Majke koje napustaju svoju decu...
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 177

Tema: Majke koje napustaju svoju decu...

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2009.
    Pol
    ženski
    ja sam p(t)ica selica(trazim sebi dom-citaj muza)
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Majke koje napustaju svoju decu...

Postoji li opravdan razlog zbog kojeg majka ostavlja svoje dete?
    Postoji li stvarno nesto sto opravdava majku koja to ucini?
    Kakva je to osoba koja tako nesto moze da uradi?

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

Podrazumevano Re: Majke koje napustaju svoju decu...

Ajoj...to je jako osetljiva tema i mislim da niko nema prava da sudi niti majci niti ocu ako odu i ostave dete kod onog drugog.
    Mm-a je ostavila majka,a mene otac...u pocetku je bilo osudjivanja ali sada sasvim drugacije razmisljamo o svemu sto se desilo u proslosti.
    Nemoze se samo reci "da,kriva je" i osuditi tu osobu jer nikada se nemoze saznati pravi razlog niti potpuna istina

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Osudjujem, kratko i jasno, jer razlozi obicno nisu duhovne prirode.
    Previse puta sam cula da je majka ostavila dete zbog drugog muskarca, to je ujedno i najcesci razlog. A ima i onih koje se razvedu, povedu dete s asobom, ali upoznaju drugoga, udaju se i zapostave dete iz prvog braka na neki nacin, samo da bi udovoljile tom drugom muskarcu.
    Jedini opravdani razlog je da je majka mentalno bolesna i da mora da se zbog bolesti udalji od deteta.

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Ovo mu dođe još jedna tema na kojoj ćemo da se zgražavamo nad postupcima drugih ljudi...

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    365

NE NE NE

NE DAJ BOŽE TAKVE SITUACIJE.
    Carpe diem

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Citat Original postavio mmicica Pogledaj poruku
    Ajoj...to je jako osetljiva tema i mislim da niko nema prava da sudi niti majci niti ocu ako odu i ostave dete kod onog drugog.
    Mm-a je ostavila majka,a mene otac...u pocetku je bilo osudjivanja ali sada sasvim drugacije razmisljamo o svemu sto se desilo u proslosti.
    Nemoze se samo reci "da,kriva je" i osuditi tu osobu jer nikada se nemoze saznati pravi razlog niti potpuna istina
    Mislim kako ne moze..pitas majku ako se tako moze nazvati zasto je zatrudnela..zasto nije abortirala..zasto je nosila 9 meseci u sebi dete..zasto mu na kraju krajeva nije nasla porodicu bez dece ako ga ne zeli ili ne moze iz nekog razloga zadrzati..u svakom slucaju mislim da su sve sludjene i naprave pogresan korak vise puta od zaceca do ostavljanja
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moonada Pogledaj poruku
    Postoji li opravdan razlog zbog kojeg majka ostavlja svoje dete?
    Postoji li stvarno nesto sto opravdava majku koja to ucini?
    Kakva je to osoba koja tako nesto moze da uradi?
    kod nekih majki postoji kod nekih ne postoji opravdan razlog zbog kojeg napuštaju svoju decu
    postoji još i pitanje okolnosti pod kojima majka ostavlja det, odn kome ga ostavlja, gde i kako
    naravno da je nekad za dete bolje da živi sa nekim drugim nego sa majkom (bolest majke ili jako loši materijalni uslovi)
    šta sad...neke majke će radije da rode dete i ostave ga u dom na staranje ili da ga daju na usvojenje nego da abortiraju što je za mene sasvim ok
    mislim pitanje je toliko široko i osetljivo da ne možemo na ova pitanja da odgovorimo sa da ili ne

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Mislim kako ne moze..pitas majku ako se tako moze nazvati zasto je zatrudnela..zasto nije abortirala..zasto je nosila 9 meseci u sebi dete..zasto mu na kraju krajeva nije nasla porodicu bez dece ako ga ne zeli ili ne moze iz nekog razloga zadrzati..u svakom slucaju mislim da su sve sludjene i naprave pogresan korak vise puta od zaceca do ostavljanja
    Не иде то тако:''Ја га нећу - ево га теби!''
    Много гледаш америчке филмове.

