zasto mladi slabo posecuju pozoriste?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nažalost, ovo je era kompjutera i mobilnih telefona. Sve je izvrnuto i bebe iz pelena čim uskoče u gaće počnu da izlaze u noćne klubove. Kako očekuješ mesto za pozorište u takvom svetu. Krivo je vreme ali i roditelji koji ne umeju svoju decu da vaspitaju a možda ni ne znaju kako. Kriva su i sama pozorišta jer ne pružaju ono što je narodu potrebno. A i televizije više promovišu LA serije nego naše koje ako ništa drugo bar bolju glumu imaju. Krive su okolnosti koje ne dozvoljavaju možda i boljim glumcima da ih svetlost dana vidi. Kriva je Drina. Sve je krivo i svi smo krivi i krenulo je sve nekom stranputicom do te mere da NEKO MORA NEŠTO PREDUZETI pod hitno po pitanju mnogih pitanja, pre svega iz kulture, nauke i obrazovanja a najbitnije iz vaspitanja i morala.
 
Giovanna:
Ipak je za sve kriva cena karata.U danasnje vreme malo ko moze sebi da priusti da odvoji 400 dinara za predstavu.Nazalost, ali je tako!



E pa nije bas tako!!! Postoji sajt: bg-pozorista, i vrlo lako mozete postati njihov clan i dobijati karte po cenema od 250-300 dim, (za neke predstave su 350). Mislim da svako moze da odvoji toliku svotu i bar jednom mesecno ode u pozoriste!
 
Poshto sam ja klinka, moje vidjenje: Volim pozorishte, ali ne idem chesto zato shto nemam vremena. Shkola, sport... A, nemam s'kim. Celo moje drushtvo ili nema love ili ih mrzi, ne vole... Sa tatom sam gledala Molijera: Neki drugi zivot i odushevila sam se. Odem sa shkolom kad god ima ponude, ali sama se nikad ne organizujem. Shteta, nema shta.
 
Tinar:
Poshto sam ja klinka, moje vidjenje: Volim pozorishte, ali ne idem chesto zato shto nemam vremena. Shkola, sport... A, nemam s'kim. Celo moje drushtvo ili nema love ili ih mrzi, ne vole... Sa tatom sam gledala Molijera: Neki drugi zivot i odushevila sam se. Odem sa shkolom kad god ima ponude, ali sama se nikad ne organizujem. Shteta, nema shta.

Slazem se
 
atjah:
mladi uglavnom idu u pozoriste kada u predstavi igra neka "faca" koja se proslavila u filmu ili slovi za dobrog frajera(ribu).odlazak u pozoriste se sveo na tesku fancy zvaku...ne postoji pozorisna kultura..krivica matorih ili nas mladjih?
Slazem se sa tobom, ali nije jos sve izgubljeno, ima nas jos normalnih. Pa ne bih se slozila sa vama da je razlog sto mladi ne idu u pozoriste jer je karta skupa, svako moze da se odrekne jednog izlazka na neko fancy mesto i ode u pozoriste.
 
Pa,ja mislim da pozoriste ne ispuni ocekivanja publike.
Ti kupis kartu,plato je ti skuplje ili sa popustom,kako god,platis.
Sednes u najgori red ,jer su ona najbolja mesta rezervisana za ministre i politicare koji se gotovo nikad na predstavi i ne pojave i odgledas predstavu posle koje ostanes ili iznerviran ili sto je jos gore ravnodusan.
Drugi problem jeste ,marketing.Vise se ,generalno,reklamiraju bioskopi ,nego pozorista.U Pragu,pozoriste se reklamira tako sto ljudi obuceni u kostime dele flajere i na nekom seminaru su utvrdili da je gledanost porasla za 40%

Vise reklame,vise elana i bolje obavestenje o tome sta vresi gledati ,a sta ne i to je to.
 
