5. oktobar kao elementarna nepogoda
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: 5. oktobar kao elementarna nepogoda

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano 5. oktobar kao elementarna nepogoda

DOS je izneverio sve što je obećao 2000. godine i zato će na narednim izborima na vlast doći SNS, kaže predsednik naprednjaka Tomislav Nikolić

Gledao sam na tv-u sa porodicom kako ruše Beograd... Tomislav Nikolić

Lider SNS-a Tomislav Nikolić kaže za Press da su Srbiju posle 5. oktobra obeležile godine izneverenih obećanja. On ističe da su se u međuvremenu na vlasti izređali svi osim njegovih naprednjaka i da je krajnje vreme za „nove promene".

DOS nikada ne bi pobedio bez Koštunice

Tomislav Nikolić kaže da DOS ne bi pobedio Miloševića da kandidat za predsednika nije bio lider DSS-a Vojislav Koštunica.

- Koštunica je imao otvoren i jasan stav protiv komunizma i protiv Slobodana Miloševića. I to mu je pomoglo da pobedi. Bez njega pobede DOS-a ne bi bilo. Međutim, Koštunica je posle toga bio čovek na vrhu vlasti, ali bez suštinske vlasti. On ništa nije mogao da kontroliše. Očigledno je da se zbog svega toga ni on, a ni njegova stranka ne oglašavaju mnogo povodom 5. oktobra. A čini mi se da su i sve ostale sve tiše u hvalisanju tekovinama 5. oktobra - rekao je Nikolić.

Nikolić je na predsedničkim izborima 24. septembra 2000. godine osvojio treće mesto sa 280.000 glasova. Da je dobio te glasove, Slobodan Milošević bi ostao na vlasti, a Vojislav Koštunica odneo još ubedljiviju pobedu. Nikolić se za Press prisetio oktobarskih promena 2000.

Lideri DOS-a nisu znali šta je EU

- Sedeo sam s porodicom u svom stanu u Beogradu i na televiziji smo posmatrali šta se dešava u gradu. Sutradan ujutru sam otišao u vladu, čiji je jedan od potpredsednika bio Vojislav Šešelj. Tamo je sedeo Mirko Marjanović - potpuno sam. Verovali ili ne, u vladi je bio samo jedan policajac, jedan jedini. Dok sam šetao ulicama Beograda, učinilo mi se da nas je pogodila neka elementarna nepogoda. Bilo je pusto tog jutra, a onoga šta je urađeno u glavnom gradu stideli su se i pobednici - priča Nikolić.

On kaže da ga „baš briga" što je juče bio 5. oktobar, ali dodaje da je „i te kako zabrinut za narod i loše stanje u državi".

- Narod je 2000. godine imao velika očekivanja, na koja su ga svojim obećanjima podstakli lideri DOS-a. Ali, umesto ispunjenja tih ogromnih očekivanja, dobili smo teške godine tranzicije, koja još traje, lošu privatizaciju, skup život, stagnaciju privrede, procvat kriminala i korupcije, pokvareni su odnosi s Crnom Gorom, pomućeni odnosi u samoj Srbiji, neadekvatno se rešavao problem Kosova... Punih sedam godina praktično nismo imali nikakve odnose s Ruskom Federacijom. A sada ruske zvaničnike vučemo za rukav i utrkujemo se ko će da se predstavi kao najbliži Rusima - kaže Nikolić.

Prema njegovim rečima, jedna od najvećih petooktobarskih obmana građana je priča o Evropskoj uniji.

- Tada ni lideri DOS-a nisu znali šta je EU i kako se do nje dolazi. Mislili su da je dovoljno da kažu: „Hoćemo u EU!" Pa, nije EU divlji konj, pa da se zajaše. Sve ove godine su me pobeđivali pomoću te EU, ali sada više ne mogu da proturaju priču da je Tomislav Nikolić protiv evrointegracija. Zato jedva čekam izbore i promene - ističe šef naprednjaka.

