полиција ове државе обавестила српске колеге.

Брзом интервенцијом наше полиције, чији су припадници стигли на место догађаја пред само извршење, спасена је друга малолетна особа. Према доступним информацијама, како је наведено у саопштењу, ова организација је дефинисана као неформална група људи која комуницира путем Интернета. Њихови припадници облаче искључиво црну или белу гардеробу, залажу се за сексуалну апстиненцију и виртуално вођење љубави.

Овај случај није први који самоубиство и самоповређивање младих доводи у везу са „Емо” организацијом. Утицајни музички часопис МНЕ директно је, прошле године, оптужио један амерички „емо бенд” за саучесништво у самоубиству 13-годишње девојчице из Кента, која се обесила, наводно предозирана мрачном, срцепарајућом музиком. Убрзо затим, у Хрватској се један 14-годишњи „емо” дечак самоспалио, а две 13-годишњакиње су скочиле са црквеног звоника.

У мноштву дефиниција шта то заправо емо значи и представља, најчешћа су она која кажу да је то један од најмасовнијих покрета у историји панк и рок субкултуре, чијој све већој популарности доприноси Интернет. Млади, који су чланови овог покрета препознају се по специфичним шишкама преко очију и јаком шминком, карактеристичном за оба пола. Поред карактеристичне фризуре и шминке, „емо” клинци носе и специфичну гардеробу, уске црне фармерке, дуксерице…

У први план стављају своју хиперемотивност, насупрот распрострањеним агресивним реакцијама у окружењу. За „емо децу” кажу да пубертетску агресију усмеравају према себи, јер су убеђени да су изопштени из друштва.

Имају свој сајт и портал на Интернету, где свакодневно размењују информације о „емо” трендовима, па тако и о оваквим самоубилачким чиновима.


evo i link
http://www.politika.rs/rubrike/Hron...a-maloletnika-najavljeno-na-Internetu.sr.html


Vas komentar na ovo i na uopste povecan broj samoubistava i pokusaja istih u zadnje vreme....
 
Riješiće se jednom i taj problem EMO pokreta.
Uglavnom to su razmažena djeca, koja glumataju tu nešto.
Zalažu se za apstinenciju, ali i vođenje "online" ljubavi... van svake pameti, dokaz da imaju komplekse, moguće da su i tjelesne prirode.
Dakle, grupa debila kojima treba udariti dva šamara i poslati ih da rade nešto čitav dan, nakon toga bi sigurno promijenili mišljenje.
 
Pa ne ja smatram da je problem sto se ljudi ubijaju zbog trivijalnih razloga..........ne samo deca nego i odrasli....msm 95 odsto su odrasli msm da se treba pozabaviti ovakvim problemima.........a ne samo *****ti....msm svakom moze da se desi da depresiji pokusa ovako nesto......
 
Pa ne ja smatram da je problem sto se ljudi ubijaju zbog trivijalnih razloga..........ne samo deca nego i odrasli....msm 95 odsto su odrasli msm da se treba pozabaviti ovakvim problemima.........a ne samo *****ti....msm svakom moze da se desi da depresiji pokusa ovako nesto......

Grijesis, druze. Svi smo barem jednom u zivotu pali u depresiju, pa se nijesmo poubijali.

Najlakse je dici ruku na sebe poslije prve prepreke, vjeruj mi.
 
Pa dobro sta ces, odbacena detza z:(

Marš u pizdu materinu idiote jedan.
Znaš li ti šta su odbačena djeca? Ta djeca nemaju internet, veoma često su zlostavljana, i ne ubijaju se, već takvi veoma često postaju psihopate, baš zbog tog kompleksa koji nose iz djetinjstva.
Ima i danas takvih slučajeva, ali ne vjerujem da svih par miliona emosa imaju takve probleme.
Liči li ovo na nekog ko je zlostavljan, bilo fizički ili psihički, ili podjsjeća na jebeno razmaženo derle koje ima sve u životu, i ne zna kako da privuče pažnju na sebe, već mora skandale praviti?

06052007172722emo_boys_rock--large-msg-1152717544.jpg


f_EMO1m_7706f1d.jpg


emo-rule1.jpg


EmoKids_I_167.jpg


Radi nešto u životu kretenu jebeni, uzmi neku knjigu pročitaj, otiđi u muzej, u neku galeriju i slično, nemoj prosipati pamet po internetu, i prelisaj makar malo pravopis.
 
