Posao kod Miskovica
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 61

Tema: Posao kod Miskovica

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano Posao kod Miskovica

Meni nije jasno kako ljude ne ponizava plata od 18000 ili 20000 din.? koji to mentol mora biti covek da radi za te novce?

Zar su ti ljudi toliko nesigurni u sebe da se tim zadovoljavaju i zar misle da toliko malo vredi njihov rad?

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Podrazumevano Re: Posao kod Miskovica

Citat Original postavio sinnke Pogledaj poruku
    Meni nije jasno kako ljude ne ponizava plata od 18000 ili 20000 din.? koji to mentol mora biti covek da radi za te novce?

Zar su ti ljudi toliko nesigurni u sebe da se tim zadovoljavaju i zar misle da toliko malo vredi njihov rad?
    Pa svi bi voleli da rade za najmanje 500 evra ali surova realnost nam to ne dopušta, samim tim ni Zakon o ‚‚robovlasništvu‚‚ kojeg iz milošte zovu Zakon o radu.
    Ne znam da li je većini ljudi poznato da je poslodavac po Zakonu dužan samo da plati poreze i doprinose za radnika ali nije obavezan da mu isplati zaradu i to je deo izmišljotine ne bili se privukli strani investitori a koju naši poslodavci zdušno zloupotrebljavaju.
    U mom gradu ćeš teško naći posao gde bi bio plaćen više od tvoje navedene cifre a ti ljudi nisu mentoli, već moraju od nečega da izdržavaju porodicu a kako to izvode to samo Bog zna.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

kako nije dužan da isplati zaradu, odakle ti to.

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Meni nije jasno kako ljude ne ponizava plata od 18000 ili 20000 din.?
    Kolega sa mog ex posla i dalje radi isti posao za platu ne vecu od 20.000 dinara. On ima porodicu, dobio je blizance pre 2 godine i nije imao opciju kao ja da moze da da otkaz & trazi drugi posao. Ne voli sto radi za toliko koliko prima, al nema izbora. Da ne dobija tih max 20.000 mesecno ne bi nikako mogao da sastavi kraj sa krajem.

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Ko god je dovoljno realan - sve mu je jasno.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

ceranv nije na forumu
    Zivot je ono sto ti se desava,dok ti pravis planove za zivot...
    Zainteresovan član ceranv (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    49

Sinnke, Legendo!
    Voleo bih prvo da znam na kojoj planeti (čitajržavi) živiš?
    Ne mogu da pričam o stanju u drugim gradovima,jer ne znam kakvo je,ali pretpostavljam da je svuda ista ili u najboljem slučaju slična priča. U Kraljevu je ovakva:
    Elem,prvo ti rogovi niknu dok pronađeš neki bilo kakav posao. Ukoliko ti se ne svidi ponuđena plata od dotičnog poslodavca,on ti se lepo i kulturno zahvali rečenicom: "Hvala što si se interesovao,ali ako nećeš ti ima ko hoće (čitaj: MORA!!!)"... E sada ako si ti taj koji "MORA" lepo rintaš 10 - 12 sati svaki dan, naravno i subotom i ako si zainteresovan da taj posao (čitaj: kuluk) zadržiš nikako ne pomišljaj na opciju da ti taj isti poslodavac posle izvesnog vremena poveća platu,jer on već ima spremljen odgovor koji je u slovo isti kao onaj u slučaju da si taj isti posao odbio zbog male ponuđene plate. Znači radiš dok se ne razboliš za istu platu. To se sve odnosi na priču da te je isti prijavio i uredno plaća sve dažbine Zakonom propisane.
    Vrhunac svega je da kada ti dođe inspekcija rada u firmu,a poslodavac te na brzinu nauči kako ćeš da se zoveš i prezivaš ukoliko te inspektor tako nešto i pita,a ako ne želiš znači da ti taj posao i ne treba,a takođe ni ta bedna plata i ne čekaš da ti gazda sam pokaže vrata firme.
    Posle takvog masnog laganja inspektor zaključi da je sve u redu i odlazi...A zatim se sve vrati u prethodno stanje. Dođe vreme da ti da platu,obavezno prođe par dana uz opravdanje njegovo kako mu niko nije uplatio ni dinar i kako mu svi kojima je nešto radio u stvari duguju,ali da ne brinemo biće za neki dan...
    Kada se i pojavi taj i takav dan da ti platu na ruke jer nisi prijavljen,naravno. Retkim srećnicima koji jesu,uplati neku mizeriju na tekući račun,a resto ti da na ruke... O nekom eventualnom prekovremenom radu i naplati istog ne smeš ni da razmišljaš,jer si zaboga dužan da se maksimalno žrtvuješ za njega i firmu,jer od čega bi ti i tvoja porodica živeli,da se on nije smilovao i primio te u preduzeće.
    A za kraj bih ti samo naveo da u 98% takvih gazda su ili nepismeni ili bivši rukovodioci i poslovođe u firmama koje su nekada bile jake i dobrostojeće,a sada više ne postoje....
    E to je na žalost naša realnost...
    Bože,daj mi strpljenja...ali brzo!