Revolucija... Paljenje Skupštine

Znao sam kakav je Dačić

Tomislav Nikolić kaže da zajednička vlast DS-a i SPS-a devet godina posle 5. oktobra pokazuje da u srpskoj politici nema principa ni političkih programa.

- Oni su pokazali da svako može sa svakim, da nema principa ni političkih platformi. Oko Ivice Dačića mi je sve bilo jasno, znao sam sve vreme u kakvim je odnosima sa DS-om. I čak kad smo krenuli u priču oko formiranja vlade, bilo mi je jasno da Dačić nije u tom filmu, da se već dogovorio, a da s nama razgovora iz marketinških i taktičkih razloga. Tako više neće moći. Jedan od naših osnovnih zahteva u sledećoj kampanji biće da se stranke pre izbora izjasne sa kim mogu u vlast, a sa kim ne. Onaj ko se ne izjasni, automatski zatvara vrata za postizborne razgovore sa SNS-om - naglašava Nikolić.

Na pitanje da li Srbiji treba novi 5. oktobar, lider naprednjaka je rekao da „Srbiji nisu potrebne nasilne promene, već izbori na kojima će SNS ubedljivo pobediti glasovima građana".

DSS: Vlast ponovo uvodi represiju u Srbiju

BEOGRAD - Portparol DSS-a Andreja Mladenović rekao je na godišnjicu protesta koji su doveli do pada Miloševića izjavio je da su tekovine 5. oktobra, sloboda i demokratija, sada dovedene u pitanje.

- U Srbiju se vraćaju represivne mere kao što su restriktivni poslovnik u Skupštini i ukidanje TV prenosa sednica parlamenta, kao i donošenje novog Zakona o informisanju. Posebno razočaravajuća su neispunjena obećanja međunarodne zajednice da će Srbija ostati cela i da će postati članica EU - kaže Mladenović.

Predstavnici DSS-a juče su položili venac i upalili sveće kod spomen-ploče Jasmine Jovanović, koja je tragično nastradala u demonstracijama 2000. kod zgrade bivšeg saveznog MUP-a.

I šef poslanika SPS-a Branko Ružić kaže da 5. oktobar ima istorijski značaj za razvoj srpske demokratije, ali dodaje da tada proklamovani ciljevi nisu postignuti. Funkcioner DS-a Nada Kolundžija pak smatra da je devet godina nakon promena Srbija ostala na putu koji je tada trasiran, putu ka EU.

- Svi akteri 5. oktobra nisu ostali na putu koji je tada trasiran. Neke stranke iz DOS-a, mislim pre svega na DSS, odustale su od evropskih integracija i Ugovora sa narodom koji je tada potpisan - ocenila je Kolundžija. (R. P.)

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Podrazumevano Re: 5. oktobar kao elementarna nepogoda

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    DOS je izneverio sve što je obećao 2000. godine i zato će na narednim izborima na vlast doći SNS, kaže predsednik naprednjaka Tomislav Nikolić

Gledao sam na tv-u sa porodicom kako ruše Beograd... Tomislav Nikolić

Lider SNS-a Tomislav Nikolić kaže za Press da su Srbiju posle 5. oktobra obeležile godine izneverenih obećanja. On ističe da su se u međuvremenu na vlasti izređali svi osim njegovih naprednjaka i da je krajnje vreme za „nove promene".

DOS nikada ne bi pobedio bez Koštunice

Tomislav Nikolić kaže da DOS ne bi pobedio Miloševića da kandidat za predsednika nije bio lider DSS-a Vojislav Koštunica.

