Zaštita faune Zvezdarske šume.

Caliburn

Poznat
Poruka
9.660
Zvezdarska šuma je dom više životinjskih vrsta koje su zaštićene "Uredbom o zaštiti prirodnih retkosti", međutim to ne sprečava gramzive vlasnike privatnih kompanija da pomoću opštinske vlasti na Zvezdari pokušavaju da krše zakon i seku šumu, pretvarajući je u građevinsko zemljište.

Ukoliko ste član neke organizacije za zaštitu životinja ili jednostavno želite da pomognete da se odbrani šuma, radi više informacija, posetite:
Zaštitimo Zvezdarsku šumu
Protect Zvezdara Forest

I pišite nam na:
zvezdaraforest@gmail.com
zvezdarskasuma@yahoo.com
 
Slušaj prijatelju nećete ništa postići po forumima i internetu....već izadjite na ulicu i protestujte da vas neka tv stanica snimi. Kad može gej parada da ima medijski prostor može onda i jedna šuma.

PS: skupite decu po školama pa na protest, od matorih nema vajde.
 
Slušaj prijatelju nećete ništa postići po forumima i internetu....već izadjite na ulicu i protestujte da vas neka tv stanica snimi. Kad može gej parada da ima medijski prostor može onda i jedna šuma.

Svakako, samo je meni palo u deo da se bavim forumima i oglašavanjem ovog problema preko interneta.
Neki drugi ljude rade neke druge stvari.
Svaka pomoć, ideja, sugestija i predlog su više nego dobrodošli.
Na sledeće šumavanje ćemo zvati i tebe.
Da računamo na to da ćeš doći?
 
Ja se u šumi osećam kao kod kuće. Poneću lopatu i ašov.

PS: lopata je dobra i za demonstracije a i kao sredstvo za lečenje narkomanije kao u onom manastiru.

Odlično! :)
Molim te, javi se na:
zvezdaraforest@gmail.com
zvezdarskasuma@yahoo.com

kako bi smo mogli da te obaveštavamo o aktivnosti kao što su šumovanja.



Bravo za organizaciju, podrška i pomoć ako treba.

U organizaciji se nalaze neki od ljudi koji su branili Peti parkić, tako da imaju izvesnu količinu iskustva u ovakvim stvarima.
Svaka pomoć je preko potrebna, jer se Zvezdarska šuma brani od orkestriranog napada iz više pravaca, koji će dovesti do faktičkog uništenja šume i svih živih vrsta koje u njoj žive.

Najljubaznije bih Vas zamolio da se kao predstavnik Vašeg udruženja javite na:
zvezdaraforest@gmail.com
zvezdarskasuma@yahoo.com
kako bi smo ostvarili formalnu komunikaciju i utvrdili kako možemo da pomognemo jedni drugima.
 
verovatno mozete napraviti projekat za ocuvanje faune sume, podneti ga gde treba i obezbediti finansijsku podrsku.mozda ste vec to i zavrsili pa predlazem bezveze.
sajt "zastitimo zvezdarsku sumu" je besplatan ili placen?
ako je placen - kako to ide i gde se informisati o pojedinostima?
 
verovatno mozete napraviti projekat za ocuvanje faune sume, podneti ga gde treba i obezbediti finansijsku podrsku.mozda ste vec to i zavrsili pa predlazem bezveze.

Misliš kao za Banjičku šumu što je urađeno?


sajt "zastitimo zvezdarsku sumu" je besplatan ili placen?
ako je placen - kako to ide i gde se informisati o pojedinostima?

Oba sajta su besplatna.
Informacije u vezi sajta: Zaštitimo Zvezdarsku šumu (srpski jezik) na zvezdarskasuma@yahoo.com, a u vezi sajta Protect Zvezdara Forest (engleski jezik) na zvezdaraforest@gmail.com
 
Misliš kao za Banjičku šumu što je urađeno?
Oba sajta su besplatna..

nisam sad razmisljala o banjickoj.ona je spomenik prirode od'93,ili tako nesto.
mislila sam posto krecete u dobru akciju koja trazi sredstva, da iznadjete nacin za pomoc u finansijama i ljudima.sve ce to kostati.ovako ili onako.
postoji i mogucnost placanja sajta, zato sam pitala.nije to sad ni vazno.
hvala.
 
nisam sad razmisljala o banjickoj.ona je spomenik prirode od'93,ili tako nesto.
mislila sam posto krecete u dobru akciju koja trazi sredstva, da iznadjete nacin za pomoc u finansijama i ljudima.sve ce to kostati.ovako ili onako.
postoji i mogucnost placanja sajta, zato sam pitala.nije to sad ni vazno.
hvala.

