Dolazak Medvedeva, i sve u vezi toga

Da li je poseta Medvedeva plus ili minus za Tadića i ZES


  • Ukupno glasova
    89
  • Anketa je zatvorena .

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
17:48
ТАДИЋ И МЕДВЕДЕВ РАЗГОВАРАЛИ ТЕЛЕФОНОМ

БЕОГРАД, МОСКВА – Председник Србије Борис Тадић разговарао је данас телефоном са шефом руске државе Дмитријем Медведевом, речено је Танјугу у Прес служби председника Републике.

Кремљ је данас такође саопштио да су два председника разговарала и да је Медведев је, како се наводи, захвалио Тадићу на иницијативи да се „заједно у октобру ове године обележи 65. годишњица ослобођења Београда од фашистичких окупатора”.

У саопштењу Кремља је истакнуто да шефови две државе полазе од тога да ће свечане манифестације обележавања значајног јубилеја „бити праћене конкретним разговорима о свим питањима руско-српске сарадње у бројним областима и одређењем смерница за даље јачање стратешког партнерства”.

„У циљу достизања максималног ефекта руско- српског самита, председници су се договорили да неопходне налоге дају министарствима и службама”, наведено је у саопштењу прес службе Медведева.

Шеф руске државе је подвукао да ослобађање Београда представља „славни догађај” који „заузима достојно место у низу датума сећања на велику победу”,

Председник Русије такође је поновио у разговору с Тадићем принципијелну подршку Москве територијалној целовитости Србије.

Медведев је, у оквиру разматрања међународних питања, „подвукао принципијелну линију подршке територијалној целовитости и суверенитету Србије, против једностраног проглашења независности Косова, које представља противправни и неприхватљив акт”, наведено је у саопштењу објављеном на сајту руског председника.

Како је навела Прес служба руског председника, током разговора је изражено задовољство реализацијом договора о развоју сарадње у енергетској области, који су, како се истиче, постигнути током посете Тадића Москви, децембра 2008. године.

Указано је истовремено на неопходност убрзања реализације конкретних пројеката.

„Тадић је, с тим у вези, истакао велики значај руских инвестиција за привреду Србије”, наведено је у саопштењу прес службе Кремља.


Танјуг


VESTI DANA
Medvedev u oktobru u Beogradu
MOSKVA, 5. avgusta 2009. (Beta-AFP) - Ruski predsednik Dmitrij Medvedev u oktobru će, na poziv predsednika Srbije Borisa Tadića, posetiti Beogradu, gde će učestvovati na samitu posvećenom rusko-srpskom "strateškom partnerstvu", saopšteno je u sredu iz Kremlja.

Medvedev i Tadić, koji su u sredu razgovarali telefonom, u oktobru će imati priliku za "konkretne razgovore o svim pitanjima vezanim za bilateralnu saradnju", navodi se u saopštenju.

Kako se dodaje, predsednici su izrazili zadovoljstvo zbog sporazuma potpisanih tokom boravka Tadića u Moskvi prošlog decembra i istakli su da je "neophodno ubrzati realizaciju konkretnih projekata".


O čemu će razgovarati,ekonomija,južni tok,energetika,trgovina,Kosovo?
 
Cim se Tadic slika sa Rusima u Oktobru to znaci da ce biti izbora u novembru? :think:

znaci opet nas je Tadic prodao pijanim ruskim krivonogim hrtovima :rida:

sta li je ovog puta resio da im pokloni za tepsiju ribe?

Mozda Elektroprivredu? :evil: :sad2:

O sudbo kleta , zaspah sinoc u Ujedinjenoj Evropi a probudih se jutros u ruskom kolhozu :rida:
 
A zašto Putin neće da dođe? :sad2: :rida:

Па Путин би у свом својству премијера био приморан да прво телефоном разговара са српским колегом Мирком и са њим уговори разговоре и посету, ал је због елоквентности српског премијера то по прилици ствари немогуће.
 
Ее да заборавих... Унапред хвала председнику Руске Федерације на посети банана земљи на Балкану, надам се да ће његове речи допрети до малог мозга нашег Тадије. Хвала Русима и светом Т-34 што су ослободили Београд тог 20ог октобра, да њих не беше провоборци НОБа би се још увек крили по горама и брдима.
 