Po cemu su oni u depresiji?Oni samo mnogo jedu *****.....Treba ih pustiti da se ubiju,jer su bolesni...

Grijesis, druze. Svi smo barem jednom u zivotu pali u depresiju, pa se nijesmo poubijali.

Najlakse je dici ruku na sebe poslije prve prepreke, vjeruj mi.

E al to je bas problem sto je najlakse dici ruku na sebe.....

a sto se tice ovih emosa....to sto izgledaju kako izgledaju...i sto se ponasaju kako se ponasaju nemora da znaci da ih sve treba pustiti da se poubijaju...msm......ocigledno je da njihova grupacija potstice na samoubistvo....a to treba sprecavati.....
 
Grijesis, druze. Svi smo barem jednom u zivotu pali u depresiju, pa se nijesmo poubijali.

Najlakse je dici ruku na sebe poslije prve prepreke, vjeruj mi.


Pa n verujem da bi se iko ubio tek tako
Verovatno kada neko ne vidi nikakvog izlaza, niti neku stvar vrednu bobe odustane..
Recimo ne znam pogleda svet oko sebe, i ne vidi vise razloga vrednog da zivi. Kada nema razlog da zivi onda ce da se i ubije, ne zato sto mu je tesko trenutno
 
Marš u pizdu materinu idiote jedan.
Znaš li ti šta su odbačena djeca? Ta djeca nemaju internet, veoma često su zlostavljana, i ne ubijaju se, već takvi veoma često postaju psihopate, baš zbog tog kompleksa koji nose iz djetinjstva.
Ima i danas takvih slučajeva, ali ne vjerujem da svih par miliona emosa imaju takve probleme.
Liči li ovo na nekog ko je zlostavljan, bilo fizički ili psihički, ili podjsjeća na jebeno razmaženo derle koje ima sve u životu, i ne zna kako da privuče pažnju na sebe, već mora skandale praviti?

06052007172722emo_boys_rock--large-msg-1152717544.jpg


f_EMO1m_7706f1d.jpg


emo-rule1.jpg


EmoKids_I_167.jpg


Radi nešto u životu kretenu jebeni, uzmi neku knjigu pročitaj, otiđi u muzej, u neku galeriju i slično, nemoj prosipati pamet po internetu, i prelisaj makar malo pravopis.
wow ti bas ne volis emo :roll:
 
Pa n verujem da bi se iko ubio tek tako
Verovatno kada neko ne vidi nikakvog izlaza, niti neku stvar vrednu bobe odustane..
Recimo ne znam pogleda svet oko sebe, i ne vidi vise razloga vrednog da zivi. Kada nema razlog da zivi onda ce da se i ubije, ne zato sto mu je tesko trenutno

Samoubistvo opravdavam samo u jednom slucaju, a to je ako je neko toliko bolestan da mu nema spasa, pa da sebi skrati muke.

A ovo sto se ubilo zato sto ga je na pr. djevojka ostavila i sl.? To ne treba ni zaliti. A to su cesto razlozi zbog kojih mladi ljudi dizu ruke od sebe.

Tako da uvijek postoji razlog za zivot osim u slucaju koji sam naveo gore.
 
Samoubistvo opravdavam samo u jednom slucaju, a to je ako je neko toliko bolestan da mu nema spasa, pa da sebi skrati muke.

A ovo sto se ubilo zato sto ga je na pr. djevojka ostavila i sl.? To ne treba ni zaliti. A to su cesto razlozi zbog kojih mladi ljudi dizu ruke od sebe.

Tako da uvijek postoji razlog za zivot osim u slucaju koji sam naveo gore.

Pa pazi, niko nece da se ubije samo zato sto ga je dev ostavila. Ali imas tu niz faktora, nema to veze sa emo kulturom uopste
imas odraslih ljudi koji prekrate sebi zivot, isto tako i mnostvo drugih. Ovo je samo izvikana vest
Fazon je kada se osetis verovatno ili sam, ili kada izgubis veru uljude i tako to. Stvarno ono kada ti se skupi sve. Ja iskreno ne mogu da razumem, i ne bih nikada mogao da uradim tako nesto, ali ipak siguran sam da oni to ne rade tek tako iz hira. A smatram da svakome treba dati neku podrsku, ili ga barem saslusati, radije nego ga osudjivati odmah (:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top