Pluca? Srce? Poludecu vise..

pedja28

Obećava
Poruka
65
Pozdrav svima!
Imam problem koji me vec duze vreme cini vrlo nervoznim. Naime, plitko disem, tj ne mogu da udahnem vazduh punim plucima. Cesto zevam i ne znam da li i to mogu dodati da ima veze sa tim disanjem. Imam cestu potrebu da duboko uzdahnem i nekada mi nedostaje ono malo da bi pluca potpuno primila kiseonik..sve to strasno nervira. Imam i utisak kao da me nesto u grlu kao steze mada nista posebno. POred toga, ponekad imam i ubrzan rad srca koji osecam u grlu. Uzas!! :eek:
Bio sam skoro na sistematskom samoinicijativnom pregledu, i izmedju ostalog kod interniste. Uradjen EKG (uredan, samo imam malo vise otkucaja), pluca su mi poslusana i u redu su. I tada sam imao problema sa tim udisajima, medjutim dr mi rece da nema razloga za tim i da ne osluskujem svoje telo previse. Da je disanje automatska radnja i da se ne opeterecujem previse. I tako ispade da sam sve uvrteo i izmislio..ali ja ipak sumnjam u to. Tako da sada ne znam sta i gde? Svi me gledaju bledo, a meni je ovaj osecaj u grudim neprijatan.
Isao bih kod pulmologa ali na netu ne mogu da nadjem nekog privatnog. Ne znam zasto ali nemam poverenja u drzavne. Uradio bih spirometriju i sta se vec radi. Ne znam..nisam pametan.
Hvala na citanju i izvinjavam se ako sam smorio!!!!:roll:
 
Uradjeni nalazi stitne i sve uredno..dodsuse ore neka dva meseca sam radio hormone stitne i samoinicijativno sam hteo da se proverim na koksaki. Stitna u redu ali koksaki je bio sumnjiv, neka vrednost je bila povecana (da ne trazim sada po papirima da vidim koja) pa su mi u laboratoriji rekli da zbog toga sto je povecano ono nesto to znaci da je koksaki prosao kroz mene..kada sam otisao kod opste prakse i odeo joj nalaze napljuvala me je samo tako zbog cega sam ja na svoju ruku vadio krv na koksaki. I ne htede da mi objasni nalaz. A sve te provere sam radio jer sam imao simptome - malaksalost, lupanje srce, preznojavanje..I to je, hvala Bogu sve nestalo..
Medjutim sada se pojavilo ovo sa disanjem i neopisivo smara..a kako i gde se rade ti alergo testovi? Kako se to zove? Posumnjao sam ja na alergiju mada ne znam kako se manifestuje..ko zna, mozda je i to..ne znam..
 
Na KBC Bežanijska kosa su dobri pulmolozi i alergolozi. Uzmi uput i idi kod njih, bar ćeš znati na čemu si. Ako je dugo čekanje, mogu da ti preporučim dr Popovića, pulmologa u privatnoj poliklinici Ristić (ja idem kod njega - nismo rod iako se isto prezivamo). Takođe sam čuo (od moje dr opšte prakse) da su dobri i u Zemunu, TBC dispanzer ili tako nešto. Srećno.
 
jooooj mozda sam besan sto hocu kod privatnika ali nekako imam poverenja u njih, sve je nekako civilizovano, cisto..ja kada vidim one odrpane ordinacije po Klinickim centrima vec mi je duplo lose..a ja sada dok objasnim mojoj opstoj praksi sta hocu i zasto hocu pola dana mi ode..jer, kazem vam svi misle da sam umislio celu stvar.
Znaci poliklinika Ristic..hvale ih svi..videcu sada na sajtu cenovnik, pa da udahnem duboko i pravo tamo..Ko zna, mozda nije do pulmologa ali ne znam..
 
I ja mislim da je druga stanica posle pulmologa-psiholog.
Nije nista strasno i alarmantno ali se nekad neke psihicke smetnje upravo tako ispoljavaju,nedostatak daha,knedla u grlu,lupanje srca,nesvestica.
Najbolje je ipak se dobro ispitati i videti da ipak nije nesto zaista organsko.Ako se uzrok tvojim problema ne nadje,onda je pametno otici kod psihologa.
 
Naravno..uvek sam za to da se prvo organski ispitam..ja prosto ne znam sta mi je, ako se ispostavi da nije organski nista..nikada nisam bio ovakav..ne znam sta se desava..hipohondrija? Prosto sam sebi ne verujem ako sam umislio, a davacu silne novce na preglede..
 
Znam kako je kad uvučeš vazduha koliko god možeš - a ipak osećaš da je nedovoljno.
Iako sam bila težak srčani bolesnik, morala sam i kod psihijatra. Tu sam dobila lekove za opuštanje i zaista je malo pomoglo. Nemoj da se ustručavaš, danas svaka veća zverka ima svog psihića i još se time hvali.
 
jooooj mozda sam besan sto hocu kod privatnika ali nekako imam poverenja u njih, sve je nekako civilizovano, cisto..ja kada vidim one odrpane ordinacije po Klinickim centrima vec mi je duplo lose..a ja sada dok objasnim mojoj opstoj praksi sta hocu i zasto hocu pola dana mi ode..jer, kazem vam svi misle da sam umislio celu stvar.
Znaci poliklinika Ristic..hvale ih svi..videcu sada na sajtu cenovnik, pa da udahnem duboko i pravo tamo..Ko zna, mozda nije do pulmologa ali ne znam..

