zasto mladi slabo posecuju pozoriste?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve što ste naveli je tačno, ali postoji, pored cene, još par sitnica:
repertoar-pozorišta teže nekakvom klanvskom postavljanju domaćih pisaca koji nemaju žešće idejno uporište i čiji su tekstovi koketiranje sa politikom "kritika društava" po principu ja bih malo al da mi ne udje, pošto ako bi ošajdario koga treba, taj mi daje lovu pa ne ide
nedostatak pozorišne kulture-pozorište zahteva izvestan stepen kulture od strane gledaoca, da mu ne zvoni telefon i ne gricka semenke, da shvati kako mora biti miran za vreme predstave a ne reagovati i pokušavati da "premota" dosaden delove kao na kompu i dvd
sniženje ukusa-pozorište kao ulična umetnost, zamena teza tipa pozorište su 11102 audicija, kursadžije, policijske stanice, pevaj brate i slične nebuloze koje su vodvilj tipa uičnih ad hok predstava za domove kulture a prikazuju se što na tv što u velikim salama, te prave predsave deluju dosadno
elitizam- pozorišta deže svojevrsnom elitizmu i mistifikaciji, a većina reditelja i uprava stavlja dela koja su osudjena na propast, svesni su toga jer suštinski žive od kase grada.
I naravno, profil publike: oni koji imaju para ne idu u pozorište a oni koji bi i gledali nemaju love.
 
Zato sto pronalaze zanimaciju u drugim stvarima..obicno kafici, ili, u najboljem slucaju, bioskopi.. Cast izuzecima! Poznajem momka koji je '86. godiste, diplomirani ing. gradjevine i savrseno se razume u knjizevnost, pozoriste, film, muziku(i to klasicnu), pa i u racunarstvo.. ukratko - momak za primer.... Ima ih jos takvih, potpisujem, ali su obicno dosadni devojkama... :D
Istina je da neki jesu jer se uklope u kliše i to je ipak kliše iako je posebno u odnosu na većinu ovde i drugde ali neki su ipak i dosta posebni imaju nešto svoje što nije samo ponavljanje onog što su negde pročitali..Naravno za praznoglave cure to je ''dosmadno'' i donekle ih i razumem...Od razmišljanja se dobijaju bore a lepota je ipak najvažnije u životu...Možda bolje ito nego ta se bace u neki kvaziintelektualizam koji je često gori od otvorene nezainteresovanosti:neutral::cool:
 
Nije problem cena karte, već standard građana. ( Nažalost). Minimalna cena karte u pozorištima Evrope nije ispod 40-50 eura, a troškovi produkcije su isti, pa čak negde i povoljniji nego u Srbiji.
Ukoliko ima neko novca za splavarenje sa Sekom Aleksić, ima i za pozorište. Do publike se mora doći!
 
Ukoliko bi Seka Aleksić izjavila kako je išla da gleda Hamleta ili Godoa, Joneskove Stolice ili Satrove Prljave ruke, i kako ona i Ceca redovno idu, recimo u KPGT, onda bi se splavarska publika, čiji su očevi visili n Ibarskoj magistrali uz vesnu Zmijanac, preselila u pozorište samo da bi videla isto što i one ili njih. Po Tardu ljudi vole da imitiraju idole, pa bi trebalo idoli (ma kakvi da su) da budu neka vrsta reklame, treba ih iskoristi.
Jeste degutantno, ali je korisno...
Predloži to Ljubiši Ristiću...
 
Ja mogu iskreno da kazem da nisam gledala losu predstavu.Doduse, u mom gradu su se svakog ljeta prikazivale jedne te iste, tu i tamo iskoci nesto novo, tako da moraju biti dobre (u suprotnom ih nebi forsirali toliko).
U pozoriste ne idem (onoliko koliko bih htjela) iz dva razloga:Prvi je to sto u vecini slucajeva ne znam da se prikazuje neka predstava, stave jedan plakat, eventualno dva, uglavnom zato sto je vecina karata unaprijed podijeljena nekim "bitnim" ljudovima. Drugi je cijena karte, koja je visine polovine prosjecne dnevnice. Znaci ja treba da radim pola radnog vremena, da bi uzivala jedan sat. Mozda je pogresno, ali ja sve mjerim po tom principu...
B
 
mladi uglavnom idu u pozoriste kada u predstavi igra neka "faca" koja se proslavila u filmu ili slovi za dobrog frajera(ribu).odlazak u pozoriste se sveo na tesku fancy zvaku...ne postoji pozorisna kultura..krivica matorih ili nas mladjih?

Potpuno ih razumem, omatorio sam, ali rado odem na predstave u kojima nastupa Edit Tot. :rumenko: :D Ona bi me mogla zaintrigirati cak i da igra nekog sumanutog Marsovca. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top