- Koštunica je imao otvoren i jasan stav protiv komunizma i protiv Slobodana Miloševića. I to mu je pomoglo da pobedi. Bez njega pobede DOS-a ne bi bilo. Međutim, Koštunica je posle toga bio čovek na vrhu vlasti, ali bez suštinske vlasti. On ništa nije mogao da kontroliše. Očigledno je da se zbog svega toga ni on, a ni njegova stranka ne oglašavaju mnogo povodom 5. oktobra. A čini mi se da su i sve ostale sve tiše u hvalisanju tekovinama 5. oktobra - rekao je Nikolić.

Nikolić je na predsedničkim izborima 24. septembra 2000. godine osvojio treće mesto sa 280.000 glasova. Da je dobio te glasove, Slobodan Milošević bi ostao na vlasti, a Vojislav Koštunica odneo još ubedljiviju pobedu. Nikolić se za Press prisetio oktobarskih promena 2000.

Lideri DOS-a nisu znali šta je EU

- Sedeo sam s porodicom u svom stanu u Beogradu i na televiziji smo posmatrali šta se dešava u gradu. Sutradan ujutru sam otišao u vladu, čiji je jedan od potpredsednika bio Vojislav Šešelj. Tamo je sedeo Mirko Marjanović - potpuno sam. Verovali ili ne, u vladi je bio samo jedan policajac, jedan jedini. Dok sam šetao ulicama Beograda, učinilo mi se da nas je pogodila neka elementarna nepogoda. Bilo je pusto tog jutra, a onoga šta je urađeno u glavnom gradu stideli su se i pobednici - priča Nikolić.

On kaže da ga „baš briga" što je juče bio 5. oktobar, ali dodaje da je „i te kako zabrinut za narod i loše stanje u državi".

- Narod je 2000. godine imao velika očekivanja, na koja su ga svojim obećanjima podstakli lideri DOS-a. Ali, umesto ispunjenja tih ogromnih očekivanja, dobili smo teške godine tranzicije, koja još traje, lošu privatizaciju, skup život, stagnaciju privrede, procvat kriminala i korupcije, pokvareni su odnosi s Crnom Gorom, pomućeni odnosi u samoj Srbiji, neadekvatno se rešavao problem Kosova... Punih sedam godina praktično nismo imali nikakve odnose s Ruskom Federacijom. A sada ruske zvaničnike vučemo za rukav i utrkujemo se ko će da se predstavi kao najbliži Rusima - kaže Nikolić.

Prema njegovim rečima, jedna od najvećih petooktobarskih obmana građana je priča o Evropskoj uniji.

- Tada ni lideri DOS-a nisu znali šta je EU i kako se do nje dolazi. Mislili su da je dovoljno da kažu: „Hoćemo u EU!" Pa, nije EU divlji konj, pa da se zajaše. Sve ove godine su me pobeđivali pomoću te EU, ali sada više ne mogu da proturaju priču da je Tomislav Nikolić protiv evrointegracija. Zato jedva čekam izbore i promene - ističe šef naprednjaka.

Revolucija... Paljenje Skupštine

Znao sam kakav je Dačić

Tomislav Nikolić kaže da zajednička vlast DS-a i SPS-a devet godina posle 5. oktobra pokazuje da u srpskoj politici nema principa ni političkih programa.

- Oni su pokazali da svako može sa svakim, da nema principa ni političkih platformi. Oko Ivice Dačića mi je sve bilo jasno, znao sam sve vreme u kakvim je odnosima sa DS-om. I čak kad smo krenuli u priču oko formiranja vlade, bilo mi je jasno da Dačić nije u tom filmu, da se već dogovorio, a da s nama razgovora iz marketinških i taktičkih razloga. Tako više neće moći. Jedan od naših osnovnih zahteva u sledećoj kampanji biće da se stranke pre izbora izjasne sa kim mogu u vlast, a sa kim ne. Onaj ko se ne izjasni, automatski zatvara vrata za postizborne razgovore sa SNS-om - naglašava Nikolić.

Na pitanje da li Srbiji treba novi 5. oktobar, lider naprednjaka je rekao da „Srbiji nisu potrebne nasilne promene, već izbori na kojima će SNS ubedljivo pobediti glasovima građana".

