Prebacivanje...
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Prebacivanje...

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Red face Prebacivanje...

Kako se ponasate,reagujete,sta kazete Vasim najmilijima,kada vam najpre nesto urade u stilu,da ti pomognu,daju i sl.,pa nakon nekog vremena to "prebacuju" ili krenu da "nabijaju na nos"? Kako se nosite sa takvim situacijama?

Veoma poznat QueenOfClubs (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Podrazumevano Re: Prebacivanje...

Нисам доживела тако нешто од мојих најмилијих, али јесам од неких људи који ми нису толико блиски.
    Не реагујем уопште, само погледам онако понижавајуће и насмешим се.
    Не могу да кажем да су за мене после тога мртви, али их држим на дистанци.

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Znam da budem prilicno "tvrda". Ne zaboravljam, oprastanje je ok, ali se tesko odlucujem da bilo sta vise zamolim tog nekog ko mi je neopravdano spocitao.

E, sad, oni koji me znaju, znaju i kako me "omeksati" , ali i tu postoji granica. Verovatno prilicno visoka, ali kad je dosegnu, ni jedan "omeksivac" vise ne pomaze .
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sad cu zvucati nerealno ali ne znam da sam ikada dopustila da mi bilo kakvu uslugu ucini onaj ko bi to prigovorio nekad. Mnogi ljudi su mi pomogli iako nikad ali bas nikad nisam trazila pomoc i ne secam se da su ikad o tome i rec progovorili, verovatno zato sto drze da je istina da je dobro delo dobro delo samo onda kad ne zna levica sta daje desnica.

Ne racunam svekrvu koja je najmanje pet prvih godina mog braka svako jutro uz kafu (pila sa njom prvu kafu, kakva sam budala bila ) obavezno servirala i recenicu: "Blago tebi kakva si srecnica. Eee da je meni moja svekrva dala ovoliku kucu kao ja tebi kakav bi mi lep zivot bio. Ja sve morala sama." Nije zlonamerna, samo joj je nedostajalo necije hvala u tim godinama klimaksa.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Nesto mi slabo daju..al znaju kakav sam pa kad mi nesto ucine znaju da to cenim pa se ponasaju ko da su mi milionce dali
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

takve stvari me jako ljute

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Нисам то доживела од блиских људи.

Ни од кога, тачније.

Али, мислим, да више никад од те особе не бих затражила помоћ.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

ne sjecam se da sam dozivila tako nesto, valjda sam usluge trazila od pravih ljudi

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

To je jako ružno.
    Inače, više volim da se oslonim na svoje snage. Pomoć tražim kada je baš neophodna i kada realno vidim da to neće opteretiti osobu koju pitam. I pitam osobe za koje znam da se neće libiti da me odbiju ako trenutno ne mogu da mi izađu u susret (jer to je daleko bolja varijanta nego da mi neko na silu čini uslugu, pa mi posle nabija na nos svoju žrtvu).

Imala sam ranije negativna iskustva da mi neko nešto "čini" a da to nisam ni tražila, niti mi je trebalo, pa da posle padne pokušaj prebacivanja, ali tu gledam da odmah stvari postavim na svoje mesto. Ako neko istinski ne oseća potrebu da ti nešto učini, bolje da to ne uradi. Samo tada nema nikakve štete.

A sad i druga strana medalje; dešavalo mi se da kada nekom učinim nešto/pomognem, da ta osoba reaguje drugačije ubuduće nego kako sam mislila da će reagovati, ali ipak je to njeno pravo i uvek polazim od toga da me niko nije terao da to radim/pomažem, pa stoga i nemam pravo ništa da očekujem.

Zato se treba čuvati te "trgovine", tipa "ja ću tebi ovo uraditi, a zauzvrat očekujem to i to". Takav stav nikad
    ne izađe na dobro, posebno što ljudi nisu skloni da otvoreno razgovaraju o tome kakva imaju očekivanja i stavove.

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2182

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    Kako se ponasate,reagujete,sta kazete Vasim najmilijima,kada vam najpre nesto urade u stilu,da ti pomognu,daju i sl.,pa nakon nekog vremena to "prebacuju" ili krenu da "nabijaju na nos"? Kako se nosite sa takvim situacijama?
    Pa to su NAjmiliji... njima sve opraštam...

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

Precutim ali vise od te osobe netrazim nista bila mi ona bliska ili ne.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Мој отац је таакв по природи.
    Увек је све око нас радио с љубављу, задовољством и пожртвованошћу....али оно што ме је раније нервирало (у пубертетском узрасту) је то што је после често то спомињао као неку своју заслугу:''Да ли још неко дете има толико фотографија и филмова као ви???'', ''Да ли је још неко дете ишло сваке године море, као ви?''...
    То није говорио у љутњи, нити као неко пребацивање, али ми је сметало што је говорио ваљда да бисмо запамтиле шта је све чинио...

После сам навикла на те његове приче и данас ме више не тангирају, прихватила сам га таквог какав јесте!

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

nista, iskljucis se... na svasta se da navici, trpis dok moras & odes
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4568

Ako hoces dobro obavljen posao, uradi ga sam

To je moje zivotno nacelo, a nikad nisam bila nesto njanjava pa da trazim pomoc. I nikad nisam nista materijalno trazila, sem skolovanja, ni precutno, a dobijala jesam; pa su onda krenule manipulacije. Pa sam rekla sam kratko i jasno - evo ti ga stan, evo ti auto, dovidjenja, prijatno. Nisam u fazonu da igram igrice, pogotovu sa najblizima; sem demonstracije materijalne moci ne vidim drugi poriv

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4568

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    nista, iskljucis se... na svasta se da navici, trpis dok moras & odes
    I ostavis im svo vreme ovoga sveta da shvate zasto si otisao, naravno ako to zele

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

kad uzimam "kredit" uvek pazim kakvi su uslovi otplate
    nisu sve "banke" prihvatljive

znam sta od koga mogu da ocekujem
    one koji su mi uzimali kamate u krvi i znoju sam odavno otpisala
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio winx vila Pogledaj poruku
    I ostavis im svo vreme ovoga sveta da shvate zasto si otisao, naravno ako to zele

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio winx vila Pogledaj poruku
    ne znam... neke se stvari rade zbog sebe, ne zbog nekog drugog, u odnosu na njega, na temu naplacivanja dugova ili bilo cega. nista od toga nije vazno
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Slične teme

1. Prebacivanje u USA
    Autor smartguy u forumu Fakulteti
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.01.2010., 18:38
  2. 3gp. prebacivanje u avi
    Autor red boy u forumu Multimedija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.08.2006., 21:05
  3. Prebacivanje u MP3...
    Autor pumma u forumu Multimedija
    Odgovora: 2