Studenti od ponedeljka na ulicama Beograda

U ovoj zemlji ko god malo razmislja o buducnosti treba da upise lepo neki ozbiljan fakultet tipa ETF,medicinu,gradjevinu,hemiju,fiziku...i sl. a ne idiotske fakultete tipa ekonomski,pravni,FON,filozofiju i sl. i zatim kad diplomira pravac neka normalna zemlja Kanada,Australija,Novi Zeland i sl.
 
U ovoj zemlji ko god malo razmislja o buducnosti treba da upise lepo neki ozbiljan fakultet tipa ETF,medicinu,gradjevinu,hemiju,fiziku...i sl. a ne idiotske fakultete tipa ekonomski,pravni,FON,filozofiju i sl. i zatim kad diplomira pravac neka normalna zemlja Kanada,Australija,Novi Zeland i sl.

QFT Nazalost prirodne i tehnicke nauke mi nikad nisu isle od ruke...


PS: Harkonnen Rulz!!! :P
 
A sta si ti studirao ili studiras?
Svasta.. Znaci sad smo svi mi ludi i treba da idem da upisem novosadski pravni gde cu da naucim kako se popunjava uplatnica i mozda deo ustava?

ja sam studirao ekonomski u beogradu 90tih . tada nije bilo privatnih na zalost. danas ima.

drugo pre bi sutra dete poslao da studira negde u inostranstvo nego u beograd . isto te kosta. krstio sam se kad sam video da studenti u italiji recimo placaju za semestar 500 evra, samofinansirajuci.
 
Upravo to.. Dzabe meni tamo da me maze i paze,i da sve zavrsavam olako. I odem sutra u banku da se zaposlim kao diplomirani pravnik,donesem diplomu privatnog fakulteta i sta onda?
Kaze izvinite ne znamo da li imamo mesta za vas... Mozda je megatrend dobar? Studira 10 mojih drugova,ispit se polaze preko seminarskog sa wikipedije.. To je ta strucnost fakulteta zar ne? I pola profesora sa drzavnih radi honorarno na privatnim..

najveca budalastina i nebuloza koju furaju studenti drzavnih fakulteta, i koju sam furao i ja svojevremno kad sam bio mlad i glup tj vasih godina jeste da drzavni fakulteti daju neki veci stepen znanja .

totalna budalastina - to ukapiras tek na kraju ili kad se zaposlis.

privatni fakulteti danas nude daleko vise nego bilo koji drzavni.
 
A da nece mozda na privatnom :hahaha::hahaha:

Pa ozbiljne firme ove nase privatne fakultete ne zarezuju ni 5%. To su fakulteti napravljeni za glupu decu novobogatasa da bi eto nekako dosli do diplome i da bi se njihovi roditelji mogli pohvaliti kako im je dete zavrsilo fakultet i kako je sad neki manadzer :hahaha:

nije tako. ukapiras to onda kad te taj sa privatnog fakulteta preyebe i preskoci dok ti studiras do 30te on uveliko vec radi u 25toj....

a posle kukas kako je to zbog tatice bogatasa i hoces da bezis iz srbije.

drzavni fakulteti u srbiji su blagi uzas. programi zastareli, prevazidjeni, profesori i asistenti nadrkani , samo sto ne biju, gledaju da sto pre otaljaju predavanje i da beze, prolaznost na ispitima od 10-30% , bubanje gomile nepotrebnih stvari nebuloza glupavih teorema i slicnih gluposti

al glupi teoreticari se tese i dalje kako su oni pametni i obrazovani, bez zute banke u dzepu, dok su amerikanci i ostali koji uce kroz praksu i u praksi - glupi dok isti voze cadillaca ili mercedesa i letuju na arubi bahamima i dominikani, nas teoreticar radi u nekom propalom preduzecu, prima platu svaka 3 meseca i letuje u najboljem slucaju svake cetvrte godine u sutomoru.
 
U ovoj zemlji ko god malo razmislja o buducnosti treba da upise lepo neki ozbiljan fakultet tipa ETF,medicinu,gradjevinu,hemiju,fiziku...i sl. a ne idiotske fakultete tipa ekonomski,pravni,FON,filozofiju i sl. i zatim kad diplomira pravac neka normalna zemlja Kanada,Australija,Novi Zeland i sl.

smisao obrazovanja je da naucis nesto sto ces moci ad iskoristis i od toga zivis u svojoj zemlji a ne da budes iseljenik u nekoj od svetskih vukojebina.
 