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Хех, мене је понизила плата од 16500, па сам сад без посла.

За наук, следећи пут: .

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio S_K_V_O Pogledaj poruku
    kako nije dužan da isplati zaradu, odakle ti to.
    ...informacija iz poreske uprave....poslodavac je dužan da plati poreze i doprinose za radnika i on se što se radnika i države razdužio....ako hoćeš platu a poslovadac ti je nije isplatio, možeš da ga tužiš, ako imaš para da platiš takse i dobićeš je....jednog dana. Jel ti sad malo jasnije

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    ...informacija iz poreske uprave....poslodavac je dužan da plati poreze i doprinose za radnika i on se što se radnika i države razdužio....ako hoćeš platu a poslovadac ti je nije isplatio, možeš da ga tužiš, ako imaš para da platiš takse i dobićeš je....jednog dana. Jel ti sad malo jasnije

A i ti lupas gluposti. Da ti on nije duzan uplatiti platu niko je ne bi dobijao, jer poslodavci sve koriste sta god mogu.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

jasno mi da doprinose duguje za zaposlenog obaveznim fondovima socijalnog osiguranja (državi) a zaradu zaposlenom. a da se svako stara o svojim potraživanjima. s tim što država ima bolje mehanizme naplate. a to da po zakonu nije obavezan da isplati zaradu naprosto nije tačno.

Primećen član
    Učlanjen
    28.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Ja se slazem sa Sinnketom da covek mora da bude mentol da radi za te pare.
    Pa cuj ako je mladom coveku zivotni maximum rad za 200e onda je.es taj zivot.
    Tvrdim da bar u bg-u ko god se bar malo angazuje i poradi na sebi moze da nadje posao za minimum 400e.
    Problem je medjutim u necem drugom.U tome sto vecina ide linijom manjeg otpora i bira posao koji ne zahteva "aktivaciju mozga",kako to vec lepo rece gazda jedne firme u kojoj sam radio.
    A takvi poslovi su uvek mizerno placeni.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio S_K_V_O Pogledaj poruku
    jasno mi da doprinose duguje za zaposlenog obaveznim fondovima socijalnog osiguranja (državi) a zaradu zaposlenom. a da se svako stara o svojim potraživanjima. s tim što država ima bolje mehanizme naplate. a to da po zakonu nije obavezan da isplati zaradu naprosto nije tačno.
    Ne postoji ni jedna inspekcija koja može da natera tvog poslodavca da ti da zaradu, samo putem suda možeš da je dobiješ, ako ti nije isplaćena... ali pošto je poslodacu jeftinije da ti da 200 evra platu, nego da se vuče po sudovima gde će zasigurno da izgubi i pritom je obavezan da ti plaća pored zaostalih zarada i sudske troškove, onda mu je bolje da ti isplati svakog meseca tu siću. A ti sad možeš da veruješ ili ne....

