Crusader Kings (nastvak Europe Universalis II )
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Crusader Kings (nastvak Europe Universalis II )

Obećava
    Učlanjen
    02.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Crusader Kings (nastvak Europe Universalis II )

Da li neko ima ovu igru baziranu da odlicnom enginu Europe Universalis ?

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

A zasto je engine tako odlican To je obicna 2d strategija...

Obećava
    Učlanjen
    02.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio DabaMAN
    A zasto je engine tako odlican To je obicna 2d strategija...
    Pa ti ako hocesh 3d ugodjaj ti lepo uzmesh neku Cunter strike pucacinu, ili ako volish "strategijice" gde sve prshti imash takvih dechijih zanimacija najvishe na trzishtu. Europin engine nije odlican zbog 2d grafike, vec zbog drugih stvari... Uzmi procitaj svetske review-e, i proveri koje je nagrade dobila ta igra. Uostalom necu da raspravljam o tome, pitao sam da li neko ima gore pomenuti nastavak.
    PS. Samo za napomenunu, svaki sah se moze uraditi 3d, ali razlika izmedju dobrog i loseg nije u grafici...tj, moj prijatelju, kod strateskih igara grafika je zadnja, ali zadnja stvar. Normalno, ako imas vise od 13 god :-)

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Ovo dosad nisam još nikome rekao, ali prva igra koju sam zaigrao na PC-u je bila igra isto takvog žanra. Zvala se Dune, iliti Dina na srpskom. To je bila strategija nalik Europi Univezalis u kojoj si trebao da osvojiš celu planetu Dinu. Nemoram da ti pričam kako me je ova igrica oduševila. Kad se samo setim koliko neprospavanih noći sam pretrpeo sedeci ispred mog sivog ljubimca igrajući Dinu. Igra je bila disketno izdanje, sa zastarelom grafikom (dobro još ne u to vreme), ali odisala je zanimljivošcu koja je igrača naprosto vukla da je odigra do kraja, pa opet ponovo.... Iako velicine svega jedan i po megabajt, igra je bila dosta duga, cak što više duža negoli neke igre što danas dolaze na dva, tri pa čak i više CD-ova. Jednostavno imala je sve! Razne tipove jedinica, raznolika oružija, NPC likove koje si mogao susretati u toku igre (usvari to je bila i delom avantura, poto se igrac mogao kretati po celoj planeti).
    To je zaista bila odlična igra, dostojna Herbertove knjige, ili barem istoimenog filma. Isti slučaj je sa Europa Universalis, koja je unela revoluciju u ovaj žanr. Igra poseduje veoma razvijen vojni, kulturološki i religijski model koji utiče na svaki aspekt društva, od nauke i diplomatije do ekonomije i vojske. Možda je EU zbog toga tako drugačija od ostalih strategija, možda zato jer je među prvima stavila igrivost na prvo mesto ispred grafike. Pa svakako. Neznam zašto sam uopšte spominjao Dinu, valjda zato jer me jako podseća na EU, pošto deli isti koncept igranja.
    Ja sam igrao Europu Univerzalis i mislim da je igra naprosto genijalna. Kada sam spominjao engine mislio sam na grafiku, pošto je engine zadužen za grafiku i fiziku unutar igara. To što je igra napravljena na istom enginu, neznači da je kvalitetna ili čak u najmanju ruku dobra. Primer za to je Europa Univerzalis: Crown of the north, koja se ne može ni izbliza uporediti sa originalom, ali dobro, tu igru nisu na prvom mestu ni napravili isti ljudi, tvorci originala, tako da je zajedničko između te dve igre samo naslov i taj famouzni engine. Jeftin marketinški trik da se proda nešto tako jadno i bedno, čak nezaslužno novaca koje tvorci traže.

Obećava
    Učlanjen
    02.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Apsolutno se slazem sa svim shto si rekao o Europi. Vidim da si poznavalac ovog tipa gubljenja vremena , ali kako ljudima objasniti da milijarde igraju sah, a ovakve igre su visestruko zanimljivije jer iskljucuju (uglavnom)isporgamiranu kombinatoriku. Sah ima veliki ali ipak konacan broj kombinacija dok recimo prava strateska igra kao Europa se zbog toliko mnogo faktora bazira prevashodno na intuiciji i mashti koja mora biti mnogo veca nego u shahu na pr.(gde se odredjene kombinacije unapred nauce i igraju). Ne volimo svi da se opustimo razvijajuci mastu, ali ko voli- voli
    Igra o kojom sam pricao je prakticno nastavak Europe, iako je vremenski pomaknuta unazad -sa pocetka renesanse na pocetak 11. veka, s tim da kad dodjes (ako si fanatik ) do 1412., postoji mogucnost da nastvis gde si stigao u Europi- bas zato sto je sve iz Europe sadrzano i ubacene mnoge zanimljive novine....

Slične teme

1. Stronghold Crusader
    Autor dukke u forumu Strategije
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.07.2014., 22:41
  2. Europa universalis III
    Autor dvidic u forumu Video igre
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 18.09.2010., 23:48
  3. STRONGHOLD CRUSADER
    Autor Dennyboy u forumu Video igre
    Odgovora: 2