Iako sam student i iako me ovo sa ciscenjem godine pogadja, zaista mislim da su im zahtevi sto se tice bodova nerealni (i neposteni!!!).

Naime oni traze da se na prvoj godini zadrzi 48 bodova za prolaz (jer nas prvake ko ****) a da se njima sabiraju bodovi sa svih godina tj. 92 za trecu i 127 za cetvrtu. To fakticki znaci da ce drugacima za trecu trebati cista prva i 32 boda iz druge, a trecacima za upis u cetvrtu cista prva,druga i 7 (jedan ispit !!?) bodova iz trece.

Normalno da niko nece ovo da im prihvati.

Po mom misljenju, najrealnije resenje je da se na drugu i trecu godinu mogu preneti 2 ispita a na cetvrtu 3 ispita...

Ma, ne cimaj se; to je ionako formalni izgovor da ruse bananokratiju.

Kakvi crni bodovi :roll:
 
najveca budalastina i nebuloza koju furaju studenti drzavnih fakulteta, i koju sam furao i ja svojevremno kad sam bio mlad i glup tj vasih godina jeste da drzavni fakulteti daju neki veci stepen znanja .

totalna budalastina - to ukapiras tek na kraju ili kad se zaposlis.

privatni fakulteti danas nude daleko vise nego bilo koji drzavni.

I na ekonomiji nista nisi naucio? Nije mozda problem u fakultetu? Znas da kad imas prosek recimo iznad 9,ides na dodatno doskolovavanje o ceni fakulteta,i 98% ce te traziti na faksu da radis kao asistent ili saradnik. Da li ti to govori nesto?
Ja zelim da ostanem u Srbiji kakva god ona bila,i ne zelim da idem nigde!

A tek za Italiju,izvolte idite studirajte!

Ja,a ni moji roditelji nemaju para da me skoluju po raznim Evropskim zemljama i trudim se da ucinim najbolje sto mogu sa sobom! Na budzetu sam,i znaci mi sto ne placam 1000 evra godisnje skolarinu! Ko ima svaka cast,ja idem dalje ovako.. I izvolte zavrsavajte razne unione,megratrendove,cacanske tehnicke,novosadske pravno/ekonomske,novinarske,menadzerske i lep vam zivot zelim!
:rtfm:

"smisao obrazovanja je da naucis nesto sto ces moci ad iskoristis i od toga zivis u svojoj zemlji a ne da budes iseljenik u nekoj od svetskih vukojebina."

Ajde sad ovo? Sam sebi dajes kontradiktorne recenice..:dontunderstand:

I ucimo mi dosta "nepotrebnih" stvari,i sve to stoji. A jesi li cuo da imamo jedan od najsirih sistema obrazovanja u svetu? Ako hoces da budes zatucan i da znas samo cistu osnovu i nista vise,izvolte,Amerika ceka! I nemaju oni kadilake i sevrolete zato sto su mnogo pametni,vec zato sto im ekonomija zemlje to dozvoljava. Bilo nekad i kod nas..

Navedi mi jedan privatni fakultet koji se ceni? Jedan! Ja kao pekar mogu i odmah da radim,ne treba mi fakultet.. I kao cuvar,konobar,prodavac,vozac taksija. Zar ne?
A ovako ako nista drugo mogu da se nadam. I kako se ko snadje. Niko nece da ti nudi posao a ti samo da cekas!

Ja ne razumem zasto si ti ogorcen na drzavne fakultete i sta u njima lose ima?
Svako ide onde gde mu odgovara i onde gde moze. Nemaju svi da daju po 2100 evra za jednu godinu na unionu!

I raspitaj se malo li u tim Evropskim zemljam koje toliko cenis postoje "sabanski" privatni fakulteti kao kod nas(megatrend itd..). Nigde u svetu ne postoji privatni pravni osim kod nas. :roll:

Postoji i Kembridz i Oksford,ali sve je to nesto sasvim drugacije od nasih takozvanih privatnih fakulteta..
Pa zar je fakultet i studiranje u Smederevskoj Palanci subotom i nedeljom popodne od 15 do 20h? I odatle se izlazi kao diplomirani ekonomista.

