POmozite

hahaha, balon :lol:
pa ljudi su stvarno čudo!
ali i meni su padala na pamet jeziva rešenja: molila sam muža da me zaveže za krevet na jedan dan, kako bih pregurala bez cigareta... ali kada mi je predočio šta će sve da mi radi dok sam tako svezana, baš sam se uplašila ... i odustala.
 
hahaha, balon :lol:
pa ljudi su stvarno čudo!
ali i meni su padala na pamet jeziva rešenja: molila sam muža da me zaveže za krevet na jedan dan, kako bih pregurala bez cigareta... ali kada mi je predočio šta će sve da mi radi dok sam tako svezana, baš sam se uplašila ... i odustala.

ja bi samo zbog toga i pristala da budem vezana:zper::zper::zper:
 
Ako je ono što mislim da jeste, reč je o bajpasu želuca.
Vrlo ozbiljan hirurški zahvat koji se primenjuje u slučajevima preterane gojaznosti - kada više ne postoji nijedan način da se težina redukuje, i kada je njome ugrožen život.
Moja poznanica, koja živi u Švedskoj, podvrgla se toj operaciji, na sugestiju tamošnje socijalno/zdravstvene službe ... jer zbog težine nije mogla da nađe posao. Sa 140 i kusur kilograma spala je, nakon godinu dana, na upola manje. Danas, 5 godina nakon operacije, ima oko 60 kg, i radi.
Operacija se svodi na to da se želudac "suzi" u toj meri da ima izuzetno malu zapreminu. Prvih par meseci konzumira se isključivo tečna hrana, a kasnije se uvode čvrsti obroci - mali, ali česti.

Za takvu operaciju potrebna su mišljenja lekara opšte prakse, endokrinologa i psihijatra.
Operacija nije naivna, a moguće su i nus posledice - nagla promena statusa hormona.

Takođe, pojavljuje se i višak kože koju je moguće ukloniti samo hirurškim putem.
 
не знам да ли се користи сам за екстремне случајеве, али писало је пре једно пола године да је џорџ клуни смањио желудац.
 


nije nova metoda..
mislim da se koristi jos od osamdesetih..

не знам да ли се користи сам за екстремне случајеве, али писало је пре једно пола године да је џорџ клуни смањио желудац.
a da je ne koriste samo extremni slucajevi..dokazuje i ova ''domaca''
penelope emina jahovic turdzastan..(ne znam joj novo prezime :rumenko:)
i ona je ugradila..kazu..
da se za vreme trudnoce ne bi ugojila :neutral:

ah da..hvala googlu
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=147607
 
Poslednja izmena:

Back
Top