TV Pink

Smatram da decu vaspitavaju roditelji,a ne televizijski program i ko dopusta detetu da bude non-stop ispred televizora ne treba da se cudi i krivi televizijski program.Istina je da je manjak kvalitetnih emisija,ali nije da ih nema Mira Adanja Polak pravi kvalitetne emisije,balkanskom ulicom,bulevar,dokumentarne emisije,vreme je za bebe,sasvim prirodno...ima lepih emisija samo mi uvek zapazimo one losijeg kvaliteta koje bi i bile dobre samo da nam je kultura na nivou i da postoji neka kontrola da se ne prelaze granice.Trenutak istine hm...trebalo bi da malo kulturnije formulisu pitanja i da emisija ide kasnije i smatram da se o takvim stavrima treba govoriti i reagovati,samo tuzno je sto samo mi o tome pricamo,a ne oni koji su nadlezni da vode racuna o zlostavljanjima u porodici.
 
Simpatično razmišljanje. Prvo, deca ne umeju sama od sebe da nauče šta valja a šta ne, već ona u detinjstvu najviše uče putem imitacije i identifikacije sa uzorima. Što se Trenutka istine tiče, koliko se ja sećam pre svake emisije ide okrugli crveni znak sa brojem 18...tako da...Deca i ne bi trebalo da gledaju ovu emisiju.


Ma ko ih yebe, brate sta ta deca imaju od toga sto znaju to? Ja mislim da mogu da gledaju sta hoce. Ai ne vidim kakav je to uzor msm sta ona je kao cool sto ju je silova ootza? :dontunderstand:
 
Glup je onaj koji se prijavljuje za takve emisije, još je gluplji onaj koji ih gleda.

Celokupna fora šou-biznisa i jeste u tome: da unese pometnju.
Čitam ovo i primećujem da je svako od vas (iako ste protiv te emisije) gledao "Trenutak istine".
Nema veze kakavi su vaši utisci, vi ste im povećali gledanost.
I gledaćete opet, da biste mogli da pričate i čudite se šta ste videli i čuli.
Nikad mi nije bio jasan srpski mentalitet.
Ne zanima nas omladina, sport, kultura, umetnost ili nauka, nego mito, korupcija, šund i kič.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da tu nema nista lose, neka rade sta hoce, ako im je zabavno neka ih, ono sto je zabavno i sto je zanimljivo gledati to se prodaje, tako da je ocigledno da je trenutak istine zabavan, i ok je to. Da nema gledaoca vrlo bi brzo bio ugasen
 
Ma ko ih yebe, brate sta ta deca imaju od toga sto znaju to? Ja mislim da mogu da gledaju sta hoce. Ai ne vidim kakav je to uzor msm sta ona je kao cool sto ju je silova ootza? :dontunderstand:

Pa nije uzor žena iz emisije :hahaha:...nego roditelji koji mogu biti ,,navučeni'' na Pink, zatim uzor može biti i učitelj, a što se tiče imitacije, deca mogu imitirati svoje vršanjake (koji su takođe ,,navučeni'' na grand), svoje komšije, i na kraju, mogu imitirati i ono što vide na ekranu i što im se dopadne.
 
U mom odeljenju u osnovnoj svi su slusali narodnjake, a mene su roditelji naucili da je ta muzika bezvredna i bez obzira sto su na svim rodjendanima, u diskotekama i svuda redom pustali turbo folk, ja ga ni dan danas ne podnosim, tako da i dalje stojim iza toga da je sve do roditelja.
 
Mojoj deci je zabranjeno da gledaju Pink.Izbrisan je iz memorije mog TV pre godinu i po dana.
Ovih dana sam cula od koleginica da je u onom besramnom kvizu trenutak istine Tatjana Vojtehovski postavila pitanje zeni koju je seksualno zlostavljao otac,da li je ikada pri odnosu sa ocem dozivela orgazam?
Ako je ovo tacno,komentar nemam,a Vi?