Ее да заборавих... Унапред хвала председнику Руске Федерације на посети банана земљи на Балкану, надам се да ће његове речи допрети до малог мозга нашег Тадије. Хвала Русима и светом Т-34 што су ослободили Београд тог 20ог октобра, да њих не беше провоборци НОБа би се још увек крили по горама и брдима.
istina ,kamo lepe srece da su nas oslobodili neki drugi ko Grke i Zabariju , onda bi prvoborci NOBa i zavrsili u sumama ,a ne na Dedinju :sad2:
 
istina ,kamo lepe srece da su nas oslobodili neki drugi ko Grke i Zabariju , onda bi prvoborci NOBa i zavrsili u sumama ,a ne na Dedinju :sad2:

Да, Ајзенхауер је и као председник жалио што тада нису ставили тачку на источно питање, а Енглези су били највећи добротвори српског партизанског покрета од 43. Ваљда су их сва та славна искрцавања префорсирала..
 
СВЕ БИ СРБЕ ТРЕБАЛО СТАВИТИ У КОНЦЛОГОРЕ НАЦИСТИЧКОГ ТИПА



Упутство за праћење изложбе поводом 10 година од НАТО геноцида над српским народом: Џозеф Бајден о Србима



Срби су неписмени, дегенерици, силоватељи, убице беба, касапини и агресори, Џ. Бајден, 1. 8. 1993. на CNN-у

Крајности српске бестијалности... силовање Босне и махнити српски фашизам иза њега... српски варваризми..., Џ. Бајден, говор у америчком Сенату, 3. 8.1993.

Ми се суочавамо не са варварским ратом, већ са простачким гласним чином српског експанзионизма и агресије... Ово је фашистичко разбојништво у маршу..., Џ. Бајден, National Public Radio, Washington, 15. 5.1993.

САД морају да предводе Запад у одлучујућем одговору на српску агресију, почињући са ваздушним нападима по српској артиљерији..., Џ. Бајден, Тimes, 3. 5. 1993.

Ја сам вршио притисак на Председника Клинтона да започне ваздушне нападе на српске војне позиције као и на Београд. Држао сам говоре да се настави даље пошто је јавно мнење у Европи било против Милошевића. Али било је мени лако да причам; Клинтон је тај на коме је било да преузме напад. И то је учинио. У марту 1999 године, поднео сам резолуцију овлашћену од стране Председника да се предузму све потребне мере како би се зауставило Милошевићево етничко чишћење Косова. На Клинтонову одлуку о деловању, НАТО је отпочео бомбардовање српских мета, 1999 године. Првог дана бомбардовања, критике Републиканаца на рачун Клинтона су биле поразне. Али за 78 дана кампање, Клинтон се ниједном није поколебао у јавности. Ја сам се једном забринуо због његове одлуке. Клинтон је питао:"Шта би сте рекли када бих зауставио бомбардовање?" Ја сам му одговорио:"сазвао бих прес конференцију и саопштио да нисте одржали обећање. Немојте попустити. Милошевић ће капитулирати."

Ево мало изјава великог Српског пријатеља који је долазио пролетос.....
пријатеља и савезника који су два пута рушили Беоргад....
а сметају вам они који су гинули за вашу Слободу.....
ееее,Србијо јадна ли си.......
 
Flag-Pins-Russia-Serbia.jpg


Sipajte vodke i rakije!!
 
Vrlo je ljubazno sto se Medvedev udostojio da licno prica sa ovim jadnikom umesto da posalje treceg sekretara ambasade u Beogradu.

Ja se unapred izvinjavam g. Medvedevu zbog svih gluposti koje ce Bota reci.

:hahaha::ok:

Ее да заборавих... Унапред хвала председнику Руске Федерације на посети банана земљи на Балкану, надам се да ће његове речи допрети до малог мозга нашег Тадије. Хвала Русима и светом Т-34 што су ослободили Београд тог 20ог октобра, да њих не беше провоборци НОБа би се још увек крили по горама и брдима.

:hahaha::ok:
Е насмејали сте ме до суза вас двојица, али ипак најважнија је чињеница да ћемо
по први пут ВИДЕТИ ЈАВНО ПРИЗНАЊЕ И ОДАВАЊЕ ЗАХВАЛНОСТИ РУСИМА ШТО СУ ОСЛОБОДИЛИ ПРЕ СВЕГА БЕОГРАД... а онда и Србију:


цитат:
Кремљ је данас такође саопштио да су два председника разговарала и да је Медведев је, како се наводи, захвалио Тадићу на иницијативи да се „заједно у октобру ове године обележи 65. годишњица ослобођења Београда од фашистичких окупатора”.

**************************

Питам се како ће овај 20 октобар ПРЕЖИВЕТИ НАШИ ЦРВЕНИ БАНДИТИ...хехехе...

........





 
pa putin je sad premijer a medvedev je predsednik

Па Путин би у свом својству премијера био приморан да прво телефоном разговара са српским колегом Мирком и са њим уговори разговоре и посету, ал је због елоквентности српског премијера то по прилици ствари немогуће.

Ma to znamo...nego, negde je pisalo kako on NE želi da dođe:think:
 

Back
Top