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio deki011 Pogledaj poruku
    Tvrdim da bar u bg-u ko god se bar malo angazuje i poradi na sebi moze da nadje posao za minimum 400e.
    Problem je medjutim u necem drugom.U tome sto vecina ide linijom manjeg otpora i bira posao koji ne zahteva "aktivaciju mozga",kako to vec lepo rece gazda jedne firme u kojoj sam radio.
    Da ali ne mogu svi da rade u BG postoje i drugi gradovi u Srbiji, ali kod nas je sve slučaj od opštine do opštine i tu je problem.
    Ali zamisli situaciju, gde čelici grada imaju dogovor sa nekom firmom da će im dati zemljište za ‚‚DŽ‚‚ za grinfil investiciju uz dogovor da će im ljudi koji će biti zaposleni kod njega raditi za 200 evra, jer nemaju izbora za bolje.
    Znači nisi ljudi mentoli već nemaju alternativu.Lako je kada imaš gde da odeš, pa kažeš ‚‚ok radiću mesec- dva ovde, ali ću usput tražiti nešto plaćenije‚‚ ali ima opština u kojima se to ne može, jer ljudi naprosto nemaju gde....a moraju jesti svakog dana ako ništa drugo.

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa budale rode detzu, i onda moraju da ih prehrane, a drzavu zabole za njihvu detzu i za njih
    Zat ja lepo kazem neradjajte detzu tek tako
    Ta plata ti dodje ko jedne tike

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio deki011 Pogledaj poruku
    На пример, који посао? Ја сам у штампарији радио за 200 евра, где је колега на истом послу радио за више од 400 евра. Кажи да сам ја радио лоше, али њега су отерали, а мене су хтели да задрже, иако нису хтели да ми дају 400 евра.

Početnik
    Učlanjen
    08.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Rade ljiudi i za manje pare samo vi toga niste svesni.

Veoma poznat
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    381

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    Da ali ne mogu svi da rade u BG postoje i drugi gradovi u Srbiji, ali kod nas je sve slučaj od opštine do opštine i tu je problem.
    Ali zamisli situaciju, gde čelici grada imaju dogovor sa nekom firmom da će im dati zemljište za ‚‚DŽ‚‚ za grinfil investiciju uz dogovor da će im ljudi koji će biti zaposleni kod njega raditi za 200 evra, jer nemaju izbora za bolje.
    Znači nisi ljudi mentoli već nemaju alternativu.Lako je kada imaš gde da odeš, pa kažeš ‚‚ok radiću mesec- dva ovde, ali ću usput tražiti nešto plaćenije‚‚ ali ima opština u kojima se to ne može, jer ljudi naprosto nemaju gde....a moraju jesti svakog dana ako ništa drugo.
    A zamisli situaciju u kojoj strani investitor otvori proizvodnju, primi oko 600 radnika, i HOCE da im za posao koji rade plati po 500 evra(+ svi doprinosi........).
    Opstinari ZAMERE stranom ulagacu tu ideju, jer ce tim platama napraviti socijalni razdor u gradu(prosto nisam mogao da verujem kada sam to cuo, ali je nazalost to potpuno istinita informacija ).
    Strani ulagac smanji plate, i sad je u toj firmi prosek plata oko 25 000 dinara.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio kosta1703 Pogledaj poruku
    A zamisli situaciju u kojoj strani investitor otvori proizvodnju, primi oko 600 radnika, i HOCE da im za posao koji rade plati po 500 evra(+ svi doprinosi........).
    Opstinari ZAMERE stranom ulagacu tu ideju, jer ce tim platama napraviti socijalni razdor u gradu(prosto nisam mogao da verujem kada sam to cuo, ali je nazalost to potpuno istinita informacija ).
    Strani ulagac smanji plate, i sad je u toj firmi prosek plata oko 25 000 dinara
    .
    E za ovako nešto moram i ja malo da se izlupam...ovo je vrh

Početnik I.T. (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Posao kod Miskovica

Jeste da je kod nas sr___ sto se tice zarada idr. a generalno, posao kod doticnog Miskovica . . nakada ne bih pristao . . pre bih prodavao papriku na pijaci, ili luk mladi.