Imamo ga u memoriji ali se negleda.
Sto se tice tog kviza nema nikakav komentar,a kad sam cula sta se desilo ostala sam bez reci :eek:
Nije ni cudo sto su im bacili bombu na televiziju.
 
U mom odeljenju u osnovnoj svi su slusali narodnjake, a mene su roditelji naucili da je ta muzika bezvredna i bez obzira sto su na svim rodjendanima, u diskotekama i svuda redom pustali turbo folk, ja ga ni dan danas ne podnosim, tako da i dalje stojim iza toga da je sve do roditelja.

isto,kod mene se slusao Toma Zdravkovica,Haris,Miroslav Ilic,slusala se i strana muzika i rok,a ja sam naginjala uvek ka rok muzici,mada volim i dobru narodnu pesmu.Ne razumem kako neko moze da igra i peva uz pesme u kojima su reci droljaste,glupe i plitke?Sada i kada izadjem sa drugaricama na narodnjake ako krene neka droljasta pesma ja odmah stanem sa igranjem,pa makar mi stano govorile da sam mrgud.Deci treba stvoriti naviku da citaju i zavole knjige,da se bave sportom,ograniciti tv,komp.i stvorice se kod njih osecaj za lepo.Jedno me samo kopka a to je kako antisluhisti biraju muziku koja im odgovara ako nemaju sluha?
 
U mom odeljenju u osnovnoj svi su slusali narodnjake, a mene su roditelji naucili da je ta muzika bezvredna i bez obzira sto su na svim rodjendanima, u diskotekama i svuda redom pustali turbo folk, ja ga ni dan danas ne podnosim, tako da i dalje stojim iza toga da je sve do roditelja.

Pa lepo:D...to zaista zvuči ohrabrujuće...Ali nije uvek sve do roditelja. Možeš me ubediti da ne slušaš narodnjake ali nemoj me ubeđivati da nikad nisi videla osobu koja je pored sjajnog roditeljskog para, završila loše?
 
isto,kod mene se slusao Toma Zdravkovica,Haris,Miroslav Ilic,slusala se i strana muzika i rok,a ja sam naginjala uvek ka rok muzici,mada volim i dobru narodnu pesmu.Ne razumem kako neko moze da igra i peva uz pesme u kojima su reci droljaste,glupe i plitke?Sada i kada izadjem sa drugaricama na narodnjake ako krene neka droljasta pesma ja odmah stanem sa igranjem,pa makar mi stano govorile da sam mrgud.Deci treba stvoriti naviku da citaju i zavole knjige,da se bave sportom,ograniciti tv,komp.i stvorice se kod njih osecaj za lepo.Jedno me samo kopka a to je kako antisluhisti biraju muziku koja im odgovara ako nemaju sluha?

Droljasta pesma:hahaha: Mislim da se uz te pesme onda igra zbog dobro ritma a reči se potpuno zanemaruju. I ja isto tako, kad čujem ,,Al kod tebe su još uvek moje gaćice'' odmah sednem :D jer me smori načisto.
 
I Pink i Trenutak istine su stvari koje ne gledam
Taj kviz je odvratan
A Pink je najveci sund u zemlji

Cula sam za to pitanje, nemam komentara na takvu bolest
 
eto vidite svi su culi, a ja npr nisam ni gledao, tj ja ni ne gledam tv pa verovatno zato z:D
Znaci vi svi navodno ne gledate a svi ste culi, znaci oni su totalno pogodili senzacionalno i sokantno i svi se primili...
 
Pa lepo:D...to zaista zvuči ohrabrujuće...Ali nije uvek sve do roditelja. Možeš me ubediti da ne slušaš narodnjake ali nemoj me ubeđivati da nikad nisi videla osobu koja je pored sjajnog roditeljskog para, završila loše?

Naravno, poznajem dosta takvih osoba i dugo sam se pitala kako je to moguce, ali sta je po nasem misljenju sjajan roditeljski par? Mi ne znamo sta se u njihovoj kuci desava, kako oni zaista vaspitavaju svoje dete i kakve pritiske i metode primenjuju na njega. Spolja moze sve izgledati sjajno, a da u biti negde debelo grese. To je jedino objasnjenje, koje sam ja mogla da smislim.
 
