rezultati pretraga ????

la perla

Obećava
Poruka
51
Moze li dr da mi protumaci sta je ALT 101.2 i AST 80.2. ?
Radi se o nalazima muskarca starog 46 godina sa povisenim secerom u krvi (13-16.75).
Pije tablete prepisane od starne doktora (radi se o dijabetesu tip II).
Vidim da su ove vrijednosti ALT i AST daleko vise od normalnih,granicnih vrijednosti ali mi ,molim Vas,pojasnite sta one znace.
Hvala.
 
Moze li dr da mi protumaci sta je ALT 101.2 i AST 80.2. ?
Radi se o nalazima muskarca starog 46 godina sa povisenim secerom u krvi (13-16.75).
Pije tablete prepisane od starne doktora (radi se o dijabetesu tip II).
Vidim da su ove vrijednosti ALT i AST daleko vise od normalnih,granicnih vrijednosti ali mi ,molim Vas,pojasnite sta one znace.
Hvala.

Kada su transaminaze povecane znaci da postoji neki problem sa jetrom,zato neka se obrati svom lekaru zbog daljih pretraga.
 
Ла перла, само још да додам да је пораст трансаминаза одраз некрозе (пропадања) хепатоцита (ћелија које изграђују јетру).
Међутим, може бити много тога у питању, како је Бела76 рекла и сами лекови који се метаболишу преко јетре умеју да направе карамбол, па можда лош животни стил (алкохол), па разни вируси....
Доктори ће већ знати на које претраге да га шаљу.
 
molim pomoc pre tri meseca sam operisao debelo crevo zbog cronove bolesti i pre toga sam radio razne preglede medju kojima i gastroskopiju na kojoj je sve bilo u redu, sada imam problem> cujem bucburikanje u stomaku i kao da mi se usta cesto brzo pune vodom mada me netera da povracam i nemam bolove osim sto imam 1,2 stolice koje variraju od tecnih do formiranih inace pijem samo imuran i nistatin jer doktor sumnja na gljivice ali njega pijem vec 6 nedelja i cisto sumnjam da su one u pitanju rezultati krvi su dobri i da li je moguce da je problem visak kiseline u zeludcu inace pazim sta jedem zbog creva
 
molim pomoc pre tri meseca sam operisao debelo crevo zbog cronove bolesti i pre toga sam radio razne preglede medju kojima i gastroskopiju na kojoj je sve bilo u redu, sada imam problem> cujem bucburikanje u stomaku i kao da mi se usta cesto brzo pune vodom mada me netera da povracam i nemam bolove osim sto imam 1,2 stolice koje variraju od tecnih do formiranih inace pijem samo imuran i nistatin jer doktor sumnja na gljivice ali njega pijem vec 6 nedelja i cisto sumnjam da su one u pitanju rezultati krvi su dobri i da li je moguce da je problem visak kiseline u zeludcu inace pazim sta jedem zbog creva
Господине, Кронова болест спада у категорију хроничних и тешких обољења- то сам сигурна да знате.
Поред тога, Кронова болест је ускоспецијалистичка и за свако питање у вези ње, не либите се да одете код свог гастроентеролога и абдоминалног хирурга.
Пошто Вам је отклоњен део црева, какву пропратну симптоматологију можете имати, то могу знати само стручњаци из те области.
Важно је да немате проливе, крв у столици, да немате болове.
А по некој логици, с обзиром да Вам је црево скраћено, перисталтика мора бити живља ( то Вам је то клокотање које гласније чујете), јер сад мањи део црева мора да одради оно што је некад радило комплетно црево.

Што се повећања пљувачке у устима тиче, ја не знам да Вам кажем због чега се то дешава, можда ће неко други од колега умети.
У сваком случају, јавите се свом доктору.
Поздрав!
 

Back
Top