To su fakulteti za uzimanje para i kao sto neko rece skolovanje onih koji pojma nemaju o zivotu i upisuju to tek da bi imali diplomu.

Hvala i dovidjenja.

Edit:

Lista par privatnih i "Istaknuti fakulteti i visoke škole" Istaknuti? A da,Beogradski pravni nije istaknut,on je tezak..
http://prijemni.infostud.com/Panevropski_Univerzitet_Apeiron/30
http://prijemni.infostud.com/Univerzitet_Educons/27 - na ovom se upisuju preko facebooka.
http://prijemni.infostud.com/fakulteti/Visoka_kola_za_projektni_menadment/249 - Visoka Škola za projektni menadžment je jedina visokoškolska organizacija u Srbiji koja školuje projektne menadžere "Gde se mogu zaposliti projektnimenadžeri" Sta je projektni menadzer?
http://prijemni.infostud.com/fakulteti/Visoka_arhitektonsko_urbanistika_kola_Panevo/292 - Visoka arhitektonsko urbanistička škola Pančevo... Itd Itd...

Ne mogu da se setim kako se zove onaj,sto dolaze kod Amidzica u emisiju,onaj novinarski.. I pianja su im u fazonu svakog prosecnog gradjanina ove zemlje koje su tu nasao u cudu. To su buduci novinari koji ce raditi za svet i skandal!

Svako svoga konja hvali! Cinjenica..
 
Poslednja izmena:
I
I ucimo mi dosta "nepotrebnih" stvari,i sve to stoji. A jesi li cuo da imamo jedan od najsirih sistema obrazovanja u svetu? Ako hoces da budes zatucan i da znas samo cistu osnovu i nista vise,izvolte,Amerika ceka!

Navedi mi jedan privatni fakultet koji se ceni? Jedan! Ja kao pekar mogu i odmah da radim,ne treba mi fakultet.. I kao cuvar,konobar,prodavac,vozac taksija. Zar ne?
A ovako ako nista drugo mogu da se nadam. I kako se ko snadje. Niko nece da ti nudi posao a ti samo da cekas!

Ja ne razumem zasto si ti ogorcen na drzavne fakultete i sta u njima lose ima?
Svako ide onde gde mu odgovara i onde gde moze. Nemaju svi da daju po 2100 evra za jednu godinu na unionu!

I raspitaj se malo li u tim Evropskim zemljam koje toliko cenis postoje "sabanski" privatni fakulteti kao kod nas(megatrend itd..). Nigde u svetu ne postoji privatni pravni osim kod nas. :roll:

Postoji i Kembridz i Oksford,ali sve je to nesto sasvim drugacije od nasih takozvanih privatnih fakulteta..

Pa zar je fakultet i studiranje u Smederevskoj Palanci subotom i nedeljom popodne od 15 do 20h? I odatle se izlazi kao diplomirani ekonomista.

To su fakulteti za uzimanje para i kao sto neko rece skolovanje onih koji pojma nemaju o zivotu i upisuju to tek da bi imali diplomu.

Hvala i dovidjenja.

Potpuno se i ja s ovim slazem. :ok:
Privatni fakulteti ne daju ni osnovno obrazovanje, tek u tragovima...
Ipak to ne znaci da jednog dana nece biti bolji...za sada su takvi.
 
...Znas da kad imas prosek recimo iznad 9,ides na dodatno doskolovavanje o ceni fakulteta,i 98% ce te traziti na faksu da radis kao asistent ili saradnik. Da li ti to govori nesto?
...

Ево ја ћу да ти кажем шта то говори.То говори о штанцовању гомиле неспособних младих људи који нису у стању да самостално живе од свог рада него се "надају" да ће постати пијавице и нерадници тако што ће се окачити на грбачу оних који нешто стварају,а то ће касније(како су погрешно и научени) називати "успехом"(што ће се у годинама које долазе обити о главу јер понестаје пара преко изрежираних "криза").

Право оспосбљавање младог човека се огледа у томе да кад пређе 21 годину да је устању да да позитиван одговор на питање је ли способан да самостално ради и живи од свог (корисног,продуктивног) рада.
 