Naravno, poznajem dosta takvih osoba i dugo sam se pitala kako je to moguce, ali sta je po nasem misljenju sjajan roditeljski par? Mi ne znamo sta se u njihovoj kuci desava, kako oni zaista vaspitavaju svoje dete i kakve pritiske i metode primenjuju na njega. Spolja moze sve izgledati sjajno, a da u biti negde debelo grese. To je jedino objasnjenje, koje sam ja mogla da smislim.

E pa tu smo :) Ti si ubeđena da je sve u roditeljstvu i kad vidiš ,,lošu osobu'' ti odmah to pripišeš lošem vaspitanju koje se odvija iza zatvorenih vrata (dakle tebi nije poznato kako se proces odvija ali problem je sigruno u njemu). A šta ćemo sa naukom koja pored porodice (istina manje važne ali ipak značajne) navodi i druge činioce kao značajne u formiranju ličnosti deteta ???
 
Ne kazem da je porodica jedina, koja je vazna, ali po mom misljenju, porodica ima presudan uticaj na to koliko ce faktori sredine moci da uticu na neku osobu.

Ja sam se milion puta nasla u situaciji i drustvu kada sam mogla da pokleknem i ucinim nesto lose, ali nikada nisam, bez obzira na pritisak okoline. Ne mogu to drugacije da objasnim do time da su me roditelji naucili sta je ispravno, a sta nije.
 
Јесте ли се икада запитали, ко је крив што такве емисије постоје, и што се шунд шири невероватном брзином? Нико други до ГЛЕДАОЦИ И СЛУШАОЦИ!
Тачно је да радио и телевизијске станице бирају шта ће емитовати, али Пинк је кренуо линијом мањег отпора. Што више јефтине забаве(која је заиста јефтина), то више гледаности и пара. А да је гледано, гледано је. И онда немојте кривити ТВ Пинк који је за себе нашао најбољи(тј најлакши) начин да подигне гледаност и финансијски успех. Да овакав програм није прошао код гледалаца, не би га ни било. Иста је ствар и са серијама, ток-шоу емисијама, квизовима...
Када смо код квиза "Тренутак истине", иста је прича. За постојање оваквог квиза, криви су само гледаоци, који попуњавањем формулара од 14 СТРАНА, постају учесници истог. А пошто наш народ воли квизове и `леба без мотике, више него било шта.друго, сви услови су испуњени за реализацију квиза :mrgreen: И да, телевизија је себе опрала, пре емитовања квиза, јасно је назначено да програм није за млађе од 18 година. Па ко воли нек изволи...

(ја бих ову тему назвао "утицај медија на породицу и друштво")
 
Naravno da je pink kriv nema nijednu jedinu edukativnu emisiju za decu..cak i onaj city kids je ruglo decjeg foliranja i kopije starijih..zasto druge televizije ne idu tom linijom manjeg otvora..sad smo mi krivi sto unutrasnjost koja pocinje na 10ak km od beograda daje % gledanosti pinka..bas me nesto zabole uvce
 
Pink nije kriv, pink je privatna televizija i oni rade da zarade maksimalno...
Nema tu nekog moralisanja, sta prolazi kod gledaoca to ce i biti emitovano.
Lepo je rekao ovaj korisnik gore, gledaoci su odgovorni za trenutak istine i ostalo. jer da to niko ne gleda, logicno ej da se ne bi ni pustalo.
 
Београд и те како даје гледаност Пинку, јер не заборави колико има становника у БГ а колико у остатку Србије(+ пријем сигнала итд...)

Пинк је кренуо са америчким начином тв емитовања и успео у томе...захваљујући гледаности.
А да има гледаности, доказује цена секунде рекламног простора у квизу "тренутак истине" од 18.000 динара (словима: осамнаестхиљададинара)
 

Back
Top