Početnik spajd (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da u potpunosti se slazem sa vama nisu ljudi mentoli, vec je drzava dozvolila ovim novopecenim privatnicima da rade sta hoce i kako oni hoce. Ja radim u jednoj privatizovanoj firmi ( znaci nekada je bila drzavna) i plata mi kasni 4 meseca. A znas kako se opravdava gazda za platu. Dobijes platni listić na kome pise na dnu : PLATA ĆE BITI ISPLAĆENA KAD SE STEKNU USLOVI.
    A i to je tacno ne mozemo svi ziveti u Bg. Ja trazim posao vec 5-6 god. i znate koji problem imam zensko sam elektro struke. Jedan mi je cak rekao: pa mi ni u Bg nemamo zenu servisera. ( To je neka Bg firma ima predstavnistvo u Valjevu). A oni rade neke informacione sistem i posao je odrzavanje tih programa. Zatim ne treba im ing. elektronike, vec energetike i slična sranja. Prsto ne mogu da verujem da jedan ing. sad vec sa iskustvom ne moze nigde u Valjevu, Lazarecu, Lajkovcu.... ne moze da nadje posao.

Početnik spajd (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A jos niko nije odgovorio na temu, posao kod Miskovića. Kakva je tamo situacija?

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

U svim megalomanskim sistemima je njesra, to je sigurno. Radnici su brojevi na papiru. I to vrlo sitni brojevi koji se lako obrišu.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio spajd Pogledaj poruku
    A jos niko nije odgovorio na temu, posao kod Miskovića. Kakva je tamo situacija?
    Nisam nikada radila kod dotičnog gospodina i nadam se da ni neću....nije samo on problem imamo mi raznih Miškovića

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio spajd Pogledaj poruku
    Da u potpunosti se slazem sa vama nisu ljudi mentoli, vec je drzava dozvolila ovim novopecenim privatnicima da rade sta hoce i kako oni hoce. Ja radim u jednoj privatizovanoj firmi ( znaci nekada je bila drzavna) i plata mi kasni 4 meseca. A znas kako se opravdava gazda za platu. Dobijes platni listić na kome pise na dnu : PLATA ĆE BITI ISPLAĆENA KAD SE STEKNU USLOVI.
    A i to je tacno ne mozemo svi ziveti u Bg. Ja trazim posao vec 5-6 god. i znate koji problem imam zensko sam elektro struke. Jedan mi je cak rekao: pa mi ni u Bg nemamo zenu servisera. ( To je neka Bg firma ima predstavnistvo u Valjevu). A oni rade neke informacione sistem i posao je odrzavanje tih programa. Zatim ne treba im ing. elektronike, vec energetike i slična sranja. Prsto ne mogu da verujem da jedan ing. sad vec sa iskustvom ne moze nigde u Valjevu, Lazarecu, Lajkovcu.... ne moze da nadje posao.
    Pa sad neka mi neko kaže da nisam u pravu i da lupam gluposti....evo vam jedan primer iz prakse...a takvih je još mnogo....
    Ne znam kako može da vam da platni listić kada na njemu mora da se pokaže bruto i neto zarada.A ne da vam piše takve glupostiKoji mamlaz.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ti baš želiš da ti se odgovori? to što neko ne isplaćuje zaradu i što je teško naplatiti je putem mehanizama pravne zaštite, ne znači da nije zakonski obavezan da je isplati.

Slične teme

1. Tadićev režim subvencionise Miškovića!!
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2009., 13:30
  2. Da li se vlast plasi da udje u EU zbog Miskovica?
    Autor Banovani u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.12.2008., 10:31
  3. Umesanost Miskovica u rasturanje Agroziva...
    Autor Mali_Oglasi u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.07.2008., 23:16
  4. Štite li ministri Miškovića?
    Autor Moreplovka.... u forumu Politika
    Odgovora: 564
    Poslednja poruka: 02.04.2008., 11:24
  5. Vojislav Koštunica saučesnik Miškovića
    Autor Vapor Glow u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.03.2007., 02:37

Pravila za slanje poruka