Kako da naucim?

Mislim da si super. Interesuje me gde se nalazi u registry bazi zeleo bih da promenim brzinu prikazivanja kada na startu stanem na all programs pa kada strelicom prelazim po programima koji se nalaze u programs hteo bih da odmah izbacuje sta se nalazi u pojedinim programima. Neznam da li razumela znaci ako stanem na neki program (iz starta) trebace mu oko 1 sekund mozda i 2 da prikaze sta ima u njemu a ja bih hteo da mu promenim value da izbacuje za 0.1 sekund. Neznam gde se u registry bazi nalazi value za to... Pa ako moze strucan savet... ono hkey registry machine\software\microsoft...
Pozdrav!
 
`Sti gastos?.... :roll:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=27970&postdays=0&postorder=asc&start=15

TJ:
"Brze otvaranje "prozora" u Start meniju

Po defaltu,prozori u Start meniju se otvaraju sa zadrskom,ako zelite da ih ubrzate uradite sledece:

Start>Run...>regedit(Enter)

HKCU>Control Panel>Kliknete na Desktop>I promenite vrednost Key-a MenuShowDelay,koja je 400 na npr. 0 (sto je manji broj brze ce se otvarati i obratno).Restartujte i uzivajte.

Ako ovo u nekom slucaju ne uspe,jedini nacin je defragmentacija c particije(particije na kojoj se nalazi vas OS),donece vam isti efekat samo privremeno.

Menjanje vrednosti kljuceva u registriju je opasno i moze da unisti vas operativni sistem,ovo primenjujte jedino ako znate sta radite i imali ste iskustva u regeditu"
 
Trikovi?!!!Da li si probao da stavis zeca u sesir,pa da ga izvadis?!
Ili hoces mozda neki sa kartama?!

Stvarno ne znam na sta mislis,cini mi se da je vec neko ranije trazio trikove po
principu "kako da namestim windows da mi bolje radi?",odgovor na to pitanje bi bio
bolji hardver-bolji rezultati.
Jedino sto mozes da pokusas je gasenje nekih servisa ali ni to ti nece doneti neke
velike rezultate,probaj sa defragmentacijom i ciscenjem registrija.

Ako zelis jedan trik,evo ga,ja sam ga nazvao:

Sad ga vidis-sad ga i dalje vidis ali ne mozes da ga koristis

Ovaj trik ce izazvati izuzento nerviranje kod vasih ukucana,moze cak i doneti
teze posledice po racunar cak i po vas.
Napravi screenshot vaseg desktopa,sakrite sve ikonice,bilo preko desnog dugmeta ili
da ih sve izbrisete.Postavite sliku za desktop pozadinu.
Sedite i uzivajte dok vasi ukucani uzaludno klikaju u "prazan prostor".


Vuala!Eto jednog racunarskog trika od mene,da cujem aplauz?! :)
 
Znam taj trik. To sam kod druga uradio, i on je hteo da poludi pitajuci se sta je sa ikonicama. Odmah je nabavio antivirus.
Pa interesujume trikovi poput onoga da udjes u regedit...bla, bla, bla, otkucas nesto i onda vise nemas Shut Down dugmeta. Moraz da iskljucis na dugme.

I interesuje me nesto jos, i vrlo hitno...
Kako da iz dosa izbrisem sve fajlove sa particije (znaci u svim folderima i podfolderima) koji imaju neku odgredjenu ekstenziju. Npr, da sa D izbrisem sve fajlove koji imaju ekstenziju *.bmp???

Ajde, kazite i castim pivom :lol:
 
...ako hoces da preimenujes Recucle Bin:
Start>Run>regedit>HKEY_LOCAL_MACHINE>Software> Classes>CLSID>{645FF040-5081-101B-9F08 -00AA002F954E}>ShellFolder. Dupli klik na Atributes i promeni broj u 50010020
...da bi vratio na staro ukucaj ono sto je bilo
 

Back
Top