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    zar i to nije ostavljeno dete?

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Ako razlog nije preživljavanje majke ili deteta onda opravdanja nema.

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

Ova tema je jako osetljiva i bolna, ali mislim da ćemo se opet vrteti u krug,
    neki suđivati, neki opravdavati...nećemo izmisliti toplu vodu sigurno..ali ko
    ima pravo da sudi o nekom, zašto je nešto učinio u datom momentu, ko je
    taj ko može da bude u nečijoj situaciji osim njega samog....nije to lako, tek
    tako reći kriva/kriv...zato i zato...ili nije...

Pitate li se nekad da li je ta žena ostavila trudnoću zato što nije bila socijalno
    osigurana, a nije imala para za kiretažu? Da li je tamo gde je živela bila
    prihvaćena, ili je možda bila prebijana, maltretirana, do porođaja, znate li da
    se to dešava.....i još što šta....što je možda preživela

Ostavila dete...da kad se tako kaže strašno je...ali za mnoge mislim da je
    mnogo bolje da su ostavile svoje dete nekom da ga pazi, voli i neguje, nego
    što se ponašaju tako i tako prema svom detetu. Neke ne bi brebalo da ga
    ostave...trebalo bi im zabraniti da rađaju

Svaki ljudski život je velika misterija za nas...mi znamo onoliko koliko nam
    neko kaže, ili usput ponešto vidimo...a šta je u stvari zna samo onaj koga
    je muka naterala da živi kako živi...sa svim svojim patnjama, tome mi
    nikako ne možemo da sudimo.....
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Знам жену која је мужу оставила дете. И не виђа га, иако станује у истој улици.
    И не могу да разумем то.

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Citat Original postavio affrodiita Pogledaj poruku
    Ova tema je jako osetljiva i bolna, ali mislim da ćemo se opet vrteti u krug,
    neki suđivati, neki opravdavati...nećemo izmisliti toplu vodu sigurno..ali ko
    ima pravo da sudi o nekom, zašto je nešto učinio u datom momentu, ko je
    taj ko može da bude u nečijoj situaciji osim njega samog....nije to lako, tek
    tako reći kriva/kriv...zato i zato...ili nije...

Pitate li se nekad da li je ta žena ostavila trudnoću zato što nije bila socijalno
    osigurana, a nije imala para za kiretažu? Da li je tamo gde je živela bila
    prihvaćena, ili je možda bila prebijana, maltretirana, do porođaja, znate li da
    se to dešava.....i još što šta....što je možda preživela

Ostavila dete...da kad se tako kaže strašno je...ali za mnoge mislim da je
    mnogo bolje da su ostavile svoje dete nekom da ga pazi, voli i neguje, nego
    što se ponašaju tako i tako prema svom detetu. Neke ne bi brebalo da ga
    ostave...trebalo bi im zabraniti da rađaju

Svaki ljudski život je velika misterija za nas...mi znamo onoliko koliko nam
    neko kaže, ili usput ponešto vidimo...a šta je u stvari zna samo onaj koga
    je muka naterala da živi kako živi...sa svim svojim patnjama, tome mi
    nikako ne možemo da sudimo.....
    А боне немам, само могу да цитирам пост који ми се допао.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Не иде то тако:''Ја га нећу - ево га теби!''
    Много гледаш америчке филмове.
    Ne gleam
    Citat Original postavio Vexy... Pogledaj poruku
    zar i to nije ostavljeno dete?
    Mislio sam dati na usvajanje iz nekog tzv opravdanog razloga..nemastine..elementarne nepogode i sl..a ne iz tripa
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat kameron (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    136

ja mislim da je jedino opravdanje da majka napusti svoje dete bolest...pogotovo ako je mentalno obolela....

Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

Citat Original postavio Ванда Pogledaj poruku
    А боне немам, само могу да цитирам пост који ми се допао.
    hehe...nista, nista....pamti ti samo....
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Veoma poznat >Annabel Lee< (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Ne odobravam, ali i ne osudjujem...
    Majke napustaju decu iz razlicitih razloga, i nisu svi za osudu.
    Teska materijalna situacija, mentalne bolesti, zlostavljanje u porodici. Neke majke su silom prilika prinudjene da napuste dete. Zrtvuju svoju materinsku ljubav da bi detetu pruzile sansu za "bolji" zivot. Naravno, verujem da je to jedna od najtezih odluka koju te majke donose, i verovatno su svesne da ce njihovo dete odrastati bez majcine ljubavi, ali veruju da je to najbolje za njih...
    A zene koje napustaju decu jer su izabrale karijeru, nisu spremne da im posvete vreme i ljubav itd itd su za najgoru mogucu osudu...
    Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Уф, знам жену која је после развода оставила дете код своје мајке, а она се удала у суседно село као ''девојка'' (крила је да је била удавана и да има дете), онда се, после пар година развела и од тог мужа и двоје деце оставила њему, а она се трећи пут удала и тамо такође родила дете... И сад чујем да се развела и до њега и да је и то дете тамо оставила...

Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

Уф, знам жену која је после развода оставила дете код своје мајке, а она се удала у суседно село као ''девојка'' (крила је да је била удавана и да има дете), онда се, после пар година развела и од тог мужа и двоје деце оставила њему, а она се трећи пут удала и тамо такође родила дете... И сад чујем да се развела и до њега и да је и то дете тамо оставила...
    Ok, ima i takvih ali su srećom retke...

Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Ovakve su zene za osudu...
    Groznoo...
    Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje!

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

djevojka dvije godine mladja od mene. 88 godiste.
    u 18toj ostala trudna sa nekim tipom iz Italije, one je naravno odmah zbrisao. Ona je svih 9 mj krila trudnocu, znaci niko u razredu nije provalio da je trudna.. stavrno ne znam kako.
    Drugarica mi prica da su skontali da se malo udebljala, nosila siru odjecu... Bila je dosta sitna pa e valjda i stomak bio mali.
    Krajem januara kad je pocelo II polugodiste, procuje se da je rodila. njeni su je uslovili- iz bolnice se moze vratiti kuci iskljucivo sama.. tako je i bilo. dosla je kuci, bebu je ostavila...
    Svojima nije smjela reci, pare za abortus nije imala.. Od dva zla morala je izabrati jedno..
    Bebu nikad vise nije vidjela.

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

U školi gde radim ima dosta takve dece. Tuga ih je gledati. Učenica kojoj sam razredna od tuge je prestala da jede kada je majka otišla, dok neka druga deca slede primer oca pa su izuzetno agresivna.Posmatrala sam očeve koji dolaze u školu na roditeljske ili po pozivu. Ima tu i dobrih očeva, ima i onih drugih ali neću to da komentarišem.
    Zaključak je jedan- nijedna od tih majki nije napustila dete već muža. I nije dete ostalo na ulici, već u kući gde je rođeno i gde živi sa ocem koji mu je podjednako roditelj kao i majka. Neke majke žele da imaju kontakt sa decom ali očevi i babe ne dozvoljavaju, pa nije ni čudo što su majke pobegle, ko zna šta se dešavalo u braku.
    Da povede dete sa sobom? Gde? Od čega da ga izdržava? Nema posao, smeštaj... žena sa sela. Nemaju svi iste mogućnosti, obrazovanje i svest. Ponekad je najbolje za dete da ostane tamo gde se oseća najsigurnije i prihvaćeno, i gde ga niko neće sklanjati u stranu.
    Dešava se da majka mora da ode od muža jer postaje psihički labilna zbog uslova života.
    Uvek kada se nađeš na strani većine vreme je da zastaneš i razmisliš.

