ALIMENTACIJA

drgrbic

Zainteresovan član
Poruka
172
Vec tri godine trazim savet,a u medjuvremenu uz posetu predsedniku suda i Ministarstvu pravde dovedoh do kraja sudjenje.Zavrsilo se uz zesce muvanje Lovorke Stojnov iz IV suda 9.02 a tek 15.06 pise presudu a danas je 7.10 ona jos drzi predmet i nije ga proglasila pravosnaznim.Bivsi drzi restoran ,ja invalidsku od 24ooo.Lovorka Stojnov ladno na pocetku sudjenja kaze ,dzabe pise presudu da ja nista necu uraditi?!Ponistava sve sto trazi moj advokat kao neosnovano a bivsi nijednu nije platio od razvoda 2000.izmedju ostalog odredjuje troskove advokata 15000(za tri godine) ,ne znam ni da postoje takvi advokati !!!A pri tom mi je ona rekla da obavezno uzmem advokata.Lovorka Stojnov izgleda nije obavestena o novom zakonu o porodicnim odnosima ?????A i kao hocemo u Evropu ,mozda ni to nezna.Sa takvim sudijama?Kako?:dash::rtfm::besna::besan2::vudu::poludeo:
 
razumela je ona dobro ,ali izgleda da govori mnogo bolje jezikom novca.Zalicu se svim institucijama ,ona ne treba da bude sudija,a pogotovu u predmetima gde se radi o deci.Da vidis kako ce onda sve da joj bude jasno:poludeo::udriglavu::kletva:
 
И кад јој покажеш њеног Бога и добијеш ал..пардон твоје дете добије алиментацију, сви ћете бити срећни и задовољни?
 
Vec tri godine trazim savet,a u medjuvremenu uz posetu predsedniku suda i Ministarstvu pravde dovedoh do kraja sudjenje.Zavrsilo se uz zesce muvanje Lovorke Stojnov iz IV suda 9.02 a tek 15.06 pise presudu a danas je 7.10 ona jos drzi predmet i nije ga proglasila pravosnaznim.Bivsi drzi restoran ,ja invalidsku od 24ooo.Lovorka Stojnov ladno na pocetku sudjenja kaze ,dzabe pise presudu da ja nista necu uraditi?!Ponistava sve sto trazi moj advokat kao neosnovano a bivsi nijednu nije platio od razvoda 2000.izmedju ostalog odredjuje troskove advokata 15000(za tri godine) ,ne znam ni da postoje takvi advokati !!!A pri tom mi je ona rekla da obavezno uzmem advokata.Lovorka Stojnov izgleda nije obavestena o novom zakonu o porodicnim odnosima ?????A i kao hocemo u Evropu ,mozda ni to nezna.Sa takvim sudijama?Kako?:dash::rtfm::besna::besan2::vudu::poludeo:
Pre svega, bila si udata za gada - oprosti na iskrenosti.

Muškarac koji ne želi svom detetu da daje potrebno ( kao i majke koje istu stvar rade) zaslužuju robiju.
Ne znam kako bih taj član definisala u zakonu, ali bih ga definitivno napravila.

Drgo, ako sudija odbija da radi po zakonu i sl., nemaš drugog izbora nego kad istrošiš sve pravne lekove, podneseš tužbu Strazburškom sudu pravde- toga se redno plaše jer znaju da tu ne mogu da podmite niti da ne prihvate presudu.
Ja bih tužila i sudiju.

Imam slučaj čoveka koji im je to obećeo. Od tad su mnogo obazriviji.

p.s. znam da je potreban novac za sve, ali isto tako znam da je svakom advokatu ''Strazbur'' veliki izazov, posebno što odštete budu prilične.
 
Ne znam kako bih taj član definisala u zakonu, ali bih ga definitivno napravila.

nemoj se muciti dusice, to je vec neko odavno uradio:

Nedavanje izdržavanja
Član 195.
(1) Ko ne daje izdržavanje za lice koje je po zakonu dužan da izdržava, a ta dužnost je utvrđena izvršnom sudskom odlukom ili izvršnim poravnanjem pred sudom ili drugim nadležnim organom, u iznosu i na način kako je to odlukom odnosno poravnanjem utvrđeno,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2) Neće se kazniti učinilac dela iz stava 1. ovog člana, ako iz opravdanih razloga nije davao izdržavanje.
(3) Ako su usled dela iz stava 1. ovog člana nastupile teške posledice za izdržavano lice,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do tri godine.
(4) Ako izrekne uslovnu osudu, sud može odrediti obavezu učiniocu da izmiri dospele obaveze i da uredno daje izdržavanje.