DSS: Vlast ponovo uvodi represiju u Srbiju

BEOGRAD - Portparol DSS-a Andreja Mladenović rekao je na godišnjicu protesta koji su doveli do pada Miloševića izjavio je da su tekovine 5. oktobra, sloboda i demokratija, sada dovedene u pitanje.

- U Srbiju se vraćaju represivne mere kao što su restriktivni poslovnik u Skupštini i ukidanje TV prenosa sednica parlamenta, kao i donošenje novog Zakona o informisanju. Posebno razočaravajuća su neispunjena obećanja međunarodne zajednice da će Srbija ostati cela i da će postati članica EU - kaže Mladenović.

Predstavnici DSS-a juče su položili venac i upalili sveće kod spomen-ploče Jasmine Jovanović, koja je tragično nastradala u demonstracijama 2000. kod zgrade bivšeg saveznog MUP-a.

I šef poslanika SPS-a Branko Ružić kaže da 5. oktobar ima istorijski značaj za razvoj srpske demokratije, ali dodaje da tada proklamovani ciljevi nisu postignuti. Funkcioner DS-a Nada Kolundžija pak smatra da je devet godina nakon promena Srbija ostala na putu koji je tada trasiran, putu ka EU.

- Svi akteri 5. oktobra nisu ostali na putu koji je tada trasiran. Neke stranke iz DOS-a, mislim pre svega na DSS, odustale su od evropskih integracija i Ugovora sa narodom koji je tada potpisan - ocenila je Kolundžija. (R. P.)
    A ovaj nije jel?
    Nasla ***** da prica o moralu!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Човек отворено прича...
    и шта није ту истина? Све пто је рекао је истина.

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Човек отворено прича...
    Znas ti dobro o cemu pricam...istina jeste...ali mi je muka kad je izgovaraju takve "moralne gromade!"
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

On da nesto prica o 5.oktobru.....da ima bar malo casti i morala pokrio bi se usima i zacutao...
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

У преводу,Николић каже иде стари ДОС,а долази нови,наш,ДОС.И европејштина и пропадање се наставља...

Početnik Bandit i Bitanga (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma bice bolje. Ja verujem nasim politicarima

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma koga zabole sta kaze taj luzer...

150% da dobije na izborima, dinkic ima da mu pokupuje onih 76% za saku evra

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

buduci botin koalicioni partner
    samo slepci to ne vide
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

A gde je tu Đuka?

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    buduci botin koalicioni partner
    samo slepci to ne vide
    Se kladiš?

Evo ja se kladim da će Šešelj da bude Botin partner.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Se kladiš?

ma nema shta da se kladim
    kakav crni sheshelj
    ti radikalski moroni su odradili svoje sa plashenjem naroda kletvama i vradzbinama
    sad nastupa "rehabilitacija" SNS-a po SPS receptu
    samo chekam sa tominih grobarskih usana onako hari belafontevsko mrmljanje"evropa nema alternativu"

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Se kladiš?

seselj nikad nece da bude tadicev partner.
    ma kako ga ja nepostovao i smatrao ga za sirovog, egocentricnog manijaka - genijalca, taj ima princip.

bar za toliko jak da sa onima koji su ga strpali u eu kazamate nece da saraduje.

no, znas i ti to sam, napredni cionisto

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Živeo žuti radikal Toma...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

I šta će BoTa da otpeva Tomi kad budu pravili koaliciju?

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    ma kako ga ja nepostovao i smatrao ga za sirovog, egocentricnog manijaka - genijalca, taj ima princip.

bar za toliko jak da sa onima koji su ga strpali u eu kazamate nece da saraduje.

Već su partneri.
    SRS je u vlasti sa DS na Voždovcu i Kosovskoj Mitrovici.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    I šta će BoTa da otpeva Tomi kad budu pravili koaliciju?
    neki 80s gej duet
    ipak govorimo o boti

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ko to ima obraza da uopšte priča o demokratiji?Nikolić?

