Siniši Vučiniću uslovna osuda

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Siniša Vučinić, koji je pretio smrću poslaniku Žarku Koraću i novinaru nedeljnika "Vreme" Milošu Vasiću, osuđen je na šest meseci zatvora uslovno.

1415241694acc70959b53b720497103_extreme.jpg


Vučinić se predstavlja kao predsednik Inicijativnog odbora Srpskog četničkog pokreta Republike Srpske je nakon presude rekao da će se izviniti Milošu Vasiću ukoliko on to želi i nazvao Vasića uvredom za novinarstvo. Vasić je prihvatio Vučinićevo izvinjenje i rekao da su on i Vučinić sada kvit. Inače, za ovu vrstu krivičnog dela zaprećena je kazna do tri godine zatvora.

Sudija Aleksandar Stepanović rekao je da je sud cenio što je Vučinić porodičan čovek i što je ranije osuđivan samo jednom.

"A sada pamet u glavu i da se to ne ponovi", rekao je sudija Vučiniću.

Prethodno je Vučinić izjavio da nije želeo nikoga da uvredi, niti da bilo kome preti i izvinio se Koraću i Vasiću.

Podsetimo, Siniša Vučinić je putem medija pretio Vasiću i Koraću, poručivši im da će "proći kao njihov prijatelj Zoran Đinđić".

U pismu "Glasu srpske" i "Vremenu" Vučinić se hvalio da je doprineo ubistvu Đinđića, a pored pretnji, redakciji nedeljnika "Vreme" je poslao je i telegram saučešća zbog smrti njihovog novinara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=07&nav_category=11&nav_id=385177

Čekam da se oglase NVO i ostali ''zaštitnici'' zakona i prokomentarišu presudu.:think:
 
Hoće li bitanga da lega zatvor ili neće?! :confused: Pitam jer sam u Novostima našao drugačiju interpretaciju presude:

"Pred Trećim opštinskim sudom u Beogradu danas je Siniša Vučinić osuđen na šest meseci zatvora, uslovno dve godine, zbog pretnji predsedniku Socijaldemokratske unije Žarku Koraću i novinaru Vremena Milošu Vasiću.
Sudija Aleksandar Stepanović rekao je da je sud cenio što je Vučinić porodičan čovek i što je ranije osuđivan samo jednom."
 
Hoće li bitanga da lega zatvor ili neće?! :confused: Pitam jer sam u Novostima našao drugačiju interpretaciju presude:

"Pred Trećim opštinskim sudom u Beogradu danas je Siniša Vučinić osuđen na šest meseci zatvora, uslovno dve godine, zbog pretnji predsedniku Socijaldemokratske unije Žarku Koraću i novinaru Vremena Milošu Vasiću.
Sudija Aleksandar Stepanović rekao je da je sud cenio što je Vučinić porodičan čovek i što je ranije osuđivan samo jednom."

I novosti i ti imate slican koeficijenat intaligencije, pa me uopste ne cudi da ne razumete ni naj obicniju presudu.
 
I novosti i ti imate slican koeficijenat intaligencije, pa me uopste ne cudi da ne razumete ni naj obicniju presudu.

Невезано за ову теме, ти ко о чему само о туђој памети и интелигенцију......
Кажу у Психологији-а зове се Пројекција, кад ти нешто фали само желиш да и неком другом фали исто.......итд, књиге су написане о томе........
 
Невезано за ову теме, ти ко о чему само о туђој памети и интелигенцију......
Кажу у Психологији-а зове се Пројекција, кад ти нешто фали само желиш да и неком другом фали исто.......итд, књиге су написане о томе........

Nisam psiholog,vec advokat, ako si ti psiholog, ja ti verujem na reci....
Ali zar nemislis da je sramota, da u tim novinama ne zna niko ni presudu da obrazlozi ? vec se sramote ...
 
Ti si Zrnane, kažeš, advokat (ja nisam ni advokat, ni sudija, ni pravnik). Hajde ti meni kaže (imao si dovoljno vremena da proučiš i zakone i štampu) hoće li Vučinić u aps ili neće.

p.s.
"naj obicnija" se piše "najobičnija"

Prvo me moras izvinuti za sve gramaticke greske, jer ja kucam brzo,i to na telefonu, a posto ovo nije nikakva bitna prepiska, sve gramaticke,i ostale greske se prastaju.... Da ne potezem neke druge stvari koje idu u korist moje odbrane sto se tice pravopisa srpskog jezika.

A sada oko presude, presuda glasi ''6 meseci zatvora, uslovno 2 godine''
To znaci da je on osudjen na kaznu zatvora od 6 meseci, sa odloznim uslovom u prekluzivnom roku od 2 godine'' Laicki receno, on ne ide u zatvor, ako u sledece dve godine,od dana donosenja presude, ne ponovi isto ili slicno delo.... ako ga ponovi,bez sudjenja mu se aktivira kazna od 6 meseci zatvora,i salje se na izdrzavanje iste. Jel sada jasnije ?
Dakle odgovor je NE, ne ide u zatvor
 
Zahvaljujem se na odgovoru Zrnane, ali B92 i Novosti treba da pišu jasno i razumljivo onako kako recimo piše Borba:
"Siniša Vučinić uslovno je danas osuđen na šest meseci zatvora, sa rokom provere od dve godine, zbog pretnji smrću poslaniku Koraću i novinaru nedeljnika "Vreme" Vasiću. Sudija, Trećeg opštinskog suda u Beogradu Aleksandar Stepanović, obrazlažući presudu, rekao je da je sud cenio to što je Vučinić porodičan čovek i što je ranije osuđivan samo jednom i poručio mu da ubuduće vodi računa i da se to više ne ponovi."...a ne da ja talaškam po netu tražeći Krivični zakonik Republike Srbije i tumačeći ga.

Osim što je uslovna kazna diskutabilna jer u članu 64. stoji: "(2) U okviru opšte svrhe krivičnih sankcija (član 4. stav 2), svrha uslovne osude i sudske opomene je da se prema učiniocu lakšeg krivičnog dela ne primeni kazna kad se može očekivati da će upozorenje uz pretnju kazne (uslovna osuda) ili samo upozorenje (sudska opomena) dovoljno uticati na učinioca da više ne vrši krivična dela." a videli smo, izmedju ostalog da je dotični nedavno hapšen zbog osnovane sumnje da je vršio "reketiranje".

Usput trebalo je javnosti reći kada je nastupila pravosnažnost te presude ("...što je ranije osuđivan samo jednom") jer u članu 66. stoji: "(3) Uslovna osuda se ne može izreći ako nije proteklo više od pet godina od pravnosnažnosti osude kojom je učiniocu izrečena kazna zatvora za umišljajno krivično delo."
 

Back
Top