Drgo, ako sudija odbija da radi po zakonu i sl., nemaš drugog izbora nego kad istrošiš sve pravne lekove, podneseš tužbu Strazburškom sudu pravde- toga se redno plaše jer znaju da tu ne mogu da podmite niti da ne prihvate presudu.
Ja bih tužila i sudiju.

aha, svima se tresu gace od sudova koji su neefikasniji cak i od nasih...a sve i da su efikasni, imas li predstavu koliko to kosta? cak i samo iscrpljivanje pravnih sredstava u ovom sistemu?

cudo jedno kako bi svi odmah u Strasbur
 
U Srbiji Vas ubija nemoc da dodjete do pravde ,ako nemate novac naravno.To je zaista porazavajuce.Otac moje dece odbija pozive telefonom kada ga deca zovu ,onda odluci i javlja se samo jednoj a odrugoj prica gluposti ,onda obrnuto.Zavadja ih a pri tom od alimentacije nema nista.Drzi covek restoran,baja,juri klinke (sto bi sve bilo njegova stvar da daje novac) i smeje se covek od srca kad spomenem zatvor ,sud i ostalo.Izmedju ostalog pre nekoliko godina je isao u ameriku i za 5000 maraka ili eura ,ne secam se ,koje je dao advokatu izbrisano mi je da je imao ikakve veze sa krsenjem zakona(a imao je) cak i saobracajne prekrsaje nije imao vise.Sta reci?!:besna:
 
nemoj se muciti dusice, to je vec neko odavno uradio:

Nedavanje izdržavanja
Član 195.
(1) Ko ne daje izdržavanje za lice koje je po zakonu dužan da izdržava, a ta dužnost je utvrđena izvršnom sudskom odlukom ili izvršnim poravnanjem pred sudom ili drugim nadležnim organom, u iznosu i na način kako je to odlukom odnosno poravnanjem utvrđeno,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2) Neće se kazniti učinilac dela iz stava 1. ovog člana, ako iz opravdanih razloga nije davao izdržavanje.
(3) Ako su usled dela iz stava 1. ovog člana nastupile teške posledice za izdržavano lice,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do tri godine.
(4) Ako izrekne uslovnu osudu, sud može odrediti obavezu učiniocu da izmiri dospele obaveze i da uredno daje izdržavanje.



aha, svima se tresu gace od sudova koji su neefikasniji cak i od nasih...a sve i da su efikasni, imas li predstavu koliko to kosta? cak i samo iscrpljivanje pravnih sredstava u ovom sistemu?

cudo jedno kako bi svi odmah u Strasbur
Verovatno ne znaš ljude koji su imali posla sa strazburškim sudom.
Ali ja znam.

Hajde pročitaj moju prethodnu poruku još jednom, ne moraš ni da se udubljuješ, vrlo sam jasno napisala kad je moguće tamo se obratiti, a više je nego jasno da žena neće doći do pravde i ako sve pravne lekove primeni.

O tome koliko je Strazburški sud efikasan i nazivati ga manje efikasnim od sudova u Srbiji je krajnje neozbiljno i naravno, ZNAM koliko košta, kao što znam i da dobar advokat koji hoće da prihvati rad na procenat od dobijene odštete vrlo rado prihvata slučaj. Znam i takve advokate. Npr. jedan od njih je onaj krivičar kojeg sam spomenula na prethodnoj temi o otpuštanju - e vidiš, on lično ima sporove pokrenute pred strazburškim sudom, a sprema se da preda još nekoliko tužbi, i to baš tužbi protiv sudija koji svoj posao nisu radili po zakonu.U pitanju je krivica.

Prema tome, ja ne pričam o bajkama. Već o nekim realnim mogućnostima.
A ljudi koji odustaju jer nemaju novca ili se plaše ishoda, to je nešto drugo.

Poenta je čoveku ukazati na mogućnosti, a on će sam odlučiti dokle je spreman i u mogućnosti da ide.

p.s. hvala za članove o ne davanji izdražavanja
 
Poslednja izmena:
Verovatno ne znaš ljude koji su imali posla sa strazburškim sudom.
Ali ja znam.

Hajde pročitaj moju prethodnu poruku još jednom, ne moraš ni da se udubljuješ, vrlo sam jasno napisala kad je moguće tamo se obratiti, a više je nego jasno da žena neće doći do pravde i ako sve pravne lekove primeni.

O tome koliko je Strazburški sud efikasan i nazivati ga manje efikasnim od sudova u Srbiji je krajnje neozbiljno i naravno, ZNAM koliko košta, kao što znam i da dobar advokat koji hoće da prihvati rad na procenat od dobijene odštete vrlo rado prihvata slučaj. Znam i takve advokate. Npr. jedan od njih je onaj krivičar kojeg sam spomenula na prethodnoj temi o otpuštanju - e vidiš, on lično ima sporove pokrenute pred strazburškim sudom, a sprema se da preda još nekoliko tužbi, i to baš tužbi protiv sudija koji svoj posao nisu radili po zakonu.U pitanju je krivica.

