Stargate Universe – Nova spinoff franšiza popularne SciFi serije!!!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 83

Tema: Stargate Universe – Nova spinoff franšiza popularne SciFi serije!!!

Domaćin Zlatooki (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Cool Stargate Universe – Nova spinoff franšiza popularne SciFi serije!!!

Stargate Universe – Nova spinoff franšiza popularne SciFi serije!!!

Svi ljubitelji i fanovi popularne naučno fantastične franšize Zvezdana kapija sa nestrpljenjem su čekali 2. oktobar 2009. i početak novog spinoff serijala SG Universe. Postojala su strahovanja i postoje još uvek da isti neće uspeti da dosegne popularnost SG1 i Atlantisa, ali nakon odgledane dvodelne Pilot epizode mogu da kažem da za sada nema razloga za brigu.

Naravno, logićno je da SG tematika i slični neprijatelji u određenoj meri budu zastupljeni i u ovoj seriji ali to ne znači da će ona biti samo bleda kopija prošlih, već možda još jedan nastavak u kojem ćemo se još bolje upoznati sa nama dragim imaginarnim svetom.

Sada slede spojleri…

U pilot epizodi grupa naučnika, vojnika i ostalog dela osoblja nalazila se na Planeti koja je u svom jezgru imala energiju koja joj je omogućavala da zaključa deveti simbol na Vratima i uspostavi crvotočinu na velike daljine. Kao što to uvek biva, u Pilotima nešto polazi po zlu. Naime, ekspedicija biva napadnuta poznatim brodovima Goa’ulda iz SG1 serijala i bivaju primorani da se evakuišu. Deo beži na svemirski brod Hammond a oko 80 ljudi beži kroz Vrata. Planeta biva uništena i protagonisti serije za sada gube mogućnost povratka kući.
    Ustanovljuju da su nasukani nekoliko biliona svetlosnih godina od Zemlje na brodu Drevnih koji su ga spremali kao svoje evakuciono sredstvo.
    Da podsetimo, Drevni su ratovali u ono veme protiv više neprijatelja, i na kraju su se „uzdignuli” na viši nivo postojanja, ali su pre toga na svakakve načine pravili sebi odstupnicu. Ovaj brod je jedna od tih odstupnica.
    Napravljen je i poslat na autopiltu u daleki deo svemira a Drevni su uz pomoć devetog simbola trebali da se prebace na njega. To nikada nisu učinili. Sada se naši brodolomnici nalaze u neistraženom delu kosmosa, na brodu koji je nekorišćen ali star ko zna koliko hiljada godina. I zabava može da počne...

Vaši utisci?
    Skeptici Srbije sumnjaju da je Skupštinu zaposeo opasan virus i da su svi unutra lopovi i lažovi. Ostatak Srbije to već zna. Zato većina nema za koga da glasa. BELI LISTIĆI!

Domaćin
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: Stargate Universe – Nova spinoff franšiza popularne SciFi serije!!!

Nisam gledao,ali mislim da rimejk nikada nece nadmasiti original.

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Stargate Universe – Nova spinoff franšiza popularne SciFi serije!!!

Po meni ako misliš na ORIGINAL mislim na SG1 a ne film. Da se odmah razumemo, i smatram da je još uvek rano donositi sud o tako nečemu. Na primer, Atlantis je uspeo da dosegne u neku ruku kvalitet SG1 i nije zaostajao. Mada nijedan sigurno neće uspeti da dogura do 10 sezona poput njega moći će da parira u kvalitetu ako ne u dužini serijala...
    Skeptici Srbije sumnjaju da je Skupštinu zaposeo opasan virus i da su svi unutra lopovi i lažovi. Ostatak Srbije to već zna. Zato većina nema za koga da glasa. BELI LISTIĆI!

Zainteresovan član tupperware (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Daj bilo kakav SG i gledace se...

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Pogledah i malopre treću epizodu SG Universe, lepo se nastavla priča iz Pilota. Da ne spojlerišem o čemu je sve bilo reč u ovoj epizodi, nego ću se osvrnuti na glumačku ekipu i Dr Rush-a.
    Naime, mislim da je osim njega, Roberta Karlajla, glumačka dosta mlada. O kvalitetu glume još uvek je rano govoriti, ali mislim da su producenti postigli pun pogodak, kako sa Karlajlom, tako i sa ostatkom ekipe. Karlajl je inače po meni jedan od talentovanijih glumaca trenutno koji se pojavljuje u nekoj seriji. Mnogi od vas ga znaju po fantastično odglumljenoj ulozi Adolfa Hitlera u TV filmu iz 2003, Hiter: Rise of evil.
    Nadam se da će gluma ostati na nivou, ali i da će priča pratiti simultativno. Jer, su oboje podjednako bitni za uspeh serije.