Što se tiče traženja ljudi ova tema je samo jedan od mnogih načina na koje tražimo ljude koji bi nam pomogli.
Ukoliko imaš neki predlog, ideju, sugestiju ili primedbu, molim te, javi se na:
zvezdaraforest@gmail.com
zvezdarskasuma@yahoo.com

U vezi finansija, sve što nam je do sada trebalo smo plaćali iz svog džepa. ;)

Što se tiče predloženog projekta, nešto slično već radi Liga za ornitološku akciju Srbije u saradnji sa više organizacija i javnih ustanova, ali za to treba vremena, a najavljeno je da će seča i ograđivanje šume, dakle komadanje i uništavanje staništa retkih, zaštićenih vrsta, početi na proleće, bez obzira na to da li je regulacioni plan prošao proceduru ili ne.
Stoga su nam trenutno preči drugi vidovi delovanja.
 
odlicno ako iamte plan.
to za placanje iz svog dzepa mi je poznato.ne uspevam vise da izfinansiram mnogo toga od plate.
ako budem imala vremena za jos neko volonterisanje - javicu se.trenutno imam brigu o dosta cetvoronozaca, ali i onih na dve noge kojima takodje treba pomoc.treba to zaraditi.
i nisu samo zivotinje ugrozene.
 
odlicno ako iamte plan.
to za placanje iz svog dzepa mi je poznato.ne uspevam vise da izfinansiram mnogo toga od plate.
ako budem imala vremena za jos neko volonterisanje - javicu se.trenutno imam brigu o dosta cetvoronozaca, ali i onih na dve noge kojima takodje treba pomoc.treba to zaraditi.
i nisu samo zivotinje ugrozene.

Možeš i da pošalješ e-mail nadležnim vlastima. To ne uzima previše vremena.
Pogledaj: What You can do
 
Sekretarijat za zaštitu životne sredine je dao svoje mišljenje i podržao napore koji se ulažu u zaštitu Zvezdarske šume.
Ceo tekst možete pročitati ovde:
Dopis Sekretarijata za zaštitu životne sredine
Posetite sajt: Protect Zvezdara Forest i informišite se o planovima za uništenje Zvezdarske šume, podržite zaštitu Zvezdarske šume slanjem mailova na adrese predstavnika vlasti i saznajte više o flori i fauni Beograda.
 
Povodom 24. oktobra, dana Ujedinjenih nacija, a u sklopu akcije "350" grupa građana "Zaštitimo Zvezdarsku šumu", će sutra u Zvezdarskoj šumi, u 12 časova, organizovati:
  • informisanje građana o globalnim klimatskim promenama, problemima zaštite životne sredine, značaju drveća i problemima i zaštiti Zvezdarske šume;
  • potpisivanje peticije za zaštitu Zvezdarske šume
  • simbolične akcije kao što su skupljanje 350 žireva, deljenje letaka, grljenje drveća sa natpisom "350".

Dođite da se družimo, informišemo, skupljamo žireve, slikamo i potpišemo peticiju!

Nažalost, prognozirana je kiša, pa smo ostale sadržaje morali da otkažemo. :(

Događaj će medijski propratiti "Radio Beograd 202" (za slušanje preko interneta, potrebno je instalirati program real player).
Fotografije ove akcije biće poslate organizaciji "350" kao primer podrške građana Srbije globalnoj akciji smanjivanja koncentracije CO2 u atmosferi i sprečavanja daljih klimatskih promena.

350

predstavlja maksimalnu bezbednu koncentraciju CO[SUB]2[/SUB] u atmosferi, kako bismo izbegli dalje globalne klimatske promene.

Za dodatne informacije posetite:
350.org
Protect Zvezdara Forest
Zaštitimo Zvezdarsku šumu
 
Poslednja izmena:
Koncert za Zvezdarsku šumu

VREME:Subota, 31. oktobar u 12 sati
MESTO: Ulica vojvode Sime Popovića, poljana između zgrada broj 2 i 4
UČESTVUJU:
Beogradski sindikat
Dejan Cukić
Duda Bezuha
Mistake mistake


A biće i još prijatnih iznenađenja.

GSP: trolejbusi 28 i 40, autobus 77

Dalja obaveštenja slede u toku sutrašnjeg dana.

edit:
http://1.***************/_r-CMFsLe55E/SucrS_6E06I/AAAAAAAAAVw/Rtiiv0hg8ts/s320/koncert.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo smo saznali:

Seča Zvezdarske šume u mirijevskom delu

Jedna jako ružna vest upravo na dan čistog vazduha. Seča u mirijevskom delu Zvezdarske šume, u ulici Jovanke Radaković, na 150 metara posle raskrsnice sa ulicom Dragoslava Srejovića.

Prenosimo dramatičan apel našeg sugrađanina, bez ikakvih izmena:

"Bojim se da smo zakasnili....evo i po ovakvom vremenu kakvo je oni seku, odnose......svako ko je normalan danas nebi radio osim onog koji mora ovo brzo da uradi....da pocne da gradi a kad pocne rusiti ga sigurno nece.....juce su padala stabla visine 20 metara precnika pola metra.....ceo dan sam ih gledao pa i svadjao sa njima......ako me neubiju ovi mafijasi koji dolaze da seku shumu sa Audijima i BMWeima.....drzava ce......