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Već su partneri.
    SRS je u vlasti sa DS na Voždovcu i Kosovskoj Mitrovici.
    to sto u ds-u nisu svi nato atlantidjani, pogotovo na kosovu gde su ds-ovci zavedeni uglavnom i ocigledno, ne znaci da se na kosovu sprovodi tadiceva politika.
    cak sta vise

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Стота тема о петом октобру.

Него да питам, јел Бајчетинцу средише да коначно постане академски грађанин.

Нешто се ућутала та прича после афере о лажним дипломама на Крагујевачком Универзитету.

А можда спискао свих 40 милиона што их доби од Амера, па зафалило за папирче.

Шта ће човек, од кад је постао напредно, проевропски, пронатовски, потенцијал за коалицију, решио и да постане акадамац.

Aktivan član xmachina (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Човек отворено прича...
    On nije istina.Da li se iselio iz Bulevara Dr Zorana Djindjica ???
    Da li je prestao da se bavi politikom???
    Da li on bese potpredsednik SRS???
    itd...itd....

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku

tako se i za Tomu govorilo.....eh ....
    Da li verujes meni ili mislis svojom glavom?

nikadvise90te nije na forumu
    Изазван догађајима-доста ћутања и одобравања
    Aktivan član nikadvise90te (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

А да се за промену појави неко нов на политичкој сцени......
    Ови РОТИРАЈУЋИ ПО ФОТЕЉАМА, су одличан лаксатив, мислим на све њих заједно, јединствен циљ свих њих, сјаши коорта да узјаше моорта, а да гоозица остане неприкосновено закована за фунционерску фотељу.......
    Никад више ни 2000-те, и тако деценију за деценијом
    Е, па доста, прво мотка па онда карантин

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Сјаши Курта да узјаше Мурта.
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Bagerista Džo kao robijaš

BEOGRAD - Ljubiša Đokić, poznatiji kao Džo Bagerista, jedan od simbola petooktobarskih promena, juče je s prijateljima šetao Knez Mihailovom ulicom u Beogradu u robijaškom odelu. Ovaj performans, koji je naišao na podeljene simpatije prisutnih šetača, Đokić je nazvao "nemim protestom zbog izneverenih obećanja i medijskog mraka u Srbiji". Neobična pojava Džoa Bageriste i drugara u robijaškim odelima prvo je skrenula pažnju dežurnim policajcima.

- Zamislite, prvo su želeli da me legitimišu i tražili mi ličnu kartu, što nisam mogao da učinim jer sam robijaš, pa je nemam! Pokazao sam im samo svoj robijaški broj 05.10.2000. kao simboliku na izneverena obećanja onih kojima smo verovali, a mnogi od nas su toga dana išli i u susret bojevoj municiji. Vlast je prodala sve, jedino čekaju da dođu stranci i proglase protektorat - kaže Džo Bagerista.

Robijaškom triju u šetnji Knez Mihailovom hteo je da se priključi i Momčilo Veljković, koordinator požarevačkog Otpora, ali mu policija to nije dozvolila.
    - Policija mi nije dozvolila da im se priključim jer bih onda bio četvrti, a u Srbiji trenutno nije dozvoljeno da se na javnom mestu okupi više od troje ljudi. Eto šta smo dočekali na slavnu devetu petooktobarsku godišnjicu - kaže Veljković.
    http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-10-2009/bagerista-dzo-kao-robijas
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Ако море тако му и треба !
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Slične teme

1. Oktobar - gde ici?
    Autor Andjelka777 u forumu Putovanja
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 21.06.2008., 14:03
  2. 5.oktobar 2
    Autor We all dream u forumu Politika
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 13.05.2007., 01:06
  3. 20. oktobar
    Autor Svabov u forumu Beograd
    Odgovora: 14