Vrtna keramika?

Kad sam ja videla ovu vrtnu figuru, nisam mogla da odolim...i ona nije u mom dvorištu iz proste poze! Ona nosi moje petunije...i zove se Severina

1ebchu.jpg
 
Slike su predivne kao i sami vrtovi i sve u njima.Da li neko zna gde se mogu naći figure kuce ili mace u prirodnoj veličini (vidim tu na zadnjoj slici u ćošku) od keramike ili kamena po mogućnosti dobro obrađen materijal od kog su napravljeni. To mi se dopada pošto se bojim pravih pasa a moja deca.:brus:
 
U Bašti u Novom Sadu imaju akciju terakote, komšija kupio deset komada, prelepa je...a ja sam bila da vidim šta još imaju, kad je u pitanju vrtna dekoracija izbor im je fantastičan. Posebno su mi se svidele solarne lampe i neke keramičke figure kuca i maca, kao da su od kamena, jako lepo izgleda...
 
da se i ja pridružim ovoj temi.
Ja imam vrtne patuljke,žabu,kornjacu,gljive,ptice,a uskoro i labuda.
ljepo mi je vidjeti vrtne figurice u kombinaciji sa potocicem ili fontanom ,a ova okucnica je predivna
 
Evo moje fontanice...prenosim je zimi u kuću!
Sem ukrasa, leti služi mačkama da piju vodu iz nje ( a imaju posudice);)
Taj momenat ću slikati, mada ih je teško navatati...čim vide aparat pobegnu, ne vole publicitet izgleda..
ao545s.jpg
 
Na prethodnoj slici vidi se moja fontanica...
Trdudila se se da lepo izgleda, dok nije
stigla dotična ...Heda....Najviše se igra
oko fontane, iz nje pije vodu iako ima svoju ćiniju....cccccc

2zedopc.jpg
 
Ja sam prelepu vrtnu keremiku pronasla u bastinoj radnji .Imaju prelepe terakota saksije u tri velicine sa detaljima kao romboidi ,cvetici i razne druge sare.Imaju velike kolicine tih saksija pa su im jako jako povoljne.Ceo set mozes da kupis za nesto malo vise od dve hiljade.Mozes i pojedinacno.Najveca je tolika da opusteno mozes tuju da posadis ,srednja je za neku jelkicu a najmanja za neko siblje,brsljan ili neki lovor visnju...Pored njih ima i zidnih terakota saksija i veeeeeliki izbor svakakvih keramickih saksija.
 
Meni je terakota teška dosta još kada stavim zemlju...dali imaju možda neke laganije u bojama peska mislim da se materijal zove fiberglass.Volela bi staviti sve jednake po bašti sa tujama ako takav materijal može napolje.Ima i kod nas u Subotici Bašta moram otići da vidim
 

Back
Top