Majka se prepirala sa investitorom koji kaze da ga je taj deo shume kostao 300000 evra.....bagatela.....sa 6 zgrada lepo ce on zaraditi......evo saljem i slike friske od pre par minuta.......



Odustali smo odavno od policije!!!!!!!!!!!!!! Ovih godina uglavnom su dolazili nedeljom kada nerade drz. sluzbe, kako ja izletim da ih jurim oni pobegnu, a kada ih vidim i pozovem policiju posle 2 minuta drvosece se javljaju na telefon i beze. (licno sam ih gledao kroz prozor) policiji treba izmedju 15 - 30 minuta da dodje....

A chak su komsiju priveli na informativni razgovor jer je jurio ove po shumi.........

To su mi cak potvrdili i iz gradskog zelenila.....chak je nacelnik MUP Mirijevo i smenjen.....

Sada nismo zvali miliciju jer sam predprosle nedelje zatekao zelenilo i shumara kako premeravaju placeve......kada sam ih pitao shta se desava rekli su da ce se tu graditi zgrade.....

Juce kada sam pitao shumara shta se desava: - Nemoj molim te nista da radis imaju sve papire.... Nikada nisam voleo tog drvosecu, uvek mi je bio sumnjiv.....


Sada nema nikoga taj deo je totalno zavejan.......nazalost nemam informacije o investitorima ali kako sam primetio jedan je imao izrazeni crnogorski naglasak....raspitacu se, naravno."


Dodatne informacije o seči Zvezdarske šume u mirijevskom delu možete dobiti na mail adresi pecasijan@hotmail.com
 
Dragi Beograđani,
Da li ćete da stojite mirno i puštate da vam korupmirana vlast opštine Zvezdara radi o glavi i glavi vaše dece, dok se sprema da poseče Zvezdarsku šumu, kao da je njihova prćija, a ne javna zelena površina.
Da li znate koliko Zvezdarska šuma vredi kada se sračunaju pozitivni efekti:
  • u prečišćavanju vazduha, a to znači da drastično smanjuje bolesti respiratornih organa i alergije, zdraviji narod, manji izdaci za zdravstvo, produktivnija radna snaga
  • efekti u regulisanju mikroklime, a to znači znatno manji računi za struju
  • efekti u sprečavanju erozije zemljišta, a to znači smanjenje izdataka iz državnog budžeta - budžeta koji se puni parama iz vašeg džepa


Hoćete li dozvoliti da vas opštinska vlast Zvezdare truje, omogućava vašoj deci da se upoznaju sa "čarima" astme i alergija, da vas pljačka, jer dobro koje pripada svim Beograđanima uništava radi izlvačenja lične koristi?

Hoćete li mirno trpeti ili ćete preduzeti nešto?

Ukoliko niste ovca za šišanje, kontakitrajte nas na:
zvezdaraforest@gmail.com
zvezdarskasuma@yahoo.com
 
Dosta
Najoštrije protestvujemo protiv seče u mirijevskom delu Zvezdarske šume, u ulici Nikole Doksata iznad ulice Jovanke Radaković, na 150 metara posle raskrsnice sa ulicom Dragoslava Srejovića.
Dok se na drugom kraju Zvezdarske šume priprema seča u okviru ekološki krajnje neodogovornog nacrta regulacionog plana park šume Zvezdara, u ulici Nikole Doksata seče se BESPRAVNO i DIVLJE gradi. ŠUMA na klizištu je POSEČENA radi gradnje 6 stambenih zgrada, i dok REGULACIONI PLAN tu predvidja zelenu površinu, gospodin Dejan Ilić kao investitor počinje BESPRAVNO da gradi a Sekretarijat za urbanizam mu NEZAKONITO izdaje dozvolu, mimo REGULACIONOG PLANA.
Ovo je KRIVIČNO DELO, naročito imajući vidu da je u pitanju deo šume koji se nalazi na KLIZIŠTU i gde su direktno ugroženi delovi grada koji se nalaze ispod ulice Nikole Doksata i Jovanke Radaković.
Reč je o divljačkom ataku na gradsku šumu, koju je grad obavezan da brani. Gradske vlasti konačno moraju da odluče da li su na strani građana ili protiv njih. I to ne rečima, nego na delu.
Zahtevamo da se smesta zaustavi svaka dalja seča u Zvezdarskoj šumi, kao i da se zaustave svi planovi za delju seču.
Zahtevamo da se najoštrije kazne svi odgovorni za seču u ulici Nikole Doksata. Krajnje je vreme da neko odgovara za zločin protiv životne sredine.

Sve detaljnije informacije o seči u Nikole Doksata:
Šumska Vila
Nenad Nikolic, predsednik UO
063 777 14 81
E mail nenad_nik@ptt.rs
Sumskavila01@gmail.com
Nenad_nik@hotmail.com
 

Back
Top