Širenje Kosmosa!?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Širenje Kosmosa!?

fosilvaso
    Guest

Podrazumevano Širenje Kosmosa!?

Ja smatram da se Kosmos ne širi!

Radi se čisto o pogrešnom tumačenju nekih pojava i rezultata mjerenja!

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

hmmmm... Dosta davno sam cheprkao po jednom prorachunu da li ce kosmos da se shiri do izvesne granice, a onda da pochne da se skuplja usled povecane gravitacije i sl. ili ce da se shiri zauvek. Domaci fizichari su radili, neznam bash ko... Uglavnom po njima se shiri zauvek...

Ja lichno imam mnogo drugachije shvatanje te stvari, ali to vec nije za ovde...

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio RiSK
    hmmmm... Dosta davno sam cheprkao po jednom prorachunu da li ce kosmos da se shiri do izvesne granice, a onda da pochne da se skuplja usled povecane gravitacije i sl. ili ce da se shiri zauvek. Domaci fizichari su radili, neznam bash ko... Uglavnom po njima se shiri zauvek...

Ja lichno imam mnogo drugachije shvatanje te stvari, ali to vec nije za ovde...
    Odkuda povećanje gravitacije ako se širi materija?
    Osim toga, gde je to zgodno mesto za ove diskusije, ako ne ovde, pa da se nađemo tamo?

Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Stvaranjem materije na nekom mestu se povecava masa, pa se usled toga povecava gravitacija koja po svojoj prirodi tezhi da skupi masu, odnosno da sabije kosmos. Otprilike...

A nije za ovu temu. Jeste za ovaj forum... No, svejedno, zadrzhacu to za sebe :wink:

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ok a gde ces pisati Risk da i mi procitamo

fosilvaso
    Guest

Podrazumevano

Stvaranjem materije na nekom mestu se povecava masa, pa se usled toga povecava gravitacija koja po svojoj prirodi tezhi da skupi masu, odnosno da sabije kosmos. Otprilike...

A nije za ovu temu. Jeste za ovaj forum... No, svejedno, zadrzhacu to za sebe :wink:
    Usput, objasni kako i iz čega se stvara ta nova materija. Ako se pri nuklearnim reakcijama oslobađa energija, to NE znači i da se od energije stvara materija!?

Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

"Razdvajanje" energije na materiju i anti-materiju, recimo.
    Teshko je tvrditi, a kamo li dokazati bilo shta na tom polju, ali je ovo, recimo, po meni najbolja pretpostavka.
    Uostalom, shirenje kosmosa je praktichno shirenje nechega shto predstavlja materiju.

fosilvaso
    Guest

Podrazumevano

"Razdvajanje" energije na materiju i anti-materiju, recimo.
    Teshko je tvrditi, a kamo li dokazati bilo shta na tom polju, ali je ovo, recimo, po meni najbolja pretpostavka.
    Uostalom, shirenje kosmosa je praktichno shirenje nechega shto predstavlja materiju.
    Osim toga, ako se širi iz jedne tačke, a gravitacija je faktor koji bi mogao dovesti do kasnijeg skupljanja, po nekim teorijama, onda bi brzina širenja trebala padati prema rubovima, a tvrdi se da što dalji objekti, to se brže udaljavaju???? A mi smo valjda u centru širenja, kao ono Zemlja u sredini Sunčevog sistema itd...

Guest

Podrazumevano

i neki ljudi dobijaju platu za ovajve stvari.

pogresnim se poslom bavim, nema sta...

fosilvaso
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous

misliš na one šta izmišljaju razne teorije o svemu i svačemu i to dobro naplate izdavanjem itd, ili...

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio fosilvaso
    Citat Original postavio Anonymous

misliš na one šta izmišljaju razne teorije o svemu i svačemu i to dobro naplate izdavanjem itd, ili...
    ma i na te i na one sto sede na univerzitetima, a umesto da se bace na hladnu fuziju i sl, oni lupetaju o multiuniverzumima i ostalim nebulozama, o kojima mozes reci sta god hoces, a da niko ne moze da ti kaze da nisi u pravu, jer to ionako (ni teorijski) ne moze da se proveri...

nek rade nesto od cega ce ljudi imati koristi, a ne da uzimaju pare poreskih obveznika na izmotavanje...

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Sirenje, sazimanje, sirenje, nadimanje...........

Uhhhhhhh........da li se siri? Pa to sirenje ili sazimanje je jos predvidela OTR 1916 godine. No njen Tvorac nije zeleo da poveruje u to. On je bio duboko uveren da je Kosmos statican - dakle, ne menja se sa vremenom. To je bilo u suprotnosti sa onim Arhimedovim ili Aristotelovim misljenjem, da "sve tece, sve se menja". Zato je i "stimovao" svoju teoriju u skladu sa svojim shvatanjem. Medjutim, moje misljenje........kada bi bio statican, u njebu ne bi bilo nikakvih promena. Zar ne? A da li je to tako? Usput, nije mi jasno "stvaranje materije". Sta se zapravo pod tim podrazumeva?

fosilvaso
    Guest

Podrazumevano Re: Sirenje, sazimanje, sirenje, nadimanje...........

Citat Original postavio rasa77
    Uhhhhhhh........da li se siri? Pa to sirenje ili sazimanje je jos predvidela OTR 1916 godine. No njen Tvorac nije zeleo da poveruje u to. On je bio duboko uveren da je Kosmos statican - dakle, ne menja se sa vremenom. To je bilo u suprotnosti sa onim Arhimedovim ili Aristotelovim misljenjem, da "sve tece, sve se menja". Zato je i "stimovao" svoju teoriju u skladu sa svojim shvatanjem. Medjutim, moje misljenje........kada bi bio statican, u njebu ne bi bilo nikakvih promena. Zar ne? A da li je to tako? Usput, nije mi jasno "stvaranje materije". Sta se zapravo pod tim podrazumeva?
    Tvorac OTR-a je izgleda prebukvalno uzimao pojam: statičan! Naravno da se lokalno menja, zvezde se rađaju i umiru itd...
    Mnogima nije jasno to: stvaranje materije, pogotovo ako se pretpostavi da Kosmos postoji od uvek i da će stalno postojati....

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Sto se tice "stvaranja" materije, izgleda da ne mogu da se pomire sa tim da je materija vecna. Da nikad nije "stvorena" i da nikad ne moze "nestati". Ovo me podseti na onog duha iz crtanog filma sto kaze: "Dolazim niotkuda i ne idem nikuda, a ipak sam ovde".

Slične teme

1. Europsko širenje na istok
    Autor gru_sekcija u forumu Politika
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 09.05.2009., 00:06
  2. sirenje cirilice
    Autor absonic u forumu Politika
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 11:23
  3. Širenje ramena!!!
    Autor NeshaTheBigGuy u forumu Muškarci
    Odgovora: 50