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio stevca Pogledaj poruku
    djevojka dvije godine mladja od mene. 88 godiste.
    u 18toj ostala trudna sa nekim tipom iz Italije, one je naravno odmah zbrisao. Ona je svih 9 mj krila trudnocu, znaci niko u razredu nije provalio da je trudna.. stavrno ne znam kako.
    Drugarica mi prica da su skontali da se malo udebljala, nosila siru odjecu... Bila je dosta sitna pa e valjda i stomak bio mali.
    Krajem januara kad je pocelo II polugodiste, procuje se da je rodila. njeni su je uslovili- iz bolnice se moze vratiti kuci iskljucivo sama.. tako je i bilo. dosla je kuci, bebu je ostavila...
    Svojima nije smjela reci, pare za abortus nije imala.. Od dva zla morala je izabrati jedno..
    Bebu nikad vise nije vidjela.
    joj kako je to strasno...ali po meni tu su krivi roditelji,a ne devojka jer njen problem nije samo bio u trudnoci tu ima dosta u samom korenu vaspitanja.

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio Tijana.85.Bg Pogledaj poruku
    Ne odobravam, ali i ne osudjujem...
    Majke napustaju decu iz razlicitih razloga, i nisu svi za osudu.
    Teska materijalna situacija, mentalne bolesti, zlostavljanje u porodici. Neke majke su silom prilika prinudjene da napuste dete. Zrtvuju svoju materinsku ljubav da bi detetu pruzile sansu za "bolji" zivot. Naravno, verujem da je to jedna od najtezih odluka koju te majke donose, i verovatno su svesne da ce njihovo dete odrastati bez majcine ljubavi, ali veruju da je to najbolje za njih...
    A zene koje napustaju decu jer su izabrale karijeru, nisu spremne da im posvete vreme i ljubav itd itd su za najgoru mogucu osudu...
    Ja znam za situaciju da je muž pio, tukao ženu, maltretirao dugo godina... Ona se osmeli da zbriše, naravno bez dece, sa idejom da se vrati po njih kad nađe smeštaj, posao i sve ostalo (žena sa sela, sa završenom osnovnom školom). Posle nekog vremena, kada je poželela da ode po decu, muž, svekar i svekrva joj zaprete ubistvom ako se pojavi. Svo to vreme deci ispiraju mozak kako ih je majka ostavila tako da ni oni ne žele da čuju za nju. Tako je otac koji je tukao majku (i nastavio da se alkoholiše posle njenog odlaska) postao heroj, a majka najgora na svetu....
    100 ljudi, 100 različitih priča i sudbina. Neodgovorno je da nekog kvalifikujemo a da ne pokušamo da shvatimo situaciju u kojoj je bio.

Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio Pussycat Pogledaj poruku
    Ja znam za situaciju da je muž pio, tukao ženu, maltretirao dugo godina... Ona se osmeli da zbriše, naravno bez dece, sa idejom da se vrati po njih kad nađe smeštaj, posao i sve ostalo (žena sa sela, sa završenom osnovnom školom). Posle nekog vremena, kada je poželela da ode po decu, muž, svekar i svekrva joj zaprete ubistvom ako se pojavi. Svo to vreme deci ispiraju mozak kako ih je majka ostavila tako da ni oni ne žele da čuju za nju. Tako je otac koji je tukao majku (i nastavio da se alkoholiše posle njenog odlaska) postao heroj, a majka najgora na svetu....
    100 ljudi, 100 različitih priča i sudbina. Neodgovorno je da nekog kvalifikujemo a da ne pokušamo da shvatimo situaciju u kojoj je bio.
    Pa to ja i pokusavam da kazem...
    Nazalost, ima puno takvih slucajeva...

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Zene koje imaju decu
    Autor gost 271475 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.08.2008., 22:10
  2. Žene koje nemaju decu
    Autor NatasaNatasa u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 809
    Poslednja poruka: 28.08.2008., 21:00
  3. Ucite li svoju decu neki strani jezik?
    Autor schatje u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.06.2005., 21:55
  4. obezbedite svoju decu na vreme
    Autor yugogayu u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.11.2004., 18:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku