Faktor dobrog zdravlja

Šta je najvažniji faktor dobrog zdravlja?

  • Izbegavanje poroka

  • Redovne kontrole

  • Higijena

  • Genetika

  • Ishrana

  • Vežbanje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne mogu da se odlucim ni za jedan odgovor ponudjen u anketi, mislim da je sve pomalo.
Interesuje me sta bi covjek konkretno trebao da kontrolise bar jednom godisnje, tj. koje analize bi trebale da se svrstaju u sistematski pregled sem krvne slike.
Nekako imam osjecaj da kada bi otisla kod doktorice i rekla ja hocu da odradim sistematski pregled da bi me napala u fazonu sta ces ti ovdje kad ti nista ne fali :confused:
 
To se podrazumeva.
Molim vas konkretizujte se za jedan od faktora, kako nalaže tema. Hvala.

Када си већ решила да се свађаш, редовне контроле нису фактор доброг здравља, већ превентива у откривању и лечењу одређених обољења и није им место у анкети. Хвала. :)
 
Када си већ решила да се свађаш, редовне контроле нису фактор доброг здравља, већ превентива у откривању и лечењу одређених обољења и није им место у анкети. Хвала. :)

Ne svađam se. Samo hoću da mi tema ide tokom kojim treba da ide.
Molim vas, zar vežbanje, na primer, nije preventiva i lečenje?
Sve je ovo lečenje, kao što ste napomenuli u vašem prvom postu u ovoj temi.
No, tema nalaže da odvojite jedan kao najvažniji faktor. Dal je redovna kontrola preventiva ili ne, to nije bitno. Bitno je izlečenje. Pitam samo, koji je (po vama) najvažniji faktor ili koji je preduslov za lečenje? Hvala.
 
Ne svađam se. Samo hoću da mi tema ide tokom kojim treba da ide.
Molim vas, zar vežbanje, na primer, nije preventiva i lečenje?
Sve je ovo lečenje, kao što ste napomenuli u vašem prvom postu u ovoj temi.
No, tema nalaže da odvojite jedan kao najvažniji faktor. Dal je redovna kontrola preventiva ili ne, to nije bitno. Bitno je izlečenje. Pitam samo, koji je (po vama) najvažniji faktor ili koji je preduslov za lečenje? Hvala.


Bitno je da do neke bolesti ne dodje,na to treba obratiti paznju,mislim na bolesti koje su uslovljene faktorima koje si navela u anketi,bolje receno njihovim ne primenjivanjem.



Mnogi ljudi pola svoga zivota jedu masno svinjsko meso,na proslavama pojedu pola torte,ispuse skoro celu paklu cigareta,popiju vise od pola flase vina,da ne pricam o brzoj hrani,sedvicima sa majonezom,bureku i ostaloj "zdravoj" hrani.



Kada bi neko bar trecinu zivota vodio racuna na pravi nacin o svome zivotu mnoge bolesti ne bi bile u porastu...

EDIT.Pored pravilne ishrane dodala bih jos i izbegavanje poroka i vezbanje.
 
Izbegavanje stresa, pre svega. Sama i konstantana opsednutost zdravljem, zdravom ishranom i vezbanjem, moze da dovede do unutrasnje napetosti. Treba voditi racuna, stvarati postepeno zdrave navike sve dok nam to ne postane normalno kao i pranje zuba, ali ne i biti opterecen.
 
EDIT.Pored pravilne ishrane dodala bih jos i izbegavanje poroka i vezbanje.

Да људи не би били у заблуди, по медицинској доктрини вођење љубави ( секс ) не спада у пороке...Напротив, благотворно делује на здравље ( у умереним количинама )...:hvala:
 
Bitno je da do neke bolesti ne dodje,na to treba obratiti paznju,mislim na bolesti koje su uslovljene faktorima koje si navela u anketi,bolje receno njihovim ne primenjivanjem.



Mnogi ljudi pola svoga zivota jedu masno svinjsko meso,na proslavama pojedu pola torte,ispuse skoro celu paklu cigareta,popiju vise od pola flase vina,da ne pricam o brzoj hrani,sedvicima sa majonezom,bureku i ostaloj "zdravoj" hrani.



Kada bi neko bar trecinu zivota vodio racuna na pravi nacin o svome zivotu mnoge bolesti ne bi bile u porastu...

EDIT.Pored pravilne ishrane dodala bih jos i izbegavanje poroka i vezbanje.

Doslovce, draga.

@ sasha_bgd:
niste mi odgovorili šta sam pitala.
 
Ma ishrana je najbitnija. naravno ne treba jesti prekomerno ali ne treba ni gladovati i zamarati se dijetama. postoje misljenja i neka istrazivanja da je covekov organizam predvidjen da zivi oko 120 godina, ali da mi sami tokom zivota pocev od stresa pa sve do lose ishrane taj period skracujemo. mozemo mi unositi i "stetnu hranu" ali to nam nece praviti problema ako pored nje u istim ili jos bolje vecim kolicinama unosimo hranu obogacenu supstancama koje prijaju nasem organizmu i obnavljaju ga. na primer, ima jedna pretpostavka da se nas organizam zasniva na ravnotezi izmedju baznih i kiselih komponenata, organizam je pri dobrom zdravlju blago bazan, a pri bolesti kiselih komponenata ima vise. postoje namirnice koje su bazne i one koje su kisele, znaci uzimati vise baznih i zdravlje ce nam biti dobro. normalno ovo nisu jedini cinioci ocuvanja zdravlja, ali ako se ta ravnoteza postuje sigurno ce nam biti bolje.
I jos dve vrlo bitne stvari su fizicka aktivnost i unos kiseonika, obe u sto vecim kolicinama.
 
a u nepravilnu ishranu spada:
1. hleb,sve vrste peciva..odnosno sve sto dolazi od zitarica..da bi to mogli da prevarimo treba da imamo volju kao kokoska.. skrob,koji ne mozemo da prevarimo lageruje se po citavom telu...u krvne sudove,na jetru,koja postaje tvrda ...
2. mleko i mlecni proizvodi...do tri godine i to majcino mleko posle toga vise stete nego koristi..nemamo sa cim da prevarimo mleko,a sir zacepljuje creva...organizam se muci da to prevari i izbaci...
3. meso i ribe..mrtve stvari u trenutku kad ih jedemo vec u pocetnom stanju raspada...od toga sto pojedemo telo iskoristi samo 30%..a muci se da se oslobodi toga..ljudi nisu mesozderi....inace bi imali kraca creva,zbog kiselosti koja nastaje od mesa...
4.svi zacini,secer,so i slatkisi...su isto katastrofa...

Dakle u skoli nas nisu naucili da su ljudi ustvari vocojedi...
..ispravna ishrana bi bila 75% voce...zrelo i ukusno,20% povrce,znaci presno...nista kuvano...ono sto je prirodno ukusno sto moze da se jede bez soli i zacina..i 5% orasi....i naravno velika kolicina vode iz sve to,kao i vitamin C tablete...posto nazalost nase telo nije sposobno da proizvodi vitamin C...
..vec 10 dana se ovako hranim...mislim da sam prosao najtezu fazu..nije lako odjednom promeniti nacin ishrane...preporucuje se prvo post od nekoliko dana ,pa onda nekoliko dana samo povrce,pa na kraju voce,ali na prazan zeludac....znaci voce uvek jesti na prazan zeludac..inace nema nikakav efekat...
 

Back
Top