Učlanjen
    15.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Opak je Karlajl. Zgotivis ga kad je pozitivac a zamrzis bas kad je negativac
    Ostaje na scenaristima da iskoriste njegov kapacitet

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Pa ovome kako je pocela serija mislim da ce ipak Atlantis ostati najbolji.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Zainteresovan član USS Voyager (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

dobar je universe..
    nisam jos gledao 3 epizodu..
    nisam nasao prevod
    forum sluzi da bi covek nesto naucio..
    a ne da bi se svadjao..
    to valjda i ptice na grani znaju

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Ja ne mogu da cekam da se pojavi prevod. Ili gledam bez icega ili sa engleskim titlom...

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Ja sam gledao bez titla, ali nikad ne sačekam naš prevod, uglavnom gledam sa Engleskim subom.
    Sad ću da vam odgovorim na ostale postove. PPP

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio tupperware Pogledaj poruku
    Opak je Karlajl. Zgotivis ga kad je pozitivac a zamrzis bas kad je negativac
    Ostaje na scenaristima da iskoriste njegov kapacitet
    Ma on je meni genijalan, već napisah gore. Bogami, ja sam ga gotivio i kad je glumeo Hitlera. Baš je umeo da izvuče one Hitlerove vatrene govore i surovu gestikulaciju.
    Sad ću morati ponovo da pogledam Rise of evil i to samo zbog njega. ))) PPP

Citat Original postavio Tzar Pogledaj poruku
    Pa ovome kako je pocela serija mislim da ce ipak Atlantis ostati najbolji.
    Pa, po meni još je rano da donosiš takve zaključke, na primer ja mislim da je prvih par epizoda Atlantisa najslabija karika u celokupnom SG opusu. Atlantis je "procvetao" tek od druge sezone i pojavljivanja Ronona Deksa. Dobro i glumačka postava je bila odlična, Šepardov lik mi je bio odličan ali on je O'nilova kopija, odnosno kopija njegovog lika. Ovde nikoga nisu kopirali, trude se da naprave potpuno novi set likova i njihovih sklonosti i mana. I ovaj crnja što se nervira mi je genijalan.

Citat Original postavio USS Voyager Pogledaj poruku
    dobar je universe..
    nisam jos gledao 3 epizodu..
    nisam nasao prevod
    Lepo su nastavili priču, svideće ti se. Verujem da će serija biti sve bolja i bolja. A i čuo sam da konačno neki vanzemaljci neće znati "Engleski". PPP Inače, ja prevode tražim po Podnapisima, TVsubtitles sajt i naš Prijevodi-online. )))
    Poslednji put ažurirao/la Zlatooki : 11.10.2009. u 14:17

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Citat Original postavio Zlatooki Pogledaj poruku
    Pa, po meni još je rano da donosiš takve zaključke, na primer ja mislim da je prvih par epizoda Atlantisa najslabija karika u celokupnom SG opusu. Atlantis je "procvetao" tek od druge sezone i pojavljivanja Ronona Deksa. Dobro i glumačka postava je bila odlična, Šepardov lik mi je bio odličan ali on je O'nilova kopija, odnosno kopija njegovog lika. Ovde nikoga nisu kopirali, trude se da naprave potpuno novi set likova i njihovih sklonosti i mana. I ovaj crnja što se nervira mi je genijalan.
    Meni je bas pocetak Atlantisa bio vrhunski i sve je bilo super dok nisu poceli da rasteruju ekipu - Torri Higginson i Paul McGilliona. Iako sam glumce koji su ih zamenili voleo u nekim drugim serijama - Jewel Staite, Robert Picardo i Amanda Tapping - jednostavno nisu se snasli i magija je nestala.

Takodje, ni Ronona nisam nesto mnogo cenio i on mi je bio nekako neprirodan. Ali zato mi je ostatak ekipe bas prirastao srcu - Rachel, Joe, David i njegova sestra, Torri, Paul...

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Tzar Pogledaj poruku
    Meni je bas pocetak Atlantisa bio vrhunski i sve je bilo super dok nisu poceli da rasteruju ekipu - Torri Higginson i Paul McGilliona. Iako sam glumce koji su ih zamenili voleo u nekim drugim serijama - Jewel Staite, Robert Picardo i Amanda Tapping - jednostavno nisu se snasli i magija je nestala.

Takodje, ni Ronona nisam nesto mnogo cenio i on mi je bio nekako neprirodan. Ali zato mi je ostatak ekipe bas prirastao srcu - Rachel, Joe, David i njegova sestra, Torri, Paul...
    Pa eto razlike u stavovima i viđenjima iste serije. Inače, ja Torri Higginson nikada nisam preboleo, Amanda Tapping mi je bila odlična u SG1 ali Atlantis nije bio njena serija i totalno je bespotrebno ubačena tu... Hmm, Ronon je meni bio jedan od zanimljivijih likova pored Mekeja i Šeparda naravno. Ali, Tejla je recimo od 4 sezone počela dosta da me iritira. Ne znam ni sam zašto. Karson mi je bio fenomenalan ali i Kelerka ga je lepo zamenila. Mislim mnogo mi je pa sam joj oprostio mnoge propuste.