Није злато све што сија...:think:
 
Naravno..uvek sam za to da se prvo organski ispitam..ja prosto ne znam sta mi je, ako se ispostavi da nije organski nista..nikada nisam bio ovakav..ne znam sta se desava..hipohondrija? Prosto sam sebi ne verujem ako sam umislio, a davacu silne novce na preglede..

Ja nisam lekar, ali mi to lici na moje probleme, doduse posle operacije srca koju sam imao pre tri godine. Da li si pod nekakvim stresom, osim sto si previse osluskivao svoje telo? Ne ustezi se da odes kod psihologa, ja sam i to odvezbao... Georgejune je spomenuo jako vaznu stvar za stres i lupanje srca a to su vezbe disanja. Dakle probaj ovako: lezi na ledja i opusti se, kazi sebi - sad cu sam sebi da pomognem. Onda pocni da dises duboko dok ne napunis pluca i stomak. To treba da traje nekako dok izbrojis polako do 6 - onako sekundu po sekundu. Onda zadrzis dah dok isto tako polako izbrojis do 3, a zatim polako, dok opet izbrojis do 6 izdahnes kao da duvas u svecu, pa onda zadrzis do 3, i tako polako sto vise puta mozes. Izgleda lako, ali nije bas.. Kad savladas to moci ces i sedeci to da radis. Videces da pomaze. :bye:
 
Hvala vam sto ste se aktivirali oko mene! :worth:
Naprotiv, kod kuce ne pusi niko i sada dok sam na odmoru bas se nisam izlagao duvanskom dimu..doduse, malo ponekad upalimo klimu predvece dok kupamo klinca da se zgreje kuca..nista posebno..
OK, ici cu i kod psihologa..mada ne bih znao ni kako da pocnem razgovor kod njega..sada vec razmisljam da ako prodjem dobro kod pulmologa onda odem kod kardiologa..ne znam..
A inace sam primetio jos nesto, i to se STVARNO desava..prilikom voznje kola (samo sam tada to osetio) u rikverc, desnom rukom uhvatim suvozacevo sediste i gledam pozadi..u tom istezanju gornjeg dela tela nesto kao da mi se kida levo od sredisnje kosti grudi..tacno samo jedna tacka me boli..kao istezanje misica ili sta li..eto..sve sam ja to nekako povezao..uzasan sam..znam.:dontunderstand:
 
Pozdrav svima!
Imam problem koji me vec duze vreme cini vrlo nervoznim. Naime, plitko disem, tj ne mogu da udahnem vazduh punim plucima. Cesto zevam i ne znam da li i to mogu dodati da ima veze sa tim disanjem. Imam cestu potrebu da duboko uzdahnem i nekada mi nedostaje ono malo da bi pluca potpuno primila kiseonik..sve to strasno nervira. Imam i utisak kao da me nesto u grlu kao steze mada nista posebno.

Jel imas osecaj knedle u grlu? :think:
 
Hvala vam sto ste se aktivirali oko mene! :worth:
Naprotiv, kod kuce ne pusi niko i sada dok sam na odmoru bas se nisam izlagao duvanskom dimu..doduse, malo ponekad upalimo klimu predvece dok kupamo klinca da se zgreje kuca..nista posebno..
OK, ici cu i kod psihologa..mada ne bih znao ni kako da pocnem razgovor kod njega..sada vec razmisljam da ako prodjem dobro kod pulmologa onda odem kod kardiologa..ne znam..
A inace sam primetio jos nesto, i to se STVARNO desava..prilikom voznje kola (samo sam tada to osetio) u rikverc, desnom rukom uhvatim suvozacevo sediste i gledam pozadi..u tom istezanju gornjeg dela tela nesto kao da mi se kida levo od sredisnje kosti grudi..tacno samo jedna tacka me boli..kao istezanje misica ili sta li..eto..sve sam ja to nekako povezao..uzasan sam..znam.:dontunderstand:

Nesto si mi mnogo kilav bre:Dajde malo u prirodu na sport..plivanje..bajs..pa polako..cini mi se da nemas kondicije ni za busom potrcati od ne izlazenja iz kola;)
 
pedja28
sve sto si opisao desilo mi se prosle godine...znaci prvo sam obilsla milion lekara jer sam mislila da je nesto sa plucima...radila sam testove, spirometriju, cak i spiropletizmografiju i sve je naravno bilo ok...onda su pocele nervoze itd...a kod mene je u stvari postpartalna depresija presla u anksioznost , da te ne davim dosla sam cak i do agorafobije...hocu da kazem da je naravno prvo bitno otkloniti sumnje na organske probleme, ali ako je sve ok nemoj stvarati sebi predrasude o poseti psihologu odn psihijatru jer ti se to stanje moze pogorsati toliko da ne mozes da funkcionises normalno i obavljas svoje obaveze
 
Јави се Бели 76 у вези преквалификације за медицинску сестру...:think:
Јако си талентована...

Samo za medicinsku sestru :sad2:..Moze li nesto vise? :zper:

pedja28
sve sto si opisao desilo mi se prosle godine...znaci prvo sam obilsla milion lekara jer sam mislila da je nesto sa plucima...radila sam testove, spirometriju, cak i spiropletizmografiju i sve je naravno bilo ok...onda su pocele nervoze itd...a kod mene je u stvari postpartalna depresija presla u anksioznost , da te ne davim dosla sam cak i do agorafobije...hocu da kazem da je naravno prvo bitno otkloniti sumnje na organske probleme, ali ako je sve ok nemoj stvarati sebi predrasude o poseti psihologu odn psihijatru jer ti se to stanje moze pogorsati toliko da ne mozes da funkcionises normalno i obavljas svoje obaveze

Upravo o tome i ja pricam :)
 

Back
Top