Ljudi jednostavno nemaju tu naviku da idu u pozoriste, pa idu onda kad preko firme ili na neki drugi nacin dobiju besplatne karte. Mnoge predstave i nisu vredne gledanja. Slazem se da se pozoriste nedovoljno reklamira i uopste nedovoljno se poklanja paznja kulturi idenja u pozoriste. Jeste da su karte jeftine u odnosu na inostranstvo, ali ovde veliki broj ljudi zaista jedva sastavlja kraj sa krajem i ne bih rekla da bas svako moze da priusti da ide u pozoriste jer uvek se nadje nesto vaznije i prece. Mi smo zemlja u Evropi u kojoj se najmanje novca trosi na kulturne sadrzaje i retko kome je do toga, ljudi su nazalost skoncentrisani na golo prezivljavanje.
 
mislim da novac nema toliko veze sa cinjenicom da mladi ne idu u pozoriste,jer upravo mladi trose novac na trivijalne stvari.sada je bitno imati telefon sa kamerom,farmerke iz diesel-a,novu majicu iz manga,itd...makar moja generacija tako vidi stvari...
sustina je da ih boli uvo za pozoriste,da su odgledali jednu predstavu u zivotu i to kada je profesor iz srpskog insistirao da svi idu.
ne mora se ici svaki dan u pozoriste,ali makar nekoliko puta godisnje...to i nije neki trosak.
 
Ja sam mlada i idem u pozoriste.Sto se tice cene karata,ja karte nabavljam preko svoje gimnazije i tako dobijamo pristojan popust.I ne ide se samo na predstave sa in glumcima,bar to ne radimo mi mladi koji volimo da pogledamo kvalitetnu predstavu.Ali postoji iskrivljena slika medju mladima da je pozoriste samo gubljenje vremena i da je definitivno bolje subotu uvece provesti na nekom splavu(nemam nista protiv njih,cak sam i posetilac),nego u pozoristu.A sta moze pomoci,stvarno nemam pojma...
 
Nažalost, većinu pozorišta u gradu vode ljudi sumnjivih umetničkih mogućnosti i "odredjenih" seksualnih sklonosti, društvo izdašno finansira njihove "sklonosti", bez ikakvog pitanja o utrošku velike love! Evo na primer "Bitef", ko gleda i koga zanima "Bitef"? Malobrojna uglavnom snobovska publika, tu gotovo da i nema pozorišnog sveta, sve gola šminka. Ko to plaća? Naravno mi, a da nas niko ništa i ne pita. Zatim, mladi i kad se odluče da krenu u pozorište, dočeka ih neka kvazi umetnička predstava, koju je Zapad uglavnom odbacio kao trećerazrednu! Problem je,dakle u pogrešnoj repertoarskoj politici većine pozorišta a ne u mladima!
 
Strela:
Nažalost, većinu pozorišta u gradu vode ljudi sumnjivih umetničkih mogućnosti i "odredjenih" seksualnih sklonosti, društvo izdašno finansira njihove "sklonosti", bez ikakvog pitanja o utrošku velike love! Evo na primer "Bitef", ko gleda i koga zanima "Bitef"? Malobrojna uglavnom snobovska publika, tu gotovo da i nema pozorišnog sveta, sve gola šminka. Ko to plaća? Naravno mi, a da nas niko ništa i ne pita. Zatim, mladi i kad se odluče da krenu u pozorište, dočeka ih neka kvazi umetnička predstava, koju je Zapad uglavnom odbacio kao trećerazrednu! Problem je,dakle u pogrešnoj repertoarskoj politici većine pozorišta a ne u mladima!

Svaka čast, olično rečeno, slažem se 250%! Ja sam skoro prestala da idem u pozorište jer zašto bih davala nekome da me gnjavi prodajući mi neku šestorazerdnu kvaziumetnost???
 
U poslednja 2-3 meseca sam bio sa svojom devojkom u KPGT-u dva puta i gledali smo Joystick i Koriolan. Koriolan mi se mnogo svideo i cini mi se da su se glumci prilicno trudili iako nas je bilo manje od 20-ak.

Karte sam oba puta dobio preko radija jer ne bih izdovjio 400 din za pozoriste sada iz vise razloga.
Neki od njih su to sto mi je muzika mnogo vaznija od pozorista, sto mi je bicikl mnogo vazniji, sto bih radije otisao u Kolarac nego u pozoriste, sto mogu da kupim knjigu za 400 din itd.
 

Lepo kazesh, evo ja znam po sebi dok nisam mogao za dzabe da ulazim u pozorishta retko sam ulazio u njih.Realno ko ima da izdvoji 1000 din u 10 dana za pozorishnu kartu?A da ne kazem shto bih trebao da kupim i devojci.Retko se moze naci neka karta za dobru predstavu a da nije ispod 500 din.Gde ima u Zvezdari,Terazijama,Narodnom,Ateljeu predstava za 250 din?Ne pricham ono preko indexa nego da mogu i ovi u srednjoj.Jednostavno lakshe je ljudima da idu u bioskop ili chak da skinu neshto sa neta pa da gledaju gajbi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top