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Iako je vecina ljudi iz nekog razloga ne voli meni je Tejla od pocetka bila omiljeni lik.

A Jewel mi je bila odlicna u Firefly/Serenity. Nije ni ovde bila losa, nego jednostavno deluje suvise mladoliko za sefa medicine na tajnoj misiji. Imala je samo 23 godine kad je pocela da snima Atlantis...

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Meni ne smeta što je imala 23 godine. PPPP U seriji su je prikazali kao neznatno stariju i mogla je da prođe kao mladi talentovani doktor. Inače, meni u SG Universe jedino smeta što je samo Rush od ovih glavnih likova naučnik, ovaj Eli mi je nekako suviše mlad i naivan lik. Ok, rešio je problem i to preko igre ali sada pojma nema o svemu ostalom i još dobija poziciju da rešava goruće probleme. Trebali su da mu urade ipak malo drugačiji "Background", osim što je pametan i da je kao bio vodeći student Astrofizike i frik za igricama. A ne samo pametni frik za igricama. Eto samo tu zamerku za sada imam u SG Universu... PPP

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

I ja igram igrice. Mogli su i mene da zovu u Universe...

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

PPP Znam i ja, ali ne mogu ove novije sve da igram, treba mi jača mašina... Sad Novu godinu i popuste pa ću da pazarim nešto svemirsko. A onda ću sve najnovije igrice da pokupujem i neću izlaziti napolje mesec dana.

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

A je vec i ovo krenulo.. a ja jos nisam ni krenuo da gledam Stargate SG1... a gde je tek Atlantis... pa jos i ovo!!!

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Skidam novu epizodu. Valjda su vise nasli zemlju, vodu, vazduh i ostalo sto im treba. Mogli bi konacno da vidimo malo sibanja sa vanzemaljcima....

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Ja još nisam skinuo ovu poslednju od juče ili jutros mislim. Usporio mi Internet nešto. PPP Skinuću kasnije noćas pa ću pogledati.

Učlanjen
    15.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ova mi je najbolja epizoda do sad. Sve vise gotivim Rusha,jes' da je smrad ponekad ali ima mud i po

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Dobra epizoda.

Sto se tice Rusha - u stvari to je problem - upravo sam shvatio da mi nijedan glumac ili glumica u seriji nisu simpaticni. Tako da on jedini moze da prodje na staru slavu...

Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Dobra je ova epizoda. Samo sada se sledeća epizoda (Life) nastavlja verovatno gde je ova stala.
    Sad će na početku epizode oni naći ovaj poslednji Skotov snimak i stvoriće se još jedna alternativna stvarnost. Naime, ovo neće biti "Svemir" koji smo mi počeli da gledamo već treća varijacija odnosno alternativna budućnost istog. Jer je original bio kada su svi poginuli prvi put odnosno može se reći i drugi put, ali Skot iz sledeće epizode gledaće sebe iz alternativnog svemira koji je mogao da se dogodi i dogodio se kako šalje upozorenje.
    Sve u svemu, mnogo zakukuljeno i zamumuljeno. Ne treba mnogo razbijati glavu već samo uživati u "predstavi".

Ocena

Učlanjen
    15.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

To za "nesimpaticnost" likova je verovatno uzrokovano prenatrpanoscu.Jednostavno ih ima previse i vecina zavrsi sa 2-3 linije teksta.Valjda ce biti bolje kada ih malo izdesetkuju alieni. U SG1 su mi svi bili gotivni. Tilk i nije morao nista da prica,samo odradi ono sa obrvom i resena stvar.

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni za sada Universe deluje kao porodicna SF drama!Sve se vrti oko privatnih problema,samo sto ne zaplacu u kakvom su problemu a svi se prijavili za program SG zbog istrazivanja,avanture i tkd..SG1 je bila serija B produkcije,efekti,budzet..pa je zahvaljujuci ideji,glumi,postala kult.Atlantis jos bolji u nekom pogledu ali tu je vec ulozeno mnogo para i nije mi jasno sto je zavrsena nedorecena???A ovo nema neku ideju,bar za sad...cak i sam brod nisu istrazili kroz devet epizoda a od toga im zivot zavisi a mi ljubitelji SF to hocemo da vidimo kao sto je otkrice i istrazivanje Atlantisa u prvim epizodama bilo...ma ne znam kuda vodi!!

Slične teme

1. SciFi Channel
    Autor sunce100 u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.01.2009., 14:54
  2. Terminator franšiza
    Autor cvele2 u forumu Film i video
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.02.2008., 12:31
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.01.2005., 18:08

Pravila za slanje poruka