Poslednja izmena:
Ево ја ћу да ти кажем шта то говори.То говори о штанцовању гомиле неспособних младих људи који нису у стању да самостално живе од свог рада него се "надају" да ће постати пијавице и нерадници тако што ће се окачити на грбачу оних који нешто стварају,а то ће касније(како су погрешно и научени) називати "успехом"(што ће се у годинама које долазе обити о главу јер понестаје пара преко изрежираних "криза").

Право оспосбљавање младог човека се огледа у томе да кад пређе 21 годину да је устању да да позитиван одговор на питање је ли способан да самостално ради и живи од свог (корисног,продуктивног) рада.

Naravno ne moraju svi to da urade. Naravno i ne pozivaju sve. Ja nemam taj prosek,i naravno ne nadam se necemu takvom.. Ali ima ljudi koje jednostavno vole da rade na faksu. Po meni to ih ne cini pijavicama.. Zasto je doktor nauka pijavica? :neutral:
Nama je za sada drzava takva da samo mozemo da se nadamo! Nismo Svedska pa da sa 21om mozemo naci posao i ziveti srecno i lepo do kraja zivota.. Mi u ovoj zemlji moramo da se borimo na svaki moguci nacin. Ili da propadnemo.. Ja se nadam da kad zavrsim da cu da se skinem roditeljima prvo sa grbace,pa posle cemo da vidimo sta i kako..
 
Naravno ne moraju svi to da urade. Naravno i ne pozivaju sve. Ja nemam taj prosek,i naravno ne nadam se necemu takvom.. Ali ima ljudi koje jednostavno vole da rade na faksu. Po meni to ih ne cini pijavicama.. Zasto je doktor nauka pijavica? :neutral:
Nama je za sada drzava takva da samo mozemo da se nadamo! Nismo Svedska pa da sa 21om mozemo naci posao i ziveti srecno i lepo do kraja zivota.. Mi u ovoj zemlji moramo da se borimo na svaki moguci nacin. Ili da propadnemo.. Ja se nadam da kad zavrsim da cu da se skinem roditeljima prvo sa grbace,pa posle cemo da vidimo sta i kako..

:think::super:
 
...znam da se sa mnom većina neće složiti, ali, znajte da u inostranstvu, ako nisi očistio godinu, nema upisa u sledeću,....što je po meni i korektno!!!
Međutim, podržavam ovaj predlog da se na budžet prebacuju oni sa visokim prosekom, ali, isto tako da se odredi onima koji su na budžetu koja je to donja granica proseka, da bi se na budžetu ostalo.
Ovo, sad što se radi je anarhija,...nakarikaće kako nekom odgovara,....
Tu, apsolutno podržavam studente,.....ako oni ne kažu istinu, nikad u javnost i neće procuriti mahinacije koje se rade na fakultetima,...
Pa, opet,...i kad se kaže,....ko to sluša,....sve je politika i u službi politike,....
Samo, moćnici su se malo zaleteli,....blizu je kritična masa!!!
 
...znam da se sa mnom većina neće složiti, ali, znajte da u inostranstvu, ako nisi očistio godinu, nema upisa u sledeću,....što je po meni i korektno!!!Međutim, podržavam ovaj predlog da se na budžet prebacuju oni sa visokim prosekom, ali, isto tako da se odredi onima koji su na budžetu koja je to donja granica proseka, da bi se na budžetu ostalo.
Ovo, sad što se radi je anarhija,...nakarikaće kako nekom odgovara,....
Tu, apsolutno podržavam studente,.....ako oni ne kažu istinu, nikad u javnost i neće procuriti mahinacije koje se rade na fakultetima,...
Pa, opet,...i kad se kaže,....ko to sluša,....sve je politika i u službi politike,....
Samo, moćnici su se malo zaleteli,....blizu je kritična masa!!!

Znamo to, ali ja znam ljude koji studiraju u Americi i znam koliko ih je na predavanjima, koliko su im profesori posveceni, kakvi su im ispiti i knjige.... Kad to uvedu kod nas(na sveti nikad) vecina studenata ce cistiti godinu.
Samo jos da dodam da znam sta je berza, a jos nisam zavrsila fakultet.:mrgreen:
 

Back
Top