brzina interneta samo 33.6 kbps
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: brzina interneta samo 33.6 kbps

gogo
    Guest

Podrazumevano brzina interneta samo 33.6 kbps

Iako imam najnoviju alkatelovu centralu brzina ne prelazi 33.6 kbps.Racunar je definitivno cist sto se tice virusa. Kako mogu postici ubrzanje, odnosno sta nije u redu? Molim za vase misljenje ! Unapred hvala .

Domaćin no_problem (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

to sto ti imas najnoviju alkatelovu centralu ne znaci nista. probaj da u opcijama za podesavanje modema podesis brzinu namaximu (ako to vec nije ucinjeno) ... ako je brzina na maximumu, zalim ... ne moze ... i ako bi ti pisalo 115200, brzina protoka ti ne bi bila veca od 40000. pozdrav ... procitaj malo o nasim "centralama"

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

1. Start>Settings>Control Panel> dupli klik na Phone and Modem Options>Modems>Properties>Advanced i u Extra Settings ukucaj S11=50
    2. Otvori svoju konekciju > Properties > u Networking cekiraj samo Internet Protocol(TCP/IP) - sve ostalo iskljuci

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

A da ti nema mozda neki matori modem 33600?

Početnik Hi-fi (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PCM

Verovatno si ti je linija ide preko pcm uredjaja,sto znaci da je vise korisnika na njoj.Samim tim veza je ocajna za net,dok je za telefon ok.Ja imam 26 400kbps,dok neki moji prijatelji imaju 14 000kbps.Pogledaj kakav ti je downloads.

Početnik Hi-fi (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PCM

Verovatno ti linija ide preko pcm uredjaja,sto znaci da je vise korisnika na njoj.Samim tim veza je ocajna za net,dok je za telefon ok.Ja imam 26 400kbps,dok neki moji prijatelji imaju 14 000kbps.Pogledaj kakav ti je downloads.

nebo_blace
    Guest

Podrazumevano ADSL

Citat Original postavio no_problem
    to sto ti imas najnoviju alkatelovu centralu ne znaci nista. probaj da u opcijama za podesavanje modema podesis brzinu namaximu (ako to vec nije ucinjeno) ... ako je brzina na maximumu, zalim ... ne moze ... i ako bi ti pisalo 115200, brzina protoka ti ne bi bila veca od 40000. pozdrav ... procitaj malo o nasim "centralama"
    Najbolje resenje je ADSL modem ili router
    od:
    256, 512, itd.

chiki
    Guest

Podrazumevano Re: brzina interneta samo 33.6 kbps

prijatelj je imao modem koji se kaci na 33k. Otisao covek kupio drugi modem i eno cepa na 52k.

Guest

Podrazumevano

Upravo to...Probaj sa nekim drugim modemom, bice da je to.
    ANdreavk---- Start>Settings>Control Panel> dupli klik na Phone and Modem Options>Modems>Properties>Advanced i u Extra Settings ukucaj S11=50---
    U cemu je razlika izmedju s11=50 i atx3?

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

S11=50 ( brzina dial tona koja je po defaultu 100 milisekundi sada je 50 - maksimalna brzina koju vecina telefonskih centrala prihvata) - posle upisivanja treba resetovati kompjuter.
    Ako modem ne prikazuje stvarnu brzinu konekcije ( znaci prikazuje brzinu komunikacije sa kompjuterom a ne modemom provajdera) u Extra Settings treba upisati ATW2 a ako tu vec postoji neki string samo dodati W2 - mozda pomogne - ako ne u uputstvu za modem traziti opciju kojom se ukljucuje DCE brzina a ne DTE.

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: brzina interneta samo 33.6 kbps

Citat Original postavio gogo
    Iako imam najnoviju alkatelovu centralu brzina ne prelazi 33.6 kbps.Racunar je definitivno cist sto se tice virusa. Kako mogu postici ubrzanje, odnosno sta nije u redu? Molim za vase misljenje ! Unapred hvala .
    Ja imam Agere PCI soft modem i radi mi isto na 33.6, a drug sa istim modemom ima 44.

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Cekaj cas...
    Na sta se misli ovde na prenos podataka ili samo link speed? Od kad' znam za sebe meni skida 4.4kbps (izuzev jednom,kada sam skidao Windows 2000 kada je brzina bila 15kbps)i to preko DAP-a (7.2)
    Link Speed je skoro uvek 40.0kbps ,ponekad cak i 44.0 ...

gogo
    Guest

Podrazumevano

Sve od ovog gore navedenog sam pokusao i sve je isto.Inace imam Agere pci soft modem.Da naglasim brzina linka je uvek 33.6 (samo po nekad 41,2),a brzina prenosa podataka (skidanja) je u proseku 3.6 kbps.Ali toliko sporo otvara da izludjuje.U svakom slucaju hvala svima na savetima !

Zainteresovan član Profesionalac (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Evo da i ja dam svoj doprinos ovoj temi
    Dakle, vezan si na PCM uredjaj (imas na forumu Fiksna telefonija nesto vise o toj temi). U svakom slucaju, mozes nazvati 977 i proveriti moje tvrdnje. Ja sam takodje na PCM uredjaju, mada nikad nisam ostvario brzinu vecu od 33.6k...

Pozdrav

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Pa nekad zavisi brate i od provajdera...
    Kada sam na SeZaM-u UVEK je 44.0kbps. PTT je skoro uvek 36.Xkbps jedino Tehnicom Krusevac nesto izvodi sa 112kbps ali sporije otvara stranice nego PTT (o prenosu podataka da ne pricam)
    Jedno pitanje : da li se moze povacati brzina bar za 2-3 KB ako uzmem neki kvalitetniji modem 56k...?!?!

p0z!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Мислим да све зависи од телефонских линија. Ја имам 28.8 и иде релативно брзо. Мој друг у селу има око 40 и иде му спорије него мени. Бројке изгледа не значе много.

Zainteresovan član Profesionalac (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Citat Original postavio FaXcooL
    Jedno pitanje : da li se moze povacati brzina bar za 2-3 KB ako uzmem neki kvalitetniji modem 56k...?!?!

p0z!
    Potrebno je da probas vise modema, i ustanovis koji se najbolje 'gadja' sa tvojom centralom i opremom na strani isp-a... Ja koristim USR ext 56k V.92, USB varijantu i super mi radi, dok kod nekog nece ni da bekne. Koliko mogu da zakljucim iz licnog iskustva, na vecini nasih analognih centrala najbolje radi Lucent sa Agere cipom...

Pozdrav

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.04.2009., 17:49
  2. dc++ brzina
    Autor purpurna magla u forumu Internet
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.03.2008., 15:06
  3. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.09.2007., 14:36
  4. brzina daunlodovanja sa interneta
    Autor mzbrtel u forumu Hardver