Prema tome, ja ne pričam o bajkama. Već o nekim realnim mogućnostima.
A ljudi koji odustaju jer nemaju novca ili se plaše ishoda, to je nešto drugo.

Poenta je čoveku ukazati na mogućnosti, a on će sam odlučiti dokle je spreman i u mogućnosti da ide.

p.s. hvala za članove o ne davanji izdražavanja

pa vidis, ja se mogu zakleti da sam vec ovoj istoj zeni pisala o tome da je to sto njen mili bivsi radi krivicno delo
i nije mi poznato da li je ishta ucinila u medjuvremenu po tom pitanju
samo znam da od kukanja o korupciji a bez akcije nema mnogo vajde

hvala ti na uvidu u tvoju realnost strasbrskog suda
moja realnost je malo ...hm...zamagljena cinjenicom da sam upravo...advokat
i da bih jako tesko prihvatila iznosenje ovog slucaja pred strasbur
 
Знам човека (из комшилука) који је робијао неколико месеци јер није давао алиментацију...


Hehe , znam i ja coveka koji je upravo izasao iz 6-mesecnog zatvora , zbog istih razloga ,
a kako zivi u Italiji , mislio je da ce moci da se igra i ne salje pare za dete .
Elem , sad trci ko lud po Beogradu da zavrsi sve administrativne poslove oko UREDNOG DAVANJA iste , da bi mogao da se mirnije vrati i pokusa da nastavi posao .
Pravda je spora ali dostizna ! :worth:
 
ali ljudi sudija LOVORKA STOJNOV nece da oglasi od februara pravosnaznom presudu koju je tada donela.Vec sam pisala da sam isla kod predsednika suda ,pisala i zvala Ministarstvo pravde i nista.covek iz Minstarstva mi kaze da je najbolje da se dogovorim sa bivsim muzem.Eto saveta(da je moguce dogovoriti se ja ne bi bila u ovoj situaciji).:besna:
 
Знам човека (из комшилука) који је робијао неколико месеци јер није давао алиментацију...

Hehe , znam i ja coveka koji je upravo izasao iz 6-mesecnog zatvora , zbog istih razloga ,
a kako zivi u Italiji , mislio je da ce moci da se igra i ne salje pare za dete .
Elem , sad trci ko lud po Beogradu da zavrsi sve administrativne poslove oko UREDNOG DAVANJA iste , da bi mogao da se mirnije vrati i pokusa da nastavi posao .
Pravda je spora ali dostizna ! :worth:

Деца су, вероватно, срећна и задовољна док су им очеви у затвору због неколико хиљада динара .. :roll:
 
А и ако су у затвору, тамо су доспели својом вољом, јер су свесно кршили закон, нису их деца тамо поћерала...

И ако је само неколико хиљада динара у питању - зашто их нису дали деци да купе леба и нуз леба, него ће пре да робијају?
 
Poslednja izmena:
Па Хеллен, не ради се ту о закону...ако нема среће да родитељи живе заједно, та свотица новца ће бити за леба и с`леба, али неће успети да надомести недостатак породице.

Мој пријатељ плаћа алиментацију две хиљаде динара. Дете има девет година, живи са мајком, али не зна куда да крене. Мајка, све најгоре о бившем мужу, дете дође код тате и каже "али мама каже за тебе да си..." и слично...онда опет оде код мајке са новом јакном и каже "тата ми је купио, види..." и тако се врти све у круг, док родитељи(ја бих ово ставио под наводнике) живе својим животом, дете испашта...

Хоћу да кажем да ми страшно боде очи, што се при разводу одмах трчи за алиментацијом, него да се детету обезбеди лакши живот, без патње, која је у неким случајевима очигледнија него недостатак леба......
 
Слажем се, али односи у породици су једно, а законска обавеза према рођеном детету друго.
Не може се неплаћање алиментације правдати лошим односима, или злом женом.

то се при разводу одмах трчи за алиментацијом

Алиментација је законом обавезна! Нема ту шта да те невира, сваки родитељ је дужан да се финансијски брине о свом детету. Дужан је да се брине и о дететовом психичком здрављу и стабилности, слажем се, наравно, али на жалост, то се не може тако лако и егзактно измерити.:confused:
Није алиментација никаква ружна грмазивост, то је нешто што припада детету и нема оправдања да тих ''пар хиљада'' родитељ одузима од детета... Да живи са њим месечно би му на дете отишло пет пута по пар хиљада....

Е, ако неко неће о свом детету да брине, онда није отац него је ''отац'' и треба да робија!
 
Како кажу...отац - колац. у овом случају оца - на колац! Може да буде и мајка та... :roll:

Сагласан сам са твојим ставом да отац постаје "отац" ако неће да брине о свом детету, али само под условом да мајка од новца не види ни пару!

А има злоупотреба, признаћеш...:per:
 

Back
Top